Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny, ale sie rozpisalyscie, i narobilyscie smaka na lasagne i pomidorowke. U mnie frytki i mielone golabkowe z wczoraj, bo padniet jestem. Wrocilismy dopiero z miasta, bylam u poloznej i sie przerazilam bo w 2 tygodnie przybylo mi 2 kg. Sprawdzila swoim aparatem moja krew, i powiedziala ze czegos tam mam dolna granice i musze jesc wiecej miecha i warzyw, a ze wzgledu na wage mam nie zrec slodyczy i owocow. Lepiej sobie pomidorki podjadac. Wiec lipa, mam embargo na cukiereczki tylko jak bede slabnac 🤢 tez mnie pougniatala, Ksiaze ksiazkowo ulozony, glowka w dol, co zreszta od trzech dni o tym mi dobitnie przypomina bo np dzisiaj to az sie kulilam z bolu jak mi z banki o pecherz walil 🤪 🤪 🤪 az wstyd hihihi a N tylko dumny mowil± silny syn, silny syn 😁
kolejna wizyta za 2 tyg a potem to juz co tydzien. Cisniennie ksiazkowe, twardnienie nocne brzucha normalne, no i uspokoila mnie, bo : okazuje sie ze do poloznej mam dzwonicc jak sie cos zacznie na dobre, czyli skurcze co 4-5 min regularne, i nie ustepujace po godzinie, wody jak beda zabarwione brzydko tez od razu, a jak w nocy mi odejda w ladnym kolorze to moge sobie do rana poczekac jak skurczow nie bedzie regularnych. I przed pojsciem do szpitala ona sie u mnie pojawi, wiec nie bede jechac w ciemno. Do szpitala mam wziac tylko ubranie dla mnie, dla Synka, dezodorant i szczoteczke jesli sobie zycze i aparat 🙂 nicc wiecej tachac ze soba nie musze, wiec torbe bede miala mini rozmiarow. Ciesze sie bardzo 🙂 no i zaznaczyla ze za poltorej tygodnia zaczyna sie moment w ktorym Synek ma pelne prawo sie urodzic 🙂 wiec od razu jak tatus wroci z Francji. Strasznie sie N cieszy i juz coraz bardziej czuje ze to tuz tuz.
Poza tym bylismy na kawce, kupilismy w koncu aparat fotograficzny no i maz sie rzucil i mi zafundowal nowy telefon 🤪 🤪 🤪 wiec dzisiaj mam zabawke, nie robie nic, lazilam 4 godz z przerwa na kawe i polozna i czuje jak mnie stopy pala 🤢 wiec to moj ost wypad dluzszy.
U nas rano przymrozek a juz potem z rozpieta kurtka chodzilam. Wiec o zimie moge pomarzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha. Nie mamy torby do wozka, chcielismy dzisiaj kupic, cena 25 euro, a szmata jak nic w dodatku tylko czarna. No i co odroznialo ta torbe od zwyklej? jedynie 2 wklady zatrzymujace cieplo na butelki. Powiedzialam mezowi zeby albo poszukal tanszej albo ja sobie kupie wielka damska torebke ktora bedzie 2 w 1 dla mnie i dla malucha. Tych oieplaczy do butelek nie p[otrzebuje bo i tak twardo sie trzymam ze bede karmic piersia. No masakra z tymi cenami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my już po kolędzie 🙂
Ksiądz młody i bardzo sympatyczny,powiedział tylko,że będzie miał nowego parafianina i żebyśmy nie zapomnieli zajść do kancelarii i ochrzcić maluszka 🙂
Agnese proszę o zdjęcie 🙂Mebelki może nie jakiś ful wypas ale mi sie podobają 🙂Jeszcze ma mi regał zrobić na kosmetyki i pampersy dla bąbelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwina sam zrobi?? 😮
olcia pedz i opowiadaj ,czekamy 🙂
monika musze ci powiedziec ze podczas jednej wizyty polozna opowiedziala ci o wszytskim ,az pozazdroscic!!!
co do torby do wozka,ja predzej nie posiadalam,chyba ze bedzie do wozka gratis to bedzie 😉 ja mialam plecak ktory dostalam ze szpitala z calym wyposazeniem i taki wlasnie uzywalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie lubię tych toreb dołączanych do wózka,takie jakieś to zbyt rzucające się w oczy. Nawet jak pilnowałam swojego brata to wolałam wrzucić w koszyk u dołu jakąś reklamówkę.Pewnie teraz będę wrzucać w tą torbę( bo mam z kompletu)ale na bank nie będe jej tak wieszać na rączce. 🤢

Lasagne wyszło mi zaje**** 😉 Mężowi bardzo smakowało,mi również ale czuję zbliżającą się.... zgagę... 🤨 🥴 No nic,mam godzinę do Grey\'s Anatomy. Siadam do klinicznej.. 😠

Mebelki bardzo przyjemne dla oka. 🙂 Ja teraz popadłam w taki pedantyzm (dzięki Tomkowi...) że wszystko musi być pochowane w pudła,kartony. Oczywiście takie fajne,ładne pasujące do wnętrza. I na szafie mam takie cztery wielkie pudła. Nawet rzeczy Bobasa są poukładane w pudełkach a na allegro zakupiłam organizery do szuflad. Kto by pomyślał- byłam taką bałaganiarą a teraz najchętniej bym wszystko sortowała i przebierała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mi sie marzy jakas oddzielna bo w mojej torebce mam tysiac rzeczy i nie jest ona najmniejszycch rozmiarow. Ja musze miec WSZYSTKO najlepiej 😉 no ale nic, bedziemy szukac jakiejs wielkiej damskiej, ale do szpitala i ta musze zakupic specjalnie bo mam sam wielkie lochy. A wystarczy jakas mala jak sie okazuje 🙂
Evelina a u was polozna albo lekarz nie informuje o takich rzeczach? mnie dopiero teraz poinformowala, ale one maja zasade ze przed 35-36 tyg nie musza nic wyjasniac bo za wczesnie niby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia a czemu ty sie tak uparlas na ta torbe dla maluszka. JA sobie tak mysle, ze przeciez jak wyjde na spacer na najdluzej na 2 h. To co do tej torby wloze, tylko pampersy i butelke do picia. Co ty chcesz w niej chowac? Sama sie zastanawiam po co ona taka wielka. Tak jak Tynka pisze, na dole jest kosz. To tam mozna cos wrzucic.
do szpiala wezme srdnia torbe na kolkach. Kosmetyczka i tak zajmuje 1/4 torby, do tego 2 pary kapci. /1 pod prysznic/ 1/3 zajmie szlafrok. wzielam 2 reczniki, jeden duzy, 1 maly. i 2 malutkie.
Zastanawiam sie co sobie przyszykowac na droge do szpitala. Nigdy nie bylam w szpitalu. /nie lezalam/. 🤔
Juz cie widze Monisia. Wozek z przodu a na ramieniu jeszcze wielka torba. Zapomnij. Teraz bedziesz patrzyla na wygode. A nie na wyglad. A moze myslisz by miec duza torbe dla siebie i wlozyc do tego kosza pod wozkiem? 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese napisał(a):

Zastanawiam sie co sobie przyszykowac na droge do szpitala. Nigdy nie bylam w szpitalu. /nie lezalam/. 🤔

hihi Aga jak nas zlapie to nie bedzie problemu jak w pidzamach do szpitala pojedzie kazda z nas 🤪 🤪 🤪 🤪 nie no zartuje. Jesli chodzi o droge do szpitala to co chcesz szykowac? ubrania czy jedzenie 😁 😁 😁

moze sie jeszcze zastanowie nad ta torba, faktycznie. Sama nie wiem, musze sobie to na spokojnie przemyslec. Chcialam ta torbe i juz. A to chyba faktycznie nie takie niezbedne. Chociaz jak znajomi do nas wpadali z ta malutka to mieli zawsze torbe od wozka z jej rzeczami, i tam w razie czego ciuszki na zmiane jak sie mala mialaby np. obsiusiac albo cos gorszego, No ale zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Jeśli mogę dodać coś od siebie to uważam że taka torba dla maluszka się przydaje, wiem to z własnego doświadczenia i z doświadczenia innych mam. Zwłaszcza jak wyjeżdza się na dłuższy spacer czy też dłuższy wypad np w odwiedziny, nagle okazuje się że trzeba zabrać pieluszki, butelki coś na przebranie a jak dziecko pije sztuczne mleko to jeszcze mieszankę itp duperele 🙂 taka torba pozwala ogarnąć cały ten rozgardiasz 🙂 🙂 takie jest moje zdanie 🙂 choć pewnie i bez takiej torby można się obejść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pytam o ubranie. Sama nie wiem jak to wyglada. Czy brac spodnie i do tego polbuty, czy sukienke luzna, rajtuzy i kozaki. I czy to jakos tam zostaje gdzies w szafce czy m zabiera. A jak w drodze odejda mi wody? moze przyszykowac recznik na siedzenie czy koc?
Monisia mi sie zdaje ze i tak wszystko wrzuca sie do reklamowki pampersy czy spioszki na przebranie a potem do kosza pod wozkiem. Ja mam torbe bo juz byla w komplecie. Ale jakbym jej nie miala to nie wiem czy bym ja dokupywala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ciuchow do szpitala to sobie tez myslalam o tym. I stwierdzilam ze na droge to zaloze wlasnie co do tych wod odchodzacych itp jakies dresy. I tak w szpitalu sie rozbiore zaraz i to schowam albo maz do naszego bagazu.. a z powrotem to juz jakies ciazowe spodnie i zwykly sweterek. A na droge to wezme do taxi mate jednorazowa w razie czego bo jeszcze nie bedzie mnie chcial wziac 🤪 a co do butow to ja non stop od ponad 2 miesiey zaginam w adidasach i tak tez do porodu pojade 😉
Agnes1978 wlasnie chialam to chyba przeczytac 😉 tez tak mi sie wydaje, dzieki za raade 🙂 szczerze nie bede patrzec czy to fajnie wyglada czy nie tylko na wygode. A czy w koszyku czy na raczce to zobacze gdzie bardziej podpasuje 😎 😎 😎 bede sie starac wiochy dziecku nie narobic 😎 obiecuje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja pewnie pojadę w tym w czym będę....
Ja wzięłam dla siebie 3 koszulę,kapcie,2 ręczniki,jeszcze muszę zapakować żel pod prysznic,gąbkę....Małego rzeczy przepakowałam w torbę od wózka,kurcze nawet nie wiedziałam,że jest taka pojemna:P
Zmieściło się w niej jakieś 15 pampersów,3 pary śpiochów,4 body,3 półśpiochy,3 czapeczki,1 pajac i 4 pary skarpetek....
Moja mamuśka mi wysłała zdjęcie tego co robiła na drutach...Ale fajny,mi sie podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja właśnie wróciłam od lekarza. Według USG termin na 9.II.2012. Hani serduszko pięknie bije jest długa i ma duży żołądek 😆 lekarz się pytał co dobrego mama jadła, że córeczka taka pełna 😁. Podczas wizyty robił mi też badanie na paciorkowce. Córcia waży więcej już niż ja gdy się urodziłam 3020g 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...