Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześc dziewczyny, ja przytyłam 3 kg i powiększyły mi się piersi chociaż mój jadłospis nie jest imponujący, żyję na kanapkach z żółtym serem albo twarogiem, płatki na mleku wczoraj wpałaszowałam budyń czekoladowy i było ok. preferuję też zupki jarzynowe od surowych warzyw też mnie odrzuca ew.jakieś owoce. na mięso i wędliny nie mogę nawet spojrzec. Brzuszek jest już widoczny spodnie robią się za ciasne i uciskają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wam zazdroszcze jedzenia zupek, serkow. Ja dolownie nic nie moge. Rano zjadlam kelloggs zalane mlekiem. Ani dwie minuty i zwrocilam. W poludnie zjadlam jablko i wypilam herbatke. Nie minelo 10 minut i wszystko zwrocilam, jeszcze nie zdazylam do wc i wszystko wyladowalo w zlewie. Jeszcze mi sie zlew zatkal. Poczekam na meza niech dziala. Ja nie dam rady. Na szczescie na pietrze mam 2 lazienki. Co do brzuszka to od razu bylo widac, zazwyczaj mam bardzo plaski brzuch. I zanikla talia. Taka oponka mi sie zrobila dookola. Agata nie przejmuj sie waga. Ponoc w pierwszym trymestrze nic sie nie tyje a nawet chudnie. Zobaczysz za kilka tygodni jaki bedziesz miala brzuszek. Tez slyszalam, ze duzo zalezy od hormonow, ile przytyjemy. Moja siostra zazwyczaj byla bardzo chuda 48 kg, a w cizy przytyla 30 kg i brdzo szybko zrzucila. A wcale nie objadala sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, no to jak po wszystkim aż tak Cię czyści no to naprawde wspołczuję. Na ostre mdłości jakies ziólka chyba sie pije, ale nie pamietam jakie. Ja pamiętam, w pierwszej ciąży lekarz przepisał mi tabletki na mdłości, ale zjadłam tylko 7szt. Jadałam wtedy głównie chleb, a tutaj chleb wygląda jak bułka wrocławska, długa i niesłodkie ciastka kruche, popijałam mlekiem. Teraz nie mam jakiegoś strasznego odrzutu, ale apetyt tez taki sobie. Staram się jeść, aby jeść. Ale jak na coś nie mam kompletnie ochoty to nawet na to nie patrzę, bo od razu mi niedobrze. W zeszłym tygodniu jadłam prawie przez cały tydzień pierogi ruskie, które mi mama zrobiła do zamrażarki, przed wyjazdem 🙂 Piję wodę, jedną herbate dziennie i mleko. Chodzi za mną gazowane strasznie, ale sie powstrzymują, bo nie wolno. Ogólnie mnie bardzo czesto mdli po południu, niewazne co zjem i czy miałam na to smaka, zwykle staje mi to w poprzek żołądka. A po Gold Flakes mam regularne mdłości 😁
Dzisiaj zjadłam ogórkową ze smakiem, na na drugie mam kotlety sojowe z ryżem, na które też mam ochotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ale ja nawet wody nie moge pic. Jedynie te kolki zalane mlekiem mi pomagaja. Bulki tez jadlam z marmolada, ale jak ostatnio je zwracalam to nie moge na nie patrzec. Lekarz przepisal mi wyciag z imbiru z witaminami cos na bazie ziol, specjalnie do apteki sprowadzali, nie haftowalam po nim ale strasznie sie zle czulam bo one mi te wymioty wstrzymaly. Wiec lekarz kazal odstwaic. Powiedzial ze mam jesc a jak wyhaftuje to i tak cos tam zawsze zostanie. Tylko ze ja nic nie moge do ust wlozyc. zjadlam 1 h temu francuskie rogaliki z marmolada i jakos dobrze. Chyba na nich zostane. Z tego co wiem to ziol na wlasna reke nie wolno pic, bo nie wiadomo ile do organizmu dzidzi przechodzi. Ja tu takich pierogow jak ruskie mam pelno, bo wlosi robia tortelini, takie pierozki, i one sa rozne smaki i rozne wielkosc i ksztalt. Odkrylam pierozki z czerowna cebulka smazone z cukrem i serem doslownie jak te nasze pierogi ruskie. Oni te pierozki robia na caly swiat. Ostanio kupil maz z kurczakiem i kawalkami migdalow. Tylko ze ja nie moge ich teraz jesc, nie moge na nie patrzec. Otatnio jak byli goscie zrobilam spagetti to jadlam sam makaron. Nie moge patrzec na mieso i ryby. A jak ty przewozisz te pierogi tyle godzin. Czy masz takie swietne polaczenie. /na lotnisku na odprwie tez muszisz byc wczesniej/. My z mezem zawsze jezdzimy samochodem i droga nam zabiera od 12 do 14 h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam u nas nadal upal 35stopni 😞 ,agnesewspolczuje zlego samopoczucia moje pierwsze 3 miesiace wygladaly bardzo podobnie ,nie jadlam miesa owocow ,ale za to salate i chleb z serem 🙂 co do ziolek to herbata rumiankowa zdrowa i nikomu nie zaszkodzi ,ja ją pilam na cieplo i zimno 🙂 🙂 po 4 miesiacu wszystko ustalo. Pierwsze ruchy poczulam okolo 15tyg to bylo smieszne kilanie 🙂 moj brzusio rosnie ale waga stoi ,moze dlatego ze jem duzo owocow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, nie przewoże pierogów, mama była dwa tygodnie u mnie i siostra z rodziną, więc mi nakleiły pół zamrażarki. Ja bym sobie sama nakleiła, ale jak tylko w coś wkładam ręce to mam pomocniczkę. Wczoraj robiłam papryke konserwową i Natalia mi stłukła jeden słoik.
Ja własnie myślałam o tym imbirze, tylko nie pamietałam co dokładnie. Ja ziół w ciązy w ogóle nie piłam, bo jak mówisz, nie wolno i teraz tez nie piję nic.
Agnese, ale wiesz, ja jadałam suchą bułkę, bo z niczym innym mi nie wchodziła. A juz mowy w ogóle nie było o jakimkolwiek dżemie czy marmoladzie 😁 Albo same ziemniaki, makaron, bez dodatków, aby zapełnić żołądek, a nie wzburzyć. Ale i wtedy i teraz też nie wymiotowałam, dlatego tak własnie fatalnie sie czułam i czuję i tym razem. Wszystko siedzi i się mieli razem w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta rzeczywiscie masz duza pomoc od rodziny. W sobote zjadalam sama bulke i jak ja widzialam po 5 minutach jak wyglada przerobiona z sokiem zoladkowym to juz nie jem. Same ziemniaki tez haftowalam. Nawet niczym ich nie polalam. Z calej ciazy to 14 i wlasnie ten teraz 15 tydzien jest najgorszy. A wszyscy mowia ze od 15 tygodnia juz jest lepiej bo prace hormonow przejmuje lozysko. Juz sama nie wiem moze u mnie na odwrot. Evelcia jak ty masz termin na 8 lutego i ty jestes w 18 tygodniu, A ja mam teramin na 18 lutego i mi wylicza, ze mam 14 tydzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Mnie od tygodnia odrzuca mieso - a przy tym zaczełam mieć problem z żelazem :/
Od początku ciąży przytyłam 2 kg. Mój brzuszek wygląda na bardziej zaawansowaną ciąże niż jestem - choć to moja 1 ciąża.
Ja wczoraj poczułam jakby łaskotki w brzuszku choć uważam że to jelita bo to niemożliwe żebym tak szybko coś czuła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnesea jak wyglada przerobiona z sokiem zoladkowym to juz nie jem. 😁 😁 😁

z moim terminem jest tak: przy pierwszej wizycie lekarz wyliczyl na 8lutego (i to by sie zgadzalo z moimi obliczeniami 😉 ) ,przy drugiej zas wycofal sie z tego co mowil i wpisal mi nowy termin na UWAGA!!! 24stycznia . malo tego przy badaniach w szpitalu(w austrii sa obowiazkowe jak i wybor szpitala) wyliczono termin: wg usg na 02.02. wg rachunku na 05.02, 😮 🙃
mam nadzieje ze za miesiac wszystko sie wyklaruje (ale ja i tak wierze w szpital ktory ma specjalistyczny sprzet)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiiDee napisał(a):
hej, rzadko do was zaglądam, bo czasu brak na nadrobienie zaległości. Doczekać się nie mogę 30.08, bo mamy USG, może się dowiemy co noszę pod serduszkiem :-)
ostatnio miewam zaparcia (wczoraj z tego powodu zjadłam prawie kilogram śliwek) i dwa razy powtórzyła mi się sytuacja, że po wysiłku na WC poleciała mi plamka krwi - nie czerwona tylko różowa, która szybko zamieniła się na kolor brązowy. Po 1-2 dniach wszystko wróciło do normy. Muszę powiedzieć o tym koniecznie gin. I dziś napadło mnie kichanie - takie, że aż podbrzusze mnie rozbolało. Wszystko się rozciąga więc to zrozumiałe.

Dziewczynki 21-letnie.
Wszystko się ułoży. Na pewno. Rodziny będą Was wspierać. Moja siostra zaszła w ciąże mając 21 lat. Miała szkołę i w ogóle. Ciocia, która się nią głownie zajmowała (nie mamy rodziców) nie była zachwycona, ale moja siostra okazała się osóbką bardzo twardą. Szkołę skończyła, urodziła maleństwo i co lepsze - ma teraz 25 lat i nadal chce się kształcić. Zuzia wyrasta na bardzo mądrą dziewczynkę więc zobaczycie jak będzie łatwo za kilka lat.
To moja pierwsza ciąża i nawet nie wiecie jakbym chciała poznać mojego męża 5-6 lat temu. Teraz mamy po 26 lat i spodziewamy się potomka, a tak to byśmy już dawno odchowali szkraba i zaczęli korzystać z życia :-) trzymam za Was kciuki!!


ja tez mam straszne zaparcia i wlasnie obawialam sie ze moze mi krew poleciec jak bede mocno parla na stolec, wiec staram sie jesc wzystko co z blonnikiem i troszke pomaga. Mysle ze ty tez tak powinnas, albo zapytaj lekarza o czopki (wiem ze dziewczyny stosuja i pomaga), bo troche niebezpiecznie tak przec. Koniecznie napisz co ci lekarz powiedzial na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
ja wczoraj odwiedziłam lekarza.
Wyniki idealne ale na usg dpoiero na 16 września.
Co do wczesnych ciąż. ja zaszłam w pierwszą ciążę jak miałam 22 lata (teraz mam 24)byłam na 2 roku studiów.
urodziłam w lutym a w czerwcu miałam obronę oczywiście ją przesunęłam ale teraz mam już to za sobą i oczywiście skończyłam tę szkołe.
Z mojej ciąży też nie wszyscy byli zadowoleni (może dlatego że z moim obecnym mężem byłam wtedy dopiero pół roku i nie wszyscy za nim przepadali - on słuchał innej muzyki, inaczej się ubierał i takie tam.)
teraz jesteśmy 2 lata po cywilnym i prawie rok po kościelnym i 2 dzidzia w drodze (może nie do końca planowana - pierwsza była planowana) ale jestem szczęśliwa. Za kilka latek moje dwie niunie już odrosną i około 30 będziemy mieli wiecej luzu. Teraz jest ciężko. Moja mama mieszka w Holandii wiec nie jest w satnie mi pomóc a teściowa.... za popilnowanie małej zaśpiewała 5zł za godz. tak więc wszędzie i wszystko z mała. Ale daje rade. mam Kochającego męża i wspaniałą córcie i wiem że wszystko będzie ok.

Wszystko się ułoży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam , po ciezkiej nie przespanej nocy ,u nas takie upaly ze spac sie nie da,w nocy musialam do salonu sie przeniesc i spac na kanapie,choc za nia nie przepadam to przynajmniej chlodno bylo,do tego siusiu co chwila,juz mi sie zaczely przypominac czasu sprzes 6 lat 😁 😁 😁

co do dzieci ,ja tez z moja natka wszedzie chodzilam bylysmy h/dobe czsami ryczalam bo sil nie starczalo a cala rodzina 1000 km dalej,po 3latach oddalam ja do przedszkola i bylo ok,moja tesciowa choc siedzi od 15lat na rencie nie za bardzo wyrywala sie do pomocy,coz takie jest zycie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

U mnie jest tak gorąco od dawna i jeszcze będzie a będzie 🤢

Ja jak byłam z Natalią w ciąży, to własnie cały czas miałam chcicę na czerwone mięso, czyli wołowinę 😁 A przez pierwsze miesiące tylko jadłam kwaśne rzeczy. Węc u mnie zupełnie było na odwrót z tymi przesądami 😁

Co do pomocy... hmm moja mama jest bardzo chetna do pomocy, ale jest daleko. Jak jestem w Pl lub ona tu, to nie musze się o nic martwić jak N. zostawiam z mamą. Jest nakarmiona, napojona i przebrana, niezaryczana. Teściowa w ogóle nie ma talentu do dzieci. Długo by opowiadać i włoś sie na głowie jezy co wyprawiała, jak przyjechała zaraz po porodzie. Do dzisiaj nie potrafi N. nakarmić i wcale się do tego nie garnie. Jedyną rzeczą jaką robi to zabiera ją do ogrodu jak jesteśmy u niej, ale z tej przechadzki po ogrodzie nic nie wynika 😁 Nie ma pojecia o zajmowaniu się dziećmi, jest niereformowalna. Nie zostawiłabym jej Natalii i nie wiem czy kiedys zostawię. Byc może nie będę miała okazji. Poza tym jak do niej przyjeżdzamy, to ja musze chować kaktusy z podłogi, zbierać butelki z wodą do kwiatów i inne. Nigdy nic nie przygotowuje na nasz przyjazd. Moja mama zupełnie na odwrót, zawsze N. ma fotelik do karmienia, stolik do zabawy, stos zabawek, łóżeczko i wózek. Poza tym jak teściowa przyjeżdza do nas, to zawsze mam wrażenie, że przyjeżdza odpocząć, ani nie gotuje, ani nic. Raz zrobiła mi prasowanie, to połowę rzeczy wygłaskała rękami 😁 Moja mama robi u mnie wszystko i nie ma z tym żadnego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ja będę miała dobrze będę z teściową ona już się bardzo martwi wydzwania do mnie czy wszystko ok i juz by chciała żebym tam u nich mieszkała heh no i moja mama to juz wogóle pomoc do kwadratu jest cudowna juz mam 2 kartony ciuszków. Ona cieszy się najbardziej bo miała nowotwór i tak zawsze mówiła że by bardzo chciała wnuka dożyć. I jest 😉 Ona kocha wszystki dzieci ma takie cos w sobie że dzieci na ulicy się do niej uśmiechają ona je zaczepia aż się oglądają heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta widze ze nasze tesciowe bardzo podobne do siebie 😜 moja prasuje nie reka tylko ... dupką 🤪 siada na pranie i twierdzi ze tak najlepiej 😁 😁 po narodzinach mojej natalki lepeij nie wspominac dzieki bogu moi rodzice byli a ona taka zajeta byla spiskowaniem przeciwko mnie ze ja wyslalam po tyg do pl 😠 zajmowac sie nie potrafi tylko po wiosce w pl pospacerowac do sklepu zeby ja sasiedzi widzieli naszczescie natalia jest juz duza i sama ja "wyczuła" i sama ja sobie Ustawia 😁 😁 😁 😁 tym razem jej nie zapraszam na porod bo jak juz powiedzialm mojemu mezowi : potrzebuje ciszy i spokoju 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki 😉
A tak wogóle myślicie już o ciuszkach ciazowych? Ja ostatnio pare tunik kupiłam chce zamówić legginsy fajne na allegro są takie ciążowe do tych tunik na jesień bedzie fajnie. Marti mnie tylko ta zima jakąś kurtkę trzeba kupić w lumpiku i spodnie ciążowe. Najlepiej maja te co w lato rodzą tzn z ubieraniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do JRJRJR5
Czy to z mięsem to prawda tego nie wiem. Mi sie wydaje że lekarz się wygadał na poprzedniej wizycie i jedno ze zdjęć na usg też pokazuje że to chłopiec ale to będzie potwierdzone 10 września na następnej wizycie.
Nie jem również słodyczy - do cukierni nawet nie wejdę bo mi niedobrze wole kwaśne (ale ja nigdy nie lubiłam słodyczy a zawsze wolałam ogórki kiszone i to mocno kiszone).
Ja dzięki bogu nie walczę z zaparciami mam wręcz odwrotnie i z tego sie cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...