Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czytałam gdzieś, że ponoć ten czop jak nie jest podbarwiony krwią to może wyjść nawet do 2 tygodni przed porodem. A że jeżeli byłby podbarwiony krwią tzn że niby poród się zacznie w ciągu doby czy tam w ciągu 48h, nie pamiętam dokładnie. A póki co u mnie nie zaobserwowałam jeszcze czopa. W ogóle nic się nie dzieje specjalnego. Z tym, że jakaś bardziej głodna dziś jestem, częściej jem i przez to, żem niewyspana po nocy musiałam wcześnie wstać i sprawy załatwiać, to jak o 11 wróciłam od razu się położyłam i w sumie co chwilę śpię. Ciągle jestem śpiąca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehh neta nie miałam :/
no w każdym razie Olcia napisała:
"witam, co tam u naszych brzuszków słychać??przybyło nas coś?? u nas całkiem dobrze ja dochodzę do siebie prawie mnie już nie boli.Amelka przybiera na wadze bo pokarmu mam mnóstwo no i czekam właśnie na decyzję czy dzisiaj czy jutro do domu, może się uda i jeszcze dzisiaj do Was zaglądnę! Pozdrowienia! "

to było 11:27...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już tak nie świruję, niech sobie mały wyjdzie kiedy chce... dziś do mnie zapukała sąsiadka z 2letnim synkiem z tekstem, że "Szymuś pyta czy Antoś już jest w wózeczku" 🙂 Słodkie to było.. a potem opowiedziała, że ona ur. 5dni po terminie i akurat jej latanie z mopem i schody nic nie dały a bardziej relaksacyjny spacer do lasu 🙂 Bo tego samego dnia urodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalla ja sie dowiedzialam 1 miesiac temu podczas wizyty u gin ze mam rozwarcie na 2cm wiec skierowala mnie do szpitala na obserwacje a tam 3 dni wyplywala ze mnie wlasnie galaretka takimi kawalkami i powiedzieli mi ze to czop i jakos do tej pory nie urodzilam a to bylo od 21.01. Wiec to pewnie roznie bywa.

Dzis rozmawialam z kolezanka i ona mowi ze przy 1 dziecku rzadko kiedy odchodza wody i musza przebijac pecherz ciekawe czy jest w tym troche prawdy bo zaczelam sie martwic. Bo obiecalam sobie ze do szpitala pojade dopiero jak wody poleca.


Dzisiaj zrobilam sobie dzien sprzatania przez co nasilily sie skurcze ale po godzinnym lezeniu przestaly i nie ma ich do tej pory .

Życzę miłego wieczorku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dzis tesciowa powiedzial, ze przy pierwszym dziecku odeszly jej wody, a przy drugim /moim mezu/ wody nie odeszly. Byla po terminie 6 dni. Pojechala do szpitala jak krew sie pojawila i jej worek plodowy przebili. Znowu mojej mamie wody odeszly przy drugim dziecku a przy pierwszym nie. O czopie ani moja mama nie slyszala, ani tesciowa, wiec w naszych rodzinach kobiety nie widzialy tych czopow, moze odeszly razem z wodami. Mi dzis troche krwi sie pokazalo w szpitalu na wkladce, a teraz cisza. Jedynie mam slabe bialawe uplawy. ale one sa normalne. 😉 😉 😉 😉
Karina a ja myslala, ze tobie poszlo jak po masle cc i juz. A ty biedna tyle godzin na ta cesarke czekalas. 🥴 🥴
I co dowiedzialyscie jak sie dba o ptaszka cholpca? 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ocia super, że już w domku jesteście i przepraszam Cię że po tylu godz. dzisiaj odpisałam ☺️ ☺️ Jak już będziesz miała mniejsze zamieszanie w domku to napisz nam jak te kilka dni Wam minęło 🙂
Buziaki i duużo zdrówka!!
Amelka się cudnie prezentuje!!! I widzę kombinezonik z allegro misiowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese chłopcu trzeba "ruszać"skórką na siusiaczku w dół i w góre ale nic na siłe,po prostu mi powiedziała położna że dziurka z każdym dniem ma robić się większa i dlatego się ćwiczy żeby później infekcji nie było....
Olcia super że już w domciu 🙂Czekamy na opis porodu no i na fotunie Amelci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maartuuniaa napisał(a):
natalla
Dzis rozmawialam z kolezanka i ona mowi ze przy 1 dziecku rzadko kiedy odchodza wody i musza przebijac pecherz ciekawe czy jest w tym troche prawdy bo zaczelam sie martwic. Bo obiecalam sobie ze do szpitala pojade dopiero jak wody poleca.

Martunia ja jestem (bylam -?) pierworodka i zaczelo sie od tego ze zaczely mi odchodzic wody potem dopiero po jakims zasie skurcze i to nie co 10 min tylko co 5-6 od razu. Nie ma reguly 😉

OLCIA WITAMY Z POWROTEM!!!! super ze juz po wszystkim 😉 no i oczywiscie czekamy na relacje jak bylo 😉 Corcia sliczna !
ps mialam wzesniej napisac: Snakerka gratuluje wzorowej postawy z tym ze sobie odpusilas i pozwolilas Antosiowi na zadeydowanie samemu kiedy zechce wyjsc . Tak trzymac!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha Monia miło że pochwalasz moją "wzorową postawę" 😁 😁 😁
Cieszę się, że blog Ci się spodobał, jeśli kogoś jeszcze interesują moje wypociny zapraszam: http://mandarynkowa-mama.blogspot.com/
Agnese mój Antoś też się nie chce wbijać w kolejkę .. grzecznie przepuści Hanię i Riccardo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie. U mnie dzisiaj jest dzien w ktorym mija mi termin porodu 🤪 🤪 🤪A moj Synek ma juz tydzien i 6 dni 🙃 🙃 🙃Mimo ze to 9 miesiac, ja wiem- ale porod byl dla mnie mega zaskoczeniem 😉 ciagle zylam w przekonaniu ze przenosze 🤪 pamietam moj szok jak poczulam cieknace wody, uwierzyc nie moglam. Nabil jak mu powiedzialam ze mi wody odeszly to zareagowal jakby nic takiego sie nie stalo i poszedl dalej spac zdziwiony ze latam jak kot z pecherzem 😉
Po porodzie mi sie przyznal ze uwierzyl ze to juz jak polozna o 8 (?) przyjechala i powiedziala ze dzisiaj bdziemy tulic Babelka na pewno. Tak to myslal jeszcze przed skurczami ze to potrwa jeszcze kilka dni 🤪 🤪 🤪 eh, faceci 😉
no i twardo poki z bolu naprawde sie nie zwijalam to na brzuszku.net wiernie siedzialam no i tak naprawde nie do konca jeszcze wtedy do mnie dochodzilo co sie dzieje, luz blues byl 😉
Synka uspalam moge sie zdrzemnac. Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba razem wstalysmy. Ja jeszcze nie wiem jak z kupkami, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to wszystko wyglada. 🙂 🙂 🙂
Monisia i jak maz sie czuje? a ty jak dajesz rade sama z synkiem? 🙂 🙂 🙂 🙂
Widzialam zdjecia pielegniarki jak karmila Azizka na jednym strzykawka a na drugim? co to bylo? co mu podawala?
U mnie nadal nic sie nie dzieje. 🥴 🥴 Wlasnie Azizi i Riccardo mieli date 18 luty, A tu nici z planow. Kazdy robi co chce. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...