Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agnes1978 bardzo przydatne informacje, cenna rada i motywujaca, ze kazdy skurcz to blizej do spotkania z Dzieciatkiem 🙂
Wiolagral super ze sie odezwalas, dlugo Cie z nammi nie bylo 🙂 bardzo ladne zdjecie, wyglaasz slicznie 😉 Snakerka ja mysle ze z kazdym dniem bedziemy miec 1000 pytan do, dobrze ze mamy to forum 🤪 ja jeszcze was zmecze pytaniem ile wypijacie wody w ciagu dnia. Bo ja sie opuscilam troche :/
pochwale sie bo napatrzec sie nie moge jaka pieknie biala mamy lazienke i sypialnie 😎 😎 😎 chlor faktycznie pomogl, mam nadzieje ze na dlugo. Dzieki Aga za rade. Jeszcze dzisiaj N poszuka czegos typowego na tego paskudnego grzybulca, i oby sie skonczyl ten problem.
Wiecie co ja mam wlasnie najgorsze skurcze w nocy, jak leze. A moze dopiero wtedy je czuje ? I sa coraz bardziej moze nie bolace ale odczuwalne, ciezej mi sie podczas nich przekrecac albo nie daj boze z lozka wstawac., Nie chce sobie wyobrazac bolu porodoego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
monisia, ja pije straaaaasznie duzo :PP potrafie i 4 l wypic w ciagu dnia i jeszcze w nocy z litr 🙂
My tez mielismy grzyba, jak malowalismy pokoj dla Ady to tesciowa kupila jakis taki specyfik, raz popsikala, zmyla szmatka i juz od 2 miesiecy mamy spokoj z tym gownem :P, mamy straaasznie wilgotne mieszkanie, podobnie jak u Ciebie. Jak wroca z zakupow to zapytam sie jej co to za specyfik i Ci napisze: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak mam skurcz to moj brzuch jest wykrzywiony DOSLOWNIE. I widac ulozenie dziecka tak mi sie wydaje. Jest twardy jak kamien, takze jak nie jestes pewna to dotknij go jak bedziesz czula skurcz. Tylko z kilku stron go "zmacaj" bo czasami maluch sie przekreca na prawa lub lewa strone i z jednej strony tylko jest twardy tam gdzie malutkie cialko a z drugiej kompletnie miekki. Tak to u mnie wyglada.
No mnie wlasnie na noc najbardziej suszy, a w dzien sie zapominam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisa nie wiem jak dlugo ci sie nie pokaze grzyb, ja po tygodniu widzialam male kropeczki. My jak mieszkalismy na malym mieszkanku, mielismy w miare duza lazienke ale bez okna, maz zamontowal wentylator. I guzik dalo. W miszkaniu bylo strasznie goraco, nie moglismy grzejnikow przykrecic, wiecznie wietrzylam cale mieszkanie, a grzyb na suficie w lazience od listopada do grudnia wylazil. Potem mielismy wielki dom i tam byla wielka lazienka z duzym oknem, to samo, wietrzylismy grzalismy i guzik, i to samo. Myslalam, ze teraz tu gdzie mieszkamy, ze bedzie lepiej, bo nie mamy scian bocznych, bedzie lepiej. Jest tylko troszeczke lepiej. Dzis maz jedzie zobaczyc za srodkiem, ktory ma wieksza zawartosc chloru niz cif. Jak cos dostanie to ci napisze. U mnie sa male kropeczki, ale dla dziecka to bardzo niebezpieczne. Moja mama sie dziwi, ma wielka lazienke i wysoka i przez 30 lat nie miala grzyba. A tu wiecznie cos. To sa uroki klimatu, w ktorym mieszkamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

Ja na chwilkę tylko, bo jak mi się jeszcze uda, to chcę poleżeć, póki Natalia śpi.

Malwina, chyba szybciej niż Evelcia nie urodzisz. Zresztą to mało ważne, im dłużej maluch posiedzi tym lepiej. Więc lepiej wyrzuc te myśli o rychłym porodzie choć nawet nie wiem jak byłoby Ci już ciężko.

Ja nie mam problemu z pomocą ze strony męża. Jeden wczesny poród już mamy za sobą, więc jest zaprawiony w boju. Przypominam mu czasem, że jak tylko będzie rozwarcie za wczesniej to ja leżę plackiem, a on bierze urlop i zapieprza od rana do nocy przy Natalii, gotowaniu i sprzątaniu. Więc nie ma wyboru albo pomaga mi teraz albo się wypina z zagrożeniem stania się wzorową panią domu.

My dzisiaj byliśmy u gina, a przed ginem jeszcze na badaniach.

Otóż u mnie sytuacja wygląda jeszcze dobrze. Mały wazy zgodnie z USG, a maszynie i tak nie ufam, 2229gram, więc synek przybrał więcej niż przeliczałam od ostatniej wizyty. Bo tygodniowo 150gram-170gram. Liczę tylko, że nie jest to -500gr jak w przypadku Natalii.
W czwartek idziemy znowu, bo niestety nie dało się dobrze sprawdzić ilości wód płodowych, jest ich mało, więc trzeba badanie powtórzyć. Musze więcej pić. Lekarz stwierdził, że brzuch już opadł i że musze wytrzymac jeszcze 2 tygodnie, a wtedy moge rodzić, bo minie niebezpieczeństwo. Tylko że ja nie zamierzam rodzić ponownie w 36tygodniu 😞 moja mama przylatuje dopiero 09 lutego 😞 Poza tym 36tc to niedonoszone dziecko i Natalia też była taka problemowa, a to brzuszek, a to odbijanie...
Aha, powiedziałam, że chce badanie waginalne jeszcze, bo mam warżenie, że mi się rozwarcie zrobiło. Gin sprawdził, piczka się rozwiera i jest napuchnięta mocno, ale jest to wynikiem dużego parcia dziecka. Więc jak rozumiem, nie jest to rozwarcie, tylko normalna kolej rzeczy. Szkoda tylko że w 34tc. Szyjka jest krótka, bo 3,15cm. Więc jak będe miała rozwarcie to już szybko pójdzie.

A tak ogólnie to przytyłam 0,8kg. Dzięki przecudownej diecie cukrzycowej 2000kcal. Na cukier i inne mam nawet nie spoglądać... Ciekawe kto się pierw zagłodzi tymi 2000kcal dziennie, ja czy synek. Więc od poczatku ciązy 5,8kg na plusie. Koszmar!!!!

A cukier w normie, na czczo 75, po sniadaniu 95, no ale dalej mam być na jebanej diecie i przymierać głodem.

Przepraszam Dziewczyny za te bluzgi.
Uciekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w ciazy pije mniej bo wszystko smakuje mi jak woda z mydlem, jedynie moge sok, ale jak opije sie duzo soku, to znowu czuje kwas, a do tego zajadam sie caly czas cytrusami. Jedynie one mi pomagaja. Najgorzej w nocy pic mi sie chce. I tak kursuje miedzy lazienka a kuchnia. 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta jedyne pocieszenie, ze my po porodzie bedziemy zmuszone przejsc na diete. Ja dzis sie zwazylam 75 kg, 22 kg na plusie. Szok. Dobije do 30 kg do konca ciazy. 🥴 🥴
Dobrze, ze u Ciebie wszystko w porzadku.
Ja ide jutro do lekarza na USG, zobaczymy czy kruszek sie przekrecil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
poczytalam was troche ale jakos bez koncentracji,namieszali mi w glowie jak nie wiem w tym szpitalu 😮
najwazniejsze ze CTG w porzadku a reszty dowiem sie jutro,w tym szpitalu jest chyba za duzo lekarzy specjalistow i kazdy ma inne zdanie 🤢
termin wyznaczyli mi na 2tyg przed porodem,wiec jak kazdy NORMALNY czlowiek policzy ,przypada na dzis,a tu niespodzianka,pani doktor pyta sie mnie dlaczego przyszlam dzisiaj ja na nia z podniesionym glosem ze MAM TERMIN NA 24STYCZNIA I DZIS TO WYPADA,ona sie na mnie patrzy 😲 zaskoczona i mowi na kiedy jest termin porodu wg USG???? no to ja zbaranialam 🤢 sie wkurwilam i pokazuje jej w ksiazeczce ze 24STYCZEN!!!!! a ona ze niestety nie bo wg USG szpitala jest na 02.02.2012!!!!!!!!! wiec mnie juz rozlozylo na dobre ,dzieki bogu przyszla inna "normalna" lekarka i sie pyta kiedy moj lekarz zmienil date porodu a ja ze juz na poczatku wiec ta do tej drugiej z pyskiem ze na co czeka prosze usg zrobic !!!! no i biedna sie tak zestresowala ze nie mogla kosci udowej znalezc 2 razy robila pomiary az tamta sie wkurwial poraz 2 i sama zrobila w 2 min 😁 powiedzial ze i owszem dzidzia spora ale nie kazde dziecko rodzi sie 3kg sa i wieksze 😁 wyslali mnie do innego lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, jaka dieta, zapomnij. Po prodzie połowe tego zejdzie Ci przez pierwsze dni, bo będziesz sikała i się pociła jak pies. A następna połowa miesiąc czasu na diecie karmiącej matki, czyli drób, gotowane warzywa i ryż i zapomnisz o jakiejkolwiek nadwadze.

Miłego wieczoru Dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, grunt ze synek zdrowy i rozwarcia brak, czego sie najbardziej balAs.. No a z tym glodzeniem to faktycznie przerabane, no ale juz niedlugo. Jak bedziesz karmila piersia to bedziesz mogla wtedy w miare normalnie jesc? czy jeszcze gorsza dieta?
Aga, zalamalas mnie, no ale to prawda ze taakie sa uroki klimatu. Jak cos to maz bedzie mial cotygodniowe zadanie szorowania teggo paskudztwa.
Czekam jeszcze chwilke az pranie bardziej podeschnie i zabieram sie z prasowanko 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lekarka powiedzila ze wg moich badan ,cukier jest w porzadku!!! ale moglabym kontrolnie jutro przyjsc na pomiar ,wiec ide jutro rano ze swoim sniadankiem i znowu do tej lekarki co nie umie USG zrobic wiec jutro bede wiedzial wszystko na 100% 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia przypomniało mi się że u mnie w domu rodzinnym jednego roku też wyszła pleśń ale ktoś mamie poradził taki środek co się nazywa SAVO i podobno rewelacja mama zadowolona była z niego bardzo. Więc jak będziesz miała jakąś przesyłkę z Polski albo ktoś do ciebie przyjedzie niech Ci kupi to jest takie w buteleczce ze spryskiwaczem i nie jest to drogie może się już nie przyda (oby) ale zawsze lepiej mieć na wszelki wypadek pod ręką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...