Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tynka90 nie to ja na szczescie nie mam takich objawow u mnie narazie ok chociaz boki strasznie mnie bola po nocy i zebra maly sie ulozyl glowka w dol i caly czas pcha jak bylam tydz temu w szpitalu to mialam echo serca bo dusznosci mam a gin stwierdzila ze to za wczesnie przez ciaze a kardio powiedziala ze juz mam strasznie scisniete pluca i serca przez macice no ale jakos daje rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
monisiaj22 napisał(a):
Madziara902 napisał(a):
jedna kobitka w nocy przespala skurcze i obudzila sie jak juz miala parte pozazdroscic

jezu to tak mozna?!?!?!?! 😮 😮 😮
Marta na nast wizycie sie poskarz, niech cie zbada, rozumiem ze na tej wczorajszej to mialas mega wk...a i po prostu zapomnialas 🤪

no na to wychodzi ze tak ale pielegniarka opowiadal ze tak babka przyszla do niej wieczorem i powiedziala ze ma skurcze co 7 min wiec ta jej kazala lezec i przyjsc jak beda co 4 min a ona liczac usnela i jak sie obudzila to prawie byl finish ledwo zdazyli na porodowke a to jej druga ciaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia dasz radę, wszystko dla Bobasa 🙂
Mnie właśnie Ktoś kopnął w żebro 😮 Ciekawe Kto to 😉 A tak narzekałam 🙃
Nic,idę skończe te schabowe dla Wredoty,mam nadzieję że będą mu smakowały :P Wyłączam kompa bo od 10 na nim siedzę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ja znowu z micha chipsow pod broda 😮 😮 😮 wygladam tragikomicznie, mam nadzieje ze to jeszcze tylko dzisiaj i wroce do normalnego odzywiania ☺️ ale zeby nie bylo: pozarlam 2 banany, pomarancze i jablko. No i jajeecznice na sniadanie o 12, nie wspomne juz o czekoladzie 😎 na szczescie przemiana materii w jak najlepszym porzadku mimo zaklejania sie czekolada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90 napisał(a):
Madzia dasz radę, wszystko dla Bobasa 🙂
Mnie właśnie Ktoś kopnął w żebro 😮 Ciekawe Kto to 😉 A tak narzekałam 🙃
Nic,idę skończe te schabowe dla Wredoty,mam nadzieję że będą mu smakowały :P Wyłączam kompa bo od 10 na nim siedzę 😮

ok moze juto pogadamy jeszcze smaz smaz schabowe i jedz poki mozesz a dla meza jak starczy to dostanie a jak nie to nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisiaj22 napisał(a):
Dziewczyny, ja znowu z micha chipsow pod broda 😮 😮 😮 wygladam tragikomicznie, mam nadzieje ze to jeszcze tylko dzisiaj i wroce do normalnego odzywiania ☺️ ale zeby nie bylo: pozarlam 2 banany, pomarancze i jablko. No i jajeecznice na sniadanie o 12, nie wspomne juz o czekoladzie 😎 na szczescie przemiana materii w jak najlepszym porzadku mimo zaklejania sie czekolada 😉

pozazdroszce ci tych chipsow ja mam taka ochote ale jak zjem to mnie brzuch boli wiecodpuszczam sobie pozatym przez obrzeki musze ograniczyc sol i pikantne rzeczy takze wcinaj poki mozesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie ja nie czuje czkawki, wydawalo mi sie ze czulam na poczatku odczuwania ruchow a teraz nie. Nie wiem, mam nadzieje ze sie nic nie dzieje niepokojacego, moze ja po prostu nie odrozniam, nie mam pojecia. A jak wydaje mi sie ze to czkawka to trwa to jakies 10-15 sekund i tyle. Jak to u was wyglada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisiaj22 napisał(a):
wlasnie ja nie czuje czkawki, wydawalo mi sie ze czulam na poczatku odczuwania ruchow a teraz nie. Nie wiem, mam nadzieje ze sie nic nie dzieje niepokojacego, moze ja po prostu nie odrozniam, nie mam pojecia. A jak wydaje mi sie ze to czkawka to trwa to jakies 10-15 sekund i tyle. Jak to u was wyglada?

no u mnie w tej chwili po prawej stronie miednicy regularne ruchy takie jakby podskakiwania ale w rownych odstepach i ostatnio mial tak przez 15 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie boli strasznie skóra na brzuchu i na plecach nad pupą....A ja mam duże rozstępy bo miałam już rozstępy wcześniej spore 😞
Zaczęłam odróżniać czym mnie młodzieniec mój sztura 🙂
Wydaję mi się,że na dole ma już główkę bo nóziami mocno kopie w żebra,a rączkami delikatnie smyra mnie po lewej stronie brzucha na dole 🙂To mój mały już kolosek jest bo waży mniej więcej z tego co Agnese podała 1800 gram 🙂
Mi lekarz na kontroli po szpitalu powiedział,że z szyjką ok i nie widać żeby się skracała....Jak moje siostry się dowiedziały,że na każdej wizycie mnie lekarz bada to były zdziwione bo jeszcze 3 lata temu jak one chodziły w ciąży to od 25 tygodnia nie były badane chyba,że po szpitalu jak się coś działo 🙂A was kochane lekarz bada na każdej wizycie??
Monisia moim rodzicom to się śmiać chcę jak widzą mnie z wielką michą i z wielkim brzucholem 🙂
Na zdrowie kobietko na zdrowie jedz dopóki możesz wcinać 🙂
Tynka ja też dostawałam te tabletki różowe co ty po których serducho wali jak głupie 😞Ja też miałam taką kroplówkę to oddziałowa siedziała ze mną i pytała czy przypadkiem za mocno serce mi nie łomocze bo jak mocno biję to mam jej powiedzieć i ona mi zmniejszała "kapanie"tej kroplówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie pisałam parę dni, bo w niedzielę zasłabłam w autobusie, na szczęscie byłam z mamą 😞 musiałyśmy poprosić kierowcę żeby nas wypuścił między przystankami i szłam do domu na pieszo,a później miałam straszne zawroty głowy to przeleżałam cały dzień, do tego doszedł taki tępy ból, jakby się mi miednica poszerzała, więc się oszczędzałam ostatnio i sporo leżałam.... teraz już lepiej

witam nową mamę madziarę 🙂, ja mam niedoczynność tarczycy, ale przewlekłą a nie tylko w ciąży, ja biorę euthyrox 75 i co wizytę mam podnoszoną dawkę , bo córa widać coraz więcej mi zabiera hormonu 🙂 ja chodzę do ginekologa - endokrynologa, więc mam badane hormony co miesiąc

co do dzidzi to u mnie na ostatnim usg była główką w dół i czuje mocno kopanie w żebra, mam nadzieję że się już nie odkręci, ale kto wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, Malwina masz dobrze, ja mimo ze na poczatku bylam pod opieka ginA TO ROBIL MI TYLKO usg dopochwowe a palca ani na chwile tam nie wsadzil. Nie bylam badana ANI razu ginekologicznie w tej ciazy. Bede teraz u poloznej to planuje nawciskac jej kitu o piekacych i swedzacych uplawach, moze mi da skierowanie do gina i niech mnie kurna ktos w koncu przebada.
Tusiek, przykra mialas przygode, oby wiecej sie nie powtorzyla, grunt ze juz lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek trzymaj się kobietko 🙂Oszczędzaj się kobietko 🙂
Monisia męża poproś niech cię przebada 🙂Wiesz mojego Bartka nie ma to chociaż lekarz mnie przebada 😁 😁 😁 😁Nie no żartuję ale Bartek jest strasznie oburzony,że jakiś obcy facet mi tam "na dole"zagląda.....Z resztą ja wolę mojego faceta a nie jakiegoś starego gościa wkładającego palce no ale nic na to poradzić nie mogę...Ja miałam pierwszy raz dopochwowe USG robione jak byłam w szpitalu to był 29 tydzień,wtedy też miałam za jednym razem robione przez powłoki brzuszne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, nie badają tutaj oddolnie w ciąży i dobrze, bo kiedyś słyszałam, że się nie powinno badać. Pod koniec ciąży z N. jak miałam wrażenie, że mi się sączą wody to mnie zbadał, a tak to nie. I tym lepiej. Nie bardzo rozumiem czemu służy takie badanie skoro wszystko jest pozamykane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marto masz rację mnie też denerwuje to padanie bo skoro jest ok to po cholerę oni tam zaglądają....Gdybym mogła wybrać badanie lub nie to pewnie zdecydowałabym się na brak badań....Ciekawe jak to będzie jak zacznę chodzić co 2 tygodnie czy też za każdym razem będzie mnie badał....
Wiecie co kochane??Ja się dziwię,że przed ciążą ważyłam 54 kg a teraz ważę 68,2 kg jak siostry przychodzą i dogadzają a to jakieś czekoladki a to ciasteczka a przed chwilą szwagier przyniósł mi ciepłe krokiety...Przed ciążą nienawidziłam krokietów a teraz wszamałam już 3 i jeszcze mi mało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Malwina ja jeszcze nie spotkalam takiej co by lubila badania, zadna z nas nie lubi i to nic przyjemnego ale po cos sie to robi. Marta w sumie mnie troche uspokoilas, bo w sumie skoro pozamykane tam wszystko to po co tam grzebac, czyli logiczne jest tutaj to ze nie badaja. To mmoze sie upierac nie bede. Ja ogolnie pod opieka gin bylam od 17 r.z. a teraz mi leci 28 wiosna i badana bylam co 3 miesiace srednio plus usg dopochwowo przez te wszystkie lata, dlatego teraz mi dziwnie ze tu mnie nie chca skontrolowac 🤪 no ale tylko sie cieszyc w takim razie, ze moja piczka sobie od gina odpoczywa poo tyyyylu latach grzebania i nie ma powodu zeby do niej zagladac 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój szwagier z siostrą robili z pieczarkami i kapustą kiszoną 🙂
Mój szwagier-szef kuchni w 4-ro gwiazdkowych hotelu w ogóle ostatnio kulinarnie mi dogadza 🙂
Ostatnio robił u moich rodziców krewetki w cieście filo a na Wigilię będzie robił tatara z łososia z grzankami czosnkowymi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...