Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia, u mnie żadnych objawów nie było, dopiero przy badaniu u lekarza się okazało. No i potem usg przez pochwę jeszcze potwierdziło,ze ta moja szyjka jest za krótka. Ja przy pierwszej ciąży miałam taką samą akcję, tylko że jakoś tak się to wszystko szybko stało i między badaniami. Nawet nie czułam kiedy mi się wszystko skróciło i kiedy pękł mi pęcherz owodniowy, a był to 7 miesiąc :/
Teraz na szczęście wizyta mi wypadła jak coś tam zaczęło się dziać i można się podleczyć w domu, zamiast leżeć w szpitalu 3 tyg na podtrzymaniu z cieknącymi wodami non stop..Brr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Lady, ja właśnie czekam na te portki 🤪


Właśnie widzę, że dużo osób je kupuje. Oby były wygodne 🙂 Ja niby swoje jeansy sprzed ciąży mogę jeszcze nosić, ale jak siadam to mnie za bardzo w dół brzucha uciskają i muszę rozpinać. A te mają panel to ciepło w nery będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
Ceny na allegro bardzo konkurencyjne jak zawsze. Na pewno coś dla siebie znajdziesz. Wczoraj kupiłam swoja ulubioną bazę pod cienie artdeco za 19,90. A w sklepie potrafi 50 kosztować 🤔. Eucerin na rozstępy też dużo taniej niż w aptece.

Ja np kupuje sobie podkład Revlon, bo tylko ten mnie nie uczula. Na allegro koło 30zł, a u nas w sklepie kosztuje ponad 80zł, więc różnica jest uderzająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ceny na allegro bardzo konkurencyjne jak zawsze. Na pewno coś dla siebie znajdziesz. Wczoraj kupiłam swoja ulubioną bazę pod cienie artdeco za 19,90. A w sklepie potrafi 50 kosztować 🤔. Eucerin na rozstępy też dużo taniej niż w aptece.

Ja np kupuje sobie podkład Revlon, bo tylko ten mnie nie uczula. Na allegro koło 30zł, a u nas w sklepie kosztuje ponad 80zł, więc różnica jest uderzająca.


Ja tez używam Revlona podkład i tylko na allegro już kupuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do szyjki to tez muszę uważać i się kontrolować u lekarza co chwilę, bo fizjologicznie mam krótką plus uciętą stożkowo po tym zabiegu co miałam. Póki co jest ok według obu lekarzy. Mój prowadzący jeszcze mówi, że blizna po takiej operacji wzmocniła szyjkę. Oby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
A co do szyjki to tez muszę uważać i się kontrolować u lekarza co chwilę, bo fizjologicznie mam krótką plus uciętą stożkowo po tym zabiegu co miałam. Póki co jest ok według obu lekarzy. Mój prowadzący jeszcze mówi, że blizna po takiej operacji wzmocniła szyjkę. Oby.

No oby tak było. Mnie to denerwuje szczerze mówiąc,że znam wiele kobiet, które w ogóle o siebie w ciąży nie dbają, dźwigają zakupy, przemęczają się, nie dbają o to, co jedzą, etc, a jakoś udaje im się dotrwać do terminu porodu bez komplikacji i rodzą zdrowiuśkie dzieci. A człowiek tu już na rzęsach niemal tańczy i zawsze kurwa coś...

Aż mi się przypomniało:
http://www.youtube.com/watch?v=VCH6n-OGSJA
😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czasem dźwigam zakupy, bo zawsze mi się wydaje, że jeszcze torba nie jest tak ciężka, a w rezultacie ledwo do domu docieram :/ Niby raz w tygodniu Łukasz robi wielkie zakupy na cały tydzień, według mojej listy oczywiście, ale ja nigdy nie umiem się tak zorganizować by o czymś nie zapomnieć. Albo np. wymyślę jakieś danie, którego nie planowałam. Ostatnio mnie opierdzielił ciężko, bo poszłam do sklepu i się nie mogłam powstrzymać by nie kupic bananów i mandarynek. Wzięłam ich po kilogramie plus inne nie małe zakupy. Niby torba więcej niż 5 kilo nie ważyła, ale potem plecy nieźle mnie bolały. To jednak ciąża i nie można przeginać. Z drugiej strony np. kuzyna żona będąc w drugiej ciąży dźwigała często swojego pierwszego syna, który ma półtora roku. Po prostu płakał i chciał na ręce. Nic jej się w ciąży nie działo i urodziła zdrowego drugiego synka. Jak się nic nie dzieje to właściwie takie rzeczy dużego wpływu nie maja, ale jak się coś dzieje to juz jak z jajem trzeba ze sobą postępować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz ze śniegiem u mnie pada :/ Byłam zobaczyć jak tam moja Saba po wypadku, podsypałam jej pedigree i leży sobie biedactwo. Teraz sobie zrobiłam gorącą czekoladę i zajadam rodzynki. Bartuś został uprowadzony przez babcię do jej koleżanki, bo ona też ma wnuka w jego wieku i się razem bawią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
. Jak się nic nie dzieje to właściwie takie rzeczy dużego wpływu nie maja, ale jak się coś dzieje to juz jak z jajem trzeba ze sobą postępować.

Przede wszystkim kwestia organizmu i budowy kobiety. U mnie już taka anatomia - podejrzewam,ze gdybym Bartka wzięła na ręce, to moja Wikusia wyskoczyłaby na podłogę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
. Jak się nic nie dzieje to właściwie takie rzeczy dużego wpływu nie maja, ale jak się coś dzieje to juz jak z jajem trzeba ze sobą postępować.

Przede wszystkim kwestia organizmu i budowy kobiety. U mnie już taka anatomia - podejrzewam,ze gdybym Bartka wzięła na ręce, to moja Wikusia wyskoczyłaby na podłogę 🤨


Możesz pozytyw w tym taki znaleźć, że muszą Cię jak księżną traktować w czasie ciąży. Wiem, że czasem by się chciało polatać, ale te 9 miesięcy da się wytrzymać 😉
Idę się wykąpać, bo wciąż w piżamie siedzę, łóżka nie pościeliłam, a moja Dorotka niedługo się przyczłapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej lasencje;D ja właśnie wrociłam od gina i wszystko ok;D Filip to Filip, chłop z jajami;D zdrowy 🤪 gin go mierzył, ale ogolnie powiedział , że ma łącznie 30 cm na bank ale od głowki do pupy nie mierzył go, ale za to zważył porządnie, mały waży 850 gram.
Mam zdjęcia, takie sobie bo mały siedział tak, że nogi miał na głowie i ręce te i nogi i ręce skrzyżowane, ale gin tak robił że twarz widziałam i mam ujęcie ust i nosa i już mam wrażenie że usta ma po moim M 😞 a skąd ja mogę nawet to wnioskować, ale taka moja schiza. Bo moj M ma wszystko ładnie pięknie, ale usta ma małe, wąskie i takie no brzydkie no.
Mały 3 razy ziewał, pokazał język, tzn gin mi pokazał że mały pokazał język.

Zdjęcia wkleję jutro albo dziś poźnym wieczorem, bo Mateusz zabrał ten wyciąg aby babci pokazać i mi w domu zeskanuje bo sobie skaner zakupił nie dawno no i zwroci zdjęcia 🙂
A zapłaciłam 100 zł za usg przez brzuch+usg pochwowe aby sprawdzić jak tam szyjka+ zdjęcia małego+ zdjęcia szyjki 😁 a szyjkę mam 3 cm i 38 mm o ile czegoś nie pokręciłam, nie wiem musiałabym zajrzeć w wyciąg 😜

Dobra, ja was zaraz nadrobię ale najpierw musiałam się pochwalić;D bo było tak super, tak go lubię, cały czas chichraliśmy się z tym lekarzem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super,ze Filipek to Filipek 🙂

My idziemy w srode na usg 🙂Matko,ale mam dzisiaj zalatany dzien.jeszcze troche i po malego jade.Maz jakis chory chodzi 😁Aaaa takkk smakowala wczoraj wódeczka o smaku orzechów laskowych-hihihihi.
Dzisiaj odebralam kubki na prezenty swiateczne i dalam powiekszyc zdjecie od Niko.
Teraz czas poplacic rachunki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Lady, byłam 2 dni u mamusi hehe Barbórka zaliczona. Podróż na rozłożonym siedzeniu, trochę pospałam. Tam też cały czas prawie na leżąco, bo na mnie krzyczeli 🥴 Co do moich dolegliwości, to doszło mi twardnienie brzucha, byłam u mojej pani dr w sobotę i kazała mi brac magnez 3 razy dziennie i jak na razie pomaga zdecydowanie. Tak myślę,ze w środę pojadę moze na tą glukozę. Ble.


witaj w klubie, jak tez sie w srode wybieram an glukoze. jakos sie boje, ajks ei bede po tym czuła, wiec maz mnie zawiezie, wole nie ryzykowac i nie kierowac, zwłaszcza ze nie znam tamtych rewirów, a tam jeszcze jedna za druga uliczka to jednokierunkowe. wiec nie chce bładzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...