Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a u mnie dziecko też jest od razu z matka po porodzie - no chyba że to cesarka wtedy dziecko jest przy matce ale kobieta musi wyzywac połozne by podały dziecko a na noc zabieraja by matka mogla sie wyspac
a co do odwiedzin to mozna od razu w pokoju u siebie i tam tez jest dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A u nas to od razu po porodzie (nawet cc) dostajesz dziecko,na noc tez oczywiscie ... połozna nic Ci przy dziecku nie pomoze,nie ma zadncyh sal dla noworodków. Dziecko masz ogólnie od poczatku na głowie. Dlatego modle sie o sn bo widziałam jak znajoma po cc sie meczyła sama z sobą (to jednak powazna operacja) a tu jeszcze drące się dziecko. 🤢

Co do porodu rodzinnego- zobaczymy jak wyjdzie. Byłam za,ale przeczytałam ostatnio ciekawy artykuł (stricte psycholog) na temat porodów rodzinnych i trochę zmieniłam to super optymistyczne podejscie do tematu... chodzi oczywiscie o faceta 😉
Zobaczymy jak to bedzie w praktyce,ale byc moze na ta ostatnią fazę porodu poprosze go żeby wyszedł i nie widział mnie w takim stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny sorki ale nie mogłam się powstrzymać, wkleję Wam co moja koleżanka napisała na FB (jedzie niedługo do Chin i już zaczyna ćwiczyć słówka 🤪 ) - prawie sobie splułam klawiaturę ze śmiechu 😁 😁 😁
Oczywiście wyobraziłam sobie mówiącego to Chińczyka z charakterystycznym akcentem 🙃 🙃

casanowa: Jebiesuki Nastojaka;
kolarz: Szprychajaja Mucharata;
bezdomnny : Nachuj Citachata;
biegacz: Gonisuki Nabosaka;
zawodnik sumo? - Jajami Omate;
Największy penis:Jajaki Kutasimoto;
bokser? - Walijaja Jakotako;
Słynny producent rowerów? - Dwakoła Robiła;
stolarz? Piłajaja Mucharata;
Biuro szefa -jama hama;
Sekretarka - Naga Suka;
murarz: Penk Tynk;
złodziej pisaków -Kośi mazaki;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snakerka te słówka to chyba z wielkim przymrużeniem oka 😉
Ja wlasnie przeczytałam ostatni rozdział z psych. klinicznej. Jestem wielka !!! 😜
Jutro cały dzien wałkuję społeczną i mam nadzieję,że sesja będzie moja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka no raczej, że taki żarcik 🙃
właśnie zaliczyłam 2wizytę w wc i wcinam cieplutką owsiankę. Synek wczoraj niemal cały dzień mi się wypychał w okolicy żeber, nie wiem kiedy miał czas na spanie 🙃
W sumie w nocy przespałam w ciągu 3,5godz. i było super wygodna pozycja, zero bólu, jakiś głupi sen po drodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta no nareszcie sie odezwalas,wczoraj prawie caly dzien myslalm o tobie,bo moj kolega wrocil z turcji z urlopu 🙂 e tam że maly szczuplutki ,potem nadrobi,najważniejsze że zdrowy ,wiec póki co odpoczywaj
co do wod plodowych ,no nie wiem czy z nimi czy bez nich lepiej sie rodzi,ja z natalia mialam skurcze,wody nie odeszły i rozwarcia prawie wcale, 🤢 urodzilam po nacięciu krocza i wypchnięciu natalii przez wielllkaa pania doktor(murzynke 😁) no coż nie kazy porod musi byc łatwy 😉mam nadzieje ze młody nie zafunduje mi takich przezyc,napewno mojego meż nie bede chciala miec przy sobie,na sam porod niech siedzi na zewnatrz i jara te swoje fajki 😁
nie ma co faceta zmuszać do porodu skoro nie chce,napewno nie robi tego na zlość ,poprostu wie że to niezafajna sprawa ,moj do tej pory mowi o porodzie z niesmakiem,wiec tym razem bedzie ze mna az do wejscia na porodowke 🙂
u nas z dzieciaczkami po porodzie jest jak z wypozyczalnia video 😉 😁 bierzesz i oddajesz kiedy ci sie chce 🙂 oczywiscie na karmienie i obchód ci go przywioza ale jesli chcesz isc zjesc lub na spacer to go zostawiasz w pokoju dla bąbli 🙂
aha poziom wod badaja przy kazdym usg,ale dla odmiany nie badaja szyjki macicy,wczoarj na ctg wyszly mi skurcze,a najlepsze ze przysnelam i ich nawet nie poczulam 😮 🤢 taka ze mnie matka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąż od początku chciał być przy porodzie i był i nie żałuje ani on ani ja. jak odcinał pępowine to tak drżały mu ręce że bał się że za mocno utnie 🙂
Teraz też chce być ale teraz mamy córcię i nie do końca mamy co z nią zrobić. więc zależy kiedy i jak będę rodzić
JA też miałam nacinane krocze, wyszła główka i stanęła na szyjce wiec dalej pielęgniarka skoczyła mi na brzuch i wypchnęła mi ja. dalej to już poszło gładko.
Nastepnie dostałam lalunię na brzuszek i zabrali ją do badnia przy którym był mąż.
Ja poszłam na zszycie krocza.
Po tym wszystkim wróciłam na salę porodową i przyniesiono mi córcię. po około godzinie przewieźli mnie na położnictwo. że było już grubo po 20. zabrali dziecko i dostrałam ją dopiero rano. i od tej pory caly czas ze mną 🙂 zabierali jedynie na jakieś badania i oddawali. jak przychodzili w odwiedziny to miałam wózeczek i w nim mogłam wozić (bo na rękach nie można nosić po korytarzu dziecka) - można zasłabnąć i takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry a ja znowu wyspana 🙃 wy znowu o porodach to i ja wam cos powiem. Dzisiaj znowu mi sie snil moj oczywiscie a raczej jego poczatek, pewnie ogladalyscie Dr Hause, to ten czarny murzyn od niego mnie asekurowal przy moim porodzie dzisiaj 🤪 🤪 🤪 zapytalam sie ile rozwarcia mam, a on do mnie ze narazie zero. Smiac mi sie chcialo, jakie slawy moj porod odbieraja 😎
spalam cala noc, z przerwami na siusiu oczywiscie standard, ale nie bylo to takie uciazliwe, bo zasypialam od razu po kazdej wyciecze. Jstem przeszczesliwa. W ogole brzuszek mi sie chyba juz troche obnizyl bo jest mi zwyczajnie lzej z oddychaniem, siadanie to juz tylko w wielkim rozkroku. Dzisiaj sobie sprawdze zdjeciem, lepiej widac.
Maz chce byc przy porodzie, ostatnio wam podalam linka do filmiku o ciazy no i na sam final pokazywali jak glowka wychodzi z piczki i wiedzialam co to bedzie wiec zabralam N lapka sprzed nosa i powiedzialam ze to bedzie obrzydliwe i ma nie patrzec, ale on sie uparl i powiedzial ze chce. W szoku byl, ale to go nie zniechecilo, poza tym powiedzialam ze ma KATEGORYCZNY zakaz ogladania mnie "od dolu " w trakcie porodu. Ma mnie drapac i glaskac po plecach albo po glowie, takie ma ambitne zadanie. Licze na to ze bedzie bo nie chce byc sama z tym bolem. Ciesze sie bardzo ze chce, zreszta tak bylo od poczatku mowione. Zalamka by byla gdyby mu sie odwidzialo.
Wstaje zaraz na sniadanie, w szoku jestem ze tak szybko wstalam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wioleta czyli takie same przezycia co i u mnie,tylko ze moj baran stal nie przy glowie tylko jako instrumentariuszka i zapewne z tego wynika jego uprzedzenie 🙂
ja wczoraj kupilam u nas pampersy pakowane po 27sztuk ,cena za paczke 5,99 ( kupilam z rabatem 4,99) 😁 ,nastepne te 3-6 pakuja juz po 62 czy jakos tak i z promocji kosztuja 11,99 bez 14,99 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
O dziwo żyję i czuję się prawie..znakomicie. 😉
Wczoraj pod wieczór mocno kichnęłam i nabawiłam się (kolejny już raz w życiu) uszkodzenia nerwu międzyżebrowego. Fachowo to nazywa się neuralgią międzyżebrową. Na poczatku myslałam,że to młody mi po żebrach daje,ale jak tylko chciałam się przekręcić na łóżku,to wiedziałam,że znowu to dziadostawo wróciło. Otóż ból nie z tej ziemi, żaden apap nie działa na niego 🥴 Pamietam,że przed ciążą brałam wszystkie leksrstwa na to i dopiero pomógł mi lek zwiotczający chwilowo mięsnie. 🤢 🤢
Najgorsze jets to,że ledwo mogę się wypróżniać,tzn bardzo boli mnie jak spinam mięśnie. Ciekawe co zrobi lekarz jak mu o tym wspomnę na porodówce.Nie wyobrażam sobie przy takim bólu przeć.. Kilka mies. temu pytałam go o to i stwierdził,że jesli nie boli to nie ma żadnych przeciwskazan do sn, a co jeśli boli ? Kurcze no... 🥴

Ja Pampersy 1nki 78 sztuk kupiłam za ok 50zł,nie pamietam dokładnie może mniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia mój m stał z tyłu i podtrzymywał mi głowę.
chwilę też był z przodu jak połżna se wyszła po jakieś szpargały .
Wspominamy to śmiesznie bo akurat miałam już skurcze parte. akurat taki jeden się zaczął i główka wychodziłą a mój mąż mówi "dobra przestań przeć" (myśli śe to takie łatwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Tynka współczuję bólu.
Ja dziś od rana prasuję myślę, że jeszcze z pół godziny i będzie po wszystkim 🙂 Na składanie zaprosiłam siostrę 🙂
Ja pampersy kupiłam takie http://allegro.pl/pampers-premium-care-newborn-78szt-i2011405591.html w sklepie za 50 zł.
Mam nadzieję, że dziś przywiozą meble i będę mogła już urządzić pokoik Hani 😆
Uciekam do pracy bo jeszcze dziś muszę laurki dla babci i dziadka porobić 😆
Buziaki mamuśki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 U mnie dzisiaj noc bez żadnego wstawania, możne dlatego że późno poszłam spać? nie wiem ale obudziłam sie tylko raz zmieniłam pozycję i spałam do 9:30 więc jest super, chociaż nie wiem czy to nie za dużo jak na mnie bo trochę z tego spania mnie głowa boli ale mam nadzieję że zaraz przejdzie 🙂
U nas też pada śnieg i zima coraz większa i przez okno jestem z niej mega zadowolona 🙂
Ja pieluszki kupiłam te:
http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki-pampers-newborn-2-5kg-43szt-i1990877579.html ale nie wiek czy nie dokupić jeszcze jednych, czy mis tarczy tyle na pobyt w szpitalu. Zastanawiałam się nad tymi huggies co mają wycięcie na pępuszek ale nie wiem sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...