Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No wlasnie znajac zycie to bede moze i nawet przeterminowana ale sam fakt, nastawialam sie na 2 noce i nie mam z tym problemu bo rozmawialismy o tym ze dopiero w lutym go nigdzie nie puszcze. No ale 2 noce a nie wiecej. Kurwa mac.
Olcia zajebisty pokoik 🙂 a imie zawsze mmozna zmienic, masz czas do porodu, a co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisiaj22 trzymaj się cieplutko może zrozumie ile Cię to będzie kosztowało i jak to przezywasz i zabukuje tylko na dwie noc. Nie dziwie ci się w ogóle ze się denerwujesz bo to nie w Polsce w domu ze ma się sąsiadów znajomych itp i każdy pomoże tylko zostaniesz sama!!
Ale będzie dobrze trzymaj się cieplutko i nie płacz bo maluszek też jest smutny!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za pocieszenie dziewczyny, no dzisiaj wlasnie sie dowiedzielismy o tych pieprzonych i popierdolonych datach i on na swiezo te bilety podgladal. Niech decyduje, a konsekwencje bedzie mial na jakie sobie zaluzy i tyle. I tak rozmow nie bedzie dopoki nie zobacze biletow. I tyle. A urodziny niech sobie sam spedza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia nie denerwuj sie. Moze on patrzyl na razie jak to z tymi wylotami jest. A na pewno mamusia i siostrzyczka mu podpowiedzialy by cie zostawil na dluzej. Ze jeszcze zdazy przyjechac. Nie win go. To tylko facet. 🤨 🤨
Olcia Amelka i Lenka ladne. Nie doradze ci, bo bym sama miala problem. 😉 😉 😉 z imieniem dla dziwczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czewc dziewczynki 😉))
Marta28 brzuch masz niesamowity taki fajny mega wystający 😉)) snakerka gratuluje wygranej maty, gdzie ty takie fajne okazje dorywasz????olcia pokoiczek przecudny 😉))
Monisia trzymaj się, może jeszcze Pojdzie po rozum do Glowy i nie zostawi cie na tak dlugo????-kretyn z niego((i nie placz, bo maluszek tez smutny pewnie 😉))
A ja dzis bylam na badaniach i akurat położna pobierała mi krew, pytala czy chodze na szkołe rodzenia, mowie,ze nie wiec mowi,ze koniecznie musimy się spotkac i z chęcią do mnie zajrzy przed porodem ze 2 razy-wizyty darmowe 😉 umówiłyśmy się na srode na 14-pewnie chce bym ją wybrala i chyba tak zrobie, bo mila babeczka 😉
A moja ginekolog miala wypadek samochod. i jest na zwol.lek. cale szczesie,ze jej mąż tez jest ginekologiem(robilam tez u niego usg) wiec 11 ide do niego na wizyte 😉 Dzis prasuje ubranka, posciel 😉-i już zrobilo się w domu przyjemnie-widac,ze niedlugo maluch bezie z nami 😉pozdrawiam was cieplutko w tą paskudną pogodę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

A ja dzisiaj nawet całkiem dobrze się czuję. Nie wyszłam na dwór z N., bo jakoś dzisiaj bezsłonecznie, więc pewnie było chłodno. U nas wciąż jest całkiem ciepło, więc szkoda mi N. dusić w domu.

Ciasto doglądam w piekarniku... nie wspomnę, że jeść go nie powinnam.

Monia, bez nerwów, mąż jeszcze biletów nie kupił, więc spokojnie. Zresztą z końca stycznia do Twojego terminu to 3 tygodnie.
Moja mama przylatuje 9 lutego. Mąż po nią jedzie na lotnisko w Antalyi, więc od nas 3,5h drogi, jeszcze muszę dodać zapas w razie problemów na drodze no i wyjście mamy z lotniska, więc kolejne minimum 45min. A w dwie strony, daje to więcej niż pół dnia. I tez jestem w kropce. Ja urodziłam w ciagu niecałych 6h... więc jak synek bedzie się szybko pchał na świat, to mąż nie zdąży 🤢 Najgorsze jest to, że mama przylatuje o 19.00, więc ja wieczorem to już jestem zdechła ryba, a jeszcze N. trzeba wykąpać, wytaszczyć z łazienki... sama mogę sobie ten poród wywołać... 🤢

Olu, Amelia to śliczne imię, tylko ostatnio Amelek jest tyle, że mimo całej piękności tego imienia, chyba bym nie dała tak córce a imię. Później w piaskownicy obróci się 5 dziewczynek na raz. Sama już nie wiem. Z Leną jest podobnie. Poza tym to imię przyszło do nas ze wschodu, a Rosjanki mają średnio ciekawe opinie w świecie, nawet tu u mnie. Mój mąż panikował, jak dawałam Natalia, bo wszystkie panie lekkich obyczajów przyjażdzające tutaj na zarobek do hoteli na wybrzeżu są Natasze. Stwierdził, że Natalia będzie mylona z Nataszą. A Natalia też ruskie imię podobno, ale chyba mniej niż Natasza. W kazdym razie nikt nie kojarzy mojej Natalii z Rosjanką, tutaj przynajmniej.
Blanka bardzo mi się podoba, rzadkie, ale ładne. Mam koleżankę, której córcia jest Bianka 🙂 śliczna dziewczynka i bardzo rezolutna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina ale masz fajnie z ta polozna, ze do Ciebie przyjdzie. Ja to musze isc do szpitala na te spotkania. Na poczatku nie chcialam sie zapisac do szkoly rodzenia, bo nie chcialam chodzic sama, bo u nas sa na 9.30. Ale mnie lekarka namowila. A jak mnie namowila to pierwszy wolny termin jest na 25 stycznia i niby trwa do 25 lutego. Nie wiem teraz sama czy mam isc, w sumie to 2 minuty drogi. ale wszystkie babeczki beda z kims a ja sama jeszcze taka baryla.
Marta we wloszech to tylko imiona rosyjskie daja Sonia, Wiktor, Borys. Taka moda. We wloszech brzydkim imieniem jest Ewa, jak w Turcji Natasza. 😉 🤔 a dla chlopca brzydkie tu jest Arturo, bo jest brzydkie przyslowie z nim zwiazane.
Z wloskich imion dla dziwczynek sa ladne, Francesca, Orianka, Rafaella, Laura, Aurora, Antonella. Oklepane to Anna, Maria, Sabina, Izabella, Lidia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No czyli co kraj to obyczaj. Rany nawet nie wiedziałam, że Wiktor to ruskie imię ☺️

Ciasto wyszło dobre, aż za dobre na prosty przepis i przygotowanie. Jedynie dłużej zajęło mi łuskanie orzechów włoskich, które dorzuciłam. A przepisu szukałam prostego, bo jak zwykle nie mam w domu margaryny do ciasta, więc w przepisie jest olej.

http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=2901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przysłowie mówisz... 😁 Dobrze, że chociaz przysłowie 🙂

Powiem Wam, że w Antalyi mieszkała pare lat Przybylska z mężem. Bieniuk grał w tureckiej drużynie piłki nożnej Antalyaspor. Nie wiem jak go koledzy z drużyny nazywali, bo chyba nie Jarek. Po turecku yarrak (czyt. jarrak) to penis w ładnej formie tego słowa oczywiście. Więc chyba Turki mieli niezłą polewkę z niego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podoba mi sie ta karuzela 😉))


lub ta http://allegro.pl/pluszowa-karuzela-do-lozeczka-wesole-safari-canpol-i2024732426.html
i jeszcze tahttp://allegro.pl/canpol-babies-karuzela-stan-bdb-pluszowe-misie-i2033994709.html http://allegro.pl/canpol-babies-karuzela-stan-bdb-pluszowe-misie-i2033994709.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blanka śliczne imie,mojej koleżanki córcia ma tak na imię i jest przecudna....
Na Amelkę też bym sie nie zdecydowała bo tak samo jak Julek jest ich sporo...
Monisia nie denerwuj sie zawczasu....
Karina dobrze masz z tą położną
Agnese chodź na tą szkołę rodzenia na pewno się przyda 🙂
Olcia pokoik cudny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niby 3 tyg do porodu ale odleglosc to cala europa w dol do przejechania, gdzie Holandia a gdzie Marsylia we Francji. Nie wroci mi tak szybko. Ja tu naprawde sama jestem, to moja pierwsza ciaza poza tym wczoraj przeciezmi sie slabo zrobilo a dzisiaj mi poszla farba z nosa z tych glupich nerwow, tatus za dyche. Poza tym obiecal mi wczesniej i sie zarzekal do wszystkich ze na max 3 dni bo zona w ciazy. A kto da sobie reke uciac ze wczesniej nie urodze? dla mnie jeden dzien roznicy to duzo, burak jeden, A wszystko przez to ze jego pojebana rodzinka ma wiecznie czas, jeszcze chcieli wczesniej zeby ja z nim jechala, pojeby. Dobrze ze k...a dluzej nie czekali i daty nie wzieli na 18 lutego. Bo co tam. 😠 😠 😠 😠 😠 normalnie spadam bo jeszcze sie rozkrece i bardziej nabluzgam, ide juz i nie sieje wiochy. Milego wieczoru dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc natalla-dziwne z tymi wymiotami???? choc wiem,ze moja znajoma tez prawie cala ciaze miala wymioty, ale taki jej urok-jeszcze w liceum przed kazda matma wymiotowala, wiec byla sklonna 😉 ale u ciebie to nie wiem;0ja wymiotów nie mialam wogóle ani przy pierwszej, ani teraz w ciazy 🙂pozdrawiam i zycze by wymioty ustapily 😉 zagladaj do nas od czasu do czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wizycie !
Z Bobasem ok,mam jakąś drobną infekcję,dostałam clotrimazol na nią. Lekarz stwierdził,że bankowo chłopiec,bez dwóch zdań 🙂 Zobaczymy co urodzę. Bobas waży w tym momencie 2,5 kg !! 🤪 przez miesiac "spuchłam" 3 kg.. Ładnie 🥴 Lekarz potwierdził,ze mocno dużo wody we mnie i z tymi zcierpniętymi palcami to mi nic nie poradzi,widocznie jakis nacisk na nie jest.

Co do Amelki, wogóle nie podoba mi się to imię. Sorki,ale kojarzy mi się tylko z Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
to tak jak wspominała Marta, sytuacje że odwraca się 5 takich samych dziewczynek na ulicy- jest baaardzo prawdopodobna. Sama miałam styczność z ok 15stką Amelek. Blanka bardzo ładnie,ale też jest z tych ostatnio "modnych" imion. Sama musisz zdecydować,czy chcesz żeby twoje dziecko było którąś tam Amelką czy Blanką w klasie. Aczkolwiek z Blanką prawdopodobienstwo jest mniejsze. Jak ja chodziłam do szkoły to było mnóstwo Kasiek i Agnieszek no i Mateuszów. Wybór należy tylko do was 🙂 Mi dla dziewczynek podoba się Inga- moze dlatego,że mam super koleżankę o tym imieniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...