Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Malwina dobrze, że Aleksandrę pozdrowiłaś od nas. Mam nadzieję, że troszkę jej raźniej że o niej myślimy 🥴
Tynka dokładnie tak jak Ty nie cierpię skrobania szyb w aucie i ślizgawki na ulicach, a że prawko mam dopiero 1,5 roku teraz będzie moja 2 zima z autem, nie mam jeszcze za bardzo doświadczenia i wprawy w manewrach na lodzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście Gwiazdy 🙂

Madziara, witaj w gronie. Ja nie mam żadnego problemu z tarczycą ani z trzustką, przynajmniej przed ciążą jak i w trakcie pierwszej. Po glukozie cukier był za wysoki, więc dostałam powtórkę na 100gr, po tym dobił do 177, więc stąd ta dieta z zakazem cukru. Do endo- miałam iść, ale ostatecznie nie dotarłam, bo nie ma miejsc.

Monia, mój mąż przy ostatniej kłótni zarobił w pyszczek, bo już mi nerwy puściły. Na razie chodzi jak zegarek, poza tym, że mnie wkurza strasznie. Ale widocznie końcówka ciąży daje się we znaki. A o wynikach mówiłam mu wczoraj wieczorem, więc nie miał prawa zapomnieć. Po prostu mu się nie chciało, a odpowiedź usłyszałam "Przecież ja pracuję"
Za to ja mogę chyba drałować 2km pod górę z wózkiem po wyniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie synek poprzecznie.
Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
Wrzuce wam wage dziecka jaka powinna byc.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martaer napisał(a):
Ale się rozpisałyście Gwiazdy 🙂

Madziara, witaj w gronie. Ja nie mam żadnego problemu z tarczycą ani z trzustką, przynajmniej przed ciążą jak i w trakcie pierwszej. Po glukozie cukier był za wysoki, więc dostałam powtórkę na 100gr, po tym dobił do 177, więc stąd ta dieta z zakazem cukru. Do endo- miałam iść, ale ostatecznie nie dotarłam, bo nie ma miejsc.

Monia, mój mąż przy ostatniej kłótni zarobił w pyszczek, bo już mi nerwy puściły. Na razie chodzi jak zegarek, poza tym, że mnie wkurza strasznie. Ale widocznie końcówka ciąży daje się we znaki. A o wynikach mówiłam mu wczoraj wieczorem, więc nie miał prawa zapomnieć. Po prostu mu się nie chciało, a odpowiedź usłyszałam "Przecież ja pracuję"
Za to ja mogę chyba drałować 2km pod górę z wózkiem po wyniki...
Marter skoro masz dobre wyniki to po co ci endo bo mi wyszly slabe wyniki wiec mnie skierowali ale tak to bez sensu mam nadzieje ze nie kaza ci latac po lekarzach na pdstawie wyniku tsh?ja w 28 tc ciazy miala glukoze z 50 po godzinie wynik byl 143.1 i gin powiedziala ze jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha no moze i tak ale moze warto sprobowac prywatnie bo wiesz teraz jak lezalam na patologii to nasluchalam sie o tym cukrze mimo diety czasami dzieci za szybko przybieraja na wadze i konczy sie na wczesniejszej cesarce oczywiscie nie chce cie straszyc ale pisze to co slyszalam lezala kobitka ktorej wynik po 75 g byl 143 a norma jest do 142 i z racjii tego ze jej matka ma cukrzyce to musiala zostac na patologii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziara902 napisał(a):
a to fajnie no i terminowo jestesmy podobnie a jak sie ogolnie czujesz? bo ja mam lekka niedoczynnosc no i slabo sypiam 😞


Ogólnie nie jest źle. Kilka tyg temu trochę za mocno posprzatałam w mieszkaniu i poczułam,ze mi się szyjka skraca. Faktycznie,coś jest na rzeczy. Idę w poniedziałek do gina na kontrolę i zobaczymy,czy trzeba krążek zakładać,czy dam radę bez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90 napisał(a):
Madziara902 napisał(a):
a to fajnie no i terminowo jestesmy podobnie a jak sie ogolnie czujesz? bo ja mam lekka niedoczynnosc no i slabo sypiam 😞


Ogólnie nie jest źle. Kilka tyg temu trochę za mocno posprzatałam w mieszkaniu i poczułam,ze mi się szyjka skraca. Faktycznie,coś jest na rzeczy. Idę w poniedziałek do gina na kontrolę i zobaczymy,czy trzeba krążek zakładać,czy dam radę bez 😉

a jakie to jest uczucie? bo ja w sumie dawno nie mialam badanej szyjki bo za kazdym razem byla ponad 4 cm i dali sobie spokoj z badaniem usg 7 dni temu wszystko ok a wizyte mam 20 grudnia i troche mnie czasami kluje w dole brzucha moze cos sie dzieje z szyjka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziara, niestety u mnie w mieście, choć ma nieoficjalnie ponad 1mln mieszkańców nie ma prywatnych endokrynologów, widocznie nie ma tu takiego zapotrzebowania. A państwowo kolejka miesiąc temu była az do 14 grudnia. Moja dieta jest właśnie po to aby uniknąć wagi dziecka ponad 4kg.

Monia zapomniałam Ci odpisać, że gin nie badał mnie oddolnie, wymacał brzuch na dole, więc skoro brzuch nie opadł to i szyjka jest w normie. Nie wiem czy da się to ocenić przez macanie czy tez przez USG. A jeśli chodzi o rozwarcie to nie wiem, bo mnie nie badał. W kazdym razie nic się nie zmieniło, dalej mnie wszystko ciagnie w dół i piczka mnie boli, a przy kucaniu to już w ogóle jest dramat, mam wrażenie, że zacznę rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martaer napisał(a):
Madziara, niestety u mnie w mieście, choć ma nieoficjalnie ponad 1mln mieszkańców nie ma prywatnych endokrynologów, widocznie nie ma tu takiego zapotrzebowania. A państwowo kolejka miesiąc temu była az do 14 grudnia. Moja dieta jest właśnie po to aby uniknąć wagi dziecka ponad 4kg.

Monia zapomniałam Ci odpisać, że gin nie badał mnie oddolnie, wymacał brzuch na dole, więc skoro brzuch nie opadł to i szyjka jest w normie. Nie wiem czy da się to ocenić przez macanie czy tez przez USG. A jeśli chodzi o rozwarcie to nie wiem, bo mnie nie badał. W kazdym razie nic się nie zmieniło, dalej mnie wszystko ciagnie w dół i piczka mnie boli, a przy kucaniu to już w ogóle jest dramat, mam wrażenie, że zacznę rodzić.

acha no to trzymam kciuki zeby bylo ok jak wychodzilam ze szpitala to na drugi dzien kobitka miala zaplanowana cesarke dzidzius 4200 no i nie dali jej rodzic naturalnie chociaz bardzo chciala a jedna kobitka w nocy przespala skurcze i obudzila sie jak juz miala parte pozazdroscic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam wrażenie,że wszystko opada mi dół i ciągnie tak Jak Martaer.Dziwne uczucie. Tak jakbyś zaczęła odczuwać grawitację w piczce 😜 Może bym nie pojechała na izbę przyjęć gdybym nie znalazła innych "objawów" Lekarz stwierdził,ze faktycznie szyjka sie skróciła i zostałam standardowo na obserwacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziara902 napisał(a):
jedna kobitka w nocy przespala skurcze i obudzila sie jak juz miala parte pozazdroscic

jezu to tak mozna?!?!?!?! 😮 😮 😮
Marta na nast wizycie sie poskarz, niech cie zbada, rozumiem ze na tej wczorajszej to mialas mega wk...a i po prostu zapomnialas 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...