Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
mnie tez dzis glod obudzil o 5 wiec zjadlam jogurt i do wyrka ale o 7 nie bylo juz zartow maly dal znac ze chce juz porzadne sniadanko wiec mamusia miala pospane 😁 wykapani i jemy makowiec od kolezanki 🙂
justyna bardzo fajna ta strona 😁 kurde mnie znowu biora skurcze 😠,ide lezec pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Doberek!
Marta super ze sie czesciej odzywasz 😉
Agnese, ja sobie w pon sprawdze jeszcze raz H&M, bo moze i u nas od soboty sie zaczelo 😉
tezmam wielkiego gloda dzisiaj o 4 pozarlam kolejna zakazana kanapke z makrela ale chodzila za mna caly wieczor. Zaraz sniadanie kolejne zjem, glodna jestem ale z lozka najpierw musialabym sie wygrzebac, a nie chce mi sie jak nie wiem 🤪
Moj maluch wczoraj tak mi przyfasolil z glowki w podwoziu ze az wrzasnelam 🤢 zabolalo jak cholera wydaje mi sie ze on te globulki odczuwa nie wiem, ale zaraz jak wezme to jakis taki nerwowy sie robi. Jeszcze tylko zostala jedna mam schiza ze mu szkodza, no ale nawet polozna mi o nich mowila wiec niby powinnam byc spokojna. Na opakowaniu tez niby napisane ze dla ciezarnych i karmiacych nie ma przeciwskazan ALE... o z tego jak czlowiek i tak sie schizuje...
Mnie jak podwozie boli to konkretnie albo w kroku albo tak jakby pecherz, i to jest takie ciagniecie. Nie wiem sama jak to powinno byc, bo teraz to sie zastanawiam czy ja pecherza nie mam przeziebionego 😮 nawet jak ide to mnie boli, no chyba ze mega rozkraczam nogi to jest ulga.
Snakerka ciekawy artykul, zaloze sie ze my juz objaw porodu (tzn pierworodki) bedziemy czuc ze 2 tyg wczesniej niz sie faktycznie zacznie hihihi.
Wczoraj dostalam wiadomosc ze jest juz paczuszka z Polski i dzisiaj sie po nia wybieramy. Bedzie radocha na calego 🙃 🙃 🙃 o ile moj N nie zamuli, ale mam karte przetargowa bo wie juz ze jest w niej prezent dla niego od mojej Mamci :P takze mysle ze ciekawosc wygra.
Co do prezntow dla siostry N, ja ja lubie bo jest we Francji a nie tutaj :p poza tym i tak jest biedna bo ona w sprawie tego slubu i tak najmniej do gadania miala, jej glupi brat wszystko organizowal dlatego tak glupio wyszlo z tymi datami i w ogole. On sie nawet wp... w wybor sukni slubnej, czaicie?? laska ma przesrane, dobrze ze sie hajta to bedzie miala wiecej swobody niz teraz, mam nadzieje ze potem sobie w kasze nie da dmuchac. Teraz nie ma wyjscia bo siedzi u jego brata. SZOK. Ale nie poiem, ja jej wlosy powyrywam z glowy i N tez jak on bedzie na jej slubie a mi przyjdzie rodzic 😠 😠 😠
Evelcia nie badz taka i kopsnij troche makowca, bom slinotoku dostala 😮 u mnie schowek ze slodyczami zapelniony Snickersami dla odmiany ale zastanawiam sie znowu nad faworkami. Ciasto bede pichci MOZE za tydzien na sobote bo kolezanka sie do mnie zapowiada., Ciekawe czy tym razem mnie odwiedzi :P
No i dzisiaj zaczynamy z Malenstwem 35 tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Normalnie wstałam dzisiaj a tu za oknem biało 🙂 🙂 🙂 i ciągle pada puszysty śnieżek 🙂 U mnie noc taka sobie też ciągnie mnie w kroczu już jak nie wiem i maluszek znów miał czkawkę no ale tak ogólnie to nawet zleciało nie najgorzej 🙂
Teraz trochę się ograne i do teściowej na obiad jedziemy, a później wracam rozpalamy w kominku i leże pod kocykiem taki jest plan mam nadzieje że się uda i nie przyjadą żadni goście ale to się okaże.
Wiecie co to moje żebro coraz bardziej mnie boli już chwilami tak jak by cierpnie mi ciało w tym miejscu ale mam nadzieję że wytrzymam do następnego wtorku do wizyty!!!!
Miłego dnia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha a co do brodawek to mnie na razie nie bolą ani brodawki ani w ogóle piersi bo jak sobie przypomnę jak to było na początku ciąży to masakra a teraz nic nawet patrzyłam czy coś z nich nie leci ale nic a nic!!! Jedynie to takie ciemne żyły mi powychodziły 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też dziś obiad u Teściów 🙂 Ale pogoda taka do bani, że nawet mi się nie chce wychodzić z domu 🤨 Mnie brodawki nie bolą a z siarą to nadal góra kilka kropelek na dzień.

Monia porób fotki co tam w paczce dostałaś 🙂 Podziel się z nami swoją radochą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też bola piersi i brodawki od 3 tyg ale nie tek mocno jak przez pierwsze 3 miesiące ale uważam by nigdzie sie nie otrzeć.
W domu mimo wszystko nie da sie leżęc skurcze mam czestsze ale nieregularne wiec sie nimi nie przejmuje a mimo iż mam leki rozkurczowe plus nospe forte 2x dziennie to znów mnie brzuch boli jak na okres.... oby tylko do czwartku doczekać do wizyty i znów sie dowiem kiedy do szpitala :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉) malwina gratuluje tej tróji-jestes dla mnie wielka, z takim brzucholem jeszcze zdawac-trzymam kciuki za dzis 😉))ja jakas chodze nieprzytomna 😞chyba niskie cisnienie, najchetniej lezalabym lub drezmala dzisiaj 😉ale to moze dobrze, bo wczoraj naprasowalam sie wszystkiego, prawie caly dzien mi zeszlo 😉 A dzis wlanczam lampki choinkoe i kopnal mnie prad, jakies przebicie przy wtyczce-wystraszylam sie, cale szczescie,ze lekko tylko mnie tak uszczyplo w palec 😉 ale sie wystraszylam, bo jakby mnie koplo bardzij, a jestem sama z Oliwia w domu-radek w pracy 😉 jak to roznie w domu nie mozna byc bezpiecznym 😉milej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Karinka to sie strachu najaadlas 😉 z tymi swiatelkami choinkowymi czeste historie :/
Olcia zebro pewnie jest systematycznie wypychane przez Twoja corcie, wspolczucia, ja tylko czasami poczuje smyrniecie, mocnego kopa dostalam tylko raz w nocy.
Snakerka chetnie sie pochwale co dostalam, zrobie dzisiaj fotki plus to co ostatnio kupilam, lacznie z moim (a raczej Azizka) pieknym kocykiem 🙃 🙃 🙃 a jeszcze dorzuce to co maz kupil pod choinke lacznie z lozeczkiem 😉 a co!!!
dzisiaj na sniadanie zjadlam... obiad, a mianowicie wielka micha spagetti, zagryzlam snickersem, i popilam herbata i mi sie przez chwile tak goraco zrobilo ze myslalam ze zejde. Nie wspomne o mminie mojego N ktory na snidanie wszamal mala buleczke z czekolada 🤪 🤪 🤪 kocham to beztroskie obzeranie sie 😁 😁 😁
no ciekawe jak tam dziewczyny na zajeciach daja rade.
Aga i Ola wy nosicie okulary, w Polsce slyszalam ze jak kobieta ma wade wzroku to robia jej cesarke. Ja mam -3.25 (pewnie teraz to juz -3.5 ) i polozna powiedziala ze to nie jest powod do robienia cesarki bo to nie porod a hormony wplywaja na poglbszanie sie wady wzroku.Jak to jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia to kiedys myslano, ze wysilek podczas porodu ma wplyw na ciaze /niektorzy lekarze w pl tez do tej pory tak sadza/. A po latach okazalo sie, ze porod nie ma wplywu na wzrok. Ja mam -4,5 i bede rodzic w soczewkach, moja siostra ma wade -11 rodzila naturalnie 33 h. Wzrok jej sie nie pogorszyl. 🙂 🙂
Ja tez mam wilczy apetyt, pochlaniam wszystko, a za 2 h jestem mega glodna. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

Ja dzisiaj wypoczywam. Natalia śpi. Lunch pożarlismy, ale mąz się zapalił, że dzisiaj na obiad będzie robił coś w rodzaju hmmm malutkich kluseczek z mięskiem, które tu noszą miano manti. I pojechał po mięso do sklepu. Stwierdził, że jak mu nie wyjdzie to jemy dzisiaj pizzę.

Monia, ja noszę okulary i szkła, na zmianę. Niby -1,5, ale jednak. Po porodzie nic mi się nie pogorszyło.

Agnese z tymi fotelikami tu jest podobnie, ale nikt tego nie przestrzega. Zresztą w TR mało jakie przepisy sa przestrzegane 😉

Miłej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
Jak db że po zajęciach. o 8 dzisiaj miałam jeszcze egzamin-m myśle,że do przodu ! 😉
Jutro biorę się za pranie rzeczy ,które dostałam od kuzynki i reorganizacje w szafach,bo mimo,że jest wielka to jednak jakos mało pojemna. Dzisiaj miałam delikatny skurcz,ale tylko jeden chwilowy.
Czytałam,że z wadą wzroku to robia cesarkę 1 na 20 porodów. Jednak lepiej to zrobic sn i wzrok nie przeszkadza.
Ciezka noc mam za soba bo spalismy u Tomka kuzynki i nie dość,że obce miejsce,wstawałam do wc w nocy i łóżko niewygodne to mój Mąż dosyć db zbudowany i leżałam ściśnięta 🤢 Czuje sie jak wrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny właśnie się dowiedziałam, że urodziła moja koleżanka, która przez ostatnie 2-3 m-ce miała krążek przez skracającą się szyjkę. Poszła na wyjęcie i po 2godz. dostała skurczy 🙂 Córeczka urodziła się w 39tc ma 49cm i 2650g - zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia z tą wadą wzroku to różnie i u nas jest dużo kobiet które bały się rodzić normalnie chodziły do okulisty i załatwiały sobie skierowanie na cesarskie cięcie i niektóre szpitale zaczęły to negować i przed porodem badać wzrok czy rzeczywiście taka wada jest, a w niektórych to od razu mówili jak to tylko była zwykła krótkowzroczność ze to nie jest przeciwwskazanie do porodu silami natury i tez tego nie akceptowali. Chyba że się ma jakieś inne choroby czy coś tam w siatkówce albo na dnie oka to prędzej. Ale powiem Wam że na przykład moja doktorka mi powiedziała zanim się dowiedziała o moich biodrach a widziała że chodzę w okularach że jak się boje rodzić normalnie to żebym poszła do okulistki i mi wypisze papier no i jej mowie ze podobno mogą to podważyć a ona mi na to "że jestem jej pacjentkom i ona za mnie odpowiada i jak tylko będzie miała taki papier to robi cesarkę i nikt tego nie podważy" wiec chyba to zależy od lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane:*
Ja dzisiaj po egzaminie pisemnym z matmy i po pisemnym z fizyki...Myślę,że w przyszły weekend zaliczę pozostałe 4 🙂
Mój mały cały czas kopie,ja nie wiem kiedy on nie śpi??
Jutro biorę się za prasowanie ubranek,we wtorek wizyta u lekarza i ostatnie zakupy i pakuję torbę.Coraz gorzej sie ostatnio czuję nie wiem co to będzie.
Moja mamuśka robi mi cudną ciepłą,niebieską czapeczkę dla małego na drutach do tego spodenki i sweterek już sie doczekać nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Próbowałam zasnąć od 1,5 godz. ale nie dam rady 😞 Biodra mnie bolą i kręgosłup 🤨 Zrobiłam sobie ciepłej owsianki i może po tym się lepiej poczuję. Domówiłam jeszcze dziś na allegro kilka drobiazgów u naszego sprzedawcy, wszystko w tygodniu odbiorę osobiście na miejscu już się nie mogę doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale padnieta jestem. roilismy ok 19 do domku, otworzylismy paczke pocieszylismy sie, zjedlismy i z mamcia prawie 3 godz na skypie :/ i juz sil nie mam na nic mysle ze dzisiaj bede spala dobrze 😉
a wiec tak, dostalam 2 rozmiary nakladek z Aventu, laktator z butelka i smoczkiem, kupe ciuszkow, chyba z 6 par spioszko-pajacykow (dla mnie to jedno i to samo dlatego tak pisze bo nie iem co jest co) duuuzo bodow, kilka kaftanikow i swietne ogrodniczki 😉 poza tym kolderke i jeden komplet poscieli plus przescieradelko na gumke. Powiem Wam ze to sa pierwsze uzywane rzeczy jakie mamy dla Babla bo ja kupowalam nowe wszystko bo niedrogo u nas, te z Lumpika sa jak nowe a jest kilka ciuszkow od znajomej mamy w ktore nie wiem czy ubiore kiedykolwiek Azizka bo sa strasznie zapuszczone :/ i poplamione. N od razu kilka chcial wywalic do kosza 🤢 ale mam nadzieje ze sie moze dopiora. No ale zawsze cos, teraz najwazniejsze ze zostaly mi 4 rzeczy do kupienia: szczoteczka do wloskow, termometr do kapieli, torba na wozek i pieluszki flanelowe. Az mi sie nie chce wierzyc ze na dniach bedzie zakonczone kompletowanie!!! I za tydzien pakowanie torby do szpitala. Jutro porobie fotki bo juz mi sily. Dostalismy tez prezenty, Nabil cygaro i ulubiona cytrynowke a ja dostalam sukienke, ktora jest dobra na ciaze i po ciazy, taki ma fason 😉 takze radocha byla na maxaa
co do wady wzroku to slyszalam wlasnie ze w Polscee juz lekaarze odchodza od robienia cesarek przez wady wzroku.
Tynka i Malwina- trzymamy kciuki za zaliczenie egzaminow, silne Mamuski z Was, mi na tylku ciezko bylo wysiedziec przed skypem, ogon i plecy daja mi sie we znaki za to sleczenie przed kompem.
Niedziela u mnie ok, delektujemy sie swoboda 🤪 i maz mnie dzisiaj zabral na miasto na czekolade z bita smietana, do ludzi 🤪 🤪 🤪 eleganckie stroje i wies sie do miasta wybrala. No ale zawsze to jakas rozrywka 😉
padam, zycze dobrej nocy i do jutra 😉
dodam ze sprzatanie przelozone na jutro :/ walka z grzybem tez ☺️ syndrom wicia gniazdaa u mnie zaczal zanikac ...
Snakerka co zamowilas jesszcze? pochwal sie i Ty :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noc koszmarna 😠 Niby sen ale tak delikatny, że chyba tylko czekałam aż budzik rano zadzwoni 😠 całą noc się wierciłam, teraz 1śniadanko 🤔
Monia ale się uśmiałam z tych eleganckich strojów i że wieś do miasta się wybrała 🙃 😁 🙃 😁 😁 🙃 😁 🙃
Superowa paczka!!! A co do ciuszków od znajomej mamy, to tak jak u nas jak dostaliśmy od znajomej Babci po wnuku... część w kosz bo beznadzieja ponaciągana i wypłowiała konkretnie, ale te ładniejsze sobie zostawiliśmy. W domu się nawet nie przyznaliśmy, że coś w kosz poszło, żeby nikogo nie urazić.
Co do moich zakupów to zostały jeszcze staniki do karmienia, proszek i płyn do dziecięcych ciuszków, maść na spękane sutki i kilka rzeczy z apteki z którymi w razie czego m. sobie poradzi (sól fizjologiczna, krem do pupki itp.) No i kołdra+poduszka ale z tym się na razie wstrzymam do przyszłego miesiąca.
A z tych rzeczy, które będę mieć do odebrania od naszego sprzedawcy to :
- przewijak na łóżko + pokrowiec frottowy
- zestaw do paznokci (nożyczki, obcążki, pilniczek)
- miękka szczotka do włosów+grzebyk
- wkładki laktacyjne2opak. po 60szt.
- 4szt. wielorazowych majtek siateczkowych
- kolorowe pieluchy flanelowe 4szt. (jeszcze 2 mam w domu, myślę, że starczy)
- pieluchy tetrowe podwójnie tkane 15szt.
- podkłady do szpitala 10szt. w rozmiarze 60x90cm + 10szt. w rozm 60x60cm
- te wielkie "podpaski" (34x10cm chyba) 3paczki po 10szt.
- chusteczki nawilżane Nivea Soft&Cream 2paczki po 63szt.
- pieluchy Pampers 2-5kg 1paczka+Bella Happy 2-5 1paczka
- krem ochronny+krem pielęgnacyjny+oliwka Bambino
- gaziki do pępka z alkoholem 2 paczki po 10szt.
- ochraniacz na materac do łóżeczka dziecięcego (60x120cm)
- gruszka do noska
Niby pierdoły ale już za powyższe wyszło prawie 300zł 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki 🙂
Widze ze wszystkie już przygotowane 🙂
Ja tak naprawdę nie mam nic 😞
nawet ubranka56-62 dałam sąsiadce która w tym tygodniu rodzi.
Łóżeczko nie przyszykowane 😞 lala jeszcze w nim śpi - dopiero zamówiłam jej nowe łóżko 🙂
o torbie do zpitala mogę pomarzyć 🙂 mam tylko osłonki na puersi i wkładki laktacyjne 😞
W pierwszej ciąży (rodziłam też w lutym) to o tej porze tylko przekładała ubranka i nie mogłam sie nacieszyć :0
ale myślę że w tym tyg zacznę wszelkie przygotowania


Co do snu to jest tragedia

Widzę że innicone odzywała sie ostatnio 7stycznia wieczorem. wie ktoś co u niej?

Uciekam bo moja mała uż piżamkę ściąga - muszę ją ubrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamuski
wczoraj smigalam energia bylismy u znajomych na kinderparty natalia sie wybawila z kolezankami 🙂 od dzis poszla do szkoly a maz do pracy hurrraaa nareszcie koniec swiatecznej przerwy 🤪 moge poodpoczywac 🙂
dzis jestem nie do zycia,poszlam jak zwykle pozno spac ale od 4:30 krecilam sie ,zasnelam o 6 a o 6;20 pobudka,zaprowadzilam natalie zrobilam zakupy i teraz z checia bym sie polozyla ale z takim bebechem ciezko sie ulozyc 😞 mam juz dosyc ciazy,dzis namawialm synka zeby juz wyszedl ,ale zamiast skurczow dostalam mdlosci 😮 jutro mam kontrole w szpitalu ,robie sobie nadzieje ze w badaniu moze cos wyjdzie co pozwoli mi na porod 😁 😁 😁 jezu ale ponarzekałam
zycze wam milego dnia i lepszego nastroju od mojego 😉 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj cie kochane,
No wg badania gin zaczynamy dzis 37 tydzien - jejq te tygodnie są najgorsze, już nie możemy się doczekać. My również ostatnio dopinaliśmy wyprawkę dla maleństwa na allegro - termometr, i jakieś tam drobiazgi grzechotki, maść na brodawki czy piszczące książeczki - tanio miał koleś tak wogóle z Bielkos-Białej 🙂 co do brodawek to mnie również bolą a co najgorsze porobiły mi sie wokół nich rozstępy 🥴 mąż się śmieje ze wyglądają jak słoneczka 🙂 trudno jak juz musza byc niech beda - mam praktycznie codzinnie skurcze - super nieregularne, a i jeszcze jedno mam ciągle mokrą bieliznę 😞 tzn przewaznie to sa mokre wodniste plamy na majtkach a dzis zauważyłam już pare takich białych jak mleko gestych kropel? CO TO?????? CZY TO WODY SIĘ SĄCZĄ??? czy któaś z was tak ma? buziaki na nowy dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 🙂
Jak zawsze jestem na bieżąco jeśli chodzi o Wasze wpisy 🙂
W końcu rozpoczęłam przygotowania na przyjęcie małej 🙂 komoda opróżniona, zakupiliśmy proszek do prania Jelp, ciuszki schną, a dziś rozpoczynam prasowanie. Torba do szpitala spakowana 🙂 Brzuch u mnie nisko, twardnienie brzucha sie nasiliło i do tego brzuch przybiera dziwne kształty. Zdarza się że skurcze bywają bolesne.
U mnie podobnie jak w pierwszej ciąży siary brak 🙂 U mnie apetytu brak.
Dziś mam spotkanie z położną a jutro wizyta u gin. Przypomnę sobie wszelkie możliwe sposoby radzenia sobie z bólem porodowym 😉 lista pytań przygotowana 😉
Liczę na to że jeszcze dwa tygodnie ponosze mój brzuszek, muszę zdążyć z wszystkim do porodu.
Dziewczyny gratuluję zaliczonych egzaminów 🙂
Trzymam za Was wszystkie kciuki, oby ta końcówka była jak najmniej uciążliwa 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...