Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Z tym ustępowaniem miejsca czy przepuszczaniem tak niestety jest, każdy dba o swój biznes. Gdyby nie te kolejki z pierwszeństwem w sklepach pewnie stałabym na końcu i wszyscy mieli to gdzieś. Ostatnio w tramwaju starszy gość ustąpił mi miejsce, a młodzi siedzieli. Ehh to zepsute społeczeństwo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kobieta kobietę powinna zrozumieć, a tu tymczasem dupa, facet prędzej wstanie aniżeli baba!

baby to chuje!
😁

Same pewnie jak były w ciąży to wymagały specjalnych honorów, a jak już dzieci mają dorosłe to pewnie fukają, że "ciąża to nie choroba, im nikt nie ustępował i żyją". i mnie jeszcze rozbrajają te licytacje zawsze w kolejce, która jest bardziej chora 😮 dlatego w większosci leczę się prywatnie i umawiam na godzinę, ale niestety - czasem jest poślizg i trzeba wysłuchac ludowych mądrości...ech 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zimnica na dworze brrr...pootwierałam okna i wielkie wietrzenie urządzam. Co na obiad? Hm... 🤨
Jak pójdę wreszcie do tego sklepu to może tam coś wymyślę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ło Jezusku, ale z Was przekupy.Wychodzi na to, że musze wcześniej wstawać bo póki się zbiorę, zeżre, przy okazji nadrobię to już południe :P A dziś mam ambitny plan zrobic pierwsze pranie dzidziusiowe 😁

Obdarzona!!! Wierz mi lub nie, ale jakiś czas temu intrygowało mnie to samo co Ciebie - ten specyficzny "pstryk" jakby paznokci. Słyszałam to w sumie może ze 3 razy i to w okolicach brzucha własnie jak się dzidek ruszył, ale to raczej niemożliwe żeby to był On 😮 Zaczynam teraz podejrzewać, że coś się dzieje z dziurą po kolcu bo zrobiła mi sie strasznie czerwona i swędząca. Heh 😜
Izunia a do Ciebie mam pytanie bo Ty tu jesteś dla mnie jak starsza siostra co już szlaki w Opolu przetarła haha :P Wiem, że rodziłaś już kilka lat temu, ale może wiesz jak w Opolu wygląda kontakt matki z dzieckiem tuż po porodzie? Jest ten cały rytuał skóra do skóry? Bo ja bym strasznie chciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha no brawo Lady, jeszcze troszkę i meta :P jest szansa, że to spaghetti dzisiaj bedzie 😉

Ja też idę się ubrac i pomalować i uczesać nawet bo już nie moge na siebie patrzeć, wyglądam jak Obelix 😮 Ubiorę kieckę 😁 Będzie jak znalazł na Walentyny :P I zabiore sie za pranie hyhy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
Ło Jezusku, ale z Was przekupy.Wychodzi na to, że musze wcześniej wstawać bo póki się zbiorę, zeżre, przy okazji nadrobię to już południe :P A dziś mam ambitny plan zrobic pierwsze pranie dzidziusiowe 😁

Obdarzona!!! Wierz mi lub nie, ale jakiś czas temu intrygowało mnie to samo co Ciebie - ten specyficzny "pstryk" jakby paznokci. Słyszałam to w sumie może ze 3 razy i to w okolicach brzucha własnie jak się dzidek ruszył, ale to raczej niemożliwe żeby to był On 😮 Zaczynam teraz podejrzewać, że coś się dzieje z dziurą po kolcu bo zrobiła mi sie strasznie czerwona i swędząca. Heh 😜
Izunia a do Ciebie mam pytanie bo Ty tu jesteś dla mnie jak starsza siostra co już szlaki w Opolu przetarła haha :P Wiem, że rodziłaś już kilka lat temu, ale może wiesz jak w Opolu wygląda kontakt matki z dzieckiem tuż po porodzie? Jest ten cały rytuał skóra do skóry? Bo ja bym strasznie chciała 🙂



hhahah....powiem Ci tak.Malego zaraz po porodzie dostalam na troche na klatke.Pozniej mnie szyli,a jego badali.Po wszystkim przewiezli nas na sle gdzie byla wanna (bo niby juz jej nie ma)i tam razem z mezem i malym lezelismy sobie przez 2 h.Ale on byl w tym wozku,bo ja mialam jeszcze kroplowke i ogolnie sie balam,ze mi spadnie. Niby maz byl obok,ale jak bedziesz chciala to pewnie tak jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
Haha no brawo Lady, jeszcze troszkę i meta :P jest szansa, że to spaghetti dzisiaj bedzie 😉

Ja też idę się ubrac i pomalować i uczesać nawet bo już nie moge na siebie patrzeć, wyglądam jak Obelix 😮 Ubiorę kieckę 😁 Będzie jak znalazł na Walentyny :P I zabiore sie za pranie hyhy 🙃



Ja sie wzkapalam,ale sie zmeczylam-masakra.Boze,dziewczyny ja wybuchne jak granat 😲Na kolanach od wewnatrznej strony mam mega ,zajebiste rozstepy i takie czerwone.Bleeeee.Ciekawe co mi dzisiaj doktorek powie ciekawego.I jak moje wyniki moczu oceni.
Chce jechac do Lidl-a ,bo od wczoraj mialy byc fajne jeansy dla Alanka za 25zl.Zobacze jak wygladaja to moze kupimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HAllo 🙂
Dziewczyny, że Wam się chce gotować, ostatnio to mni mdli już na widok mięsa, zupełnie jak w pierwszym trymestrze 🤨
Dzisiaj w nocy tak się po brzuchu drapałam, że mam same strupki, w sumie to strupki i rozstę wygląda to paskudnie, ja becze a M. do mnie, "płakanie tu w niczym nie pomoże, myślisz że łzy cudownie Ci pomogą?" Po prostu brak słów... wpadam w depresje jak nic
A dzisiaj jeszcze walentynki, największym prezentem dla mnie będzie porodówka-ale cóż pomarzyć można! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zebrałam się do kupy, ale na tyle późno, że już mięsa mielonego drobiowego nie było i musiałam wziąć wieprzowo-wołowe 😞 Zahaczyłam o Biedronkę i oczywiście kolejka była jak nie wiem. Druga kasa się w końcu otworzyła to jak za mną baba gdzieś po 30stce jak nie wystrzeliła żeby tylko stać przede mną to mało się nie poślizgnęła po drodze 🤨 To tak a propos tematu o przepuszczaniu ciężarnych.
Kupiłam w Biedronce body ze Smerfetką dla mojej Smerfetki 😁 Tylko, że na 74 to sobie trochę na nią poczekają.
Zmęczyła mnie ta wycieczka :/ Dla siebie obiad mam. To spaghetti muszę na wieczór uszykować to trochę odpocznę i się biorę. Też muszę jeszcze w międzyczasie coś ze sobą zrobić by jakoś wyglądać w te Walentynki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezu jak mnie dziecior kopie , dawno tak nie miałam 🙂
ja nie mam siły na nic
a mogłabym pranie wstawić, bo ręczników juz nie mamy 🙂
no i mogłabym sie też pomalowac ale mnie dzisiaj nic nie pomoze wiec mam to w zadzie, jestem okropna dzisiaj słnica bleeeeeeeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam do odebrania pościel już, ale poczekam jak reszta zakupów przyjdzie do sklepu, taką 3- częściowa
http://www.feretti.pl/lapin-pink-premium.html

a po Mai mam jeszcze tą i z tego też rożek, ale chyba rożek jeszcze jeden kupie taki misiowy widziałąm 🙂
mam jeszcze w kropy ale jej już nie ma
http://www.feretti.pl/princess-pink-premium.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ggulek, ok postaram się nie urodzić do 3 ale Ty też nie 😁

Kasia, ahhaaa, to tak z tym nazwiskiem 😁 bo ja się pogubiłam 🤨

Fikumiku, no całkiem możliwe 😁 tzn. ja wiem że to nie dzidzia pstryka, ale ona powoduje to pstrykanie, gdyż następuje ono jak się mocniej rusza. Ja też miałam kolczyk, też mam bliznę, bab tą dziurę taką roooozciągniętą, pępek już mi wystaje więc ta dolna i gorna dziura są rozje*** i jeszcze ta linia 'negra' ta brązowa co biegnie przez brzuchol rozlała się tam gdzie miałam kolczyk. Bleeeeee:/

Lady, haha no widzisz 😁 teraz będziesz miała nauczkę, że trzeba iść kupić za wczasu bo Ci wykupią. Zjadłabym właśnie normalne spaghetti, bo mama robi ciągle ze szpinakiem albo te 4 sery z brokułami i ze szpinakiem 😞

Sztunia, super ten zestaw pościelowy. Taki wyszukany 🙂

Natalla, też mam to swędzenie brzucha, ale przez ostatnie dni mnie opuściło 🤪 nie popadaj w depresję, masz najbliżej z nas wszystkich 🙂 przynajmniej masz tą świadomość że najpoźniej za dwa tyg. Krzyś będzie z Tobą 🙂 a nie..tak jak my 😞 miesiąc, albo ponad 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Może Filipek przemówi z brzucha niedługo? 😉 Ale rzeczywiście dziwne.
Z tym porodem prywatnie to wcale się tak dużo ludzi nie decyduje, nawet jak kasę mają. Sama daleko szukać nie muszę i nawet żona naszego dyra nie będzie rodzić prywatnie. Naprawdę można lepiej zainwestować te 4000 gdy pojawia się dziecko 😜 Pewnie jeśli przeżyję traumę jak Astra w państwowym szpitalu to już drugie urodzę w prywatnej.
Wstałam właśnie. Wyjątkowo wcześnie jak na siebie. Zjem mleko z Chockapick 😁 Dziś mnie dużo roboty czeka, bo piekę ciasto z pomarańczy i robię spaghetti. Może też białe pranie wstawię jak mi sił starczy.

mulant się coś dawno nie odzywała.


hejo, faktycznie u was te ceny absurdalne, u nas sa dwie mega wypasione kliniki, ale w drozszej za naturalny sie płaci 1500zł, a za cc 2000, to w sumie to pzrełkniecia i u nas jak widze po szkole rodzenia duzo par sie decyduje na to. bo tak jak nie wiem, moze i ja bede musiała swojemu ginowi posmarowac zeby cc zrobił, dzis sie okaze, wiec to nie jakas wielka róznica bedzie a komfort inny i daja wyprawke dla dziecka, ubranka, wanienke, nie wiem co tam jeszcze. kurde a u was w tej prywtanej co jest w cenie??

PS> ja wróciłam od lekarza zakaznegoz kontrolnych badan na toxo i sa oki, zakonczyłam leczenie 🙂 dzis na 16:30 jeszcze ginek, zobaczymy jak sie rozmowa potoczy, coz moja setny raz odnowiona infekcja i innymi sprawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Ej a tak w ogóle to stawianie się brzucha to jak wygląda i jak to czuć? Bo ostatnio moja niunia bardzo często ma czkawkę. I to taką na maksymalnych obrotach bym powiedziała. Oczywiście się przy tym wkurza i wierci dodatkowo. Ale może to regularne skakanie to nie jest czkawka?


czkawka to własnie regularne takie pukanie, raczej w miejscu gdzie jest główka. tego nei czuje sie jakos strasznie mocno.
a i dzieciom czkawka w ogole nie pzreszkadza, nie wkurza ich to tak jak dorosłych. tak mi połozna powiedziała jak robiła przy Zuzi ktg na patologii. Zuza miała czkawke po 5-10 razy dziennie. hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Może Filipek przemówi z brzucha niedługo? 😉 Ale rzeczywiście dziwne.
Z tym porodem prywatnie to wcale się tak dużo ludzi nie decyduje, nawet jak kasę mają. Sama daleko szukać nie muszę i nawet żona naszego dyra nie będzie rodzić prywatnie. Naprawdę można lepiej zainwestować te 4000 gdy pojawia się dziecko 😜 Pewnie jeśli przeżyję traumę jak Astra w państwowym szpitalu to już drugie urodzę w prywatnej.
Wstałam właśnie. Wyjątkowo wcześnie jak na siebie. Zjem mleko z Chockapick 😁 Dziś mnie dużo roboty czeka, bo piekę ciasto z pomarańczy i robię spaghetti. Może też białe pranie wstawię jak mi sił starczy.

mulant się coś dawno nie odzywała.


hejo, faktycznie u was te ceny absurdalne, u nas sa dwie mega wypasione kliniki, ale w drozszej za naturalny sie płaci 1500zł, a za cc 2000, to w sumie to pzrełkniecia i u nas jak widze po szkole rodzenia duzo par sie decyduje na to. bo tak jak nie wiem, moze i ja bede musiała swojemu ginowi posmarowac zeby cc zrobił, dzis sie okaze, wiec to nie jakas wielka róznica bedzie a komfort inny i daja wyprawke dla dziecka, ubranka, wanienke, nie wiem co tam jeszcze. kurde a u was w tej prywtanej co jest w cenie??

PS> ja wróciłam od lekarza zakaznegoz kontrolnych badan na toxo i sa oki, zakonczyłam leczenie 🙂 dzis na 16:30 jeszcze ginek, zobaczymy jak sie rozmowa potoczy, coz moja setny raz odnowiona infekcja i innymi sprawami.



Wiesz co dokładnie się nie dowiadywałam co jest w cenie, ale z tego co wiem to w tym 3200 siłami natury zawarte jest znieczulenie jeśli sobie zażyczysz. Jeśli w trakcie porodu sn wyniknie konieczność cesarki to się nie dopłaca do 3900. 3900 się płaci za cesarkę taką od razu, że wiesz że masz skierowanie na cc i w ogóle nie próbujesz sn. No i w tej opłacie są też wizyty u lekarza co tydzień od 36 tygodnia. Pobyt w szpitalu to 48 godzin po sn, a po cesarce to nie wiem. Jeśli potrzeba dłużej z jakiś względów to nie dopłacasz.
Ja 1000 za sn lub 1500 za sn ze znieczuleniem zzo to będę musiała zapłacić za poród z dofinansowaniem (i to jak będą miejsca). Fajnie macie jeśli u was normalnie tak kosztuje. W takim przypadku nawet chwili bym się nie zastanawiała. U nas to drogi gips i nawet nie znam nikogo kto by rodził prywatnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep zaliczony, nawet spacer z moim małym rycerzem 🙂
Dotleniłam się wreszcie, wróciłam i nic mnie nie boli 🤪

natalla, weź sobie do głowy,że u Ciebie poród może zacząć się w każdej chwili praktycznie, nwet nie będziesz się o spodziewała,a za chwilę będziesz już miała Krzysia na rękach. Jesteś na takim etapie,że akcja może się rozwinąć w ciągu paru chwil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...