Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam ,normalnie usg przypada mi co miesiac, a że mialam termin w szpitalu( u nas trzeba wybrać sobie szpital w ktorym chce sie rodzic,co miesieczne badania i wizyty sa bardzo wazne i odnotowywane w ksiazeczce zdrowia matki i dziecka ) to naoglądałam sie dzidziusia z każdej strony 😁 ,dziś o 18 wizyta idę razem z mężem bo córcia w polsce na wakacjach ,zobaczymy co bedzie 🙃


Termin porodu według usg przypada na 02.02.2012 a wg wyliczeń na 05.02. ciekawe czy nie na walentynki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tynka to kiedy ten Wasz wielki dzień zaślubin? 🙂

U mnie na wadze bez zmian, nawet 200gram mniej. Ale lekarz nic nie mówił, żebym jadła więcej, bo nie ma przyrostów.

Ja miałam w pierwszej ciąży problemy z wzdęciami, gazami i zaparciami. Jeszcze nie wykupiłam tego żelaza i magnezu, więc zaparcia przede mną :/ Na razie w sumie może być, rano wstaję i jest ok, ale jak tylko zjem to już brzuch do końca dnia mam ogromniasty. Ale nie odczuwam dyskomfortu. Po prostu jelita sie cisną z powiękaszającą się macicą.

Co do włosów dziewczyny to hmm... już na koniec ciąży miałam tak przerzedzone, że szok. Karmiłam Natalię 10mcy i przez okres karmienia wychodziły mi garściami. Jeszcze kilkanascie tygodni po karmieniu wypadały. Później organizm odżył i na razie jest wszystko jeszcze w normie.
Taki jest los matki niestety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie niestety nie tak kolorowo z wlosami,niestety wypadaja 😞 waga jak narazie stoi (dzieki bogu) ale to dopiero 15 tydz wiec wszystko przede mna 🙂 co do magnezu to i jakze pije praktycznie od poczatku ciazy takze zaparcia wdzecia sa norma hihi, nadal draznia mnie co niektóre zapachy ale jakos daje rade .


Tynka ja takze bylam w ciazy podczas weseliska wiem ile to stresu ,ale podczas wesela wytanczyłam sie za wszystkie czasy 😁 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozglądacie się już za ciuszkami ciążowymi? Ja mam w sumie dużo tunik i mama też mi co nie co da. Ale spodnie by się przydały i jakieś legginsy widziałam nawet za 7 zł na allegro takie specjalne. A co myślicie o pasach ciążowych tych kolorowych warto? Jak na razie mieszczę się we wszystkie ciuch nosze obcisłe bluzki bo nic nie widać waga też ta sama.
Oglądam czasem na TLC program "ciaza z zaskoczenia" nie czaje jak można nie wiedzieć, że jest się w ciąży i prawie ją donosić ? To chyba jakieś bajki są laska nawet w stroju kąpielowym chodziła 2 tyg przed rozwiązaniem i niby nie było widać...widziałyście ten program?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata, magnez to nie wiem czy ma coś wspólnego ze wzdęciami, ale skoro Evelcia bierze i je ma, to znaczy, że w jakiś sposób sie przyczynia do ich występowania. Co do żelaza, wiem, bo zazywałam żelazo przez pewien okres w ciązy i zaparcia po nim są okropne. Ja magnez dostałam na skurcze jajnikowe i brzuchowe. Mogę od razu powiedzieć, że skurcze nóg w ciązy są nie do wytrzymania :/

Ubrania jeszcze mam z poprzedniej ciąży, po części je wykorzystam, choć poprzednia ciąża wypadła mi od marca do listopada, więc na same ciepłe i upalne miesiące. Teraz zahaczę o trochę zimy przy dobrych wiatrach, jak synuś nie będzie się tak pchał na świat.

Pasy mam dwa, ale nie nosiłam ich zbyt czesto. Niby mam elastyczny, ale jak mi się gdzies przesunął, w dół czy w górę, to przy próbie poprawienia kompletnie tracił fason, w sensie, zagięcia górne lub dolne były ciągle widoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie odbieram niestety tego programu, cyfrę mam, ale ten minimalny pakiet.
Ta niewiedza o ciązy, to zwykle chyba występuje u osób słabo wyedukowanych, młodych i chyba często mijających się z prawem. No cóż... są kobiety i są.... kobiety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 zaparcia to raczej wynik naszej powiekszajacej sie macicy, uciska na jelito i utrudnia mu prace magnez zaleca sie na skurcze macicy lub tak jak u mnie na skurcze jajnikow 🙂

co do ubran,to ja zakupilam sobie jak narazie 2 pary legginsow jedne w h&m i jedne w c&a nie za drogie i bardzi wygodne 😁 ,jeśli zas chodzi o program to tak ogladalam pare odcinkow i powiem szczerze że to co tam pokazuja to nie miesci sie w glowie !!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 ale ubaw po pachy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powodzenia;* jak wrócisz to napisz jak było. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę.

Słuchajcie ostatnio byłam u lekarza w 10 tyg miałam USG dopochwowe. Teraz bede miała w 15 tyg? Nie wiem jak mam sie przygotować czy bede miała już przez brzuch czy dopochwowe? Wiem, że jak przez brzuch to trzeba dużo przed wypić wody, wtedy lepiej widać. Ale z 2 strony martwie się ze jak będzie dopochwowe to jeszcze mu popuszczę na tym fotelu hehe wogóle ile trzeba wypić wody? Pwnie macie ubaw jak to czytacie, ale jestem pierwszy raz w ciąży i nie wiem co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ,bylismy wczoraj z mezem u lekarza i juz od dzisiejszego poranka szukam nowego lekarza.Zastanawialam sie nad jego zmaina juz od ostatniej wizyty ale po wspolnej wizycie z mezem stwierdzilismy ze jego podejscie do pacjentki jak i badania dalekie sa od perfekcji i jakichkolwiek norm 😁 😁 😁 😁 😁 zrobil usg na ktorym ja jakotako widzialm dzidzie i jak fikała nóżkami ale na zdjeciu jakie dostalismy nie widac praktycznie nic .Poza tym wg niego wielkosc dziecka odpowiada 18 tyg!!!! a termin porodu na 24.01.!!! a po specjalistycznych badaniach w szpitalu na 02.02. 😠
jeszcze wczoarj bylam zla ale juz dzis szukam austryjackiego lekarza i zadnego polskiego we wiedniu wiecej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agatam2211 🙂 witam , w 15 tyg to juz na 100% bedziesz miala normalne usg na brzuszku 🙂 nie wiem jak to jest z tym piciem wody choc juz 2 raz jestem w ciazy ,ja nigdy nie przywiazywalam do tego uwagi i baby widzialm bez problemu 🙂 poza tym przed kazda wizyta musze oddawc probke moczu wiec i tak wchodze z pustym pecherzem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to faktycznie Evelcia lepiej zmień. Opieka nad kobietą ciężarną chyba powinna wyglądac nieco inaczej.
Ja chodzę do tureckiego lekarza, nie mam zarzutów jak na razie. Polskiego nie znajde, ale nawet jakby był, a nie spałniałby moich oczekiwań to zostawiłabym go bez żadnego zastanowienia.
Tak na marginesie to płci nie określił, a w tym tygodniu ciąży, nie powinno stanowić to żadnego problemu, no chyba, że maluch się wykręci i nie będzie chciał pokazac.
Koleżanka mi dopiero napisała, bo jej pisałam o problemach w ambasadzie, że nikt tak nie zalezie za skórę za granicą jak rodak... więc chyba coś w tym jest 😁

Agata, chyba już w 15tc lekarz nie powinien robić dopochwowego. Mi już nie robił od dwóch wizyt. Teraz tez bym nie pozwoliła.
A tym popuszczeniem nie przejmuj się, lekarz w tym fachu widział gorsze rzeczy i nawet takie nie robią na nim żadnego wrażenia.

Ja w pierwszej ciąży zmieniałam lekarza 3 razy 🙂 Było to spowodowane tym, że chciałam aby mój lekarz przyjął mi poród i w tym szpitalu, który wybiorę i będzie przy tym mój mąż.
Pierwszy za poród chciał ekstra zapłatę i poza tym namawia pacjentki na cesarki,a za nie bierze podwójną stawkę. Drugi stwierdził, że jak będzie na dyżurze to odbierze poród, jak nie to nie zamierza przyjeżdzać. Trzeci bez problemu odebrał Natalię. Dzisiaj jest to mój lekarz prowadzący drugą ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny.
U mnie byla rodzinka na wakacjach i nie zagladalam tu wiec dzis szybko nadrobilam zaleglosci w czytaniu Waszych postow. Ja w zeszlym tygodniu bylam na badaniach Pappa. Musialam jechac do innego szpitala oddalonego od mojej miejscowosci o 40 km. A co sie okazalo moj ginekolog, do ktorego chodze w moim miasteczku /do niego mam 2 minuty drogi na piechote/ tez tam przyjmuje. Gdy moj maz umawial wizyte przez telefon, babeczka z rejestracji zapytala jak nazywa sie moj ginekolog, myslalam, ze chce tylko tak zapytac informacyjnie, a okazalo sie ze ona mnie do niego umowila. Bardzo sie ciesze,wczoraj lekarz mi obiecal, ze za kazdym razem gdy bede miala wizyte czy w tamtym szpitalu, czy tu w moim miasteczku on zawsze bedzie. W moim miasteczku lekarz ma gabinet w szpitalu, ale tu zlikwidowano porodowka bo malo dzieci sie rodzilo. Wiecej jest starszych ludzi i nastawili sie na rehabilitacje. Porodowka mi sie w tamtym szpitalu podoba, kazda kobieta rodzi w osobnym pokoju. Szpital jest bardzo duzy. Wyniki wyszly bardzo dobrze. Podczas USG lekarz napstrykal duzo zdjec, ale niestety dzidzia nie chciala pokazac kim jest, nic nie pomagalo nawet to USG robil dwa razy, tak sie krecilo, ze cizko je bylo zmierzyc. Osobno nam pokazywalo stopki, raczki, nozki. A ja juz chcialam pokoik malowac, ale musimy czekac bo nie wiadomo na jaki kolor. A ja juz sobie tak obmyslilam, ze jak bedzie dziewczynka zrobie jej wszystko na rozowo, a jak chlopczyk to niebiesko/ecri- z tapeta Kubusia Puchatka.
Marta a ty sie tak ludzmi z Ambasady nie przejmuj. Moja kolezanka, za kazdym razem plakala, bo jej wszyscy dokuczali, ze ma meza Araba. We wszystkich Urzedach pytali ile on jej zaplacil, ze ona za niego wyszla. Niestety sa ludzie i ludziska.
Pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, następnym razem juz na pewno się dowiesz czy to synuś czy córcia. Ja sama nie mam pewności co do płci i czekam na następne USG.
Moja Natalia ma liliowy pokoik. Jakoś za różem nigdy nie przepadałam. Poza tym tutaj dla dziewczynek wszystko jest w różu, od gatków po kolor ołówka :/ więc jeszcze zdąże się nakupowac tych różowych pierdółek 😁
Piczką z ambasady się nie przejmuję. Zdenerwowałam się, bo przepadłby nam bilet lotniczy dla męża, przez jej upór, a wcale nie był tani. Na szczęście w drugim konsulacie Pan był bardziej ludzki. Trafi kosa na kamień i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś mam kolejną wizytę, mam nadzieję, że na dzisiejszym USG w końcu zobaczę swoją kruszynkę.
Od samego rana się stresuje tą wizytą a to jeszcze 3 godziny. Trzymajcie kciuki dziewczyny 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, moze to sa braki z mojego dziecinstwa. Ja nie mialam rozowego pokoju ani dodatkow. Jak bylam mala to w sklepach nic nie bylo. zbieralo sie kolorowe papierki. I teraz chyba chce zrealizowac swoje marzenia.
A baba z Ambasady to rzeczywiscie przykra jak ci przepadly bilety.
Ja mam nstepne USG 31 sierpnia, a potem 5 pazdziernika.
Przytylam 3 kg, ale ja nic nie robie siedze w domu, jedynie nad jezioro jezdze, plywam na materacu, wiec zero wysilku. Oczywiscie jak plywam to na brzuchu by brzuszka nie opalac, a na plazy leze pod parasolem i brzuch zakrywam. Ale widzialam wczoraj 2 kobiety gdzies w 7 miesiacu, byly strzaskane na czekoladki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konefka znam to uczucie bardzo dobrze i choc jestem juz 2 raz w ciazy to tak samo sie ekscytuje wizytami u lakarza jak przy pierwszej ciazy

co do koloru pokoju to moja natalka ma kazda sciane w innym kolorze gdyz sama sobie tak wybrala i mam problem z glowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opalania to są różne opinie ja smarowałam się 15 a brzuszek 30 lub 50 i powiem szczerze że też jestem opalona 😆 Lekarz mówił tylko o przykrywaniu brzuszka a reszta jest moja hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po badaniu jestem mega szczęśliwa 😆 😆 😆
Widziałam moją kochaną kruszynkę. Dostałam też na pamiątkę filmik z USG, teraz siedzę cały czas i patrzę i nadziwić się nie mogę jaki śliczny ten mój Staś 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale zazdroszczę też bym chciała filmik;(

Co do zmiany lekarza to ja tez własnie zmieniam w sumie nie tylko dlatego, że żal mi kasy.
On robił mi USG pokazał dzidzie a ja musiałam sie wypytywać jaka duża czy jest ok wszystko a jak za 2 razem z tych emocji że sie tak ruszała nie dałam mu kasy to walnoł tekstem "a moje honorarium?" mojej koleżance jak była pierwszy raz powiedział że jest bardzo ładna i ma piękną szyjkę macicy ja bym chyba wyszła... Teraz ze znajomą sie widziałam która chodziła do niego była enty raz i potrafił sie zapytać co pania tu sprowadza i musiała mu całą historie ciąży opowiadać, bo on nie pamięta/ nie zapisuje. Po niej długo nie było widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zazdroszczę takiego lekarza. Mój naprawdę jest super jego podejście jest profesjonalne a do tego ma świetne poczucie humoru a to też ważne 😆 Co prawda muszę do niego jeździć spory kawałek ale uważam, że warto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak jest taki super to warto! Ja teraz jadę też trochę dalej mam nadzieje, że ten będzie już lepszy bo nie wiem co zrobię.
Używacie jakis kosmetyków dla mam? Ja wczoraj w rossmannie kupiłam sobie olejek babydream taki różowy posmarowałam się dopiero 2 razy ale jak dla mnie jest boski sama natura skóra jest długo nawilżona i taka miła w dotyku. Chyba już czas zacząć, bo wszyscy mi mówią, że zaczyna mi brzuszek troche wybijać 😉 Niech rośnie duży z zdrowy 😉
Ciekawe czy będą rozstęp, bo ja mam chyba do niech zdolność niestety po mamie;/ już mam a nigdy nie byłam w ciazy na biodrach i udach no ale nic nie zrobię. Ważne żeby dzidzia była zdrowa i ładna nie my 😜 Pozdrawiam i życze miłego dnia. Ha ja wczoraj kupiłam w biedronce blender więc dzisiaj coś na pewno stożę dobrego i zdrowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...