Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ten artykuł mnie uspokoił:
A to informacja do tych mam, które z zegarkiem w ręku dokładnie wszystko obliczają i zamartwiają się, że nie jest tak, jak napisano w podręczniku. Bo nie musi. Jedne mamy odczuwają ruchy koło 20. tygodnia, inne dopiero po 22. To normalne. Czasami nic nie czują, co jest spowodowane małą wrażliwością zakończeń nerwowych. Jeśli jesteś szczupła, zapewne szybciej „usłyszysz” brzdąca, niż gdybyś była właścicielką zbędnego tłuszczyku (jeżeli wcześniej rodziłaś, to zapewne maluszka poczujesz już w 18. tygodniu). Wiele też zależy od ułożenia smyka, łożyska i objętości płynu owodniowego. Widzisz? Nie ma się czym martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam staram sie nie wkrecac sobie takich koszmarow ... wszedzie tyle czlowiek sie tego naslucha ...
ostatnio np siedzialam u fryzjera i jak tylko babka zauwazyla, ze jestem w ciazy - zaraz opowiedziala mi swoja historie zycia ( kilka poronien, martwe dziecko w brzuchu, jakies operacje, zabiegi itp itd ) Wyszlam stamtad jak chora i ciezko mi bylo dojsc do siebie ... dlatego aby nie zwariowac staram sie unikac ... niestety ludzie czesto sa bardzo nietaktowni ... coz zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie piesze o przesadzaniu,wariowaniu na każdym kroku,ja piszę o zdroym podejściu do pewnych spraw...o tym,że czasem kobieta w ciązy powinna byc przewrazliwiona...bo tak naprawde kobieta,matka wie ,żecoś jest nie tak i nie.
Ja już miałam z remikiem taką sytuacje,kiedy lekarz mówił,że nic mu nie jest nie dał skierowania na żadne badania ,zrobiłam je na własną ręke ,okazało się,że ma skrajną anemie...tylko moja szybka interwencja uratowała go od zastrzyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iskierka no biedulka z Ciebie ... taki weekend pewnie szybko leci ... moge Cie tylko pocieszyc, ze miec chlopa tak na codzien - tez nie jest tak kolorowo 😉 - ja mojego czasami wyslalabym gdzies w "podroz" ... byle daleko 😉
... za to jak juz Twoj wroci - jaka radosc bedzie 😉

ale jestem glodna 🤪 - a niestety jesc nie moge bo lyknelam zelazo i mam pol godz przerwy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobietki,

U mnie pogoda do niczego wiatr wieje że łeb chce urwać, na szczęście do pracy udało się jakoś dojść 🙂
Co do takich opowieści typu coś było nie tak z maleństwemw ciąży staram się do siebie nie dopuszczać żeby nie zwariować. Wiadomo dbać i kontrolować należy ale też nie popadać w skrajną panikę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a myślałyście o wakacjach z maluszkami???
Ja byłam z Remikiem nad morzem jak skończył 3 miesiące,byliśmy 6dni 🙂było cudownie,cały czas spał 😁 😁
pierwszy raz przespał mi tam noc a jak zapomniałam sciagacza i myslałam,ze mi cycki eksplodują,Remik spał w najlepsze a ja sciągałam mleko do szklanki hahahaha 😁 😁ręcznie!
jeden cyc ja ,jeden przemek hahaha 😁

Teraz też napewno gdzies wyjedziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iskierko nie mialam na mysli Ciebie - bardziej chodzilo mi o mile Pania z fryzjera lub od kosmetyczki itp 🙂

Podejrzewam, ze kazda z nas biegajac po lekarzach i badaniach jest na tyle czujna, uwazna i wsluchana w siebie, ze ( mam nadzieje ) wychwyci wczesniej wszelkie niepokojace objawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takie koszmarki mi babcia o swojej teściowej opowiadała, brrr...
Nas to napewno nie spotka 😁
Ja może w niedziele bede miec już wózek. Kuzyn Tatuśka chce go sprzedać. Chociaż chyba bardziej jego żona 😉 Praktycznie nowy ze 3 miesiące używany więc chyba się skusimy, ale niestety jakto chłop o nic się nie zapytał. Jak mu wczoraj zaczęłam pytać jakiej firmy, czy cztero czy trójkołowy, wymieniać co powinien mieć jak wyglądać itp, itd to zrobił wieeelkie oczy i już nie chciało mu się więcej o tym rozmawiać hehe Znowu mu dogryzłam bo nie wiedział który to tydzień ciąży. Faceci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iskierka jak najbardziej planujemy wyjazd na wakacje.
Wogole wydaje mi sie ze maleństwo hartowąc będeę dosyć wcześnie bo mam zamiar najpierw zabrać maleństwo do mojej babci na wieś aby tam wypoczywało sobie na świeżym powietrzu.
A pożniej na wakacje z mężusiem.
Za rok może jakieś wakacje za granicą. Stwierdziliśmy z mężem że nie ma co zamykać się z maleństwem w domu bo to nie o to chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wakacji to jeszcze nie mamy planow ale na 1000000% bedziemy chcieli zabrac dziecko nad polskie morze coby jodku sie nawdychalo, sami odkad jezdzimy to zauwazylismy ze caly rok nie dopada nas zadne powazne chorobsko 🙂 wiec kto wie moze na tydzien sie wyrwiemy z niuniusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂
pogoda nie nastraja i już powera takiego nie mam jak wczoraj ;(
piszecie o ruchach. ja mam to szczescie, ze czuje codziennie. bardzo wczesnie poczułam bo w 15 tyg. i jest to moje pierwsze bobo i do bardzo szczupłych tez nie naleze 🙂
ale szczescie - szczesciem. co bedzie, jak mój bobasek zrobi sobie dzień nic nie robienia?
pewnie wtedy oszaleję z niepokoju 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...