Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Obdarzona pierwsze miałam w 4 tyg ciazy, zeby potwierdzic ciąże, pozniej w 6 bo miałam bardzo mocene bóle,takie, że budzily mnie kilka nocy z rzedu i si z wijalam zrobili mi je w szpitalu i wpisali w rozpoznanie poronienie zagrazajace kolejne mialam w 9 tyg no i teraz w 12 , teraz badal fałd karkowy na zespol downa i czy poprawnie przepływa maluszkowi krew w tetnicach, pokazał mi tez jak bije mu serduszko, widzialam jak trzymał raczne na główce, pozniej zasnal wiec pan doktor go budzil przez 15 min bo chcial zobaczyc ten kark maluch wstal i zaczal ssac kciuk, zbadal kark i jak znow sie przewrocil to pokazal kosc udowa, szczeke i kosc nosowa. Moj skarbek juz wyglada jak normalna dzidzia ma wszystko na miejscu 🙂 dodam, że ja chodze do lekarza prywatnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wracam do Was 🙂 W końcu pracę skończyłam i teraz sobie odpocznę!!! 🤪

Ja dziś mam taki apetyt że hoho!!! Od 14 zjadłam 3 porcje spagetti i to takie wielkie, i prawie 2 kg mrożonego arbuza + lody(ale to przecież norma).
No i czuję że praca już po pierwszym dniu wysysa ze mnie energię, bo teraz to gości mam co chwile, nie to co ostatnio. 🙂) Ale to dobrze- nie nudzimy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 tym imbirem robiłam i wymiotowałam tak czy tak, ale podobno na niektórych działa 😉 Mi liczy 60 z usg, badaniem i rozmową jak na Krk strasznie mi się udało, normalnie to musiałabym płacić minimum tyle co Ty 😉
Obdarzona mi się śniło, że na swoim USG widziałam takiego stwora z filmu "Faceci w czerni" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam mega dziwne sny. Na prawdę tylko, że zamiast se obudzić to ja śpię dalej bo jestem ciekawa co dalej. 🙂 No ale dzisia mialam taki trochę staszny. Sniło mi się że mąż nie mogł mnie dobudzić dluższy czas a z w koncu wszyscy myśleleli ze nie zyje i mialam zrobiony pogrzeb.... a wiecie co? Mi sie po prostu tak dobrze spalo ze nie chcialam sie budzic 😁 Głupie jak nie wieml ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, moim zdaniem 120zł to norma, zwłaszcza w wiekszych miastach, 60zł z usg bardzo mało. ja chodziłam prywatnie ale nie na kazdym miałam uzg. płaciłam 80zł za wizyte a z USG 130zł. nie sadze zeby konieczne było usg na kazdej wizycie, a wrecz niektórzy twierdza ze nie ejst zdrowo tak czesto.
prywatni lekarze zeby wziac kase to jzu robia, dla nich to kasa, a wiele ich to nie kosztuje.
jak sei cos dzieje to i owszem mozna sprawdzic, np jak potem w óóxniejszym czasie dziecko sie mało rusza czy cos, ale wielu rzeczy nie zobaczysz na usg. od jakichs nieprawidłowosci, chórb sa badania prenatalne ale jedno kosztuje 200zł, a sa 3 badania, wiec kazde penwie po tyle. niby mówia ze na dzieciach sie nie powinno oszczedzac, ale...
a gdzie rodzicie?? w panstwowym szpitalu czy w jakichs prywatnych klinikach??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj gin, co prywatnie do niego kiedyś chodziłam to jest najlepszy w powiecie i na nfz trzeba umowić się do niego 2 miesiące przed aby Cię przyjął. Ale prywatnie bierze 70 zł za wizytę, i to mi brał zawsze 70 zł a miałam i badanie na fotelu+ usg+ jego śmieszne kawały 😜 raz tylko 100 zł płaciłam ale to miałam wymaz pobierany:P i w ogole taki miał odjechany gabinet, że szok;D ale teraz na nfz bo ja tyle kaski nie mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jak ja w PL prywatnie chodziłam to za wizytę ze wszystkim 100zł rówe płaciłam. Co 2 tyg na wizycie byłam i co wizyte usg. Wtedy bym chodzia b. chętnie na nfz ale u nas to jedna gin-poł. przyjmuje co jeszcze 50 lat temu mojej babci ciążę prowadziła. No wiec ja się boję... Kobieta pod 80 już pochodzi.
A terazto ja wam powiem ze bym chciaą placić tyle co wy. Już tam o wizyte nie chodz bo i tak chodzę pryatnie do polsiej gin, ale jesli mam miec wykonane jakikolwiek badanie to za każde osobno 38 euro.... I to nie zaeżnie czy na służbę zdrowia czy prywatnie. Kazdy płaci. No ale co zrobie... Jak trzeba to trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...