Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Ty masz tą rozmowę za sobą, i nadal źle się z tym czujesz

A to znaczy,że nie wszystko zostało wyjaśnione...
Ja jestem rozczarowana jego przyjazdem niestety. Owszem przyjechał do mnie, okazywał mi czułość tylko dlatego, że chciało mu się wiadomo czego,a jak już po wszystkim, to już koniec czułości. Na drugi dzień pojechał na imprezę ze swoim przyjacielem- ok rozumiem był w Holandii nie miał czasu dla kolegow, więc wynagrodził im to. W niedzielę, pojechaliśmy do kina, ale na najwcześniejszy seans filmu , bo potem on jechał na kolejną imprezę. Oznajmił mi, że z brzuchem nie mogę imprezować, więc mnie nie zabiera. Oświadczył także, że w jego urodziny robi impreze- gdzieś tam w dyskotece, ale ja z brzuchem nie mogę, więc chyba nie jestem zaproszona, oraz 25 grudnia w 1 dzień świąt jedzie na imprezę gdzieś daleko i będzie spał u wujka. A na te wszystkie imprezy wozi go jego BYŁA bo nie ma innego kierowcy. Czasem zadręczam się co on z nią robi, gdy jest pijany, bo sam powiedział, że gdy jest najebany ciągnie go do tych rzeczy, że ...w ogole itd. Nie potrafi zrozumieć, że cały czas siedział w Holandii i powinien mi ten czas wynagrodzić.
Ggulek, wiem co pomyślisz o moim związku z nim, ale jeśli powiem mu spierdalaj, to stracę go a go kocham i jeszcze nasz synek będzie bez ojca.

Obdarzona..ja to Cię szczerze podziwiam.Może jestem za bardzo honorowa, ale...ja bym z takim gówniarzem (mówię tu o zachowaniu) albo zrobiła porządek, albo dziękuję, żegnam. Jeżeli facet woli imprezować, zamiast być ze swoją dziewczyną, która spodziewa się jego dziecka, to niech imprezuje. Pamiętaj,ze on tego czasu nie wynagradza kolegom, tylko sobie!!! A teraz ma świetną wymówkę, bo Ty \"z brzuchem\". Potem będziesz \"z dzieckiem\". Nadal będziesz to tolerować? Ja nie jestem zwolenniczką ograniczania swojej jakiejś tam wolności w związku, ale nie mogłabym być z kimś, kto ma mnie głęboko w dupie, bo jest jeszcze niedojrzałym i nieodpowiedzialnym fiutem i musi se poimprezować, musi se poruchać, jak mu sie chce, musi se kupić markowe ubranie, musi pobyć z kolegami, musi to, co jemu odpowiada, a ja do domu, bo jestem w ciąży i siara. Łeb bym mu urwała.
Mój też był młody, jak zaszłam w ciążę, bo miał 21 lat, ja 19. "Chodziliśmy" ze sobą wcześniej 2 lata. Imprezowaliśmy w większości razem, chociaż zdarzały się moje wypady z koleżankami, czy jego z kumplami. Zaszłam w ciążę, tydzień później był z kwiatami i pierścionkiem (który aktualnie leży w szkatułce, bo wpadł mi pod bęben pralki i wygląda jak to po wirowaniu 🤢 ). Dwa miesiące później wzięliśmy ślub, zamieszkaliśmy razem i też nie było tak bajkowo, jak sobie myślałam,ze będzie. Ale to trwało 2 miesiące, zanim się jeszcze mały urodził - takie docieranie się. Bo trudno jest zamienic beztroskie życie na to trudniejsze, odpowiedzialne i zupełnie dorosłe. Ale trzeba było rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać... przed nami było rodzicielstwo - czyli ten najtrudniejszy sprawdzian w zyciu i trzeba było sobie przewartościować i poukładać to, co najważniejsze i odstawić to, co zbędne. Ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć,że jestem szczęśliwa i mam zamiar być jeszcze długo. Tylko wiecie, co było kluczem do tego wszystkiego? To,że on jest o mnie tak cholernie zazdrosny 😁 A tak naprawdę to umiejętność pójścia na kompromis, z którą się człowiek nie rodzi, ale którą człowiek nabywa i ciężko wypracowuje, jeśli chce z kimś stworzyć udaną rodzinę.


o jacie, Astra, ale dałas wywód, jeszceznie czytałam dalej waszej dyskusji, ale powiem tak w 100% sie zgadzam. wczesniej sama nie napisałam obdarzonej co mysle o tym facecie, ale .... szok, brak słów. nie wiem czy to niedojrzałosc czy co. czy tak sobie siebie wybraliscie. najgorsze jest to ze wyglada na to, ze łaczy Was dziecko, bo jesli on sie nie interesuje tym jak sie czujesz, dzieckiem, sprzecza głupio sie o imie, i w ogole. czy najwazniejsza jest impreza/imprezy. tak jak Astra pisze, on sobie wynagradza rozłake z kolegami, a gadanie ze ty z brzuchem to nie mzoesz to juz przegiecie pały. jesli sie dobzre czujesz to nawet nie powinien tak mówic, mzoe na czesc imprezy bys poszła czy jak. ale nie ze on tobie mówi ze ty to nie idziesz tylko w domu siedziec. szok...
nie wiem , zoe ja tego pojac nie moge bo my wzielismy slub w wieku 24(ja) i 25(maz), po studiach, dojrzale, wiedzielismy czego chcemy, ze chcemy byc razem, wczesniej bylismy 5 lat para, dotarlismy sie. po slubie jeszcez ponad 2 lata bylismy tylko my wiec jak zdecydowalismy sie na Zuzie to tez to była nasza decyzja. moze dlatego to dla mnie trudne do zrozumienia, ale ja nie dałabym rady tak zyc, bez zaplecza finansowego,z szykowaniem domku na szybkiego bo bedzie dziecko, facet tylko mysli kiedy by tu wyjezdzac do pracy, najpierw odbywajac imprezy. szok...
a ggulek, u Ciebie to samo?? Ty juz byłas w jednej ciazy prawda?? jak on sie wtedy zachowywał?? bo to jzu było jakis czas temu, czy to swieza sprawa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewci@ właśnie dzięki tym wywodom wiem co mam robić, i cały czas nieustannie myślę o jego głupocie i o mojej , że tak daję sobą manipulować. On chyba tego nie wie, że robi źle, nie ma mu kto tego powiedzieć, więc ja mu to powiem, bo to moja rola. Jeśli się zmieni, to oznacza, że jest dobrym partnerem i że kocha i troszczy się itd 😉 po tej rozmowie jakoś mu pokażę jak mały kopie, może zrozumie, że nie hoduję roślinki bezmozgiej w brzuchu, tylko dziecko pod sercem noszę 🙂
Ewcia, ja to już nie mogę się doczekać, aż się dowiesz co masz w sobie 🤪
i może byś zdjątko brzuszka dodała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Astra, najlepsze w tym wszystkim jest to, że ja to wiem 😞 wiem, że muszę porozmawiać z nim bo strach rzeczywiście urośnie. I wiem, że jest egoistą, że moja ciąża jest wymowką , że bawi się beze mnie. Tylko ja mogę mu powiedzieć do widzenia , tylko w tedy zostaniemy sami. Jeszcze własnie dziś ruszyły remonty naszego mieszkania na strychu- finansuje to moj tata i mama a Mateusza kasa pojdzie na meble. I jeśli rozstanę się z nim, lub rozmowa z nim nie poskutkuje, to kasa włożona tam na ktorą moj tata zapierdala jak nie wiem co przepadnie..będą kłotnie z rodzicami itd.
Właśnie boję się reakcji jego jak zacznę rozmowę. Bo wolę żeby powiedział coś złego, albo powiedział ' nie nie, ja dalej będę imprezował' niż jak ma przewalać oczami, i wykazywał niechęć tej rozmowy, bo w tedy mi się robi głupio i już koniec, zamykam się i słowa nie wykrztuszę.

Plus jest taki, że ta rozmowa przede mną i może będzie dobrze 🙂
A Ggulek ma ją za sobą i dalej źle 😞


powinnas Agata pogadac z nim poki jest w polsce, bo potem przez telefon to nie bedzie rozmowy, i póki jeszcze rodzice nie wwalili kasy w remont stryszku. powinnas pogadac z rodzicami, nie wiem jakie maja podejscie, czy zebys była szczescliwa, czy pomoga przy dziecku, czy rodzina za wszelka cene, chca miec ziecia imprezowicza, szukanie go po nocach, jak mały bedzie chory czy cos takiego. ja tego nie widze, chyba wolałabym bys sama z dzieckiem juz, bo watpie ze jak on ma takie myslenie to zaraz szybko wydorosleje, zmieni poglady itd. mysle ze rozmowa jak najszybciej i szczera, zmus go zeby rozmwiała, postaw sprawe na ostrzu noza, jak powie ze nie chce zostac z Toba w polsce, ze ucieka tam bo nie chce dziecka, chce dalej balowac itd. to wiedz ze le[piej to usłyszec teraz niz po jakims czasie... i mordowac sie z nim. on jak jest szczeniak i mu nie zalezy niech sie okresli teraz, jak postawisz sprawe jasno to bedzie musiał sie za czyms opowiedziec, albo imprzey z lkolegami i była laska albo Ty i dziecko. najgprsze ze jak kiedys chyba pisałas to i jego rodzice sa zdania ze on nie powinien byc w polsce tylko zarabiac za granica, nawet po urodzinach synka 😞 ojejq, smutne to ale normalnie az mnie ponosi, co za chłopy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona dopiero przeczytalam to o Twoim....
i powiem ci ze KURWA jestem w szoku!!!!!!!!!!!!!!! Jak on wgl tak może? Weź sobie nie pozwól, bo bedzie mial dziecko i sobie nie wyobrazam tego jak mały sie urodzi i bedzie co weekend na impreze chodzil i ciebie z dzieckiem sama zostawiam. Pogadajcie bo inaczej on sie przyzwyczai i bedziesz miaala przejebane. Wg mnie owszem facet niech idzie na impreze nawet bez ciebie, ale nie co chwile... nosz kurwa jeszcze z była??????/ coś nie gra 🤨 Ja mojemu tez pozwole isc jak chce do kolegow czy jak idzie czasami do klubu bezemnie i sama zostaje bo wiadomo ze z brzuchem sie wlokla za nimi nie bede bo w tym przepychu bym z lokcia w brzuch nie chciala oberwac no ale nie jesli ty przypuscmy chcesz isc, albo sam decyduje za ciebie.... Weźcie pogadajcie... ja normalnie nie wierze... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, ja z nim pogadam to na pewno. Tylko trzeba modlić się o skutek. Ja myślę, że się zmieni, bo jak nie raz gadaliśmy na inne tematy to zawsze jakiś kompromis proponował, ale mowił, że dobrze i było dobrze. Tylko mi jest trudno tak z nim o tym gadać, ale nie mam innego wyjścia, jak nie zaoferuje się on ze swojej strony to z mojej strony koniec. Moja mama wie, tzn w 60% wie jaki on jest i bardzo go lubi, ale nie podobają jej się te imprezy oraz to jak jest obojętny w stosunku do naszego synka. Ale jest jeszcze nadzieja 🙂 mnie też nosi od tych chłopow:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
A właśnie, wgl dzisiaj byłam u lekarza na połówkowym 🙂
No pomijając to, że jest wsyztsko ok, oba maluchy mają po 20 cm całkowitej dł, 250 i 240 gram wagi to okazało się że nie będzie dwóch dziewczynek.... 😁 Będzie chłopak i dziewczynka... zaraz wstawie zdjęcia z usg do galerii.



hehe to nieźle, ciekawe co bedzie potem, a imiona zmienione ?? z którego rezygnujecie?? z Oli czy Ali??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
A właśnie, wgl dzisiaj byłam u lekarza na połówkowym 🙂
No pomijając to, że jest wsyztsko ok, oba maluchy mają po 20 cm całkowitej dł, 250 i 240 gram wagi to okazało się że nie będzie dwóch dziewczynek.... 😁 Będzie chłopak i dziewczynka... zaraz wstawie zdjęcia z usg do galerii.


i zdjecia obejrzałam, boskie, chyba teraz juz sie nie pomylili 🙂 widac ewidentnie, az mi sie smiac chciało. dobzre ze dały sobie zajrzec pod nogi, tak ustawione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ nie wiem, bedziemy gadac jak tatuś wroci 🙂)) hehe jeszcze nie wie 🙂 ja sie do dwoch przyzwyczaiłam 😞
obdarzona no chyba innego wyjscia nie ma..... sory ale wydaje mi sie ze ten twoj jest jakich nieodpowiedzialny, zrobil dziecko to niech sie ogarnie i jest przy tobie a nie na imprezy.... mial sily na zrobienie dziecka to teraz musi znaleźć na opieke nad toba i wychowanie tego dziecka... bo jak na razie zachowuje sie jak gowniarz,...]sory za slowa ale ja tak to widze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
love napisał(a):
A właśnie, wgl dzisiaj byłam u lekarza na połówkowym 🙂
No pomijając to, że jest wsyztsko ok, oba maluchy mają po 20 cm całkowitej dł, 250 i 240 gram wagi to okazało się że nie będzie dwóch dziewczynek.... 😁 Będzie chłopak i dziewczynka... zaraz wstawie zdjęcia z usg do galerii.


i zdjecia obejrzałam, boskie, chyba teraz juz sie nie pomylili 🙂 widac ewidentnie, az mi sie smiac chciało. dobzre ze dały sobie zajrzec pod nogi, tak ustawione 🙂

usg to ja prawie godzine mialam robione, na poczatku dziecioki spaly i je pokułam to sie obudzily 🙂)) a na ich ustawienie tez troche poczekalismy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo LOVE to tatus bedzie miał niespodzianke. w razie czego imie dla chłopca jakies macie w zanadrzu??
ja włąsnie wiem ze jak sie zyje mysla ze sa dwie dziewczynki to wez teraz z imienia jednego zrezygnuj. albo jak tak sie przyzwyczaiłas to poczekajcie az sie urodza i jak ja zobaczysz to zadecydujecie czy Ola czy Ala. ja osobiscie chyba bym Alę zostawiła, mi sie bardzo podoba, a tych Ol to przynajmniej u nas na podwórku Zuzia ma 3 kolezanki Ole w swoim wieku... takze masakra.

A co do zdjecia brzuszka i płcoi, to na płec narazie nie mam wpływu, ajk pwoie lekarz to powie, ja z Zuzia do konca nie wiedziałam, wiec jakos sie nie pale strasznie do tego, ale wkurza mnie ze mezus chciał coreczke cały czas, a teraz mówi " jak tam mały??, wierci sie mały??"
brzuszek postarams ie zaraz nadrobic 🙂 hehe ale jak mierze centymetrem to stoi w miejscu. natomiast chyba waga zaczyna drgac powoli, bo juz widze ze i apaetyt troche wróćił i juz nie waze tyle samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia u mnie jest inaczej, mój nie imprezuje, ale nie okazuje za bardzo uczuć. Jak byłam wcześniej w ciąży to nie mieszkaliśmy jeszcze razem i nie mogę tego porównywać. Ostatnio jednak bardzo się stara. Obdarzonej facet zasługuje na niezłe manto, żeby się otrząsnął!
Obdarzona nie daj mu wyjeżdżać, szczególnie kiedy dziecko będzie takie malutkie. Mój tata pojechał do USA kiedy miałam 2 miesiące, a wrócił jak miałam 2 lata i mojej mamie było strasznie ciężko... Dam jutro zdjęcie 😉
Love, ale Twój synek ma sprzęcicho 😁
Sztunia śliczną masz córeczkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ o imieniu z ktorego zrezygnjemy to maz zadecyduje, al tez osobiscie wole Alicję, a ja musze dla fifola wybrac ale nie mam pomyslu 🙂)
Tzn mam ale nic mi w 100 % nie odpowiada 😞

ggulekk w przyszlosci jakby takie proporcje byly to by dobrze mial 🙂

zaraz fote brzucha wstawie bo mam zrobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Ewcia u mnie jest inaczej, mój nie imprezuje, ale nie okazuje za bardzo uczuć. Jak byłam wcześniej w ciąży to nie mieszkaliśmy jeszcze razem i nie mogę tego porównywać. Ostatnio jednak bardzo się stara. Obdarzonej facet zasługuje na niezłe manto, żeby się otrząsnął!
Obdarzona nie daj mu wyjeżdżać, szczególnie kiedy dziecko będzie takie malutkie. Mój tata pojechał do USA kiedy miałam 2 miesiące, a wrócił jak miałam 2 lata i mojej mamie było strasznie ciężko... Dam jutro zdjęcie 😉
Love, ale Twój synek ma sprzęcicho 😁
Sztunia śliczną masz córeczkę 😉

ja juz obdarzonej nie truje, chyba wszytsko powiedziałam, musi powiedziec pass i tyle.
a z tym okazywaniem uczc to wiesz tez u facetów jest inaczej, oni nie sa tacy wylewni. facet jak powie ze kocha to mysli ze kocha do odwołania, jak nie powie ze nie kocha juz to kocha cały cza si mysli ze raz wystarczy. oni własnie tak jak ci powiedział, uwazaja ze nie tzreba gadac tylko robic. taka jzu ich natura, poczytaj o facetach z marsa a kobietach z wenus. tylko wiesz tak jak pisałas wczesniej to to ze nie chce za reke isc czy cos to dziwne, co mu szkodzi, wstydzie sie ciazy czy co?? ile WY teraz mcie lat??
mysle ze jak sie interesuje córcia to u Ciebie wsyztsko an dobrej drodze, moze nie masz powodów do zmartwien, jak dzidzia bedzie na swiecie to sie zmieni, zwłascza dla córci, moj oszalał. a powiedz zanim zaszłas w ciaze pierwsza długo byliscie para??
tem slub Wasz to w tym grudniu tak?? jeszcze pzred narodzinami??
a nie było oswiadczyn?? jak wy planujecie?? sale, zespol?? czy taki slub w kameralnym gronie?? bo na takie wow to chyba z rok wczesniej tzreba sie decyzowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love, wiem, że jest nie odpowiedzialny, nie będę się z nim pierdolić, tylko powiem co myślę.
co do imienia też wolę Alicję 😁
Ggulek, mam to samo, moja mama mnie rozumie, bo jak była w ciąży moj tata pracował w niemczech, zjeżdżał co 3 miesiące na 2 tyg. i tak do 10 roku mego życia a ona płakała tylko. Na szczęście wynagradzał mi czas. Także Twoj tata i moj to są po jednych pieniądzach 😞 tzn. byli.
a Dominik oby chociaż zmienił się w stosunku do Ciebie jak malutka się urodzi...
a ja swojemu nie dam pojechać, przemowie mu do rozumu. Zwłaszcza, że on nie lubi kiedy ja planuję, np co będzie za rok czy za 2 bo nie planuję jeszcze co za 10 lat, ale też mu muszę powiedzieć, że życie takie planowane trzeba zacząć, bo życie chwilą skończyło się.
Dobra laseczki 😁 bo już nie mam siły na ten temat.
Ggulek zdjęcie musi być 😁 bo moje oczy muszą to ujrzeć 😁
Love czekam na zdjęcie;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...