Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,
obudziłam się o 4 oczywiście godzina kręcenia, teraz odprawienie m.do pracy, śniadanko i jak mi się znowu zachce spać (mam nadzieję, że szybko) to z powrotem do wyrka 🙂
Wiecie doszłam do wniosku, że najbardziej obolała jestem po nocy, niby śpię na bokach a jednak rano czuję się jakby mnie coś staranowało 🙂
KingaS. gratuluję udanej wizyty!!!
My się wybieramy 23/12 do gin.
Dziewczyny oglądałyście wczoraj \"Uwagę\" na TVNie?
Było o kobitce, która miała bliźniaczki 9 letnie z porażeniem mózgowym i kilkuletniego zdrowego synka... mąż ją zostawił jak syn skończył chyba 1,5 roku i od tej pory jest z tym wszystkim sama, żyje z zasiłków, musi wybierać która córa w danej chwili będzie rehabilitowana... masakra.. strasznie płakałam... szczególnie jak na początku powiedzieli, że w 29tc kobieta dowiedziała się o jakiejś bakterii w jej organizmie i w efekcie dzieci urodziły się chore 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂
Snakerka ja jak sie budze tez jestem cala obolala. W nocy robie chyba ze sto obrotow, nie moge sie ulozyc. Jeszcze maly kopie po bokach. 😉
Wyczytalam, ze musze sie ukladac tak by mu bylo niewygodnie, wtedy moze sie ksiaze przekreci.
Malwina ja krokietow nie jadlam z 3 lata. Az mi slinka leci. 🙃
Tusiek dobrze, ze bylas z mama. Oszczedzaj sie.:
U nas dzis swieto, maz spi smacznie bo siedzial do pozna i gral w gierki. Ja nie rozumiem, jak mozn aprawie cala noc grac na kompie. To chore. Mnie nigdy nie ciagnelo do takich gier 🙃/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂
Pozwólcie że się wypowiem co do badań przez ginekologa. Zarówno w poprzedniej jak i obecnej ciąży na każdej wizycie mam przeprowadzane badanie ginekologiczne, na tej podstawie moja pani ginekolog stwierdza czy np. szyjka się nie skraca, lub czy nie ma rozwarcia. Na usg przez powłoki brzuszne tego nie widać. Myślałam że to standard i dotyczy wszystkich kobiet w ciąży, ale widocznie sie myliłam 🙂
U mnie obżeranie wykluczone, juz nie mówiąc że większośći tych wszystkih smakołyków o których piszecie nie mogę jeść, ale najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa 🙂 Choić nie powiem że jest ciężko, a jeszcze przede mną święta. Jedyny plus że w końcu przestanę nadmiernie tyć 🙂
Pozdrawiam 🙂 szczególnie nową mamuśkę 🙂
Muszę się też pochwalić brzuszkiem, może w sobotę lub niedzielę wrzucę jakieś zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My już po sniadaniu, zaraz idę gotowac barszcz. Mięsko na gulasz wołowy juz mi się gotuje.
Wczoraj robiłam ser biały z jogurtu typu greckiego, a własciwie tureckiego 😁 I już z Natalią zdążyłyśmy pożreć go na sniadanie 😁 Ser wyszedł jak serek śmietankowy. Przynajmniej pojemy sobie sera białego niesłonego, bo tu tylko są sery białe solone.

Miłego dnia Dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziewczyny 😆
Wczoraj wieczorkiem wróciłam do żywych 🙂 Fajne uczucie mieć siłę wstać z łóżka i w końcu coś normalnego zjeść. Strasznie dużo pisałyście.
Tusiek i Ola Wam szczególnie życzę dużo zdrówka 🙂
Witam też nową mamę 🙂
Wczoraj przyszła do mnie paczka z allegro z gadżetami dla Hani i wszystko oki sprzedawca (R_P77) super. Dziś wyjdę do miasta to może jakiegoś misiaczka do pokoju córci kupię 🙂
Pytanie czy któraś z Was miała przyjemność z wózkami tej firmy? http://espiro.eu/ro,katalog%20i%20artykuly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konefka,fajny ten wózek 🙂 Ale styczności z nim nie miałam.
Marta,wy wybraliście już imię dla Bobasa?
Ja muszę zacząć "gadać" do brzucha Alek,bo Mąż na inne imiona się nie zgadza.Cóż, pozostaje mi tylko się dostosować 😮 😉 Miałam taką beznadziejną noc,jakieś chore sny,zjawy 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchole 🙂 ja dopiero wstalam 😮
dzisiaj wyjatkowo obolala nie jestem, synek mnie oszczedzil laskawie. I pierwszy raz od jakiegos czasu nie mialam durnych snow. Wczoraj wieczorem sie dowiedzialam ze zmarl moj wujek. Wiedzialam ze cos sie stanie. ZAWSZE jak snia mi sie jakies chore sny to cos jest na rzeczy i czekam tylko co. Mama i maz mowia na mnie czarownica, nienawidze tego. Poza tym wstalam dzisiaj z mega opryszczka na gebie i wygladam koszmarnie, nie ruszam sie nigdzie z chalupy, nawet po zakupy. Tydzien temu napisalam wam w skrocie jak sie sprawa z siostra N potoczyla, ktora miala nam sie zwalic na leb, ale po chwili to wykasowalam bo moj maz sie nagle zaciekawil o czym piszemy. 🤪 Otoz siostra jego jest teraz we Francji u jego brata i juz tam zostanie na stale 🤪 🤪 🤪 😎 😎 😎 wszystko sie jakos samo ulozylo, przyjechala do niego akurat w tym terminie co my bylismy, okazala sie prosta sympatyczna dziewczyna. Ale byl moment ze istnialo ryzyko ze i do nas przyjedzie, ale powiedziala sama ze skoro kiepsko u nas z praca (bo ja juz na bezrobotnym a N przestoj ma w pracy) to ona nam sie na leb nie zwali. Wiec nie taki diabel straszny. Ma kandydata na meza, czekamy teraz na date slubu, ja sie pewnie nie pojawie na nim bo nie zamierzam zap...lac do Francji z brzuchem 2 raz do jego nerwowego braciszka, sluchac jego klotni i sie stresowac, o nie. Meza samego wysle. Mam nadzieje tylko ze nie beda na tyle tepi zeby date ustalic na Wigilie albo na Sylwestra bo sie wk... niemilosiernie. Poza tym w zwiazku z planami odnosnie slubu minelo ryzyko ze zwala nam sie na swieta (6 krzykliwych osob) bo i taki byl pomysl. Az mi sie slabo zrobilo jak o nim uslyszalam. W kazdym razie dobrze ze odpuszczona zostala wtedy ta cala wojna bo sprawy sie potoczyly zupelnie inaczej niz ja sie nakrecalam. 😎
Koniec poki co mojego eseju, spadam na sniadanie, zajrze do was pozniej 🙂
Aha, wlasnie. CZekamy na nasza Ole 🙂 Konefka dobrze ze do zywych powrocilas 🙂 Witamy z powrotem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki:*
Ja dzisiaj miałam durne sny i to strasznie np.zdradzałam mojego Bartka 😁
Dzisiaj czuje się troszkę lepiej:sól emska pomogła na gardełko a i syrop z miodu i cytryny też jest ok...
Wczoraj padał u nas śnieg a dzisiaj nie ma po nim śladu 😞
Jeśli chodzi o krokiety to wszystkie chętne zapraszam 🙂
Super Konefka że wróciłaś:*
Od 4 rano mój mały tak mi się turlał w brzuchu że myślałam że oszaleję ale zjadłam i spokój....Moja siostra się śmieje,że jak daje czadu w nocy to jakiś imprezowicz będzie ja twierdzę,że barman z resztą jak mama....Przez 3 miesiące ciąży pracowałam w nocy....
A tymczasem uciekam i biorę się za naukę bo mam zjazd w weekend 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka dobrze, że już sie wygrzebałas z choróbska 🙂 Ja jeszcze mam katar, już 2 tygodnie 🤢

Monia, to przynajmniej siostrunia nie będzie Wam siedzieć na głowie. Oby jej się nie odwidziało po paru miesiącach i nie kombinowała jednak z Holandią 🤢

Tynka, oczywiście, że nie wybralismy imienia 🙂 Już robiliśmy kolejne podchody, nawet poszerzyłam listę, choć i te nowe nie bardzo mi podchodziły. Nie możemy się zdecydować. Wybrałam za to drugie tureckie, wszystkim się podoba, ale mojemu mężowi niezbyt, bo jest religijne 😁 Więc też stanęło na niczym. Powiem Ci, że na mojej liście jest Aleksander, ale mój mąz twierdzi, że jakoś rusko brzmi, że to ruskie imię 😮 On by raczej przystał na Aleksa i nawet znalazłam je na necie razem z imieninami. Ale weszłam na jakieś forum i ktoś odradzał imię aleksander w ogóle. Ze względu na to, że niektórzy będa mówić Aleks, inni Olek, a jeszcze inni Alek i że dziecko będzie miało mieszankę w głowie. Że jak np. przyzwyczaisz dziecko do Aleksa i wszystkich w rodzinie oraz znajomych to w przedszkolu dziecko zawsze będzie Olkiem. Więc ogólnie ja tez jestem zamieszana i nie wiem co zrobić, zresztą jak już wspomniałam, mąż nie jest za bardzo za Aleksandrem. Jemu najbardziej się podoba Sebastian, a mi znowu nie, bo nie można zdrobnić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia czyli już jesteś spokojniejsza. Ja jak myślę o świętach to mam cykora jak co roku bo mąż zawsze chce do swojej rodziny a ja do swojej. Niby zawsze i tak jedziemy do moich dziadków tam co roku jest cała rodzinka i jest mega świątecznie. Natomiast moi teściowie spędzają święta w małym gronie czyli oni i dzieci 🥴 i nie ma tam tej magii świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też nie podobają mi się te wszystkie zdrobnienia Olek,Alek itp. itd.
Rok temu u mnie w przedszkolu,w grupie był Aleksander. Rodzice na początku roku powiedzieli Nam żeby mówić do niego tylko Aleksander. Nie życzą sobie zdrobnień 😮 Trochę byłyśmy zdziwione,ale najlepiej zrobiła Pani z którą pracuję. posadziła te czterolatki i kazała każdemu się przedstawić. Jak doszło do Aleksandra,to sam powiedział,że nie lubi zdrobnień i chce żeby mówić do niego Aleksander 😮 Słuchajcie raz się pomyliłam i powiedziałam do neigo Alek to zrobił takiego zeza,że już zawsze pamiętałam.Najlepsze,że dzieciaki z grupy mówią do niego Aleksander. Wydaje mi się,że grunt to wszystkich uświadamiać, ale nie wiem czy będzie mi się chciało każdemu tłumaczyć,że to Aleksander a nie Olek. 🙃
U mnie dochodzi jeszcze niesamowita wybredność i zboczenie zawodowe. Osłyszałam się z Julkami, Wiktorkami.Zuziami, Kacperkami,Kubusiami i Michałkami. Nie chciałabym nazywać dziecka mega egzotycznie,ale normalnie nie wg panującej mody. Męża nie przekonuje argument,że Aleksander jest popularny . Uparł się osioł i już 🤨
Najlepszy numer będzie jak wyskoczy dziewczynka 🙂 Ale cieszyłabym się,bo mam dla niej imię 😎 I ciuchy by się nie zmarnowały bo tylko kilka mam typowo męskich,reszta unisex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka i tak z nim nie wygrasz to on będzie załatwiał sprawy urzędowe 🙂 Mój brat miał być Rafał - tak chciała mama, tata chciał Romana i jest Roman Rafał 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak szukaliśmy wózka dla małej, to bardzo często przeglądaliśmy właśnie te z firmy espiro, bardzo mi sie podobają, po przejrzeniu stron z opiniami o tych wózkach postanowiliśmy kupić jednak x-landera. Choć czy można tak do końca wierzyc w opinie innych użytkowników? Wizualnie bardzo mi sie podobają 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Tynka, te uświadamianie to dla mnie jakiś absurd normalnie. Chyba nie ma nic gorszego dla mnie jak motanie się z imieniem dziecka. My tu do końca życia mieszkac zapewne nie będziemy, więc nie wiem czy zniosłabym 3 zdrobnienia jednego imienia. U nas nie ma szans na dziewczynkę, wczoraj tez widziałam pływające jajka 😁 No nic liczę, że do narodzin synka dojdziemy do porozumienia z mężem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam inny wózek. Na dzień dzisiejszy chyba bym nie zdecydowała się na wózek z dmuchanymi kołami. Dmuchane się tak często przebijają, że masakra. Bardzo często zdarzało mi się wracac do domu z krzywym wózkiem, bo nie było powietrza. Poza tym kupiłam te dmuchane, ze względu na duże tutejsze wertepy, co było zupełnym błędem. Bo Natalia tak się przyzwyczaiła do jeżdzenia bez żadnego drgnięcia, że później małe trzęśniecie wózkiem czy po prostu odkładanie jej do łóżeczka i budziła się z rykiem. Na całe szczęście tym razem nie dam rady uchronić synka przed wstrząsami, bo starsza siostra zadba, aby braciszek się nie nudził w wózku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisała do mnie Ola:
"Dziś jeszcze testuję działanie tabletek a jutro rano badanie i po nim będę wiedzieć czy jutro wychodzę czy jeszcze nie.Teraz tylko leże i odpoczywam by szyjka się mocniej nie skróciła...
Trzymajcie kciuki i to mocno mam nadzieję,że w końcu jutro do Was napiszę na forum bo jak jutro nie wyjdę to dopiero w poniedziałek"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka co do imienia na pewno znajdziecie z m. jakiś kompromis 🙂
U nas będzie Antoś, Antek, Antoni (lub Antonio jak mówi moja Ciocia 😉 )
Ale jak ktoś powie o moim synku Tosiek to chyba mnie krew zaleje 😮 hehehe
A tak z innej beczki, szukam prezentu dla chrześnicy - ma 14m-cy
i znalazłam coś takiego http://allegro.pl/domek-ksztaltowm-cotoons-smoby-i1974500201.html najtaniej wychodzi w sklepie internetowym SMYK (i darmowy odbiór w Empiku) - 56zł z groszami... co myślicie o takiej zabawce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Tynka za odnośnik z opiniami, chyba warto, na allegro jednak drożej wychodzi.
Kurczę ta dzisiejsza pogoda u nas mnie dobija, +3stopnie, szaro buro za oknem i opady deszczu ze śniegiem bleeeeee 🤨
Aleksandra duuuuużo zdrówka życzymy!!! I wracaj do nas szybko. Buziaczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się właśnie przejaśnia, dziś mama moja zajrzy, umyć mi okna 😁 mój mąż niestety nie ma za grosz talentu do mycia szyb bez smug 😜
mąż chce mnie wysłać w ramach relaksu na specjalny masaż ciążowy do SPA, słyszałyście coś o tym lub macie doświadczenia? chętnie bym skorzystała, a w sumie drogie nie jest i robione jest w profesjonalnym salonie odnowy, więc może się skuszę, coś mi się należy 🙂

Trzymam kciukasy za Olę i Bąbelka żeby szybko wrócili do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...