Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Obdarzona trzymaj! Pamiętaj jesteśmy razem z 9 i masz się solidaryzować 😁 A blizną nie przejmuj się, młoda jesteś i wszystko ładnie potem się zregeneruje. 😉 Podobno smyranie olejem ze słodkich migdałów z witaminą E pomaga. A jeśli chodzi o ten specyfik dodaje go ostatnio do kąpieli i skórę mam bardziej nawilżoną niż od jakiś oliwek czy balsamów, więc polecam 🙂
Ewcia i Sztunia bo wy macie dziewuszki już starsze, jak to jest z tym usg bioderek, tylko jedno się robi i kiedy?
Przyssałam się do słoika z masłem orzechowym, mniam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mam mleko w cyckach 🤪 leże sobie i mi wyskoczył cycor to no go nacisnęła a tu mleko 🙂

usg bioderek u nas w szpitlu nie robia, weic trzeba samemu sie umówic, moim zdaniem jest to najlepiej jak najwcześneij zrobić. Oczywiście jak chceilismy na nfz to Maja by miała 3 miesiace, a ten sam lekarz prywatnie przyjął nas bardzo szybko, było ok. ale kazał przyjśc na kolejną wizyte nie wiem kiedy za 2 miesiaće gdzieś i miała coś z lewa strona, kazał powijać ale dla mnie to była tragedia i kładłam ja duzo na brzuszku, duzo nózki cwizyłysmy, jak spała na pleckach w dzien to tez jej nózki rozciągałam do takiej ala zabki i wszystko sie uspokoiło jak miała gdzieś 5-6 miesięcy (tak naprawdę nie wiem czy to nie ściema lekarza, wkońcu na dziecku oszzedzać nie będziesz, a wizyta 100zł). do tego w chuscie była noszona i wtedy tez nozki ma rozciagniete 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia dzięki za info 😉 Też pewnie pójdę prywatnie, żeby mała nie męczyła się z rozwórką, gdyby coś było nie tak. Babcia mi opowiadała, że serce jej pękało jak widziała moje cierpienia w nocy 😜
Obdarzona ja idę na łatwiznę i ostatnio wszystko zamawiam z allegro, dziwne, że kosmetyki dla małej kupowałam w sklepie 😁 Ale chyba chciałam poczuć trochę przyjemności stojąc przy półkach dotąd mi obcych 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Astra napisał(a):
Izunia, ja rozmawiałam ze znajomą, która teraz niedawno rodziła i mi powiedziała,że jak spędziła kilka dni u nas na oddziale i pogadała z kobitkami, to te co były na fenoterolu w ciąży, miały robione cc, ona zresztą też 😮 i już mam gacie pełne 😁



Ty chcesz rodzic naturalnie po takiej prygodzie z mlodym?Odwazna jestes.
Ja pamietam jak mi mlody sie zatrzymal i lekarz chcial kleszcze wyciagac,a w sumie i tak mi sie na brzuch polozyl.I teraz jeszcze z tym serduchem mam problemy to jakos chyba niech mnie zaraz rozcina i gotowe.W sumie tez sie boje,ale co tam.
Zobaczymy jak to bedzie 😁


w sumie to lęk przed nieznanym. ja sie nie bałam cc bo wiedziałam ze innego wyjscia nie było, a teraz boje sie chyba naturalnie rodzic ze po cc beda powiklania. i jakos sie znow na cc nastawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ggulek, haha to Ty allegrowicz jesteś 🙂 no ale w sumie tak jest najwygodniej. Mnie męczy zamawianie na allegro, gdyż zawsze muszę prosić mojego M żeby zamowił, bo on ma konto internetowe w ing i zawsze pełne więc jak zamawia to szybko przelewa. Ja też mam konto na allegro, ale muszę kombinować z przelewami, albo iść do siostry, albo do M, albo do banku przelać. Od tygodnia też mam swoje konto w ing i internetowe, ale jeszcze puste ☺️
ale teraz będę zamawiała pościel z ochraniaczami, i baldachim ale na innej aukcji 🙂

Lady, też mam dziś ochote na jedzonko i jedzonko 🙂 zjadłabym sobie chocapik mmm, bo cały czas mam tylko te kulki czekoladowe, do tego kołeczka miodowe z lubelli(bleee) i te takie z biedronki jedne płatki. I to leży zwietrzałe, muszę to pozjadać 😞

Dziś na obiadek mam pomidorową ktorą już zjadłam, tzn talerz 😁 a zaraz drugie, tak po bożemu dziś rybka, ziemniaczki i kapucha kiszonaaa 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Moja mama jak miała rowne 50 lat załapała niby drugą ospę, potem okazało się że to połpasiec, w efekcie na końcu że to taka choroba skorna, zapomniałam 😁 no ta taka.. no w kazdym razie plamki ma i latem ma to najczęściej 🙂

Ggulek, hm.. dzisiaj taki romantyczny dzień ale może lepiej nie. To może tak 3 marca? co Ty na to?

Kasia, no facet prędzej zejdzie niż baba. Ej to Ty masz ze Sztunią takie samo nazwisko?


nio 3 marca fajna data 03.03.2012. ja tez tak bede celowac, hehe
ja z zuza miałam termin porodu na 03.03.2009 - hehe 3x3=9 ale nie udało sie niestety doczekac, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Ewcia i Sztunia bo wy macie dziewuszki już starsze, jak to jest z tym usg bioderek, tylko jedno się robi i kiedy?
Przyssałam się do słoika z masłem orzechowym, mniam 😜


nie pamietam dokładnie jak to sie robi, kiedy itd, ale powiedza ci w szpitalu, najlepiej chyba ok 3 miesiaca to załatwic. u nas np po porodzie od razu sie dzowni bo sa kolejki i oni zapisuja tak za 3 miechy własnie. mi sie wydaje ze tylko jedna wizyta była, ale reki nie dam uciac. mi natrabili ze mała po połozeniu poladkowym na bank bedzie miec problemy,a ona super. niby lekarz kazał pieluchowac szerzej, teraz podobno juz sie nawet tego nie praktykuje. kurde i chyba jeszcez po tym pieluchowaniu była jakas kontrola. ale nie pamietam dokładnie. mam nadzieje ze w przypadku drugiej ksiezniczki tez bedzie oki, bo widzuiałam tam w poradni dzieci w tych szynach i w ogole, tragiczne meczarnie chyba, ale pewnie da sie pzrezyc, zeby potem dzidzia była zdrowa. a np kolezanka zuzi z piaskownicy to w ogole nie pozwlalali wstawac jej do roku, lekarz zabranoił pzrez te bioderka i ona chciała wsatwac, co dopiero chodzic, a oni musieli ja sadzac na siłe, ale w gruncie rzeczy juz sie z tymi nózkami poprawiło, ale do roczku to paranoja była...
a jak u Ciebie Sztunia z Maja było, oki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Sztunia dzięki za info 😉 Też pewnie pójdę prywatnie, żeby mała nie męczyła się z rozwórką, gdyby coś było nie tak. Babcia mi opowiadała, że serce jej pękało jak widziała moje cierpienia w nocy 😜
Obdarzona ja idę na łatwiznę i ostatnio wszystko zamawiam z allegro, dziwne, że kosmetyki dla małej kupowałam w sklepie 😁 Ale chyba chciałam poczuć trochę przyjemności stojąc przy półkach dotąd mi obcych 😜


nio a u nas chyba nie ma takich lekarzy prywtanie, zreszta w szpitalach, dzieciecym i innym jednym jeszcze tak sprawnie w miare to idzie. i u nas w ksiazeczke wbijaja zeby nie zapomniec ok 3 miecha isc na kontrole, wiec nikt nie beirze pod uwage zeby wczesniej. a zreszta gdzies kiedys słyszałam ze to od razu nie wolno, to jest USG bioderek, jak jzu nózki sa w miare rozporstowane po pzrebywaniu w brzuszku itd, wiec nie wiem, ja tam nie bede wydziwiac, bede robic ajk z Zuzia, chyabz e zobacze wczesniej ze cos tam źle z tymi nogami jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałyście też problemy z wejściem na brzuszka, czy to mi net szwankuje?

Co do usg bioderek, to wiem, że u mnie z automatu zapisują w szpitalu na najbliższy termin. I wydaje mi się, że im wcześniej się to zrobi, tym lepiej, ale czy jest jakiś najwłaściwszy termin na to badanie, to się nie orientuję. W każdym razie warto o to zadbać, żeby w przyszłości problemów nie było. Bo znam dziewczynę, która mając 18-nastkę miała wstawianą endoproteze z powodu zmian zwyrodnieniowych spowodowanych dysplazją. Ale to taki skrajny przypadek, ja też miałam stwierdzoną taką delikatną dysplazję, ale samo pieluszkowanie grubsze dało radę, nawet rozwórki nie miałam.
Na szkole rodzenia się pytałam, czy profilaktycznie podwójnych pieluszek się nie stosuje, to rehabilitantka stwierdziła, że tak się postępowało, ale kiedyś, jak były tylko tetrowe, bo pampersy same w sobie już są na tyle grubaśne, że nie trzeba.

Wróciłam właśnie od lekarza, wszystko mam na swoim miejscu, wyniki w normie. Z badań jeszcze tylko posiew muszę wykonać. I zasugerował mi, że najlepiej pobierać wymaz w laboratorium, gdzie od razu ten posiew wykonują. Bo przy takich mrozach te paciorkowce mogą sobie wyginąć, jeśli są próbki niewłaściwie przewożone, i wyjdzie wynik fałszywie ujemny.
Przed terminem raczej nie urodzę, albo przynajmniej na dzień dzisiejszy nic tego nie zapowiada.

Okej, zbieram się do teściów, jutro na pogrzeb, potem stypa, więc najwcześniej jutro wieczorem tu zajrzę - nie pisać za dużo, bo znowu nie nadrobię!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, dzięki za słowa otuchy, macie racje teraz wpadać w depresje to porażka, muszę się wziąć za siebie! Dzisiaj walentynki trzeba się na bóstwo zrobić chociaż trudno wcisnąć brzuchol w coś 🤪 🤪
Dziewczyny ja też słyszę to pstrykanie, nie mam pojęcia co on tam robi 🤪 🤪 🤪 wariat jeden, pewnie po ojcu głupoty w głowie!
Lady ściągnęłam pomysł od Ciebie i też spagetti zrobiłam, mniammmm! dodałam papryki i jest rewelacja! 🙂 na temat wpuszczania w kolejkę, ostatnio jak byłam w markecie to była taka kolejka długa, że mi się słabo już robiło, factet który stał za mną, zrobił taką awanturę, wyzwał wszystkich, że nie mają kultury i kazał natychmiast mnie wpuścić, zrobiłam takie duże oczy, burak na twarzy jak nic i mu podziękowałam, a on na to, że nie mam mu dziękować, że ludzie powinni myśleć co robiąi pracować nad kulturą osobistą, doznałam SZOKU!
Czy wasze maluszki też często mają czkawkę?
Mi znowu zaczął twardnieć brzuch-po dwóch tyg przerwy... 🙂 więc jestem dobrej myśli może dzisiaj na ktg pojadę jak lekarz znajdzie czas:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wy to chyba wszystkie tulicie sie do chłopów że was tu nie ma zmory walentynkowe
michał zarazr mi paczkę przywiezie z woalem na zasłonki do Poli ciekawe czy trafiłam w kolor 🙂

Pola ma czkawkę non stop 🙂 to normalne, czasem jak sie jakoś dziwnie uozy to ały brzuch skacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli nie tylko mi pstryka 🤪

Leliva, to dobre wiadomości 🙂 a może urodzisz przed bo w sumie lekarz to nie wyrocznia 🙂 mojej kuzynce powiedział że ma szyjkę długą, zamkniętą, twardą, 0 rozwarcia a za 3 dni rzucała chujami na porodowce. Urodziła 2 dni przed terminem ale to było 5 lat temu 😁

Natalla o to dziś będzie unga bunga z mężem skoro stroisz się 😁 no no może wypędzicie Krzysia 😁
może te twardnienie to jakiś znak 😁

Lady, Ty też na bostwo mmm to też może być gorącooo 😁

Sztunia, natomiast u Ciebie widzę neutralnie, Michał Ci coś tam przywiezie itd, ja też dziś neutralnie.

Moj dał mi buzi na pożegnanie, powkurzał mnie troszkę, girki mu śmierdziały bo dziś był zalatany i pojechał do domu 😮 0 czułości 😞 ale w dupie to mam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie zjadłam jabłecznik taki z cukierni i coś al'a piernik-murzynek 🤪 mmm, do tego mama piekła ciacho to dała mi michę i łyżkę wylizać, do tego na ziemi stał garnuszek z galaretką ktora ma stygnąć to łyżką też zaczęłam to pałaszować, czeka na mnie jeszcze moj ulubiony jogurt, jabłko, i 2 lizaki 🙂 Ale słoooodkoo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dzień jak codzień 🙂
zasłonki czuję bedą piekne bo zielony jest identyczny z kolorem jedenj z babeczek 🙂 więc mam podjarkę, jutro może mooja mama przyjedzie to jej dam do uszycia zasłonki
a w piatek tapicer i w nastepnym tygodniu pokój Poli skończony i Wam foty porobie żeby się pochwalić 🙂

zjedlismy makaron z truskawkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrócilismy 🙂


Wszystko ok.Alan wazy prawie 3100 😮A mamusia 100kg.
Co do mojego porodu to jutro sie dowiem na 100%,bo mam dzwonic do gin po 9 i on sprawdzi co ten z konsultacji napisal.
Paciorkowiec pobrany jednak z pochwy i odbytu-masakra tak glupio jakos.Lekarz sam do lab.zawozi i wynik tez mi dostarczy na nastepna wizyte 28.02.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...