Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczyny spokojnie z tą przybliżoną waga urodzeniową- zarówno te,których bobasy ważą zbyt dużo ( i martwią się o poród) i te, których za mało. Tak jak mówi martaer trzeba brac poprawkę na każdą maszynę. Ja ie wierzę w takie 'ważenie'. Wiadomo, jeśli wychodzi nam drastycznie mała waga to trzeba jeszcze chwilę popracować nad swoją dietą (tak samo w druga stronę).
Wydaje mi się,że prawdziwą wagę poznamy dopiero po urodzeniu 😉 Więc bez paniki,bo teraz szczerze mówiąc... nic wam to nie da - no co najwyżej szybszy poród 😁

Wstałam,patrzę a moje nogi znowu są popuchnięte. Mąż ma po pracy odebrać wyniki i jeśli coś nie tak będzie,to jeszcze do lekarza zawitam. 🤢
dzięki za gratulacje - bardzo to miłe 🙂
a malwina może rodzi? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Racja Tynka, nie ma co się na zapas martwić, staram się tą dietę jakoś poprawić, ale myślę, że dość sporo i zdrowo się odżywiam, chociaż na wadze tracę 😞
Ciekawe co lekarz Ci powie na te opuchnięcia... A to nie wiąże się z zatrzymywaniem soli w organizmie? Bo coś mi się kiedyś o uszy obiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są takie jak zawsze,dodając do tego ciśnienie w normie = chyba taki urok końcówki ciąży u mnie. No i dobrze 🙂 Po prostu muszę więcej odpoczywać i tyle w tym temacie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalla, w ostatnim miesiącu ciązy zarówno można mocno przyierac ale także i tracić. Nie panikuj. Spróbuj jeść bardziej racjonalnie, nawet jeśli wydaje Ci się, że dobrze sie odżywiasz.
Włacz do diety soję lub kotlety sojowe, mięso czerwone, drób, ryby i niech to nie będa paluszki rybne ani filety z mintaja, bo to podobno jedna z najgorszych ryb, a morskie ryby - tusze, wszystkie strączkowe rośliny, ciemne pieczywo, no i oczywiście cała masa produktów z mleka, jogurty, sery białe i jajka.
Ja wiem, że niektóre produkty kosztują fortunę, ale pamiętajcie dziewczyny, że to później po porodzie ma pozytywne skutki, bo maluch jest silny. Lepiej chyba wydać kase na jedzenie, niż póxniej na jakiś antybiotyk.

No Tynka, to po strachu. Do łózka lub na kanapę marsz, z nogami ciut wyżej i ciesz się wolną chwilą, bo za niedługo zapomnisz jak się nazywasz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka dorze,ze wyniki ok 😉))
malwina odzywala sie ostatnio rano-pisala,ze spala tylko godzine, wiec moze odsypia 😉
natalia nie martw sie ta wagą 😉jesli cos by bylo nie tak to lekarz pewnie cos by ci radzil 😉 a ja dzis zrobilam fasole po bretonsku, pierwszy raz w zyciu wyszla mi dobra, bo zawsze przesole, a dzis ani grama soli nie dodalam tylko kostke rosolowa i o to chodzilo, az slodziutka jest-nareszcie mi sie udalo, bo do tej pory zawsze schrzanilam tą solą 😉 a teraz wlasnie wcinam pyszna babeczke z kremem-kurcze ostatnio ciagle jem cos slodkiego, albo pąki, albo ciasto, albo babeczki, na czekolade, batony nie mam ochoty tylko wlasnie na ciasta i to takie z kremem 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny...
Wiem,że was pewnie przestraszyłam i przepraszam,ale nie mam dziś siły na nic,strasznie źle się czuję,ugotowałam obiad,zjadłam,spac się nie kładłam więc wygladam jak potwór....
Po obiedzie poszłam na godzinny spacerek i strasznie znowu boli mnie lewa noga tak jakby maluch uciskał...Maluszek spokojny dzisiaj....Nadal bolą mnie plecy...Zaraz może troszkę po leżakuje...Mam nadzieję,że maluch dzisiaj wyskoczy bo mam serdecznie dość...
Konefka,Snakerka,Karina cudne macie brzusie 🙂
Monisia dasz radę bez męża ale jaka radość będzie jak wróci 🙂
Tynka gratuluję zdanego egzaminu 🙂I dobrze,że wyniki ok 🙂
Agnese dobrze,ze się odezwałaś 🙂
Evelcia cudny ten Twój Marcelek 🙂
Ja też myślę,że ważenie dziecka przez maszynę to takie trochę oszukane jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwina ty podobno ostatnio cos chyba pisalas o klopotach żołądkowych-rozwolnienie, polozna mi wczoraj mowila, ze to tez moga byc sygnaly,ze porod tuz tuz, tak czasami organizm reaguje, jeszcze te twoje bóle plecow 😉mysle,ze to kwestia u ciebie godzin ewentualnie, kilku dni 😉)0powodzenia 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczynki ale naskrobalyscie!!! ale sumiennie was nadrobilam. Kolezanka dopiero poszla, myslalam ze zasne na siedzaco hihiale jestem jej bardzo wdzieczna bo cALY dzien siedziala ze mna, nic nie zrobilam, poplotkowalysmy pogadalysmy, zjadlam przynajmniej obiad bo jakbym sama siedziala to pewnie nie zmobilizowalabym sie. Mezulek dolecial caly i zdrowy czyli kamien z serca teraz dekoruja chalupke i o 20 slub. Atmosfera bardzo fajna, zadowolony i to najwazniejsze. Kolezanka poszla i od razu sie pusto zrobilo, no ale niedlugo skype z mamcia wiec bede dzisiaj wypompowana tym calym towarzystwem. A jutro od rana na nogach bo fryzjer, a musze sie jakos tramwajem dotoczyc mam nadzieje ze nie zaspie 🤪 tyle o mnie
Karina i Snakerka bardzo ladne 9-miesieczne apartamentowce 🤪 🤪 🤪
Evelcia synus jest przecudowny, do schrupania, a co!
Wioletka dobrze ze z Dzidzia w porzadku, wlasnie nie wiesz cZy to chlopczyk czy dziewczynka?
Tynka kamien z serca ze to nie zadne zatrucie, po prostu masz nakaz opi*rdalania sie na legalu 🤪 ja tam bym korzystala ile wlezie, no i te 4 z egzaminu, wymiatasz, jestes naszym forumowym KAMIKADZE NAUKOWYM 😎 gratuluje
Aga wspolczuje tych wstrzasow i nieprzespanej nocy, mam nadzieje ze juz dzisiaj jestes spokojniejsza. A co do szpitala to na pewno bedziesz mogla obejrzec chociaz troszke, a przynajmniej bedziesz miala blisko 😉
Malwina szczerze wspolczuje tego samopoczucia, u Ciebie coraz gorzej widze ale to juz koncowka !
i nie wiem juz co jesszcze mialam naskrobac. Ja chce do meza ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Wiecie nie byłam u tego lekarza,rano mala nie była spięta i ogólnie caly dzień mało się spinała..dziś wiecej skakała i brzuch był głównie miękki..Twardnieje jedynie wtedy jak chodzę..ale tego już unikam w miarę możliwości 🙂
Tak więc nie będę się niepotrzebnie nakręcać tylko zamierzam cierpliwie czekać 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMIKADZE NAUKOWY 😁 dobre 🙂 Coś apropos -> http://kwejk.pl/obrazek/875038
Jeszcze został mi jeden egzamin,jutro zacznę się do niego kompleksowo przygotowywać,db że to ciekawy przedmiot i raczej z tych łatwo "wchodzących" do głowy- psych. społeczna 😉 O ile Jerzo da mi go zdać i wytrzyma do 4tego lutego 🙂
Malwina odpoczywaj dużo, mnie samą wszystko boli -więc wiem jak to jest :/
Karina normalnie uduszę Cię za to foto 🤪 Też mam ciągle ochote na takie rzeczy. Czekolada, batony mnie nie kręcą a nawet odpychają.. 🤢
Mówicie odpoczywać... a ja mma ciągle zapał do roboty.Już nawet myślałam,co jutro posprzątam,ale chyba będę musiała więcej poodpoczywać przez te nogi.
Wiola ciekawe co to będzie u Ciebie, w zasadzie fajnie mieć niespodziankę i sama teraz trochę żałuję,że sprawdzaliśmy. Tak większość rzeczy kupowałam unisex.
Monia odpoczywaj od Męża, zrób sobie dzień relaksu dla samej siebie,jakaś książka póki jeszcze jest na to czas i siły... nie myśl o Nim za dużo,bo jeszcze się rozpakujesz z tej rozpaczy. I uważaj w tramwaju ! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...