Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie na razie jest tak sobie własciwie. Wczoraj cały dzień bolała mnie głowa. Skwar w domu jak nie wiem co. Natalia nie daje mi nawet chwili wytchnienia...

Wczoraj jeszcze mnie znowu coś podrażniło i znowu przed śniadaniem. Zapachy drażnią mnie nadal, głównie wszystko do jedzenia co ma szpinak, pietruszkę, miętę. Nie mam smaka na niektóre rzeczy przez to. I oczywiście już mega drażnią mnie brudne naczynia w zmywarce, którą próbuję zapełnić przez cały dzień i mi sie nie udaje i co ją otworzę to mam ochotę na zwrot zawartości żołądka...

W poniedziałek do lekarza. Mój lekarz jest taki ostrożny, że jak znam zycie to nie powie mi płci, póki nie będzie pewny na 90%, a to znaczy, że pewnie dowiem się spokojnie po 15tc. :/
Ale jak się nie dowiem do końca sierpnia to idę w Pl prywatnie, bo jedziemy na miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli urlopik sie szykuje ,fajnie macie i badz pewna ze w polsce ochloniesz bo pogoda nie za bardzo 😞 my tydz temu z pl wrocilismy i powiem szczerze ze taki odpoczynek dobrze robi nawet jak ma sie przy sobie taka mala rozrabiare jak twoja Natalia( moja corcia tez natalka ale starsza o 5 lat 🙂 )

ja życzylabym sobie synka dla odmiany a ty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, wiem właśnie, że pogoda nie za bardzo. Ale wierz mi Ewelina, że jak mam siedzieć w domu, bo leje i wieje to wolę zdecydowanie w temperaturze normalnej, domowej 22st., a nie być więźniem ze względu na skwar, a w domu i tak jest niewiele mniej, bo 37, tylko słońce nie pali w czaszkę.

Moja mama zajmię się Natalią, bez problemu robi przy niej wszystko, więc na pewno trochę odpocznę. Poza tym niedawno rodzina wyjechała, a dziecka prawie nie miałam, bo Natalia bawiła się z kuzynem całymi dniami.

Wiesz Ewelina, w zasadzie nie robi mi różnicy kto się urodzi. Wydawało mi się, że będzie to chłopiec, ale moje przeczucie zniknęło. Teraz nie mam wcale. Pewnie synuś ożywiłby trochę ten babiniec 😁 no ale jak będzie córcia no to... to będzie babiniec 3 na 1 😁 Męzowi tez w sumie wszystko jedno. Jedno wiem na pewno, druga dziewczynka spowodowałaby mniejsze szarpniecie po kieszeni, bo nie da się ukryć, ale ubranka nie kosztują mało, a i częstotliwość ich zakupu jest przerażająca 😁

No i w sumie, jakby jednak był babiniec, to Natalia dostałaby później lokatorke do pokoju swojego, a tak, czeka nas urządzenie pokoiku dla synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie wróciłam od lekarza. Z dzidziusie wszystko w porządku wszystko ma na swoim miejscu itp. Był w ciągłym ruchu jakby tańczył 🙂
Lekarz już wie jaka jest płeć ale powiedział ze na następnym usg nam powie bo on zawsze mówi ok 20 tyg. Wtedy ma większa pewność 🙂
Nagrał całe usg (30 min) na płytce i powiedział ze dostane ja za miesiąc jak dogra następna wizytę na pamiątkę 🙂
Miałam robione zwykłe usg, usg 3D i 4D 🙂 fantastyczna sprawa
aha moja dzidzia mierzy 6,5 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swojego słoneczka nie widziałam 😞 lekarz powiedział, że obraz jest byle jaki ponieważ piję zbyt mało ;( a ja naprawdę wmuszam w siebie te 2l płynów. Może Wy macie sposoby jak wmusić w siebie więcej wody he he.
Z wyników i ogólnego badania jest wszystko ok 😆, a za tydzień kolejna wizyta, więc muszę jeszcze cierpliwie poczekać, aby ujrzeć swoje maleństwo.
Dziś na pocieszenie ruszę chyba na zakupy jakieś spodnie ciążowe chyba zakupię ponieważ leginsy już mi się znudziły a jeansy nie wchodzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 że wcześniej nie wpadłam na Wasz wątek 🙂
Nazywam się Dorota, dziś zaczął nam się 14tc. Termin mam na 17 lutego 🙂
z niecierpliwością czekamy - już coraz bliżej.

Powiedzcie mi, czy któraś z Was miała problemy z plamieniem?
Ja plamiłam co jakiś czas od 5tc, teraz już niby wszystko było ok, ranka się zasklepiła, ale dwa dni temu miałam jasnobrązowe upławy. Minęły na szczęście, ale się zmartwiłam. Tłumaczę sobie, że tego dnia miałam ciężki dzień.
Będę musiała nadrobić wasz wątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

Nie miałam interenetu przez kilka dni, a poza tym bylismy u tesciówki na weekend.

Witam kolejne nowe przyszłe Mamy 🙂

Ewa, od razu mówię Ci, że ja na 200% nie wypijam nawet 1,5 litra płynów. Na początku ciąży tez USG nie było wyraźne. Do lekarza chodź zawsze z pełnym pęcherzem i to tak, że ledwo utrzymujesz, wtedy się naoglądasz. Pełny pęcherz odgrywa bardzo ważną rolę przy USG.

A my dzisiaj byliśmy u lekarza i Was zaskoczę, ale lekarz stwierdził dzisiaj, że będzie synuś, ale nie na 100% oczywiście. Tylko jak byłam z Natalią w ciązy to tez w 12tc był chłopiec 😁 No nic zobaczymy, ale muszę powiedzieć, że naprawdę widziałam małego siuraczka 😁 Tylko na tym etapie ciązy narządy dziewczynki również są takie wypukłe bardzo. Lekarz stwierdził, że raczej chłopiec, choć pewność będzie dopiero w 4-5mcu. Mierzyl dzisiaj bardzo dokładnie, wszystko w normie. Oddałam krew na badanie syndromu Downa, wynik za tydzień. A ogolnie mierzymy już 6,30cm. Dziecko pierw sobie leżało i nie chciało się wykręcić do zmierzenia, kaszlałam, ale nic. Lekarz kazał mi pochodzić trochę 😁 i rozkręciło się na tyle, że jak przycisnął uSG mocniej to widac było boksowanie w mój brzuch. Więc znowu będzie nerwowy rocznik 😉 😁 Normalnie będzie dom wariatów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam do Was pytanko 😜
Czy ćwiczycie podczas ciąży? Jeśli tak to napiszcie proszę jakie ćwiczenia wykonujecie lub skąd czerpiecie informacje dotyczące ćwiczeń. Wiem, że w necie jest tego sporo ale czy wszystko na pewno jest odpowiednio dopasowane do naszego odmiennego stanu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was mamusie lutowe czy mogę dołączyć? Mam tenmin na 25.02 ale pewnie to sie jeszcze pozmienia bo na poczatku miałam na 27. Mam za sobą 2 wizyty wszystko jest ok miałam USG dzidziuś już tańczył 😉 teraz idę 30 sierpnia za 2 tygodnie dopiero eh jakoś muszę wytrzymać. Mam takie pytanie kiedy lekarz Wam dał zwolnienie z pracy bo ja bym chciała właśnie żeby na tej wizycie mi wypisał chyba nie powinno być problemu nie? Pozdrawiam mamusie i brzuszki heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy serdecznie nowe mamusie 🙂 🙂 ja mialam ostatnie usg 2 tyg temu ale juz jutro kolejne ciekawe czy lekarz rozpozna płeć 🙂 co do ćwiczeń ja jak narazie pracuje i tak sie nabiegam w kawiarni że nie pomyślałam o nich,może za jakiś czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evelcia a dlaczego masz co 2 tyg wizytę? Mój gin co miesiąc mi kazał przychodzić dopiero pod koniec co 2 tyg. Teraz idę na kasę chorych bo kasy troche mi żal a lekarz też bardzo dobry zobaczymy co on powie. A co do ćwiczeń to mam zamiar na basen trochę pochodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I znowu witam świeżą przyszłą mamę 🙂

Ja nie ćwiczę, nie ćwiczyłam też przy pierwszej ciąży. Leń ze mnie i tyle. A teraz i tak nie mam chwili wytchnienia, bo moja córka jest nadaktywna, więc w ogóle nie odpoczywam, a co dopiero jakikolwiek wysiłek fizyczny.

Mąż jeszcze dzisiaj wróci póxnym wieczorem, więc już w ogóle kiszka. Poza tym dzisiaj miałam wyjący dzień. Spłakałam się jak durna, bo od rana użerałam się z wizą dla męża i paszportem dla N. Nigdy nie było problemów, a tym razem Pani chyba miała zły dzień, okres, albo dawno faceta nie miała. Nie ma tu wielu Polaków, a przynajmniej nie tylu co w innych krajach, więc dzwoniąc do Ambasady człowiek spodziewa się normalnego traktowania, a zostałam potraktowana gorzej jak śmieć, który śmie dzwonić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jakoś nie było mi zbytnio po drodze do forum,dlatego nie zaglądałam. U mnie ostre przygotowania do mojego wesela. Masakra !! Dobrze,że właściwie większość sierpnia jestem na urlopie. W poniedziałek powinnam iść już do pracy,ale w sobotę idę do lekarza i proszę o zwolnienie. Tak będzie pewnie do końca ciąży.

U mojej dzidzi wszystko dobrze. Już jest dosyć spora (9 cm było 2 tyg temu) i nieźle boksowała na usg 😁 Objawy typu mdłości i wymioty już u mnie ustępują, chociaż nadal problem z porannym otworzeniem lodówki jest 😉
Jak Wasza forma? przytyłyście coś? Widzicie jakieś zmiany w obwodach? 😉 U mnie 4 kg w dół, spodnie dziwnie sie układają ale ja nic nie zauważam, i dobrze bo ślub za 2 tyg a suknia obcisła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w polo jest fajny błonnik w takim kartonie pisze błonnik 15% bardzo zdrowy podjadam sobie go z nudów czasami bo tez miałam problemy. Warzywa jeszcze gorzej na mnie działały a niby maja dożo błonnika...można sobie robić też płatki owsiane ale to juz jest gorsze blee.
Nie wie co mi sie stało wczoraj miałam wieczorem taki apetyt ze ho ho mój chłopak dziwnie patrzył na mnie troche 😜 A ja cały czas, że to Antosia jest głodna haha albo Adaś bo jeszcze nie wiem ale wszyscy są nastawieni na dziewczynkę. Życze miłego dnia ja własnie jem śniadanko i koleżanka ma przyjść mi podciąć końcówki włosów bo troche mam już suche. Hmm ciekawe jakie po ciąży włosy będą...aż się boję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...