Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja przy pomocy koleżanki (chwała jej za to) przez godzinę telefonicznie robiłyśmy analizę wyników na studia. Mówię Wam przez ciążę taka się tępa zrobiłam,ale blizej końca niż dalej 😉 Podobno co dwie głowy to nie jedna,ale u mnie to nie działa 😁 😁 na obiad barszcz po ukraińsku i schabowe z czymś tam-> się wymyśli 😉 Mam w domu istnego mięsożercę,który wpylałby je codziennie,oczywiście np. naleśniki to nie jest dla niego obiad 😮 Trochę go utemperowałam po swojemu żeby nie grymasił,gdy ja ledwo stoję na nogach i jeszcze coś gotuję. Wczoraj zaserwowałam mu chłopskie danie 😁 Czyli bigos + ziemniaki = jego mina bezcenna a zdanie :" to co na obiad?" prawie mnie powaliło 😉 Głupek 🙂
Co do wagi mój Bobas 2 tygodnie temu ważył 1,5 kg. W poniedziałek idę do gina,ciekawe co mi powie. Jesli chodzi o CC - jeżeli jest to lepsze rozwiązanie dla dziecka i dla Matki jestem za. Nie przekona mnie nic,że lepszy poród 20godzinny z wielkimi jękami od CC. Wiadomo,każda liczy na w miarę sprawny poród SN ale jeśli dziecko się nie przekręci,to nic - niech ciachają. Nie zapłaczę się z powodu blizny na brzuchu- tak już mam pocharatany 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marta, maluch maly ale zdrowy to najwazniejsze. Dieta - fakt, przesrane na calej linii ale popatrz, jeszcze tylko kilka tygodni. Grunt ze z malcem wszystko ok 🙂 martwilas sie o swoja szyjke, ze rozwarcie bedzie a tu sie okazuje ze dobrze jest 🙂 A brzuch dalej ciagnie? Co do meza- fajnie by bylo gdybysmy ra z na jakis czas mogly tak kazda swojego bezkarnie chlastnac przez leb za to ze sa tacy jacy sa 🤪 🤪 🤪 od razu lzej by sie zrobilo 😉
Aga a u Was to sniegi sa czy nie? sory za pytanie jak glupie ale nie wiem jak tam we Wloszech sie zima odbywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusię 🙂
Marto wszystko będzie dobrze 🙂
Agnese mały pewnie się przekręci 🙂
Jeśli CC będzie konieczne to też nie będę miała nic przeciwko 🙂Ja nie dostałam teraz skierowania na USG bo miałam robione 2 tygodnie temu w szpitalu.Ale może 27 grudnia mi dadzą skierowanie....
Wiecie co martwię się o tą naszą Olę 😞
Zaraz do niej napiszę co tam i czy coś się wyjaśniło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):
Marta nie wiesz, ze facet zawsze zapomni. Trzeba mu wiecznie przypominac.
Babka ze szkoly rodzeni powiedzila, ze jest 10 spotkan po 3 h nie wiem co oni tam robia? az tyle czasu. Tak se mysle czy wogole zalapie sie choc na pierwsze spotkanie.
Marta ja tezjuz nie moge sie doczekac kiedy kupimy choinke. Moze jutro lub w sobote. Widzialam w Merlo Lerne po 160e. takie 220 cm wysokie. A ty jaka wysoka kupilas?


Aga nie uwierzysz, ale nasza choinka ma 180 zm "wzrostu" juz w stojaczku i moj N dal za nia 5.90 euro w naszym sklepie z uzywanymi rzeczami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snieg trzy lata wczesniej nie widzieli przez 10 lat, ale ostatnie trzy zimy to tak pod koniec grudnia zawsze te 3 cm lezalo przez tydzien. Zima jest bardzo lagodna -3, to bardzo zimno, jest duza wilgoc wiec czujesz jakby bylo o wiele zimniej. Wiatrow zero. A dzis bylo 5 stopni w plusie.
Szok. Kup mi tez. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina,nie pisz - teraz pewnie niczego się nie dowiedziała Ola,bo obchodu jeszcze nie było. Zazwyczaj jest wieczorem. Wtedy pewnie pogada z lekarzem a położne,które robią ktg nic nie mówią. Jeśli ma jakieś skurcze to pewnie tak jak Ty dostanie jakąś kroplówkę. Ja tam dostawałam hydrocrtizol po którym spałam jak zabita i nie odbierałam telefonów i sms 😉

Powiem Wam dziewczyny,że lubię zimę ale tylko popatrzeć z okna i chwilę pospacerować. Nie nawidzę skrobania szyb w samochodzie,odśnieżania a co najbardziej- śliskich ulic,które są wszędzie. Jeszcze po mieście się jeździ,ale pojechać za obrzeża to normalnie hardcore. My jeszcze mamy mały samochód,więc pewnie będzie "latać" po drodze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):
Witaj madziara, wpisze cie do tabelki. Pochwal sie synek czy corcia. Musisz pisac nikami, bo Mart jest wiecej niz jedna.

No u mnie synio....przepraszam ze tak z opoznieniami odpsuje ale cos mi sie przycina to forum.....termin jak pisalam na 9 luty 2012 wiec juz nie dlugo nie moge sie doczekac chociaz ostatnio lezalam na patologii to troszeczke sie przestraszylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam rowniez nowa Mamusie 🙂
Aga, spoko kupie i wysle Ci golebiem pocztowym 😎 jak N powiem ile kosztuje we Wloszech to bedzie chodzil dumny jak paw przez miesiac ze mu sie tak udalo hihihi u nas pewnie podobne ceny. 160 E to strasznie drogo! ide sie kimnac. Popatrzylam na Allegro i troche wylapalam ciekawych rzeczy. Dzisiaj bede rozmawiac z Mamcia i pogonie ja troche po sklepach zeby poptrzyla. I niech szykuje paczuche na koniec grudnia bo padne z niecierpliwosci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martaer napisał(a):
Ja już po wizycie, ale nie pisałam, bo nawet oglądanie synka mi humoru nie poprawiło. Mąż mnie w**urwił, a potem gin. Ten mój baran nie odebrał tych wyników z cukru, które robiłam przed i po śniadaniu, a przecież do endokrynologa się nie dostaliśmy, więc przynajmniej zamiast tego chciałam pokazać te wyniki, żeby nie wyszło, że sobie olewamy. odebraliśmy te wyniki, ale u gina zamiast na 11, byliśmy na 11.30, a weszliśmy o 12. N. dostawała już kociokwiku na poczekalni 😠 Później gin oczywiście niezadowolony, że nie poszliśmy do endo-, a widząc te wyniki w zasadzie nie powiedział nic ciekawego, a wyniki przecież były b. dobre, pytał się tylko co jadłam wtedy na śniadanie. Więc jak usłyszał, że herbata była z cukrem (pół łyżeczki) to stwierdził, że W OGÓLE nie powinnam jeść nic słodkiego ani pić. Paranoja jakaś. Dzięki tej diecie, przy której można zdechnąć z głodu, przytyłam przez miesiąc zaledwie 0,9kg, więc mam 58,70 na liczniku. A synek wazy zaledwie 1277gr, więc AGNESE nie panikuj. Ja już nastawiam się na ubranka rozmiar 50, bo przy diecie dla cukrzyków, to pewnie synek nie przekroczy 3000gr. Więc będzie podobnie jak z Natalią, malutka i chudziutka. Ogólnie cała reszta w porządku, synek jest przekręcony i to chyba od przynajmniej 2tyg., bo miejsca kopniaczków mi się wtedy zmieniły i już od jakiegoś czasu czułam kręcenie głową na dole, dzisiaj gin potwierdził. Szyjka bez zmian.

Agnese, dziecko przekręca się do 32tyg., a niektóre nawet jeszcze później. Bądź dobrej myśli i nie panikuj.

A ja chyba codziennie wstaje lewą nogą, nie mam humoru i wszystko mnie wnerwia i jeszcze te wieczne zmęczenie 🤢

czesc a co masz z tarczyca bo a mam niedoczynnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
timecontrol15 napisał(a):
Ola napisała że dostała inne tabletki na rozluźnienie macicy i czuje się po nich fatalnie.Napisała,że lekarz powie jej pewnie coś wiecej na rannym obchodzie....Pozdrowiłam ją od nas wszystkich i jakoś się kobietka trzyma 🙂

jak zle sie czuje tio pewnie feneterol wktorym jest tygodniu kolezanka ola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostaje świństwo,które też dostawałam oprócz teho hydrocortizolu. Taka mała,różowa tableteczka po której serce waliło mi jakbym miała umrzeć i byłam zlana potem 🤢 Współczuję jej, biedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w zeszłym roku trafiłam na super promocję w Tesco, nawet nie wiedziałam że chyba -75% było na tą konkretną choinkę... przy kasie zapłaciłam 25zł! a choinka gęsta i chyba ze 2m ma... jest z nią co prawda trochę zabawy bo ma chyba z 12 "poziomów" gałązek i każdą gałązkę trzeba osobno "zahaczać" , a na każdym "poziomie" jest ich chyba z 7... Pewnie dlatego była taka tania 🙃 ale po złożeniu i ozdobieniu się pięknie prezentuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):
Problem z endokrynologiem ma martear, ona ma jeszcze corcie, moze dzis nie ma czasu by ci odpisac. Ale jutro na pewno Ci odpisze.
Kubus bardzo ladnie. 🙂 🙂

tak juz sie polapalam a jak wogole samopoczucie bo ja nie za bardzo sypiam no i obrzeki sie pojawily wiec ostatnio bylam na patologii ciazy ale na szczescie wszystko o 7 dni temu Kubus wazyl 1320 g pewnie juz urosl troszeczke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...