Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć kobietki,

Dopiero mam chwilkę żeby spokojnie usiąść i napisać.
Więc już jesteśmy o wizycie. Niestety nadal żyjemy w błogiej nieświadomości czy stworzyliśmy chłopca czy dziewczynkę 🙂 Najważniejsze że skarb zdrowy 🙂
Nie miałam robionego USG za to po raz kolejny słuchaliśmy bicia serduszka naszego bąbla. Ten dzwięk to poezja dla uszu mamy i do tego jak uspokaja 🙂
A reszte dnia spedzone w kuchni przy garach i do tego jeszcze pranie.
Ale salateczka przygotowana, deserek zrobiony, skrzydełeczka przygotowane do pieczenia 🙂
No i tort urodzinowy dla męża odebrany. Uwielbiam tort gruszkowy i az mnie korci zeby chociaz tyci tyci spróbować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki,
nie zaglądałam od poniedziałku (nawał roboty w pracy, spałam po 4-5 godzin) 😞 no i już nie mam szans nadrobić. Mam nadzieję że najważniejsze wątki wyłapię z kontekstu.
Oczywiście mój brzuch mocno i boleśnie reagował na te moje straszne wybryki, niestety przyszły tydzień też nie będzie łatwy... 🤨 Mam nadzieję że przetrwamy jakoś.

Muszę się z wami podzielić nowinką z mojego brzucha.
Wczoraj rano okazało się że Helenka ma siusiaka..... 😠
(jednak wojna, wg teorii Klapouchy)
Nie powiem żebym nie była zawiedziona 🤢
Dokładniejsze USG będę miała za trzy tygodnie, ale nie sądzę żeby siusiak zniknął 😉
Amii - poproszę o korektę w tabelce. Nad imieniem jeszcze myślimy, póki co - Franciszek lub Tymoteusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo - tabelkę poprawia Emi 🙂 Hmm to już trzecia pomyłka u kwietniówek. Ja mam USG w poniedziałek i już teraz nie zdziwiła bym się jakby okazało się, że jednak nie dziewczynka a chłopczyk. Bo pani mi mówiła, że siusiaka narazie nie widać, ale nie powie jaka płeć. A Tobie jak mówili za pierwszym razem? Hmmm

Starlight
- super, że wszystko OK 🙂 A bicie serca dziecka to najpiękniejsza melodia 🙂

Ania
- zrobiłaś mi takiego smaka na spaghetti, że chyba zaraz tam wpadnę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, miało być Emii... :P
Na bardzo wczesnym USG (14 tydz) lekarka mówiła, że nie widzi siusiaka i prawdopodobnie dziewczynka, ale pępowina leży pomiędzy nóżkami i może zasłaniać. Potem około 16 tyg mój lekarz stwierdził, że raczej faktycznie dziewczynka, ale nie był mocno zainteresowany żeby tak wcześnie oceniać.
A ja bardzo chciałam dziewczynkę, więc te dwa USG pozwoliły mi już mieć w zasadzie pewność 🙂 Chociaż wiem, że siusiaki lubią się chować, to jednak miałam dziwną pewność ze to dziewuszka.
Ami - a u kogo są jeszcze pomyłki?

Starlight - fajnie, że nie tyjesz za szybko. Ja już przytyłam 4 kg i powoli się martwię że dużo. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonab - ja tak miałam tydzień temu. nie czułam cały dzień. odchodziłam od zmysłów. Pamiętaj przed 20 tygodniem można czuć dziecko, a potem przez nawet 4 dni nie czuć ! To zdanie z książki. pewnie wieczorem poczujesz. Kopie pewnie do środka.

JoZo
- iskierka miała mieć synka, a okazał się dziewuszką i jeszcze jedna mamusia też miała mieć synka a jest dziewczynka. Zobaczymy czy u mnie też będzie niespodzianka.

Ania - to sobie dwie Anie posiedzimy i będziemy jadły cały wieczór 🙂 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonab - nie martw się tym brakiem ruchów, dzieciaczki nasz jeszcze mają dużo miejsca i kopniaki mogą czasem być mniej wyczuwalne. Choć i ja się od rana nad tym zastanawiam, bo u mnie też cisza w temacie od rana. Poczekajmy do wieczora, na pewno się rozkręcą... :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, wróciłam z Pipką ze spaceru bo tatuś został jeszcze i puszcza samolocik,a mnie już tak na pęcherz cisnęło, że wróciłam pieszo.
Ja dzidzię czuję codziennie i to po kilka razy, ale nie dziwne, ze taka ruchliwa bo tatuś ma ADHD :laugh:
czuję rano, potem po południu i już taki do wieczora, a najlepsze jest to, ze powoli zaczynamy się z bobikiem "dogadywać i rozumieć"
Mój bobik reaguje na pozycję, w której jestem i fika gdy jestem na wpółsiedzaco albo leżę na którymś boku, reaguje już na dotyk (takie stukanie) - mam wrażenie.
gdy mamusia zastuka to prawie za każdym razem odpowiada mamusi jakimś ruchem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami - czyli to były pomyłki w drugą stronę niż moja. Mniej częste, a jednak 😉
Pewnie jeszcze nie jedna pomyłka przed nami...
Nie ma co się fiksować na wieści o płci przed narodzinami.
Mój teść oszalał (to miała być jego pierwsza wnuczka, a ma już 3 chłopaków) i kupili mi już całą reklamówę różowych sukieneczek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo, Mój Bartek powiedział, ze nawet jak będzie dziewczynka, to i tak będzie w kaftanikach moro chodzić i zadnego tam rózu jej nie da założyć więc.... 😉 :laugh:
Jezuuuu, jak ta panierowana ryba za mną chodzi. Nie odpuszczę, czekam tylko na Bartka i heja gdzieś na miasto bo inaczej zyć mu dzisiaj nie dam 😠 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...