Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karina nie przejmuj sie, moj maz dopiero od nidawna mi pomaga w porzadkach, i tez sie nie wysila tyle co poodkurza, zmyje grzyba (:blush 🙂 bo tam juz nie bede siegac, i zrobi obiad. No i zakupy. Szalu nie ma. Zreszta ja wole sama. No ale jak Ci ciezko to powiedz zeby ci pomogl, albo sciemniaj ze cie brzuch boli albo cos tam ci innego dolega. Z facetem jak z dzieckiem a nawet gorzej. Ja zastanawiam sie jak to bedzie po urodzeniu Azizka jak N wroci do pracy. Ja zostane sama z domem i maluchem i do tego jeszcze zmeczony pracujacy maz 🤢 bedzie lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewuszki głowa do góry, będzie dobrze i sobie ze wszystkim poradzimy, wiadomo chłop to chłop, inny niższy gatunek 🤪 mi sprzątnięcie mieszkanka całego zajmuje z 2-3 h i sprzątam co tydzień, już nie staram się być perfekcyjną Panią domu bo to bezsensu, ma być tylko czysto a nie idealnie, mąż nauczył się chodzić do sklepu, a poza tym sam powiedział, że postara się zajmować Bąblem tak żebym mogła np sobie poćwiczyć w domu lub iść coś załatwić, ale samo mu to nie przyszło, te prawie 9 miesięcy już wciąż gadaliśmy o tym i dopiero zrozumiał pewne rzeczy

mąż pracuje w mundurówce i różnie ma służby, ale wie, że po 6 miesiącach wracam do pracy i oboje będziemy pracować po tyle samo, więc nie będzie wymówki, że ale ja byłem w pracy czy coś takiego, z resztą on zdaje sobie sprawę czemu siedzę w domu, poza tym po poprzednim poronieniu inaczej traktuje ciążę i wie że wiele mi nie wolno robić...

monisiaj i co z tym grzybem u Was, wciąż jest? mam nadzieję, że nie tam gdzie dziecko będzie przebywać, bo grzyb nie jest tylko w tym miejscu na ścianie, ale zarodniki się unoszą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie maz jak wroci bedzie z nim walczyl, mamy chlor, tym to zmyjemy a jutro (bo dzisiaj nie dostall nnigdzie) idzie szukac jakiegos srodka do spryskania te powierzchnie co zabija to wszystko. Grzyb mamy w lazience i sypialni a w sypialni bedzie wlasnie z nami Babel spal 🤢 mam nadzieje ze da sie to zwalczyc do czasu przyjscia Azizka na swiat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuje, bo grzyb to będzie wyłaził dopóki będzie wilgoć, nie wiem czy macie domek czy mieszkanko, ale w takim razie trzeba ocieplić jakoś bo za rok znowu wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamy mieszkanie, ale niestety Holandii to niemal standard :/ teraz otwieram okna w tych pomieszczeniach niemal na caly dzien, dobrze ze jest cieplo. Poza tym tak sobie mysle ze to dlatego ze my w ogole nie ogrzewalismy prawie mieszkania, bo nie bylo zimno, mieszkamy na 2 pietrze i nie ma takiej potrzeby bo od sasiadow cieplo idzie. Nie wiem sama. Mam nadzieje ze to dziadostwo zlikwidujemy na amen bo nigdy czegos takiego nie mialam i kojarzyl mi sie tylko i wylacznie z brudem i syfem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja melduję ,że wszystko mam już wyprasowane nawet ponaklejałam karteczki na półki co gdzie jest żeby Bartek nie wyrzucił wszystkiego w poszukiwaniu np.bodów z krótkim rękawkiem....
Myślałam,że mam więcej bodów na krótki rękaw a tu jedne nowe tylko i reszta używana,a z długim rękawem od zarypania mam bodów...
Jutro na 8 mam do położnej.Proszę trzymać za nas kciuki:*
A tymczasem spadam na film jakiś Bartek ma nowy i chce żebym z nim obejrzała.
Spokojnej nocy brzuchatki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nudy ja slecze nad lapkiem i szukam nie wiadomo czego :/ Rozmawialismy niedawno z chrzestnymi i wstepnie zaplanowalismy ze przyjada do nas w polowie marca 😉 wiec ciesze sie bardzo bo juz spokojniejsza jestem. Akurat bede bardziej ogarnieta z Babelkiem. Oby tylko wypalilo 🙂
Dziewczyny czy wy nadal pijecie duzo wody ? bo ja sie troszke opuscilam z tym, nie wypijam juz tyle co wczesniej :/
Malwina, fajnie ze wszystko poprasowalas, ja mam nadzieje ze jutro sie za prasowanie ost rzeczy zabiore, mam nadzieje ze zdazy wyschnac 🙂 i bede czekac az N szafke wstawi do sypialni i bedzie gicior 😎 powodzenia u poloznej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ale się strachu najedliśmy 😞
Poszłam się wysikać jakoś po 19 a tam sporo krwi jak się podcierałam!
no to panika, kąpiel i pakowanie torby na szybko. W szpitalu zbadali mnie na fotelu, na szczęście śluz bialutki już był, lekarka powiedziała, że na pewno nie było to z pochwy ani z odbytu bo hemoroidów też nie ma... Zrobili jeszcze ktg skurczy brak i odesłali do domu z receptą na dowcipną Luteinę... Ale się wystraszyłam, w tym tygodniu muszę już wszystko w domu naszykować w sensie skompletowania, wyprania wyprasowania i porządnie torbę do szpit. spakować. I jeszcze ciekawostka-gdyby dziś coś się działo to odesłaliby mnie do innego szpitala!~Bo na patologii ciąży na tą chwilę nie mają przedłużonej umowy z NFZ!! Szok! No chyba że do porodu bym przyjechała...... 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Innicone cos się nie odzywa hmm
[bSkanerka] więc skąd ta krew? Pewnie strachu się najadłaś co;/
Tusiek śliczne zdjęcie 😉

Wiecie co mnie też coś na to sprzątanie wzieło heh tzn mycie podłogi itd to sobie odpuszczam T to robi a ja dzisiaj w szafach porobiłam troche zaoszczędziłam jedną półkę dla małego 😉 Jutro jeszcze w 2 szafie zrobię i poprasuje pościel małego i koniec. Czekam jeszcze na regalik aż mi tata zrobi taki sosnowy żebym miała do pieluch kosmetyków itd bo miejca mało jednak w komodzie + 2 kartony hehe.

Co do ruchów dziecka też jakbym mniej czuła kopniaków, czuję tylko jak się rozciąga czasem coś wyskoczy aż widać górkę. Pewnie to normalne, bo ma mało miejca już.

Co do rozstępów nie mam ani jednego 🙂 tylko na biodrach ale to stare i na wew. str. uda ale tym to się nie przejmuję. Mam nadzieje że nie zapesze heh jeszcze troche czasu zostało. I powiem szczerze że mam zwykłą oliwke z babydream i jakoś szczególnie codziennie nie smaruje..jak mi się przypomni.

Dobra lecę spać już mnie plecy bolą jak siedze na tym krześle 🥴
Dobranoc brzuchatki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka Ty to masz przygody z tymi plamieniami. Skad to sie wzielo??? to juz drugi raz prawda? przynajmniej maz sie tez wczul i dbac jeszcze bardziej bedzie :P
A co do rozstepow ja poki co nie mam zadnego,ale musze powiedziec ze dostalam pare probek kremow na rozstepy i zadne nie maja takiego efektu jak oliwka. po kremach skora sucha i swedzaca a po oliwce normalnie cud miod. Cala ciaza na oliwce albo specjalnej dla ciezarnej albo dla dzieckA I BRZUSIO BLYSZCZACY. nO Ale racja, to jeszze nie koniecc ciazy wiec moze byc roznie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry ,ja oczywiscie mam noc do du..py,polozylismy sie spac o 22 i od 23 zaczela sie moja wedrowka do kibelka i krecenie do tego ciagle mnie gardlo boli 😞 😠 przed 3 nie wytrzymalam i wstalam ,wlaczylam zmywarke ,pomalowalam pazurki zjadlam kanapke+wielki kubeł pysznej herbatki 🙂 i spac sie nie chce 😠 😠 o 6,20 musze wstac ,zapewnie wtedy wezmie mnie spanie,dzis mam kontrole w szpitalu ,nie chce mi sie jechac ale coz moze to juz ostatnia ,mam nadzieje ze sie wykluje jakos na dniach 😉
monisia tylko pogratulowac,ja nie mialam rozstepow az do 9msc ,trzymam kciuki zeby i twoja skora pozostala bez skazy,bo ja mam od 2 tyg 3 rozstepy 😠 😠 😠
zycze wam milego dnia odezwe sie po szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli kogoś interesuje to strona Bobovity już działa (mimo że nie odpisali na maila, gdzie zgłaszałam błąd 😠 ) można zamówić ten poradnik -po wypełnieniu jest komunikat:
\"Poradnik żywienia małego dziecka.Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia. Poradnik prześlemy pocztą w terminie do dwóch miesięcy.\"No to sobie poczekamy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane,
snakerka już się zalogowałam na bobovita - faktycznie juz działa. Jak tam wasze nocki? U mnie tradycyjnie wędrówki do wc no i powrót fuj zgagi 😞 no masakra, myślałam że już to mnie ominie. Dzidziulek faktycznie mało się rusza, więcej się przeciąga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swietnie. Napisalam mega posta, i mi przepadl 😠 😠 😠
w skrocie bo mi sie powtarzac nie chce 😜
Evelcia, kamikadze jestes, ja juz podupadlam i sily na tance nie mam :P poza tym bardzo ladnie wygladasz 🙂 i powodzenia w szpitalu!!!
Marta jak nie wiesz czy to wody plodowe to zadzwon do lekarza, albo jedz do niego, ostroznosci nigdy za wiele. Ja nie mam pojecia jak to wyglada, nie wspomne o czopie.
kolejny glupi sen zaliczony, zakup zarabistego audi, strata pracy i zastrzelenie mi meza 🤢 oczywiscie efekt obejrzanego filmu akcji przed snem 😎
noc beznadziejna, nie zlicze ile razy wstawalam na siku, do tego za kazdym razem jak wstawalam to sobie brzuch trzymalam bo mnie ciagnie jak cholera. z nocy n noc coraz gorzej. W nocy pozarta tabliczka czekolady na pociesznie D 😁 😁
wczoraj wieczorem dokuczalam mezowi, nerwa jakiegos mialam i biedny byl, mam nadzije ze dzisiaj juz bedzie lepiej. Chyba znowu powraca burza hormonow :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholercia ! nieźle z tym krwawieniem 🤢
Ja z kolei też ma za sobą ciężką noc. chwile po tym jak stwierdziliśmy w łóżku z Mężem,że śpimy szybko wyleciałam do wc.Tzn o ile można nazwać to szybkością. Słuchajcie,jak sie przewrócił twarzą do mojej strony,to w panikę wpadł. Szybko wstał czy nie zemdlałam,że mnie nie ma 🙃 Uśmiałam się,ale musiał się przejąć bo normalnie by nie wstał z łóżka z taką prędkością 😉
Karinko nie przejmuj się Mężem i tym,że ledwo co pomaga. Mój ma to samo. To,że siedzę w domu tzn,że mam na wszystko siły.. Przed swiętami bardzo dużo posprzątałam,upiekłam ciacha i siedzę przed tv. Tomek wchodzi,patrzy że niepoodkurzane i pyta czemu tego nie zrobiłam. To ja z mordą na niego,że zaraz mu doczepię cztery pieciolitrowe butelki wokół paska i niech odkurza ! 😠 (Mamy duży piorący odkurzacz i mi już ciężko). Słuchajcie,podziałało i teraz on oficjalnie odkurza. 😉
Myślę,że z facetami trzeba po prostu rozmawiać.Oni niestety nie czytają w naszych myślach. Poproś Męża o pomoc przy jednej rzeczy,ustalcie że do czasu aż nie wydobrzejesz po porodzie i teraz,on sie tym zajmuje. Facetowi trzeba jasno przedstawić syt. Musi zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...