Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monisia jakieś gorsze dni nastały? bo ja też mam ostatnio tak, że wiele osób mnie drażni. A szczególnie teksty siostry M, już mi narzuca jak mam się dzieckiem zajmować choć dzidzi jeszcze na świecie nie ma. Ciągle słyszę- rób tak i tak, nie rób tak, kup to czy tamto, nie używaj tego czy tamtego ble ble ble... Chore! Aż odechciewa mi się z Nią gadać, A jak widzę że mama M dzwoni to też zastanawiam się chwilę czy odbierać, słyszę pytania czy M ubiera kalesony bo tak zimno, czy dałaś mu czosnku żeby zjadł jak przeziębiony, a co jedliście na obiad, co robicie, co będziecie robić, jak się czujesz, jak dzidzia w brzuchu i tak codziennie po pół godziny jak nie częściej.
Snakerka, a mój M też jutro idzie ostatni raz na nockę i będzie weekend dłuższy, ale u nas niestety to nic nie znaczy. Przewrażliwiony chłop, a ostatnio bardziej poświęca się grze na komputerku niż mnie 😠 life is brutal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis pochlonelam 4 paczki i faworki jednr polane czekolada a drugie posypane pudrem. Maz takie zakupy zrobil jakbysmy byli rodzina 6-osobowa. U mnie nic sie nie dzieje, jedynie co jakis czas twardnieje mi podbrzusze. Maluszek strasznie kopie i sie wypycha. Jutro ide do szpitala na 10 na KTG. Tez juz sie nie moge doczekac mego szkraba.
Specjalnie weszlam na brzuszek by zobaczyc czy juz jest na swiecie Haneczka. Moj synek trzyma sie dokladnie tabelki.
Monisia wiesz, ze maz chory to ty go jeszcze denerwujesz. Jak facet chory to trzeba z nim sie obchodzic jak z jajkiem. 🙂 🙂 🙂
Kelly uwazaj z tym praniem bys sie nie podzwigala.
Aleksandra synus sliczny. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no bo sluchajcie wk... mnie bo nosidelka nie mogl wziac ode mnie. ja po operacji dopiero 11 dni i nie powinnam dzwigac tymbardziej ze chlop stoi obok 😮 wzial ode mnie Synka z tym nosidelkiem po to zeby na ziemi postawic. a po to nosilam go bo jak przesytawalam kolysac to mi zaczynal plakac! a teraz opowiadalam mamie cala ta sytuacje a ta tak zapatrzona w swojego zieciunia ze occzywiscie ja przesadzam a on bialy. co by nie zrobil to i tak on jest biedny a to ja sie czepiam.
a ja nie mam prawa sie denerwowac. kurwa siedze tu sama i nie mam na kogo liczyc, i jeszcze mam meza nianczyc i obchodzic sie jak z jajkiem. ale nade mna sie nikt nie lituje, i jakos nie narzekam chociaz moge. ale po co? co mi to da? a jak Synek sie przeziebi to ja bede umierac ze strachu bo sama tu siedze jak palec a ten se dupe wygrzewa w szpitalu. do domu ja wracalam z placzacym dzieckiem SAMA to zamiast pomoc mi przedluzyc moment kiedy nie placze to on na ziemie mi go stawia bo kroplowka w jednej raczce. krewka mu poleciala i sie zdenerwowal ale mnie brzuch moze napierdalac bo co, kobiety to robokopy przeciez.
jwybaczcie za brzydkie slownictwo ale musialam sobie ulzyc ☺️ juz mi lepiej ☺️
Mamusie chlopcow czy wy jakos specjalnie ptaszka myjecie, bo dzisiaj kolezanka mi powiedziala ze trzeba naciagac skorke na siusiaczku i tam jeszcze przemywac przy kapieli. a ja tego nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny a kiedy lekarz powinien zacząć robić mi ktg? dopiero jak minie termin porodu? bo póki co, jak byłam we wtorek to On jak co wizyte sprawdził tylko czy serduszko Ali dobrze bije na staaaarym usg. I teraz mam przyjść znów we wtorek- czyli w dzień terminu, chyba że coś się zacznie dziać to mam od razu jechać do szpitala. Hmm w dodatku ciekawam, czy On mnie może wysłać do innego szpitala niż do tego w którym pracuje? bo ja chce w innym rodzić...
W ogóle od kilku godzin czuję taki lekki ból jak na okres..hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kelly moja gin w ogóle mi ktg nie robi bo nie ma 😞 Miałam robione kilka razy ale to jak byłam w grudniu i początkiem stycznia w szpit. na obserwacji...jak w weekend nie urodzę to początkiem przyszłego tyg. w okolicach terminu pojedziemy do szpitala coś naściemniam żeby mi to ktg chociaż zrobili...
Co do szpit. i porodu to skierowania nie musisz mieć nawet żadnego, sama decydujesz gdzie rodzisz chyba, że szpital jest przepełniony akurat to odsyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SNAKERKA w sumie miałam na myśli to, że mój gin może mnie wysyłać na ktg do szpitala w razie jak minie termin porodu...myślałam, że tak to się odbywa. Bo tak samo na USG wysyłał mnie do szpitala bo tam mieli lepszy sprzęt, dawał skierowanie i jechałam. Z tym, że tak lekarz był chamski że nawet dzidzi mi nie pokazał ani mojemu M, na pytania odpowiadał zdawkowo albo wcale. Hm no ale może być że na ktg mnie nie wyśle, więc wtedy może też coś naściemniam w szpitalu by mi to ktg zrobili...jak minie termin.
A co do szpitala to fakt, pojadę rodzić gdzie chcę 🙂 mój gin mnie nawet nie pytał o to w jakim szpitalu planuję 😉 więc luz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To nie wiem jak to jest ze skierowaniem na ktg czy usg bo ja chodziłam prywatnie i ta moja gin nigdy mi czegoś takiego nie dawała, ale po porodzie ją zmienię, bo co z tego że miła i do pogadania jak trochę za mało robi jak na tą kasę, którą zgarnia za wizyty :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja nie chodziłam prywatnie i mój gin ma stary sprzęt, a że ma jeszcze dyżury w szpitalu to wysyłał mnie tam, i dobrze, nie żałuję. Ale powiem Wam, że mam niemiłe wspomnienia odnośnie niektórych lekarzy z tamtego szpitala i m.in.dlatego nie chcę tam rodzić. Przed świętami gin który robił mi usg stwierdził, że dziecko ma przepuklinę powłok brzusznych, miałam przyjść potwierdzić dzień po świętach, poszłam i nadal twierdził, że przepuklina jest. No i jak zapytałam czy to poważne, to nie powiedział nic tylko- "często przepuklina jest powikłaniem wad genetycznych" czy jakoś tak... ani razu nie powiedział nic, co by mogło mnie jakoś pocieszyć. I tylko wcisnął mi nr telefonu jakiegoś innego gina z Olsztyna. No i po co? coby zapłacić za badania prenatalne. Nie było opcji po nowym roku pojechać tam na kasę chorych bo nie mieli jeszcze nowych umów z NFZ albo ściemniali. I czas oczekwiania był długi i mogłabym nie zdążyć przed porodem, a w stresie żyłam nie miłosiernym. Więc umówiłam się tam prywatnie, nie mało to kosztowało i okazało się że wszytko z dzidzią ok. Nic nie było! to mogła być pępowina jakoś zwinięta czy coś... A ten mnie nastraszył. I nie chcę tam rodzić. Ani razu mi zdjęcia dzidzi nie dał, nic nie pokazał, nie powiedział. ech, szkoda słów.
To wyobraźcie sobie, poszłam tu w moim mieście prywatnie do Gina z innego szpitala, powiedziałam, żeby sprawdziła czy jest przepuklina itd, to nie dość że zrobiła mi usg u siebie w gabinecie, to też wzięła do szpitala na lepszy sprzęt, przepukliny nie widziała, i nawet mnie za to nie skasowała. Nie chciała pieniędzy. Powiedziała, że się cieszy że z dzieckiem wszystko ok. Miło strasznie. Dlatego chcę rodzić tam, ludzie byli bardziej życzliwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kelly masakra, niektórzy lekarze, nie potrafią przekazywać informacji.. a to że nie pokazuje na usg dziecka to dla mnie nie pojęte... Rany ale mój mały się dziś gramoli w brzuszku... W ogóle mam wrażenie że brzuch dalej wysoko, bo jak np. siedzę a mały nóżki wypina to aż biust podskakuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka ten gin zawsze coś ściemniał jak chciałam zdjęcie, to albo aparat zapsuty, potem raptem sam się wyregulował i zdjęcia zapomniał zrobić, jak się przypomniałam to skłamał że niby dziecko jest inaczej ułożone i się nie da...dziwne bo poszłam prywatnie (do tej co pieniędzy nie wzięła) i dziecko było ułożone tak samo i zdjęcia porobiła, jeszcze sobie pooglądałam wszystko na ekranie, chyba z 15 min buźkę, uszka, rączki, nóżkę, cipkę itd 🙂 niesamowite aż się popłakałam ze wzruszenia. Stary gin i buc jak nie wiem co, więc teraz pomyśl, mam rodzić tam gdzie nic Ci nie mówią, nie odpowiadają na pyt itp? nie... w dodatku w tym szpitalu co chcę rodzić, jest od razu oddział noworodka- w razie gdyby coś się działo, a w tamtym nie ma więc musieliby przewozić dzidzie, a ja bym została, więc lepiej być na miejscu.
A odnośnie brzuszka, to ja jakoś nie zaobserwowałam aby brzuszek mi się obniżył... a mała ogólnie rzadko mnie kopała w żeberka, jakoś tak się ułożyła, że Jej kopniaczki odczuwam pod żebrami tak w bok jakby 🙂 miłe kopniaczki są, chyba że się napisa, to wtedy góry skaliste się robią z mojego brzucha, wtedy boleśnie to odczuwam 🙂 ale piersi mi nie podskakują 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się pochwalę że doszły mi dzisiaj 2paczuszki -1 floslek kosmetyki wygrane w konkursie jakiś czas temu , a 2 to suplementy diety magnez b6 oraz morwa biała za zostanie którym tam fanem profilu na FB 🙂


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/837/morwabialaplusmagnezb6a.jpg/][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/7209/morwabialaplusmagnezb6a.th.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wita nocna zmiana. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Umnie nic sie nie dzieje, synek troche pokopal, ale teraz spi. Monisia moja mama jest taka sama, mowi ze to ja jestem zolza a moj maz to aniolek jak na niego czasem narzekam. To wlasnie kobiety juz takie sa. Moja mama nikogo nigdy do pomocy nie miala jak bylysmy male /mam siostre blizniaczke/. Moja mama sama zawsze wszystko robila. Wiec dla niej jest dziwne, ze narzekamy. 🤔 🤔 🤔
Snalerka fajne te zestawy, co dostalas. Dzis napisane mam na brzuszku, ze zapraszaja mnie naa forum dla mam, bo juz jestem mama. Dziwne te reklamy. A ja dzis bede po terminie. Bo jak podawalam lekarzowi date ostatniej miesiaczki to pomylilam sie o 1 dzien, termin mam na dzis, a nie jutro. Wiec od jutra jestem przeterminowana. 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
pocieszylas mnie Aga z tym ze i Twoja mama taka , myslalam ze moja to wyjatek. to za nami powinny stac a nie 😠
Dziewczyny karmiace czy wy karmicie Malucha w jednej pozycji czy zmieniacie czasem?
my jak zwykle ponad 3 godz snu z Synkiem na cycu. A tak pobudka co godzina 🤢 takze powiedzmy ze odespalam troche 😉
co do KTG to najlepiej nasciemniac ze dziecko malo aktywne (o wiele nmniej niz wczesniej) i ze ost 10 godz sie nie rusZa. i zawsze robia z tego co slyszalam tym bardziej na tym etapie ciazy 😉
Snakerka rekordy bijesz Z wygranymi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia wczoraj moj maly w brzuchu szalal ponad 1 h, bylo kolo polnocy. Maz postanowil, ze jedziemy do szpitala, powiedzialam mu, ze damy synkowi jeszcze 15 minut i jak sie nie uspokoji to jedziemy. I maly przestal broic w brzuchu. Ale takie dziwne uczucie mialm, ze mu cos jest bo tak fikal. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...