Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, dostałam od lekarza kartkę żeby liczyć ruchy dziecka. Niby zaczyna się od 9tej je liczyć do 21. Jeśli poczuję 10ty ruch to mam zaznaczyć godzinę.Najlepsze w tym jest to,że jesli dziecko nie poruszy sie do 21 to trzeba jechac do szpitala,albo jesli wykona mniej ruchów niż 10 przez dwa kolejne dni do tej 21szej to też trzeba jechać. No i co mam robić jeśli Bobas delikatnie może ze 6 razy wczoraj sie wiercił, czułam delikatne poruszanie pupy a po 21 szalał jak wariat? Tak,że aż zwijałam się momentami z bólu? 😮 Oczywiście w nocy też dawaj szaleństwo. Dzisiaj też może ze 6 razy sie poruszała pupa i to bardzo delikatnie.eraz tez widzę,że brzuch trochę faluje i pewnie znowu po 9tej da czadu... Nie panikować? Staram sie sobie roztłumaczać,że przecież moze cały dzien spać i nie mieć na gwałtowne ruchy miejsca a wieczorem jest jego pora...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wiecie co ja się spotkałam z taką opinią, że dzieci jak i my mają różne temperamenty i jedne lubią dokuczać w ciągu dnia a inne w nocy, moja ma tak że się rusza przez cały dzień z przerwami przypuszczam że na sen 🙂 a w nocy rusza się ale delikatniej, moja koleżanka miała bardzo spokojnego synka w ciąży,a po urodzeniu szatanek 🙂 wg mnie najważniejsze że się rusza w ogóle, co innego jak by przez te 12h nic się nie ruszało, no ale to moja opinia i mojego lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokladnie dzieciak nie dzieciak moj tez z wieczorka daje papalic a dzis na CTG musiala go budzic 😁
wiecie co ja slucham od jakiegos czasu cofam sie do mlodzienczych czasow http://www.youtube.com/watch?v=tsoH7HI8YII&feature=related

Hanson - MMMBop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek; ja tez slyszalam ze jak Babel w brzuchu spokkojny to niekoniecznie bedzie taki po urodzenia 🤪 moja mama to zaobserwowala na mnie i na bracie. Zupelne przeciwienstwa po porodzie. Tynka ja bym sie nie przejmowala, w dzien chodzisz duzo i go lulasz tym chodzeniem. A w nocy daje zadu za wszystkie czasy. 😉
Olcia dzieki za nazwe tego srodka, wyslalam smsa mamie i jak przyleci to wezmie ze soba ta chemie.
Evelcia, ale jaja z tym szpitalem. Moze to wypisala ta zestresowana laska 😮
Spadam bo pol dnia slecze nad lapkiem i nic nie zrobilam, tyle co rano mialam wene na trzymanie wiadereczka dla N z chlorem 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałam 4,więc to tłumaczy dlaczego wcale jej nie kojarzę. Postanowiłam obudzić Bobasa
http://www.youtube.com/watch?v=zMmQSEaS-w0
🙃 😁 oczywiście głośno,Teścia w domu nie ma- muszę korzystać 😉

Cały dzień mam meeeega zgagę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EEEEEEEEeeeeeeeee Evelina no hicior jak ta lala 🤪 🤪 🤪 my mialysmy uklad z dziewczynami do tej piosenki, i pamietam jak walkowalysmy ten przeboj non stop z magnetofonu na kasety 🙂 non stop hihihi Dj Bobo wymiata 😎 aczkolwiek u mnie na pierwszym miejscu byl Michael Jackson i Kelly Family ☺️ ☺️ ☺️ wiocha ale co
http://www.youtube.com/watch?v=1viSfRzI8to to bylo dopiero lizanie ekraanu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mnie ta babeczka związała pasem na KTG to te skurcze czułam jak właśnie"krzywienie się "brzucha.Po za tym mały był niespokojny bardzo.
A jeśli chodzi o tą szyjkę to miałam jakieś takie kłucie w środku no i okazało się dzisiaj,że jest już gotowa do porodu.
Widzę,że nie tylko w PL są niektórzy poje*bani lekarze..Współczuję Evelcia...
Mój maluszek rusza się w ciągu dnia a w nocy czasami czuję,że się wypycha.Najczęściej wtedy jak wstaję siusiu.Akurat teraz buszuję już jakieś 20 minut jak nie więcej...
Ja w ciąży piłam w ogóle mało wody,wolałam soki,mleko,pepsi,sprite a teraz piję co chwila herbatę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia napisał(a):
a potem ze dzieci nadpobudliwe 😁 😁 😁 😁 jak okna w domu chodza 🤪 🤪


😁 😁 haha też prawda ! grunt,że podziałało i dostałam kilka razy po żebrach 😉

Ja jak mam skurcz czuję takie specyficzne ściskanie,jest bolesne. jakby ostrym sznurkiem ktoś mi brzuch ściskał.Nie wiem czy to skurcz. Kiedyś marater o tym pisała,dlatego tak sobie to tłumaczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio słuchałam sobie rocka na mp3 i się córce to nie podobało, tak mnie zaczęła kopać po żebrach, że wyłączyłam i ona się uspokoiła 🙂

ja uwielbiałam laleczkę z saskiej porcelany, a jakiś czas temu trafiłam na piosenkę Seweryna Krajewskiego - Kołysanka dla okruszka, albo się taka płaczliwa zrobiłam albo serio ona wzrusza ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! odebrałam wyniki i niby jak na moje oko to wszytko oki zresztą jak coś jest bardzo źle to zawsze przy odbiorze mówią więc myślę że będzie dobrze jedynie co to w moczu mam jakieś liczne pasma śluzu ale piszą że to normalne w ciąży bo już szukałam na forum 🙂
The kelly family to były czasy pamiętam w podstawówce miałam bluzę z nimi no i te ich romantyczne "sometime".... na dyskotekach 🙂 🙂 🙂 🙂 Kurcze ale już stara jestem :P:P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze, mam do nadrobienia z 8stron 🙃
Już się biorę za czytanie. Wcześniej byłam odebrać furę od blacharza, nawet ładnie wyklepane, ale i tak czeka nas malowanie drzwi, ale to może za 2m-ce, teraz są inne wydatki, byłam też na pogaduchach u Babci i wreszcie kupiłam coś do prania maluszkowych ciuszków - proszek do kolorów Lovela + koncentrat do płukania Dziudziuś, oba ładnie pachną, więc jutro będzie pranko 😉 A i jeszcze wygrałam kalendarz Bebiko w fejsbukowym konkursie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie u lekarza 🙂 na tą chwilę brak rozwarcia, szyjka sie nie skraca 🙂
Opisałam wszystkie moje dolegliwości wg mojej pani gin. są to skurcze porodowe, poród może się rozpocząć w każdej chwili, 37 tydzień to jak najbardziej bezpieczny czas dla małej 🙂
Emilka waży 3600 g 😮 jeżeli pomimo wszystko nie urodzę do 02 lutego to mam sie zgłosic na wizytę i prawdopodobnie będe miała cesarkę ze względu na wagę małej 🙂 przez te trzy tygodnie to ona może jeszcze sporo przytyć. Nie ukrywam że jak usłyszałam 3600 g to aż zbladłam pierwsze dziecko ważyło zaledwie 2980 g, mam też cichą nadzieję że USG choć trochę przekłamuje.
Miałam pobrany wymaz na paciorkowce, wynik będzie leżał w szpitalnym laboratorium dopiero przy porodzie będzie istotny jego wynik, w razie wykrycia bakterii 4 godziny przed porodem podzdza antybiotyk, aby nie doszło do zakażenia małej.
od dziś jestem na zwolnieniu lekarskim 🙂 czekam z niecierpliwością na Emilkę 🙂
Ależ się rozpisałam 😉
Pozdrawiam wszystkie brzuchatki 🙂 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to Agnes gratuluje,malenstwo sporych rozmiarow, i dobrze ze biora pod uwage wage Malej, bo moja znajoma miala ywolywany porod przy wadze Malucha 4700 a urodzila 4800 na szczescie cesarka byla bo maly na nic nie reagowal i mu sie nie spieszylo :P a podziwial jego gabaryty caly oddzial 😉 Poza tym kochana, pracus jestes, dopiero teraz na zwolnienie, podziwiam, ja pracowalam do 25 tyg ciazy i to juz bylo duzo, wiecej sobie nie wyobrazam, Ty niemalze do konca. Zdazysz Ty nam wypoczac??? 😉
Snakerka gratuluje wygranej KOLEJNEJ hihi ty to masz szczescie
Dziewczyny moj maz mi dzisiaj zrobil niespodzianke, wspominalam wam wczesniej ze na swieta znajomi nam dali fotelik samochodowy ale jakis taki wielgachny, no my nie narzekalismy, ale moj N dzisiaj wrocil do domu z fotelikiem MAXI COSI w kolorze wozka i pasuje do niego, bo mozna zamiast budy wpiac ten fotelik, tak zmierzyl wczesniej i wynalazl akurat na ten rozmiar stelaza. Zachwycam sie tak bo N kupil wozek ale tylko z buda, nie 3 w 1. Wiec niespodzianka mila, oczywiscie uzywany ale wyglada jak nowy 🤪 poza tym przytachal z sklepu kolejna maskotke i 2 podusie, i... dla mnie walek do ciasta, bo przeciez sie jeszcze nie dorobilam i walkowalam ost faworki butelka od szampana bezalkoholowego 🤪 kocchany jest a ja mu dokuczam, cieszyl sie z zakupu a ja warknelam na niego ze bude od wozka wylizana przeze mnie na ziemi stawia ☺️ ☺️ ☺️ Jezu kiedy te hormonalne hustawki skoncza. Na szczescie nie zareagowal, a ja go szybko przeprosilam 🥴 ale szczesliwa jestem, bo niespodzianke swietna mi zrobil.
Ide spac, glowa mnie boli, chyba od tego chloru, dobtranoc Dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Monisia ale fajne rzeczy m ci kupil. Mialas wrzucic fotki z ciuszkow jakie dostalas. 🙂 🙂
Agnese dzidzia juz duza, gratuluje, podziwiam cie ze dalas rade tyle pracowac. Ja mam problem by w kolo siebie cos zrobic. 🤔 🤔
Marta28 instrukcja masazu wspaniala. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Aga i Ty spac nie mozesz. Pewnie denerwujesz sie dzisiejszym USG. Jak czujesz ulozenie Malenstwa? o ktorej masz wizyte? trzymam kciuki i zycze Ci zeby Babelek byl ulozony tak jak powinien 😉 mialam zrobic zdjecia ciuszkow, ale je wrzuilam zaraz do pralki i po ptakach. A fotelik tez juz wczoraj rozebralam do prania dzisiaj bede go pucowac. Na allegro jest taki sam http://allegro.pl/pokrowiec-frotte-do-maxi-cosi-cabrio-granatowy-s-i2049113951.html
Ubranka wyprane wiec dzisiaj beda fotki przy okazji prasowania 🙂 ale mialam okropny sen ze z mama strasznie sie poklocilam, normalnie az piana z pyska szla. Mam nadzieje ze to bedzie na odwrot. Dziewczyny za mna chodza faworki znowu, jak znajoma potwierdzi w poiatek ze przyjdzie mnie odwiedzic na sobote to znowu ich narobie 🙂 KOnefka nam cos zamilkla albo mi sie wydaje. Wiola to samo. Dziewczyny meldujcie sie 😉 wstaje bo zaczynam glodem przymierac. A w nocy jadlam, zeby nie bylo :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie kochane dwupaki,
agnes super duża dzidzia zamieszkuje w Twoim brzuszku - fajnie, gratuluje 🙂
cóz za starszną noc miałam - ok 2 przebudziłam się z paniką że dzidzia się nie rusza i zamartwianie, zaczelam go budzic i nic poszłam zjesc mandarynke, cukierka mega czekoladowego i cola - podziałal malutki troszke delikatnie poplumkał więc odrobinę uspokojona usnełam, później latanie do wc - po 5 obudził mnie silny skurcz (jakbym miała dostać okres), więc znów panika, i brak snu wstalam poczekałam nieco pobrałam mocz na badania i zjadlam sniadanie. Jak ostatnio nie miałam apetytu tak teraz jestem ciągle głodna - już po badaniach, wyniki po 15, jutro wizyta na szczescie bo juz wariuje czy oby wszystko ok - ciśnienie rano 108/70 tętno 109, a najgorsze że środkowy palec lewej ręki mi drętwieje - boże same zagadki, chyba osiwieje do porodu ze zmartwienia, ale na szczęście maluch fika. to sie rozpisałam - sorki nieco chaotycznie buziaki i miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...