Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
to masz fajnie, ja tez nie moge sie juz doczekac, a niestety musze czekac do 12 tyg, a dopiero weszlam w 8 😉))pozdrawiam ciepło 😉) A swoja drogą po co ktos chce mocz ciężarnej, dla zwolnienia lekarskiego, czy aby oszukać faceta???????dziwny tekst......
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, bo mam strasznie brudne okna, jak to jest z tymi oknami, bo zapomniałam spytać sie lekarza. Nie chodzi mi o pucowanie nie wiem jakie, same przetarcie szyb, bez pucowania futryn. Jedno okno dziennie, by nie przesadzic. W pierwszej ciązy tego nie robilam, ale teraz czuje sie dobrze i mnie korci, by umyc powolutku po jednym. Nie chce fatygowac specjalnie mamy a maż moze i by zrobil, ale gorzej z końcowym efektem. Firanki t juz na pewno mama powiesi, zreszta moga narazie wisiec, bo sa ok, najgorsze te szyby.jak myslicie. Wkoncu w domu robi sie mnóstwo innych rzeczy, które tez mecza zamiatania, odkurzanie, mycie podlogi i jakos nikt na to uwagi nie zwraca, a te okna niby,ze nie powinno sie myc w ciazy.Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Marta dziekuje za odpowiedz na temat waszych szpitali. W Italii jest tak, a przynajmniej w rejonie Veneto, ze wybieram sobie sama szpital, ktory mi odpowiada. Maz lub osoba, ktora wybiore jest ze mna, moze byc to mama lub siostra. Jedynie osoba bedaca z rodzaca musi zakupic w aptece taki zestaw jednorazowy/fartuch i ochraniacze na buty/.
Karina ty z tym myciem okien daj spokoj. A jak juz Cie tak kreci to przetrzyj szyby i juz. Myslisz ze ktos zobaczy, ze masz futryny brudne czy czyste. Jedynie co to uwazaj na przeciagi one sa niebiezpieczne. No i myj jedno okno dziennie. Bo to tak jest niby czujemy sie dobrze, ale mamy jak najwiecej odpoczywac i sie nie przemeczac. Ja widze po sobie zawsze bylam silna, wszystko sama w domu robilam, a teraz wiecznie jestem zmeczona. Wiec sobie rozkladam prace domowe, staram sie spac jak najwiecej. Popoludniami z 2 h. I duzo wypoczywac. Widze, ze nawet sam organizm sie tego domaga. Ja jestem na zwolnieniu od pierwszego dnia kiedy dowiedzialm sie, ze jestem w ciazy.
Pozdrawiam cieplutko
Agnieszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, 😉 a co do tych odwiedzin szpitalnych. Mam kolegow lekarzy Arabow, ze Szczecina bo tam studiowalam, to wlasnie wspominali mi, ze Polska to taki dziwny kraj. Bo jak lezy osoba chora, to cala rodzina nie jest przy nim. I dla nich to bylo dziwne. Wiec co Kraj to obyczaj.
Pozdrawiam 🙂
Agnieszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja łykam femibion 1 (ma taką samą dawkę kwasu foliowego co folik + zawiera jeszcze witaminki) i luteine (dopochwowo).
Myslałam, że tylko ze mnie jest taki spioch, co 2 godziny w dzień spi i o 21:30 chodzi spać 🙂 ostatnio bardzo dużo snu potrzebuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór i za chwilkę dobranoc, bo zaraz nosem walnę o klawiaturę :/
Ja biorę tylko kwas, bo tu się nie daje witamin do 3mca, z tego co zauważyłam, a juz na pewno nie żelazo, bo zaparcia gwarantowane, a i tak ten układ pokarmowy i trawienny w pierwszych miesiącach jest mocno nadszarpniety.

Agnieszko, no to widzę, że koledzy Arabowie mają podobne zwyczaje... 😁 Nie mam nic przeciwko odwiedzinom, ale nie po porodzie, gdzie jestem wypluta jak dentka.

Karina co do okien, w poprzedniej ciąży nie myłam, bo mi się nie chciało. Przeprowadzaliśmy się do nowego mieszakania, a że byłam w 4mcu to mąż wziął Panie do sprzatania. Mieszkanie było świeżo oddane do użytku, więc kiła i mogiła, nie dałabym rady. Więc nie musiałam myć okien także, bo babki umyły. Tym razem nie zamierzam myć, bo dopiero umyłam miesiąc temu, już są i tak brudne, ale nawet nie zamierzam tknąć ścierki 😁 Dzisiaj sprzątaliśmy, więc i tak mam już dosyć. Brzuch mnie nawet trochę bolał :/

Co do spania, to w nocy jakoś nie za dobrze mi to wychodzi, a w dzień Natalia śpi 1,5h-2h, więc w tym czasie mam 200 rzeczy do zrobienia i o spaniu moge pomarzyć.
Zazdroszczę więc! No i korzystajecie Dziewczyny, bo później to kiszka będzie 😁 Co poniektóre juz wiedzą jak to jest mieć małe dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂Tto widze,ze nie jestem sama tez biore femibion natal 1, ale sa drogie zaplacilam 42 zł za opakowanie na miesiąc, ale widze,ze wy tez to macie, wiec widocznie dobre te witaminy 😉 No i ja takze spioch jestem ostatnio wielki- same oczy w ciagu dnia mi sie zamykaja i tez śpię srednio po 2 godzinki 😉) teraz mam tydzien wolne od pracy z przerywnikiem jeszcze na rade pedagogiczna końcową w czwartek, a pózniej jezszce dyzur w przedszkolu od 4-15 lipca i później nareszczie wolna od wrzesnia nie zamierzam juz wracac do pracy 😉)) Mam nadz. ze jakos dam rade z tym lipcem, bo ostatnio chodze taka ospala i nie do zycia,ze tylko bym lezala-moze rzeczywiscie jak piszecie organizm sie tego sam domaga 😉) Dzis robilam badania krwi i mocz(morfologia,glukoza na czcczo,anty HIV,VDRL,) zaplacilam az 86 zl i chyba zrezygnuje z prywatnych wizyt i przeniose sie do przychodni rejonowej, by po prostu nie placic za wszystko, kazda wizyta ginekologa 80zł, badania w laboratorium platne, a nie wiem czy rzeczywiscie bede inaczej traktowana w szpitlu???(ja jestem z łódzkiego)Jjak myslicie -przepisac sie na rejon do tej samej ginekolog tylko państwowo??/sama nie wiem. W poprzedniej ciazy chodzilam panstwwowo do niej i bylo ok.A teraz cos mnie tknelo na prywatne wizyty, a dla portfela nie jest to zabawne. a przeciez usg i tak place-bo zawsze robilam prywatnie. Nie wiem co z tymi oknami, bo sa naprawde tragiczne, ale rzeczywiscie nie mam sily na porzadki jedno przetre dziennie szybe recznikiem i tyle 😉)buziaki dla was 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karina1978 - wydaje mi sie, że za femibion to sporo przepłaciłas-bo ja za 1 opakowanie femibionu i dwa opakowania luteiny zapłaciłam niecałe 40zł (chyba 39 albo 38). Ja dzisiaj odebrałam wyniki z toksoplazmozy i kiły (zapłaciłam 58zł) a morfologie krwi i mocz lekarka z rejonu skierowanie mi wypisała więc miałam za free. Tylko zapomniałam o anty-hivie, ale to po wczasach zrobię, bo w sobotę nad morze wyjeżdzamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie, wybaczcie ze sie wtracam 🙂
sa rozne rodzaje femibionu: classic jest najtanszy bo nie ma metafoliny i rzeczywiscie kosztuje 30pare zlotych za 60 tabl, ale femibion natal 1 jest 30 tabl i kosztuje kolo 40zl. nie mowie juz o femibion natal 2 - 30 tabl za 60zl 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekujemy Daria za dobre rady.
A ja teraz z innej beczki, moze za wczesnie. Ale jak przechodzilam kolo rzeczy dla niemowolat nie moglam glowy oderwac. Ostatnio w sklepie widzialam butelki ze smoczkami takimi przezroczystymi i wygladajacymi jak piers matki. Przeczytalam ulotke, butelka wyprodukowana ze specjalnego plastiku. Dzis zaczelam szukac w internecie co to za plstik i natknelam sie na wypowiedzi matek karmiocych i producentow. Okazalo sie, ze sa to butelki zawierajace biosfenol A. Mianowicie w USA I Kanadzie masowo wycofuje sie butelki z plastiku, kubki niekapki, smoczki etc, ktore zawieraja szkodliwy Biosfenol A.
A co wy o tym sadzicie.
Pozdrawiam
aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rzeczywiscie moze masz racje z tym femibionem. ale dla pewnosci za miesiac przejde sie do najtnszej apteki w miescie i zobacze jak tam z cenami. Co do tych smoczków to nie slyszalam, nie pomoge. mam jednak pytanie do was dziewczynki. Ostatnio jestem nie do zcia ciągle chodze spiąca, nic mi sie nie chce. mierze sobie cisnienie i niestety mam niskie 110/70 to pewnie tez sprawia,ze jestem taka niemrawa. jak myslicie czym moge je podniesc, by czuc sie w miare normalnie, pije jedna kawe z malej lyzeczki i duza iloscia mleka chociaz nie powinna, troche pomaga, ale na krótko, oczywiscie alkohol i leki odpadaja. czy macie jakis pomysl??? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny.
A ja myslalam, ze bede mial pierwsze USG dopiero w 13 tygodniu. Dzis poszlam do ginekologa, bo takie dostalam skierowanie od lekarza rodzinnego. I myslalam, ze to bedzie tylko takie zwykle badanie. A okazalo sie ze zrobili mi USG, widzialam jak serduszko bije, lezy sobie taka mala fasolka. Cos pieknego. Lekarz zrobil zdjecie i mi je dal. Wszystko za dramo. Nie mowiac jaki wspanialy lekarz i pielegniarka./ Pierwsze pytanie czy chce to dziecko. Bo tu we wloszech, kobieta jak nie chce dziecka, to aborcja jest dozwolona/. Jestem taka szczesliwa. Lekarz mi dal tylko wykaz badan jakie musi mi przepisac lekarz rodzinny, by je zrobic na kase chorych. Ale moj lekarz rodziiny juz te skierowania wypisal dwa tygodnie temu. a ja je mam robic dopiero w 13 tygodniu ciazy. Czyli na poczatku serpnia.
Karina, ja nic nie robie w domu tylko wiecznie spie 20 na 24. Do pracy tez nie chodze juz od 3 tygodni jestem na L4, i tak do konca ciazy. Tu bardzo dbaja o kobiety w ciazy. Nawet jak idzie sie na badania. Kobiety w ciazy maja pierwszenstwo.
Pozdrawiam Was i Fasolki.
aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
Byliśmy dzisiaj znowu u gina. Mam pierwsze zdjęcie szkraba 🙂 Widac juz było bicie serca 🙂 Wg USG u mnie jest 7 tydzień i 2 dzień. Ale lekarz mówi, że pokazuje do przodu o tydzień. Jeszcze nie wyznaczył mi daty porodu :/ powiedział, że za wczesniej na precyzyjne określenie.

Aguś, nie załamuj mnie, ja śpię 6-7h na 24h :/ Poza tym w dzień mnie bierze spanie i nie moge się położyć, a jak wieczorem się kładę to nie mogę zasnąć. Normalnie chyba sobie strzelę w głowę 😞 Śpij póki możesz. Oby Twój Maluch był taki śpioch. Moja Natalia będąć jeszcze w brzuchu mi nie dawała spać, do dzisiaj jej zostało. Wielki problem ze spaniem każdego dnia.

Karina, tez jestem taka niemrawa. Ciesnienie miałam dzisiaj 110/70 i to jeszcze po dźwignięciu wózka w dół przez jedno piętro, bo dupa jestem i do lekarza pojechałam o pietro wyżej i zanim się zorientowałam to windę mi ktoś świsnął. Poza tym gdybym poczekała minutę to mąż by dźwigał. No ale to już był ostatni raz. Więc na pewno cisnienie mi skoczyło 😁

Sąsiedzi dzisiaj nas zaprosili na obiad, wiec idziemy na 19, bo tutaj się tak jada o tej porze. A tak mi się nie chce, że szkoda gadać. Pożyczyłam sąsiadce butelki i ściągarkę, jak urodziła dziecko 4mce temu, bo mały nie chciał jeść z piersi (miała za małe sutki, a nakładki mu się nie podobały 🙂) No i teraz się chcą odwdzięczyć.
Rany julek, mam nadzieję, że mój drugi szkrab też będzie chętnie jadł z piersi, bo inaczej tego nie przeżyję chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
to nasza pierwsza wizyta na forum i bardzo sie ciesze, ze bede miala z kim dzielic swoje przezycia. To moja pierwsza ciaza- 6 tygodni i 2 dni, a termin mamy na 21 lutego. Czuje sie jak dotychczas dobrze, tylko biust mi troche pobolewa i brzuch.
Pozdrowienia dla mam i fasolek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja Cie nie chce zalamywac. Moja siostra blizniaczka jak byla 2 lata temu w ciazy, tez wiecznie spala. Lekarz powiedzial, ze dobrze, bo w nocy tez spie. Mi nic nie dolega, nie miotuje. Jedynie czuje wszystkie zapachy bardzo mocno. Ja jestem miedzy Ania i Kasia. Mam termin na 18 lutego.
Dobrej nocy dla mam i fasolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam prośbę napiszcie proszę jakie badania robicie w 6-8tc. Ja podczas wizyty tak bardzo się ucieszyłam, że jestem w ciąży i zapomniałam zapytać co to znaczy wykonać: PROFIL CIĄŻOWY PIERWSZY?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Ewa nie pomogę Ci, u mnie zleca się podobne badania, ale nie wszystkie, ze względu na odmienne choroby. Oprócz ogólnego badania krwi, miałam robione badanie moczu, ale z krwi, poza tym widze tu kilka hormonów i przeciwciała na różyczkę i kiłę. Grupę krwi robiłam w poprzedniej ciązy i HIv też w poprzedniej. Teraz lekarz nie zlecał. Nie zlecił też przeciwciał na toksomplazmoze, ale nie upomniałam się. On nie przesadza z badaniami. A ja i tak wiem czego mam unikać, żeby nie złapac tego cholerstwa.

Zachciało mi się spać przed godziną, a zmora lata jakby ją coś ugryzło. Zamknęłam balkony i położyłam się na chwilę na kanapie w salonie, a jej na środku zrobiłam domek z poduszek z kanapy 😁 żeby się zajęła czymś na chwilę. W związku z tym, że zmorzysko ma robaki w dupce to domek zacząl się rozwalać, więc co chwilę jęczała, żeby jej naprawić, więc wstawałam jak głupia. Po 5 minutach już nie miałam siły, więc piorun jeden co 10 sekund nadawał coś do mnie i musiałam jej cały czas odpowiadać: tak, dobrze kochanie,... i tak przez 15min. aż już było mnie stać jedynie na mhm bez otwierania oczu, więc wparowała na kanape i tyle było mojego drzemania na czuju 😁 Zero litości 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...