Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mamamaliszka napisał(a):
hej dziewczynki
ja wczoraj byłam u mojej gin - zrobiła mi usg 🙂 widziałam fasolkę 🙂 bijące serduszko, główkę, zalążki rączek 🙂)) dzidzia ma się dobrze. krwiaczek jest cały czas, ale nie ma wpływu na rozwój fasolki. za jakiś czas powinien się wchłonąć 🙂
w sobotę śmigamy na 2tygodnie nad morze dojodować Zulcie i fasolkę 🙂


hehe,a myslałam ze tylko my nasza Zuzie nazywamy zulcia 🙂 fajnie ze u Ciebie wszytsko oki. ja od wczoraj mam straszne bole brzucha, ale to pzrez siedzaca prace za biurkiem i mój okropny 8 tydzien. wtedy tez zaczeły sie problemy w tym czasie. ciekawe czy wytrwam do wtorku do wizyty 😞 narazie jade na nospie jak mnie boli. ale wczoraj wieczorkiem sie wczesniej połozyłam spac i przeszło. narazie póki co jest dobrze. mam nadzieje ze nie bede musiała isc znów na zwolnienie jak wtedy, i ze nie bedzie zadnego plamienia tfu tfu.
a jak wyglądał twój pierwszy trymestr w poprzedniej ciazy mamaliszka?? bez problemów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Aha 😁 no ja też planuję kupować drobne rzeczy. Też chcę kupić pościel, kupie chyba kremową, bo taka neutralna i dla chłopca i dla dziewczynki 😁 i rożek też ale to na allegro:P myślę też aby zacząć składować tetrowki:P
o ubranka zacznę się pytać powoli, czy ma ktoś pożyczyć, bo rozmiar 56 dla noworodka to nie opłaca się aż tyle kupować, bo to drogie, a po miesiącu dzidzia wyrośnie:P

z doswiadczenia wiem ze nie opłaca sie kupowac rozm. 56. my kupilismy 62 od razu i ew sie podginało rekawki. nawet 56 mzoe byc za duze, bo dziecko zaraz po urodzeniu jest cały czas skulone, dopiero ok miesiaca sie wyprostowuje. a teraz dzidzie tez rodza sie wieksze, wiec mysle ze od razu kupujcie 62, a z tego rozmiarku tez zobaczycie ze szybko wyrosna, jednego dnia zakładasz, drugiego juz jest za małe. ja bym polecała jednak 62 od razu.
a i powiem wam ze ja przy pierwszej ciazy nie znałam płci do porodu, bo mała była ulozona pupką za moim spojeniem łonowym i usg nie mogłam zajrzec co to jest za płec. i kupiłam wszytko kremowe, zielone, zołte. najsmieszniejsze ze pzred ciaza nie znosiłam zielonego,a potem pokoik pomalwałam na zielono i kupiłam wyprawke zielona do szpitala 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuski 🙂 poczatek ciazy kiedy to bylo 🙂 ja juz odliczam pomalu dni do porodu 🙂 ja np ciuszki mam od rozmiaru 56 🙂 pomalu ciuszki kupowalam i az do rozmiaru 68 🙂 uwazajcie na siebie zycze powodzenia 🙂 ja o plci dziecka dowiedzialam sie juz w 13 tygodniu 🙂 kazde kolejne usg potwierdzalo ze to dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
Hej mamuski 🙂 poczatek ciazy kiedy to bylo 🙂 ja juz odliczam pomalu dni do porodu 🙂 ja np ciuszki mam od rozmiaru 56 🙂 pomalu ciuszki kupowalam i az do rozmiaru 68 🙂 uwazajcie na siebie zycze powodzenia 🙂 ja o plci dziecka dowiedzialam sie juz w 13 tygodniu 🙂 kazde kolejne usg potwierdzalo ze to dziewczynka 🙂

to gratulacje kochana, powodzenia, oby jak najszybciej, najlżej i oczywiscie bez komplikacji. fajnie ze bedziesz juz miała kruszynke przy sobie. a na kiedy masz termin i jak bedzie miała na imię 🙂 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nefretetete666 napisał(a):
A ja strasznie dużo rzeczy dostałam od znajomych : mam już lóżeczko z amteracem,fotelik samochodowy,ubranka do 2 roku życia dziecka,mate edukacyjna.Także mniejsze wydatki mnie czekaja

my tez jako ostatniw rodzinie sie pobralismy i rodzimy dzieci wiec prawie wszytsko dostalismy.a zreszta u mnie w pracy ubranka tez wedruja od dziecka do dziecka 🙂 nio i teraz bardzo duzo mam po starszej córeczce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie mam zamiar kupić 62 rozmiar i większe, a 56 pożyczę od koleżanek i rodziny 😁
ja nie mogę kupic nawet pościeli 😞
Tak co do usg, to ja jeszcze poczekam 😁
na 22 sierpnia mam kolejną wizytę u ginka w szpitalu, ale w jego gabinecie nie ma usg, ale jeśli skoro jest to szpital i to powiatowy, no to gdzieś w jakimś gabinecie musi być usg takie co ginekolog z niego korzysta. Może ostatnio jak byłam to lekarz stwierdził, że 9 tydzień to za wcześnie, i zrobi mi usg 22:P zresztą ja się go zapytam:P i jeśli mi zrobi usg, spoko. W tedy będę spokojna, i w tedy na następne usg pojadę tak w 16 tyg, na wykrycie płci ale to już prywatnie;D jestem taka ciekawa i taka zakochana w mojej fasolce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewci@ Ty pisałaś , że Cię brzuch boli. Mnie też:/ to jest takie trochę niepokojące. Brzuch boli mnie gdy dużo chodzę, a chodzę ostatnio dużo, bo nie mam prawa jazdy, wszędzie daleko więc na nożkach muszę:/ i w tedy odczuwam bol, takie jakby ktoś za przeproszeniem wsadził mi palec do pochwy głęboko i ciągnął mnie za macice:/ takie ciągnięcie czuję. Czuję też inne bole, np. coś mnie ukłuje, punktowo mnie zaboli na środku podbrzusza, albo po prostu boli tak , że czuję że tam się rozrasta:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis spałam super, ale dlatego pewnie ze bolał mnie brzuch i byłam po nospie, wiec ok.
obdarzona ja bym odłozyła zakupy przynajmniej do drugiego trymestru, jak bedziesz sie lepiej czuła, minie prawdopodobienstwo poronienia, dzeiwczyny nie strasze was, ale trzeba w tym czasie bardzo duzo odpoczywac. ból brzucha jest raczej normalny na poczatku, wszytsko sie rozszerza, tym bardziej jak wazycie po 45 kg. ja mam prawie 2 razy wiecej i mnie tez boli. uwazajcie na plamienia, jak tylko nie daj boze sie pojawi to od razu do gin. plamienia np w tyg 8 to moze byc norma , mzoe byc spowodowane wystapieniem miesiaczki, tzn w ciazy jej nie ma ale npormalnie by sie tak pojawiła, wiec tzreba uwazac i sprawdzic. bo mzoe to tez byc zły objaw... jak w pierwszej ciazy po plamieniu dostałam tabletki na podtrzymanie i nakaz lezenia do 13 tygodnia plackiem. mogłam wstac tylko na siku a jedzenie w łóżku. i kochana obdarzona radze ci dobrze zebys zwolniła, chodzenia ciagłe nie jest dobre, trzeba wypoczywac, spac, lezec, a nie chodzic wszedzie i na piechotę. i od tego mzoe bolec brzuch, to pzreciazenie. jak odlezysz, godzinke czy dwie, od razu powinno pzrejsc, ale nie mozna sie pzreciazac, jesli zalezy Ci na dziecku. bedzie 2 trymestr to bedzie spokojnie czas i siła na bieganie za wyprawka dla maluszka.
a co do USG to lekarz musi zrobic w trakcie ciazy 3 usg, w 12-13 tygodniu, 21-24 (tzw. połówkowe), na nim wykrywa się płec dziecka, a potem an koneic ciazy.
zazwuyczaj gin zeby potwierdzic ciaze robi uzg na poczatkuz eby zobaczyc czy zreczywiscie jest czy nie, samym badaniem sie nie da. co prawda sa czynniki, ale na 100% powiedziec wtedy nie mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewci@ ja bym chciała nie chodzić, tylko, że teraz w tamtym i tym tygodniu miałam badania, i wizytę u lekarza i u ginka, a ja mam do szpitala 30 km 😞 tata jest z naszym autem w niemczech a siostry auto w naprawie, I muszę pieszo chodzić na busa. Ogolnie dziś i jutro się nigdzie nie wybieram więc siedzę na dupci spokojnie, i w ogole wydaję mi się, że jest ok, bo z 48 kg przytyłam do 51, i w ogole brzuszek zaczyna wystawać lekko także to mnie uspokaja.
Nie ukrywam , że boję się nie raz, że poronie ale staram się o tym nawet nie myśleć. Zależy mi na usg bo prawdę mowiąc chyba nic mnie tak nie uspokoi jak zobaczę moje dzidzi całe i zdrowe 😉 Co do zakupow, to mama wybiła mi je z głowy i też powiedziała, że 1 trymestr jest najgorszy jeśli chodzi o bezpieczeństwo ciąży i że ponoć takie wczesne kupowanie przynosi pecha. Generalnie tak sobie pomyślałam, że jakbym sobie naskładowała już jakieś rzeczy, a tu nagle poronienie, i bym musiała na nie patrzeć to aż mi się płakać chce. Więc zacznę tak w 6 miesiącu kupować. Mama powiedziała, że rozumie mnie, że jak była w 1 ciąży to tez chciała wszystko szybko szybko 🙂

Co do Twoich jeszcze boli, to rozumiem Twoje obawy, bo skoro miałaś wcześniej w w ciąży plamienia i musiałaś leżeć do 13 tyg, to teraz na pewno chcesz tego uniknąć. Ale na bank będzie wszystko jak należy. Ja np. miałam plamienia w ciąży w tedy jak mi miała wypaść miesiączka pierwsza, to były takie brunatne plamienia lekkie, ale trwały 2 dni i potem zrobiłam test za kilka dni i 2 kreski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie niektórym dziewczynom sie pojawia cos w rodzaju okresu, jest to własnie taki pseudo okres, jak ma niewielkie nasilenie albo takie brudzenie to własnie sygnał ze to mzoe byc ciaza.
nio narazie sfolguj z chodzeniem jak nie musisz. z ubrankami i reszta naprawde jesli wszytsko jets ok, mozna sie za to zabrac spokojnie w drugim trymestrze. brzuszek nie pzreszkdza jeszcze tak bardzo i dolegliwosci z pierwszego trymestru mijają. fajnie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewci@ napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
Hej mamuski 🙂 poczatek ciazy kiedy to bylo 🙂 ja juz odliczam pomalu dni do porodu 🙂 ja np ciuszki mam od rozmiaru 56 🙂 pomalu ciuszki kupowalam i az do rozmiaru 68 🙂 uwazajcie na siebie zycze powodzenia 🙂 ja o plci dziecka dowiedzialam sie juz w 13 tygodniu 🙂 kazde kolejne usg potwierdzalo ze to dziewczynka 🙂

to gratulacje kochana, powodzenia, oby jak najszybciej, najlżej i oczywiscie bez komplikacji. fajnie ze bedziesz juz miała kruszynke przy sobie. a na kiedy masz termin i jak bedzie miała na imię 🙂 ??


termin mam na wg OMI 28 wrzesien a wg usg 24 wrzesien a malutka na imie bedzie miala Larysa 🙂 zdrobniale Lara Larunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona napisał(a):
Ewci@ a Ty planowałaś tą ciążę??
Jsna, ładne imię, mam mała kuzyneczkę z tym imieniem 😁


serio ma tak na imie? to super, moja rodzina jest przeciwna temu imieniu ale moj maz sie uparl uslyszal od kolegi to imie i do brzuszka lara mowi wiec nie mam serca dac malej inaczej na imie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jasna przepiekne imie dla dziecka. Jak pracowalam w domu kombatanta to jedna pani miala na imie wlasnie Larysa i kazdy podziwial jej imie ze takie piekne i malo spotykane. To chyba staro rosyjskie imie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiek01001 napisał(a):
Hej. Jasna przepiekne imie dla dziecka. Jak pracowalam w domu kombatanta to jedna pani miala na imie wlasnie Larysa i kazdy podziwial jej imie ze takie piekne i malo spotykane. To chyba staro rosyjskie imie?


szczerze to nie wiem tez wydaje mi sie rosyjskie... 🙂 milo slyszec ze wam sie podoba, domyslam sie ze nie kazdemu to imie bedzie sie podobalo ze wzgledu na to ze zadko spotykane jest heh ogolnie chcialam dac na imie Julia ale po pierwsze pelne tych Julek a po drugie meza kuzynka tak dala swojej coreczce na imie wiec tak glupio... i tak Lara, Larunia bede mowila Larysa tylko w papierach bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz jest moda na imiona stare i rzadko spotykane. Bedzie po prostu oryginalna i jedyna. a imie Julia jest teraz najczesciej dawanym imieniem dla dziewczynki wiec bedzie pelno Juli w klasie. ja jeszcze nie wiem co bedfzie mysle ze chlopak choc marzy mi sie dziewczynka i tez ciagle mysle nad imieniem bo chce dac takie niepowtarzalne. ale nic mi nie przychodzi do glowy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larysa jest bardzo bardzo oryginalnym imieniem, i Lara jako zdrobnienie też jest bardzo ładne. Ale np. gdy Twoja coreczka będzie już powiedzmy dojrzałą kobietą to Larysa będzie bardzo fajnie i odpowiednio brzmiało 🙂 w ogole to imię kojarzy mi się z czymś delikatnym, subtelnym, z Irysem wiosennym i z poezją 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...