Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witajcie Dziewczyny !!
Przed chwileńką się zarejestrowałam i postanowiłam od razu coś napisać o sobie 😉 To moja pierwsza ciąża i jest..... strasznie.
Czuję się fatalnie. Mam mega mdłości, które do godziny 12 nie dają mi normalnie funkcjonować, ok 14 jest spokój a potem od 16 do nocy znowu. Boję się żeby nie była to ciąża mnoga. Sama jestem z bliźniąt i w genach mam wielopokoleniową tradycję ciąż mnogich. Na dodatek przed zajściem w ciążę brałam długo tabletki... No cóż, ale liczę że będzie to tylko jedna dzidzia 😉 Pozdrawiam przyszłe mamusie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję kolejnej przyszłej Mamie.
Justyna, mega mdłości wcale nie świadczą o mnogiej ciąży. Pierwsza ciąża jest zwykle gorsza do przyswojenia przez organizm kobiety niż następna. Kobieta jest bardziej wrażliwa. Ja również przy pierwszej ciąży miałam całodzienne mdłości przez 4 tygodnie. Omijałam kuchnię wielkim łukiem.
Jesteś "narażona" (nie znalazłam innego słowa) na ciąże mnogą... na pewno nie jest to latwe, ale podwójne szczęście to podwójne szczęście 🙂 Nie wszystkie dzieci są płaczliwe, kolkowe i psotliwe.
Moja Natalia do tego grona akurat nie należy, jeszcze dzisiaj daje mi dobrze popalić 😁 Wmawiam sobie, że drugie gorsze być juz nie może 🙂 Ciekawe czy się przeliczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie dopadły ostatnio o 23 ogórki kiszone 🙂 Jak poprosiłam męża żeby mi przyniósł to usłyszałam "chyba żartujesz" 😉 A ja byłam gotowa zabić za ogórka 🙂 No i dostałam, jaka ulga 🙂
Strasznie się zaczęłam denerwować przed jutrzejszym usg...chyba nie zasnę dzisiaj. Powiedzcie kochane mamuśki że też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja na razie mdłosci nie mam- chyba ze dwa razy tylko miałam przed zwolnieniem, ale to chyba dlatego, że od rana biegiem się szykowałam i 25 min. biegiem do pracy leciałam. A jak już siadałam w pracy przy biurku, to wtedy mnie mdliło. Teraz mam spokój 🙂 i brzuch mnie coraz mniej boli 🙂 a usg mam dopiero 30.06. - już nie mogę się doczekać, bo na pierwszym usg to woreczek płodowy tylko widać, więc mam nadzieję że teraz to już dzidzie zobaczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
Zazdroszę tego USG 🙂
Jak się ogólnie czujecie Dziewczyny?

U mnie na razie jest ok. Brzuch na razie przestał mnie boleć. Piersi jedynie. I coś nie moge spać za dobrze, a powinno byc na odwrót.
U lekarza dalej nie byłam. Pokłóciłam sie z mężem, niby o drobnostkę, ale jak zwykle zrobiło się wielkie halo. Przez to wczoraj nie poszliśmy do lekarza. Widzę, że moje hormony juz dają się we znaki. Tym samym humor mam do bańki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam i ja mam juz 2 usg dzidzia rosnie ,ja nie czuje sie najlepiej ,prawie wszytkie typowe objawy ciazy mnie dopadly ,ktorych przy pierwszej ciazy udalo sie uniknac 😁 ale coz ciaza nie ciaza 🙃 bedzie lepiej .

pozdrowionka i duuuzo zdrowka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie uwierzycie - historia jak z filmu - bylam wczoraj na usg zeby zobaczyc serduszko mojej fasolki,i widze ze doktor kreci nosem mimo ze widze rowniez ze serduszko bije....a on na to mamy problem. Ja mam juz zawal a on mi pokazuje...................drugie serduszko! Mam blizniaki jednojajowe! Niezle jaja co? 🙂 Jeszcze jestem w szoku....niestety bede musiala sie przeniesc do forum dla Stycznióweczek, bo ciaze blizniacze kończą się zwykle w 367-37 tygodniu. Także pozdrwiam wszystkie mamusie i trzymam kciuki za Wasze serduszka.Bede tu do Was zagladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje podwojnie. Dwa serduszka to podwojna radosc. Tynka ty sie tak nie boj blizniakow, blizniakow dzieci dopiero maja blizniaki. Co drugie pokolenie sa blizniaki.
Ja tez jestem blizniak siedmiomiesieczny.
Pozdrawiam Wszyskie mamy i fasolki, ktorych jest wiecej niz mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to szczęście, na pewno też podwójny kłopot, ale kiedys to Wy rodzice docenicie 🙂 Gratuluję serdecznie Meganka, widocznie tak było Wam pisane 🙂

My dzisiaj idziemy wreszcie! do lekarza. Na dodatek mój gin gdzies wyjeżdza i było wolne na dzisiaj na 15 tylko lub na poniedziałek. Wybrałam dzisiaj, ale o 15 to Natalia śpi, małe szanse że uda mi się ją położyć ciut wcześniej i obudzic w porze wyjścia... Ja nie mam blźniaków, a pogodzenie normalnych czynności z jeszcze śpiącym w dzień dzieckiem przysparza odrobine myślenia 😁
Och życie... no ale się chciało to się ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki! Mi przytrafiła się sama końcówka lutego- jestem w trakcie 5 tyg.. Jak na razie jestem po teście, a na wizytę poczekam do ok 7-8 tyg. Muszę przyznać, że nie jest łatwo za dużo wiedzieć w tej dziedzinie ( skończyłam studia położnicze)- nadinterpretacja może zakłócać spokój. Ale za zawsze mogę wspomóc radą 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Aneto,
Serdecznie gratuluję 🙂

Dobrze, że jesteś, bo dobrze jest mieć w swoim gronie fachowca w tej dziedzinie. Na pewno nie raz będziemy Ci zadawać mnóstwo pytań, oby tylko nie za dużo, aby Ci nie uprzykrzyć życia.

Ja dzisiaj byłam u lekarza. Nic się własciwie nie dowiedziałam, tyle że to 5tydz. Gin kazał przyjśc za tydzień. Chciał zrobić USG dopochwowe, dla lepszego obrazu, ale się nie zgodziłam. Nie za wiele było widać, bo pecherz miałam pusty i jeszcze jest stosunkowo wczesniej. Dostałam kwas, mam brać 1/4 tabletki na razie. No listę badań do zrobienia.
Moja pierworodna dała mi dzisiaj nieźle popalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meganka-to fantastyczna wiadomosc to twoje podwójne szczescie-gratuluje 😉))ja bylabym szczesliwa 😉))Tynka nieboj sie tak, to trzeba sie tylko cieszyc,a nie zamartwiac 😉)Fajnie,ze mama fachowca w tej dzidzinie-tez sie ciesze 😉) A ja bylam przedwczoraj na pierwszej wizycie,potwierdziła ciązę -termin na 14 lutego 9walentynki)haha. Ale sluchajcie pytalam kiedy pierwsze usg, a ona mówi ze w 12 tyg-zdziwilam sie, bo czytam,ze wy juz niektóre po 2 usg, a ja wchodze w 8 tydzien i misze czekec do 12 tyg, a tez juz chcialabym zobaczyc serduszko dzidzi 😉)Narazie przepisala mi witaminy, i dala skierowana na badania i tyle, nast wizyta 13.07.Pozdrawiam was kochane wszystkie cieplutko 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tutaj robią często USG. W poprzedniej ciązy naglądałam się dużo i było mi to oczywiscie na rękę 🙂
W Polsce zwykle nigdy nie robili czesto z tego co wiem i co mi kolezanki opowiadają. Może coś się zmieniło, ale jak widac nie wszedzie.

Podobno jeszcze nie udowodniono, aby ultrasonograf miał jakieś negatywne działanie na malucha bez względu na częstotliwosć wykomnywania badania jak i wiek ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamusie na luty 2012!

Jestem w 6 tygodniu i 6 dniu, czyli prawie 7 tydzień wg dnia ostatniej miesiączki 🙂 To moja pierwsza ciąża świeżo po ślubie i strasznie wyczekiwana. Bylam już na USG jak kończył mi się 5 tydzień i nie polecam przyszłym mamom tak wczesnej wizyty, ponieważ może jeszcze nic nie być widać bo jest za wcześnie a my sie później denerwujemy do nastepnej wizyty. Tak jest i w moim przypadku. Lekarz mówił ze powinno już być widać bijące serduszko...a tu tylko pęcherzyk ciążowy i mała kilkumilimetrowa plamka. Stwierdził ze ciąża jest młodsza niż 6 tydz, dlatego nie bije jeszcze serduszko że zaczekamy do następnej wizyty, która czeka mnie 4 lipca. 🙂 czekam juz tydzień i przyznaje sie ze nerwy mnie zjadają. Pocieszam się że jest wszystko wporządku, bo nadal okropnie bolą mnie piersi i co jakiś czas pobolewa mnie brzuch tak jak przed miesiączką.
Cieszę się że jest takie forum bo wiele z tych złych myśli zostało dzięki niemu rozwianych 🙂

Pozdrawiam
Kasia 26 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe mamy.
Ja badania USG bede mial robione dopiero w 13 tygodniu ciazy. Gdy zapytalam lekarza, czy moze sama na wlasna reke zrobie prywatnie badania USG w 7 tygodniu ciazy. To lekarz mi odpowiedzial, ze to strata pieniedzy bo i tak nic nie bede widziec. Zadzwonilam do swojego lekarza w pl i tak samo mi odpowiedzial, ze pierwsze USG powinno byc robione miedzy 13 a 15 tygodniem ciazy.
Chcialam tez zapytac jak z opalaniem sie i przebywaniem na sloncu. Jedne mamy kategorycznie zakazuja opalania sie, a inne opalaja sie nawet w 8 miesiacu tylko przykrywaja brzuszek.
pozdrawiam wszystkie mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko, jak widzę jestesmy w tym samym klimacie. U mnie dzisiaj jest tylko 36st. I to nie szczyt mozliwości jeszcze.
Ja będąć z Natalią w ciąży od marca do listopada przezyłam już mega gorące lato. Nie opalałam się, ale w takim kilkumiesięcznym gorącym klimacie cięzko jest się uchronić przed słońcem.
Osobiście doradzam Ci strój jednoczęściowy do kąpieli. Ale to już Ty zdecydujesz sama.
Ja w tym roku również zamierzam ukryć się w ten worek, bo uważam, że tak silne słońce na pewno dobrze nie robi na malucha i naszą naciagiętą skórę.
Nie korzystałam też z basenów. Lekarz odradził mi wtedy chlorowane baseny, a ja ozonowym nie wierzę, bo nie jedna kobieta czy dziewczynka załapała w takim świństwo od grzybicy po chlamydię. Ale morze do woli oczywiście. Może dlatego Natalia od urodzenia uwielbia się kąpać wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do USG to zgadzam się, nie widac wiele w tak wczesnej ciązy. Ale w moim przypadku w 12tc lekarz określił mi już płeć, błędnie, o czym oczywiście mnie uprzedził, że może się mylić, ale w prawie 15tc już określił, że to dziewczynka.
Ja chyba bym nie wytrzymała tak długo. Przecież już wczesniej widać takie szczegóły i człowiek tak się cieszy jak głupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Marta.
U mnie dzis tylko w cieniu 31, bo tez duzo chmur. Ja uwielbiam sie kapac i opalac. Ale tym razem bede sie oszczedzac ze sloncem, kupilam sobie taka tunike zwiewna, przewiewna jak firanka, wiec w tym mam zamiar caly czas biegac po plazy. Ja tez bym chcial zrobic USG wczesniej, ale jak na wlasna reke to koszt 100 e, wiec wole poczekac i wecej tych badan robic po 13 tygodniu ciazy. A moge zapytac gdzie rodzilas wczesniej, w pl czy w Turcji. I jakie sa twoje opinie na temat tamtych szpitali. Ponoc ja moge sobie wybierac szpital, w ktorym chce rodzic. Gorzej z lekarzami, bo nie moga zamieniac sie swoimi dyzurami. Wiec nie zawsze jest twoj lekarz przy porodzie, jedynie telefonicznie.
pozdrawiam
Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko ja rodziłam w Tr. Zdecydowałam się na poród w prywatnym szpitalu, ale to ze względu na to, że Turcy uwielbiają się wycieczkami odwiedzać w szpitalu, nawet po porodzie, a dla mnie te pielgrzymki sa nie do zniesienia. W publicznym szpitalu nie mogłabym liczyć na jednoosobową salę. Wybrałam więc prywatny szpital, koszt nie był wielki. Lekarz, który mnie prowadził pod koniec ciąży (bo zmieniałam 3 razy) został wezwany do porodu, właściwie to powiedział, że to nie czas i kazał przyjechać - na obserwację 😁 w rezultacie przyjął poród.
Opieka była w porządku, normalna, nikt się nade mną nie płaszczył, ale nie było na co narzekać, zresztą byłam za krótko. W szpitalu na sali przedporodowej spędziłam od 19-20, nie pamiętam dokładnie, urodziłam o 00.30. Na poporodową salę wjechałyśmy obie i byłyśmy tam do 9.30 rano, bo o tej porze przyszedł pediatra i zbadał tego diabła mojego i pojechaliśmy do domu. Nie trzymają tutaj długo. Tym razem też wybiorę najprawdopodobniej ten sam szpital, jak nie ten to również prywatny.
Zapomniałam, w publicznym szpitalu nie było możliwości, aby mąż towarzyszył przy porodzie. Takie już mają tu zwyczaje. Jak chodziliśmy na badania do szpitala publ. to tam, gdzie już był "rewir" dla kobiet, nie było ani jednego faceta. Zabawne wiem, ale to po to aby zachować kobiecą intymność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...