Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
DZien Dobry 🙂
Po pierwsze- udusze was za te zupki owocowe, krokiety, ryz z cynamonem, gulasz itd itp bom sie oslinila normalnie i nie wiem co na obiad mam zrobic 😮
po drugie- basen tez odradzam, bo to siedlisko bakterii i lepiej sobie odpuscic i poczekac do narodzin maluszka (i troche po hihi)
po trzecie- Ania ja mam dostac pieniadze z UWV do konca tego tyg najp. w pon, i mam nadzieje ze j dostane, ale to mialam juz potwierdzenie telefonicczne 🙂 jak nie jestes pewna ja bym zadzwonila i spytala, wyst twoj BSN data ur. i powiedza co i jak. Zreszta nie wiem jak to jest ze zwolnieniem, bo ja czekam na bezrobotne 🙂
Justyna, opadniety brzuch to chyba nic dobrego nie wrozy, lepiej w te pedy za telefon i dzwon do lekarza, w koncu za cos kase bierze prawda? nie ma co czekac i sie zastanawiac. Mam jednak nadzieje ze moze twoj babel sie ulozyl inaczej i dlatego masz takie wr5azenie.
Dzisiaj z rana bylam ze znajoma (ta co jest po 40-tce i w ciazy) na glukozie. Wziela to dzielnie na klate, przesiedziala 2 godz i nie padla mi na szczescie. Oczywiscie glukozy kupywac nie musiala. Tutaj robia tylko glukoze jak ktos mial w blisiej rodzinie (rodzenstwo rodzic) lub jest pow 36 r.z. wiec ja sie nie zalapalam, gdybym wiedziala to bym sklamala ze ktos ma ta cukrzyce 🤪
oczywiscie co do prania babelkowych rzeczy to ja sie wstrzymuje, nawet patrzec nie chce bo bede ryczec jak male dziecko ze zakupow nie moge narazie robic, nie bede kusic losu. Wszystko w polowie stycznia.
a tak poza tym to dzien kolejny pod tytulem LENISTWO syf w kuchni jak nie wiem co czekam na tel od meza ze wraca do domu to sie zmobilizuje do ogarniecia a poki co z wyra nie wychodze 😉
Kocham moj brzuch z dnia na dzien coraz bardziej 🤪 🤪 🤪 3wczoraj N calowal malego i dostal kopa prosto w szczene i to konkretnego! dzisiaj w szpitalu szalal tak ze mi caly brzuch falowal, az bylo widac przez ubranie jak daje czadu. Kocham mojee dziecko !!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tak sobie patrzę na ten brzuch i może faktycznie trochę przesadzam. Po prostu połozył sie główka w dół i może wiecej "ciężaru" jest na dole. Nie wiem jak to mam rozumować,ale staram się nie myśleć za dużo. Co do brzucha lekarz nic nie widział niepokojącego.

Widzę,ze na biodrach skóra mi zaczyna delikatnie pękać,ale nie ma tego złego co by.... Rozstępy na brzuchu ładnie się "chowają" i bledną. Robią się takie a'la opalizujące jak muszla i mniej je czuć pod palcami. Przynajmniej nie są sino- fioletowe i tak nie straszą wyglądem 🤨 Zdaję sobie sprawę,że pewnie mi jeszcze popęka brzuch,bo dziecko teraz najwięcej rośnie,ale staram się nie wcinać niewiadomo ile.. Może się uda 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta oszczędzaj się kochana:*
Tynka,ja mam brzuch cały czas bardzo nisko no ale lekarz powiedział,że u pierworódki tak może być że szybciej opadnie lub jest całkiem nisko....
Nie pomyślałabym nawet przez chwilkę,że mój maluch może mnie rozpraszać podczas nauki....
Uczę się z historii a tu ciągle kopniak i wypychanie się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie Marta a powiedz czy te twoje skurcze to bolesne sa? czy tylkko napinanie brzucha?
Poza tym dobrze ze meza masz normalnego i ci pomagac bedzie, ja poki co ogarniam sama tylko do np firAN i podlog go zaganiam, no z obiadami tez nie narzekam bo czesto gotuje, ale nie wiem jak sie spisze jak bedzie musial mnie bardziej odciazac. Bo narazie to jak posprzatam to zaraz efektu nie widac, nie wiem czy wasi mezowie tez tak robia? jakbym miala male dziecko w domu 🥴 najgorzej jak siedzi w kuchni i pichci, Jedzenie rewelacja ale sprzatania... szkoda gadac.
mi coraz czesciej napina sie brzuch, ale narazie sie nie niepokoje bo co 5 min to to nie jest. Ale bywa i tak ze w ciagu godz nalicze ze 2, 3 razy po kilkanascie sekund. Na szczescie bezbolesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, napinanie było na początku. teraz jak mam skurcz to sie brzucha nie dotykam, bo normalnie mnie to dotknięcie boli. Brzuch mam bolący i twardy cały, powykrzywiany, boli mnie na dole bez dotykania, a cała reszta boli, przy dotknięciu podczas skurczu. Przy skurczu widać jak dziecko leży, gdzie pupcia, nóżki, główka. Wydaje mi się, że mam za dużo tych skurczy. Poza tym synek tak mi już prze potwornie na pęcherz przez cały dzień, że moje zwieracze niewiele pomagają. A tak w ogóle to wszystko mnie już tam tak bardzo boli, począwszy od piczki, ściegna pachwinowe, aż po kości blisko krocza te pod pośladkami. Przez to nóg już nie mogę wyciągnąć przed siebie jak siedzę, za bardzo mnie boli.
Oby to wszystko nie zwiastowało rychłego porodu, bo chyba się zastrzelę. Tu nie podtrzymują ciąż, więc o sterydach na płucka i wszelkich krązkach i klamerkach na kanale moge pomarzyć. Dziecko jak ma się rodzić to ma się rodzić.

Monia, mój mąz musi mi pomóć, nie ma wyjścia. Chłopcy nie są tak silni jak dziewczynki, więc spodziewać możemy się wszystkiego po urodzeniu. Im więcej mi pomoże tym dłużej pochodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałyście w Polsce urodziło się dziecko 69cm i prawie 7 kg wagi 😮 matka ma cukrzyce,ale z tego co widz po Was, to te które mają to dbają bardzo o siebie i dietę, więc co ona robiła,że dziecko tak duże??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o mamo nie slyszlam o takim gigancie nic dzisiaj 😉)) czyli to przez cukrzyce tak?
ja dzis cos kiepsko sie czuje bardzo czuje brzuch na dole i czasami cos mnie zkluje scisnie na samym dole. chodze b. wolno po oliwie do przedszkola szlam malymi kroczkami, moze troche za duzo łaziłam bo bylam tez w miescie i moze przesadzilam.marta nie za dobrze to widac u ciebie z tymi skurczami, bolami, oby wczesniej nie bylo. choc moja kolezanka od 7 miesiaca mila skurcze, a dziecko przenosila ponad tydzien po terminie-to jest jej pierwsze dziecko.takze moze nie ma reguly. trzymam kciuki by u ciebie tez tak bylo-porod ma byc w terminie , niech dziidzia siedzi sobie spokojnie w brzuszku. dobrze,ze maz ci pomaga;0buziaki dla wszystkich. a i zapomnialabym, wczoraj zrobilam sobie liste zakupow pielegnacyjno-akcesoryjnych dla dzieci-znalazlam fajnego sprzedawce gdzie b. duzo rzeczy zakupie za jednym zamachem wyszlo mi ok. 300zl poki co, mam zamiar zamowic po swietach.podaje wam link moze tez zdecydujecie sie na zakupy u niego http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926 pozdrawiam cieplo wszystkie lutowe brzuchatki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałyście o przybornikach do łóżeczka. Zaintrygowało mnie to,bo nigdy o czymś takim nie słyszałam. Odpaliłąm allegro i znalazłam to -> http://allegro.pl/praktyczny-przybornik-na-lozeczko-dzieciece-i1971951849.html
Fajnie bo znalazłam nawet taki wzór jaki mam pościel do łóżeczka,ale powiedzcie mi co w tym trzymać. Czy to niepotrzebny bajer? Co można w czymś takim trzymać? Pieluszki chyba sie nie zmieszcza...
Karina przejrzałam te aukcje i jest owszem parę rzeczy,które mnie zainteresowały ale raczej są to rzeczy dla mnie po porodzie. Inne już mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek ja właśnie też słyszałam o tym dziecku...68 cm i 6,800 ...Masakra....Gigant...i też słyszałam o calineczce 250 gram 🙂...
Tynka w tym przyborniku możesz trzymać szczoteczkę do włosków,patyczki,gruszkę,małe grzechotki...Ogólnie moja teściowa ma u siebie na dole na łóżeczku taki przybornik i dużo sie w nim mieści zważając na fakt,że Szymon ma bardzo dużo zabawek 🙂
W poniedziałek moja siostra jedzie do koleżanki po ubranka dla małego...Już nie mogę sie doczekać 🙂Jej koleżanka powiedziała,że jest tego tyle,że nie wie czy na raz się do samochodu zmieści 😁 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie Tynka można zabawki trzymać, zwinięte pieluszki, szczotkę do włosów, jakieś kremy - coś co warto mieć pod ręką.
Ja na razie sobie daruję taki przybornik.
Ważyłam się przed chwilą i +/- 8kg od początku ciąży.
Rozmawiałam dziś z teściową i jak jej powiedziałam o wczorajszych bólach to mówiła, żebym lepiej poleciała do lekarza, i jutro chyba pójdę (a tak to za tydzień bym szła) ale wolę się upewnić czy np. szyjka się nie skraca przypadkiem itp.
Więc proszę o trzymanie jutro kciuków - wybiorę się ok.16-stej do gin.
Antoś co prawda dziś więcej się ruszał ale lepiej dmuchać na zimne...
Uciekam na "Kuchenne Rewolucje" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie mogę spać, ta miednica mnie wykończy chyba, a jeszcze żeby było miło boli mnie kość ogonowa 🤢
jeśli chodzi o przybornik to pewnie przyda się on tym, które wstawiają łóżeczko do sypialni i mają mało miejsca na pierdołki dla dzidzi, ja z tego zrezygnowałam, bo obok łóżeczka mam komodę, w której wszystko pomieszczę, więc po pierwsze mi to zbędne, a po drugie nie chcę dodatkowo zasłaniać szczebelek tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane, wczoraj cały dzień prania - weszliśmy z synkiem w 33 tydz. ciąży 🙂 a pod koniec dnia mama mówi że brzuch mi sie obniżył... w zasadzie nie mam żadnych dolegliwości - fakt figle malutkiego czuję bardzo nisko, czasami dziś zakłuje pachwina - bardzo sie boje wczesnego porodu - wizyta dopiero 22.12 - dziewczyny które pisałyście że wam sie brzuszki obniżyły - co mam robić???? czekać spokojnie na wizytę??? tak bardzo bym chciała żeby synek posiedział jeszcze ze 3 tygodnie w brzuszku i żeby płucka się dobrze rozwineły. czy poród w 34 tyg. ciąży jest niebezpieczny dla maleństwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Brzuchale 🙂
Ja tez spac nie mogee, juz po sniadaniu,i teraz nie wiem co zrobic ze soba, tak zachwalalam ze mi nic nie dolega a w nocy czulam caly dol i obawiam sie ze bierze mnnie zapalenie pecherza 🥴 bede dzisiaj pila hektolitrami wode moze cos mi to bakterie wypluka, a jak nie to w pon do lekarza. wrrrrrrrrrr
Marta brzusio ladny i wcaale nie wyglada na bardzo obnizony, ale lekarz jednak to lekarz i jak masz mozliwosc to dzwon.
Milego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A gdzie nasz poranny ptaszek Snakerka? czyzbys dzisiaj miala wolne od wychodzenia z pieskiem???? 🤪 🤪 🤪 moze chociaz raz sobie dluzej pospala 😉
Marta miejmy nadzieje ze tak szybko nie urodzisz jak ci sie wydaje. Moja znajoma od poczatku ciazy ma bolace podbrzusze, to jak bylam z nia u poloznej to zapoytala sie ktora to ciaza. I powiedziala ze nie jest pierworodka i macica nie ma juz takiej elastycznosci to i jej wszystko tam wisi i nie jest tyak wysoko jak przy pierwszej. Ja wiem ze to kiepskie pocieszenie ale cos w tym musi byc. Kurcze, szkoda ze na te skurcze nie masz nospy, naprawde pomaga, a lekarze w Polsce nawet niektorym kobietom kaza brac profilaktycznie po 1 dziennie (znajomej od 23 tyg ciazy) wiec to trujace nie moze byc. Moja ciotka z kolei tez ost 2 m-ce ciazy przeleciala na niej po 3 tabl. dziennie.
Ja sie nia ratowalam jak z moim baranem sie klocilam i mialam non stop twardy jak kamien brzuch, Trzymamy kkciuki za Twojego Babelka zeby mu sie nie pospieszylo tak jak Natalce 🙂
Snakerka, powodzenia na wizycie oby tam same dobre rzeczy zobaczyl doktorek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fajnie że mówisz że się nie obniżyl 🙂 może panikuje za bardzo 🙂 do lekarza dzwoniłam - terminów wcześniejszych nie ma 😞 no nic doczekamy, a póki co cały weekend zajęć 😞 nie wiem jak wysiedzę... buziolki brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.
Ja Monisia codziennie pisze. Co do przybornikow dostalam od siostry jeden maly taki 30 cm na 30 cm. Siostra tam chowala termometr i i smoczek takie najbardziej potrzebne pod reke rzeczy. Drugi przybornik mam wiekszy na cala tylnia strone lozeczka z lego. Fajna rzecz bo jak maly bedzie straszy bedzie mogl chowac swoje rzeczy do tych kieszonek. Niestety nie znalazlam ich na stronie internetowej to nie mam jak pokazac. Gdybym tych przybornikow nie dostala w spadku po siostrze to nie wiem czy bym je kupowala. Mam cala komode przeznaczona dla synka i szafe. Wiec nie wiem czy to takie konieczne. Siostra mowila, ze jej sie przydalo. Ale jak ja to mowie. bez tego da sie obejsc. A jakbysmy chcialy wszystko kupic co maja w sprzedarzy dla dziecka to bysmy z torbami poszly. Sprzedawcy maja doslownie cuda na kiju by tylko sprzedac i zarobic. 🙂 🙂 🙃 🙃
Ja o dziwo wczesnie dzis wstalam. Jeszcze tydzien i swieta. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Monia jaka Ty domyślna jesteś - faktycznie nie musiałam iść rano z pieskiem... jak m. ma nocki to on go rano bierze wracając 😉
Ja długo nie mogłam spać do 2 w nocy, miałam twardy brzuch i czułam że uciskA mi chyba na wątrobę bo takie kłucie i źle mi się oddychało.
Do lekarza dzisiaj pójdę, bo wolę mieć spokojny weekend i też zapytam o nospę na to twardnienie brzuszka. Kurczę muszę jeszcze dziś lecieć do ubezpieczyciela w sprawie auta i może w końcu złożę papier na kartę czipową z aktualnymi danymi, ale mam mega lenia, idę jeszcze spać.
Buziaczki kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia 28 wcale nie masz nisko brzuszka, ja mam nizej. A ja musze wstac. Bo wiecznie w tym lozku siedze. Najlepiej mi sie spi rano i popoludniu. Za to w nocy sie budze.
Ja juz nie moge sie doczekac mego okruszka. 🙂 🙂 W nocy to mi sie wypycha na boki jakby chcial wyjsc. 🙂 🙂
Marta trzymamy kciuki by twoje skorcze troche ci odpuscily. Jak nie masz no-spy. Popros mame nich ci w liscie zwyklym wysle, bedziesz mial w ciagu dwoch dni. Niby jest zakaz wysylania lekow. Moja mama tez kilka razy mi wyslala i doszly bez problemu. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Agnese nie mam no-spy i nawet nie chcę jej brać. Im mniej leków tym lepiej. Ja nie wierzę w nieszkodliwość lekarstw. Nawet paracetamol na pewno nie jes tak bezpieczny jak nam się wydaje. Chemia to chemia.
Monia, mój brzuch przy Natalii był też tak nisko. A macica mi nie opadła po pierwszym porodzie.
Marta28, brzuch masz baaaardzo wysoko. U mnie jest przerwa pod piersiami, a brzuch na samym dole.

Dzisiaj się dowiedziałam, że moja koleżanka poroniła. Niby starali się o dziecko, ale o ciąży jeszcze nie wiedziała. Zachorowała i wzięła jakies lekarstwa i jajeczko obumarło. Boże co za dramat.
Ja jeszcze nie miałam terminu na okres, a już testy robiłam, więc czy faktycznie się starali, hmm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta masz racje co do lekow. Sama jak bylam w pl, chcialam kupic profilaktycznie nospe i paracetamol, to aptekarka mi odradzila. Tylko tak ci doradzilam, bo myslalam, ze jak masz takie bole to moze by ta nospa ci pomogla. Ale jak dasz rade bez nich wytrzymac to lepiej dla dzidzi. 🙂
Dziwna ta kolezanka. Jakby planowali dzidzie to pierw by zrobila test a potem brala leki. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...