Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kahna dasz radę...mi przeszło i to wcześniej niż w 14 tylko jakoś tak w 11 lub 12 i mam spokój,aż czasami się martwie czy wszystko ok.

Dzisiaj jadę na torta do mojego małego kuzynka 🙂 ma 3 latka i jest prześmieszną gadułą 🙂 chociaż ja to bym wolała golonkę zamiast torta ale jak dają to nie pogardzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapoucha ja mam bilety już kupione nawet 🙂 na początku miesiąca jakoś rezerwowałam 🙂 a i nawet teraz są miejsca bo nasze miasto wcale takie wielkie nie jest jak na początku się kładę to na drugim końcu miasta miasta nogi mi wystają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka martwię się, że coś jest nie tak z dzidzią. tak już mam. póki jej nie będę czuła codziennie to chyba na stałe ten lęk gdzieś we mnie zamieszka...

wiecie, tak mi kiedyś koleżanka powiedziała, jak urodziła pierwszą córkę: "już nigdy nie zasnę spokojnie póki nie będę wiedziała, że ona jest bezpieczna" i dodała: :"to jest piękne uczucie" chyba zaczynam to rozumieć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie , widzę że dzisiaj gorącym tematem są legitymacje ubezpieczeniowe zwane popularnie książeczkami. Działa to tak jak opisała to w elaboracie Klapoucha że warto ją mieć normalnie wystawia ją pracodawca jeśli zatrudnia powyżej 20 pracowników natomiast przy mniejszej ilości trzeba samemu pofatygować się do oddziału zus i poprosić o wyrobienie. Zawsze trzeba pilnować żeby była aktualnie podbita przez pracodawcę co 3 miesiące.
L-4 osób pracujących krócej niż 12 miesięcy jest wyliczane ze średniej przepracowanych pełnych miesięcy.Umowa o pracę zawarta wcześniej jest problemem bowiem dopiero po upływie 30 dni od dnia zawarcia umowy należy się chorobowe wyjątkiem jest tutaj ciąża i badania do przeszczepu.
Umowa zawarta w połowie miesiąca pracodawca dolicza do pełnego miesiąca i l4 wylicza się tak jakby przepracowany był pełen miesiąc.
Pamiętajcie żeby sprawdzać na l4 kod literowy Bbo wtedy jest płatne 100% nawet jeżeli przytrafi się szpital.
To prawda że Zus wypłaca zasiłek chorobowy który przysługuje po 33 dniach L4 w danym roku i działa to też przy ilości pracowników do 20 pracodawca odsyła dokumenty do zus i płaci zus bezpośrednio pracownikowi powyżej 20 pracowników pracodawca odlicza sobie to przy płaceniu składek i wypłaca on.
No ale się rozpisałam.
A jeszcze z nowości na 2010 rok urlop macierzyński bez zmian ale jest możliwość dodatkowego przedłużenia urlopu o 2 tygodnie na prośbę pracownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monidad to chyba kadry i płace za na wylot. 🙂
fajnie, że możemy sobie coś tam podpowiadać 😉
np. dowiedziałam się, ze sama muszę dymać do zusu po książeczkę i chyba lepiej ją mieć, tylko trzeba uaktualniać 🙂
Ania78 bardzo dobrze Cię rozumiem, tzn. Twój strach o baby, bo ja mam dokładnie tak samo.
Tak, jak spanikowałam w poniedziałek i pobiegłam na ponadprogramowe usg.
Myślę, ze jak się poczuje choć raz dziennie smyrnięcie a potem kopnięcie, to odrazu lepiej na duszy.
Ja tam coiś odczuwam ale wciąż nie chce mi się wierzyć, ze to już 😉
Ania, jeszcze z 2 tyg. i powinnyśmy już być pewne, ze to nasze bobasy nas szturchają podczas ćwiczeń 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...