Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hahahaha ten "termosik" to w PL chyba termofor jeśli o tym samym mówimy 🙂
coś takiego http://allegro.pl/termofor-2000-ml-dwa-litry-kolory-i2014714906.html?
a tu w pokrowcu http://allegro.pl/termofor-pluszowy-rybka-new-rozgrzewa-i2028086574.html .
Monisia bo te karty chipowe/magnetyczne chyba nie na terenie całej PL obowiązują i pewnie dlatego się z tym nie spotkałaś. Na śląsku w każdym razie są - i z taką kartą zamiast dawnych książeczek zdrowia (papierowych) idzie się do lekarza, wcześniej na jej podstawie drukują recepty np. a poza tym i tak trzeba mieć przy sobie w razie czego ostatni kwitek z wypłaty czy inne potwierdzenie ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja takich mniejszych kocyków jak rożki to mam chyba z 6 dodatkowo Bartek w Niemczech kupił 4 takie 130x170...Jeden leży w łóżeczku a reszta sie przyda....No i mam 2 rożki....Także raczej już nic nie będę kupowała z kocyków....
Ja ubiorę małego jak będziemy wychodzić ze szpitala w pajacyk,kombinezon,położe go do fotelika przykryję kocem i pokrowcem,no i na budkę obowiązkowo pielucha tetrowa żeby mały szoku nie dostał od temperatury....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak snakerka to to. Nawet zapomnialam jak to sie nazywa. Moja mama i nikt w rodzinie tego nie uzywal. 🙂 🙂 🙃 🙃
Tak sie kiedys zastanawialam czy ten termofor cos daje, a jestem w szoku ze ludzie to dalej uzywaja.
Moja ciocia ma szklarnie i w szklarniach jej sie okocila kotka. Male kotki spaly przy rurach goracych. I jak kwiaty sie skonczyly, ciocia przestala grzac szklarnie. To kotki byly tak przyzwyczjone do ciepla, ze ciocia musiala podgrzewac cegle w piecu by kot zaznal. 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😮 Jestem w szoku,że coś takiego (termosy) jeszcze funkcjonuje 😮 Te termofory sa fajne np na bóle menstruacyjne,przy silnych bólach pomagają bez leków szybciej obkurczać się macicy i złuszczać.
Co do kart czipowych,fajne rozwiązanie. Męczące jest comiesięczne (teraz) bieganie po druk RMUA do pracodawcy,kiedys sie podbiło ksiazeczko raz na 3 miechy i był spokoj. Jednak jestem zdania,że karty powinny być wszędzie a nie tylko na śląsku. Koleżanka ze śląska będąc tutaj, u mnie złamała nogę i oczywiście w szpitalu nie rozumieli,że jest coś takiego jak karta. Oczywiście gips załozyli,ale po 2 tyg przyszedł rachunek za usługę... Chore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka ale poza tą kartą to i tak zawsze mnie proszą o okazanie albo podbitej książeczki ubezpieczeniowej(pieczątka ważna 30dni) albo RMUA z ostatniego m-ca, więc będąc na L4 i tak muszę latać do firmy, żeby mi podbili lub dali druczek, dobrze, że mam 5min. do pracy. Więc z tymi kartami też puki co chyba nie do końca dopracowali pomysł 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snakerka napisał(a):
Tynka ale poza tą kartą to i tak zawsze mnie proszą o okazanie albo podbitej książeczki ubezpieczeniowej(pieczątka ważna 30dni) albo RMUA z ostatniego m-ca, więc będąc na L4 i tak muszę latać do firmy, żeby mi podbili lub dali druczek, dobrze, że mam 5min. do pracy. Więc z tymi kartami też puki co chyba nie do końca dopracowali pomysł 🥴


O kurcze, to nieciekawie. Myślałam,że lekarze mają jakieś czytniki i nie trzeba rmua. 😮
Ja idę do lekarza w czwartek,nie moge się doczekać !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chory jest ten kraj. Przeciez ile kosztuje taka karta cipowa 10 zl,. I wszystkie dane sa w komputerze. I nikt nie musi nigdzie po zakladach latac jak chce isc do lekarza.
Tynka to ja nie wiedzialam, ze to jest dobre na bole. Myslalam, ze go sie uzywa jak jest zimno, by ogrzac lozko.
a nie lepiej urzyc poduszki elektrycznej co podgrzewa kosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezu dziewczyny ale wy namachałyście dziś 🙂
temat kocyków poruszyłyście,ja kupiłąm w ikei,jest dosc cienki ale mam jeszcze po natalii,a jak maly sie urodzi (obstawiam za tydzien) to zamowie na alllegro z nadrukiem http://allegro.pl/kocyk-z-metryczka-pamiatka-roczek-narodziny-haft-i2030777965.html
w austrii karty sa od kiedy pamietam,wchodzisz do recepcji dajesz karte,czytnik ja rejestruje,pani ci ja oddaje i tyle ,placi sie tylko raz w roku 10e ,poza tym dostajesz rozliczenie na koniec roku ,ale tylko dla twojej informacji,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Ci fajnie Tynka 🙂
Ja pójdę 27/01 dopiero.
Evelcia ale się uśmiałam, że za tydzień obstawiasz 🙂 Chociaż za chwilę uśmiech zszedł bo faktycznie teraz to już nikt nie jest pewny dnia ani godziny 😮
Dziewczyny mam pytanko, czy któraś zamawiała już u "naszego ulubionego sprzedawcy" przewijak na łóżeczko i do tego pokrowiec frottowy? Bo ciekawa jestem czy ten pokrowiec jest tak fajnie dopasowany do zgięć przewijaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupilam dzis wanienke 😁 http://cokupic.pl/produkt/Fisher-Price-Wanienka-Kapielowa-Akwarium-J7813
no justyna teraz to juz trezba czekac ,ja wczoraj przygotowalam lozeczko ,tzn ubralam posciel i nakrylam kocem,po szpitalu napewno nie bede miala ochoty z posciela sie bawić ,karuzela tez juz wisi z dobijajaca melodyjka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się z tego usmiałam,że Ewelina rodzisz za tydzień 😁 Aż Ci zazdroszczę !
Co do przewijaka- dobry temt,bo sama mam pewno zmartwienie. Tez chciałam kupic pokrowiec na przewijak (bo mam stary i poobdzierany po bracie). ale jest w innym wymiarze czyli 80x50. Ciekawa jestem czy te pokrowce (wszystkie 70x50) się nadadzą,czy da się tak rozciągnąć ten materiał? Jak myślicie?
Nie moge kupić nowego przeiwjaka bo moje łóżko ma w szerokości 70 cm a wiadomo,że przewijak musi trochę wystawać z każdej strony... 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka ja na przewijak bede klasc pieluszke, a pod spod tez jakis material ceratowy.
Ewelcia ale ta wanienka cudna, nawet nie wiedzialam, ze takie sa. 🙂 🙂 🙂
Ja tez chce za tydzien rodzic, ja sie doslownie turlam, wszystkie kosci mnie bola, nie mowiac nic o kregoslupie. Ale z drugiej strony sie boje, to moze jeszcze nie, juz sama nie wiem. 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co kiedys sie cieszylam ze moj maly jest aktywny ale od kilku dni lepiej zeby byl spokojny 😉 brzuch mam taki twardy ze szok 😮 poza tym nie wiem czy nie przegapie skurczow ,mam nadzieje ze tym razem odejda mi wody 🤪
co do przewijaka to ja mam dosc duzy i nie mam pokrowca bede klasc bawelniany recznik ,mialam przewijak z ikei ale go odsprzedalam bo moim zdaniem bym za maly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, kocyki, smoczki staniki , pizamki super i wanienka cudna-tylko droga-ale tez nie widzialam jeszcze takiej-super jest 😉 ja tez zamowilam pokrowiec na przewijak i teraz tez sie zastanawiam czy sie zmiesci na moj, mam taki sztywny??a butelki i smoczki kupilam tomme tippe-nie mialam ich wczesniej ,wieksza butelka ma czujnik ciepla i antykolkowa podobno-moze byc fajna 🙂lozeczko juz jedzie do nas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes ja to bym poprostu chcial pozbyc sie brzucha,turlanie tez znam i to dobrze,spac sie nie da ,to tu uciska to tam ,brzuch naprezony jeszcze w sylwestra tanczylam macarene ale od wczoraj tragedia
karinko ja mam uzywanaza cale 10e 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wanienka wymiata 🤪sama bym sie w takiej poplumkala 😉 Evelcia jak ty w sylwka szalalas z macarena to podziwiam. Ja dzisiaj jak chcialam zatanczyc dla jaj kaczuszki dla N to malo co sobie podwozia nie zarwalam 😮 a ten moj glupek zrywal boki ze smiechu, ze ja prawdziwa kaczka 😮 😮 😮
z przewijakiem nie doradze, ja mam miekki nie usztywniany i tez pLanuje klasc pieluszke bo kupilam kilka koklorowych. Kupilam jedn pokrowiec z froty i okazal sie za maly wiec bedzie na matrerac do wozeczka, o tyle ze sie nie zmarnuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kupiłam na allegro ten pokrowiec,zobaczymy co to warte 😉 http://allegro.pl/arus-pokrowiec-frotte-na-przewijak-17-kolorow-i2034275687.html
Oczywiście był problem z kolorem bo nie chcę robić już miszmaszu zbytnio 😉
Jadę zaraz do swoich rodziców pomóc lepić pierogi.Siądziemy w 4 osoby to pójdzie raz,dwa.Tak to można lepić !
Brat jutro jedzie na studia i robimy mu wyprawkę, przy okazji zawsze zabieram trochę dla siebie i później odgrzewam w domku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dałyście czadu z pisaniem. Ja USG dziś nie miałam będzie dopiero za dwa tygodnie. Hania ułożona jest już główka w dół serduszko ślicznie jej bije. Niestety strasznie cicho było dziś ustawione KTG i mąż się śmiał, że reklamację składa bo nie słyszał córci 🙂 Dostałam skierowanie na PTA czyli badanie na konflikt serologiczny. Za dwa tygodnie będę miała też robione badania na paciorkowce. Dostałam od lekarza pracę domową tabelkę i muszę od jutra liczyć ruchy 😆 Jestem strasznie padnięta po tej wizycie chce mi się strasznie spać i na domiar złego męczy mnie zgaga 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj jak chcialam zatanczyc dla jaj kaczuszki dla N to malo co sobie podwozia nie zarwalam a ten moj glupek zrywal boki ze smiechu, ze ja prawdziwa kaczka
ja pierdziele niezle 😁 🤪 🤪 ja tez jak kaczuszka treptałam ale jak bede miala zdjecia to wam pokaze ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka badanie na paciorkowce -tragedia mialam i nie polecam wiem ze my nie mamy wplywu na badanie ale jest niezbyt komfortowe,
konflikt serologiczny my mamy i teraz tylko czkamy na porod jaka grupe bedzie mail synus
chcialabym zakupic cos takiego http://allegro.pl/tommee-tippee-kosz-sangenic-hygiene-plus-i2012471828.html ale moj M odrazu skomentowa: mamy balkon i tam nie smierdzi 🤢 😮 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze pytanie, które pieluchy tetrowe zamawiałyście u naszego sprzedawcy dokładnie? bo widzę różne rozmiary i do tego jeszcze te podwójnie tkane, nie wiem które wybrać, które jakościowo są dobre? Poza tym widzę, że na niektórych rzeczach ciut podniósł ceny od nowego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...