Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no ja dzisiaj kolejne pranko wstawiam zaraz tylko niech na dwór wyjdą to będe miała chwilke
obiadek juz wymyslony więc tylko realizacja, ale poki co zgaga jak byk bo cały czas z dupą do góry lezę, a plecy napierdalają mnie niemiłosiernie od tego lezenia aż piecze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Astra, no mama miała kupę szczęścia.. kiedyś to był ciemnogrod i totalna olewka:/
Sztunia, pierz pierz nie ma co zwlekać 😁
Mulant, oo widzę że dobra aura Cię otacza 😁


ja też mam taką duchotę na chacie , że masakra. a w kuchni istne piekło:/
Wszystko przez to słońce 😁
ohhh... co za dzień..masakra zalatany. Ale wieczorkiem będzie relax, a jutro kino z moim M 😁 Mmmm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Astra napisał(a):
Moja mama jak rodziła mojego brata (naturalnie, mimo wady wzroku i tego,że ona drobinka, a Łukasz prawie 5 kg miał), to jej oczy na wierzch wyszły. Czerwone, spękane, szok. Trzy dni po porodzie nic nie widziała,a wzrok jej tak niespodziewanie zaginął, jak się nachyliła po kubek do szafki koło łóżka, i spadła. Widzisz, 18 lat temu to rzeźnicy, a nie lekarze byli. Wiedzieli o wszystkim, a i tak na siłę kazali jej cisnąć i całe parcie oczami wyszło. Brr...miesiąc była w szpitalu przez to.


Pamiętam już kiedyś o tym pisałaś. Mój gin powiedział, że niezależnie od wszystkiego będę musiała mieć znieczulenie zewnątrzoponowe, tylko muszę mieć zaświadczenie od okulistki. Nie będę się kłócić, bo jak mi się wada z -4,75 i -5,25 pogłębi to już prawie jak kalectwo 🤨

Dobra uciekam do szkoły. Jaki mróz na dworze brrr 🥴



o lady, to mysle ze moze byc cc. i minusy, one podobno gorzej sie pogłebic moga. nie ryzykuj, nawet jak nie chcesz cc, po co amsz biedy se narobic. bedziesz potrzebna po porodzie dzidzi pzrez całe zycie, a poród trwa chwilke, nie mozna se zaszkodzic.


Ogółem to cesarkę się zaleca nie ze względu na dużą wadę wzroku, tylko stan siatkówki. Przy dużych wadach wzroku zazwyczaj występują też zmiany zwyrodnieniowe siatkówki. Ja z tym problemu nie mam, bo dbam o oczy bardzo i leczę się prywatnie od podstawówki. Od ósmej klasy nie postąpiła mi też wada. Przed ciążą byłam na kontroli i wtedy nie było przeciwwskazań do porodu sn, jeśli by ten poród się nie przeciągał. Jednak wszystkie badania i tak trzeba powtórzyć na koniec ciąży, bo czasem zdarza się, że w ciąży wada postępuje, albo dochodzą inne dolegliwości związane z oczami i wtedy już trzeba cc. Jeśli będzie wszystko ok to mogę spokojnie siłami natury spróbować.
Mój gin uważa, że powinnam poprosić okulistkę o zaświadczenie i rodzić ze znieczuleniem zewnątrzoponowym. Pewnie tak to się u mnie skończy.
A badania pod kątem czy wszystko ok z oczami miałam wiosną bardzo szczegółowe, bo oprócz tych tradycyjnych u okulisty miałam jeszcze USG tętnic przymózgowych i rezonans magnetyczny ze względu na jedną migrenę, w której przez chwilę przestałam widzieć na oczy 🤨 Wtedy to się nieźle przeraziłam. Wyszło, że to wina tak strasznej migreny, a z oczami wszystko w porządku.

Wróciliśmy ze szkoły. Dziś było o porodzie. Co wziąć do szpitala, jakie są objawy i ogólnie co to później się dzieje. W sumie chyba nic odkrywczego co bym nie wiedziała wcześniej. Oczywiście każą nie panikować, ale to mi się za pewne nie uda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulancik super brzusio 🙂

ja gnije sama w domku,moi pojechali, wiec sie wynudze na smierc. czytam, piore, obejrzałam chyba z 10 odcinków "julii" na kompie, zaległych co chodziłam wieczorami do szkoły rodzenia. i zdycham z nic nie robienia 🙂 hehe
okropne to.
ale lepsze chyba niz horror, który ma ta moja kolezanka co urodziła 16 stycznia drugie dziecko pzrez cc, chłop w robocie, ejst prezesemw firmie,a ona z dwójka dzieci, mały cały czas płacze, nie spi, i w odzien i w nocy, lekarka powiedziała ze to mzoe byc nietolerancja laktozy i tzreba bedzie pewnie piers odstawic a zaczac nutramigen podawac, fuuujjjjj. a starsza Zuzia cierpi jzu od dłuzszego czasu an okropne zaparcia i tez nie spi wcale, cały czas ie mamy dopomina, zeby brzuszek masowała itd. i lekarka móiła ze tzreba ja połozyc do szpitala i badania porobic. a ta biedna kolezanka sama, sie nie rozdwoi. powiedziała ze nawet umyc sie nie ma kiedy... szok. takze chyba wole byc jeszcze w ciazy, mimo ze juz lekko nie jest 😞

a co Wy tak cicho?? naprawde nams ie wena skonczyła czy co??
jedne w szpitalu, drugie gdzies pewnie w rozjazdach, szok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale pracowita sobota. Nie skończyliśmy jeszcze wszystkiego, bo trzeba jeszcze przenieść komputer i tym samym przeorganizować przewody. A że zamówiliśmy listwę antyprzepięciową przez allegro to zrobi się to jak już dojdzie.
Za to łazienkę mam już wychuchaną, wydmuchaną. Szafka wisi, wreszcie masa moich kosmetyków ma swoje miejsce. Mama pomogła mi zwalczyć kamień, z którym sobie nie umiałam poradzić przy kranach (krany to ja mam jeszcze po dziadku, bo ogółem cała łazienka jest do remontu, więc jak będę wymieniać to wszystko na raz). Ja się męczyłam do tej pory z jakimś Cilitem kamień i rdza, a jednak nie ma to jak zwykły kwas cytrynowy 😁

obdarzona: no lipę mam z oczami, choć trochę się już przyzwyczaiłam. Ogółem przez to, że noszę głównie soczewki, a przy soczewkach się widzi jakby wady nie było wcale to jak je zdejmę czuję się jak ślepa. Łukasz się ze mnie śmieje, że ja nawet do kąpieli zakładam okulary 😁 Bo kurna jak siedzę godzinę w wannie to mnie głowa zaczyna boleć od słabego widzenia 😜 Rodzić też będę w okularach, bo mi jeszcze inne dziecko podrzucą 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
nio to Lady dałas po robocie jak tyle ogarniete. ja juz padam z tego lenistwa. a ciekawe jak mi Iga da spac w nocy, jak bede sie mogła połozyc o której chce i potem spac do 12. znajac zycie to obudzi mnie wczesnie rano 😞


Już zdecydowałaś, że jednak będzie Iga? 🙂

U mnie się właśnie zaczyna dyskoteka w brzuchu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio raczej tak 🙂
a dzis moi pojechali do mojej babci a Zuzi prababci i jak Zuzia powiedziała ze Iga bedzie sie siostrzyczka nazywac to babcia powiedziała ze takie nowoczesne i krótkie imie. wiecie jak to starszy człowiek, babcia juz po 90-tkę podchodzi. to dla niej pewnie dziwne...
ładne krótkie i współgra nam z nazwiskiem. jedyne co mi sie gryzie to jak mówic jak dzieci sie nazywaja to : Zuzia i Iga (te dwa razy i) jakos tak w wymowie... ale... imie mi sie bardzo podoba, tzn nam.

a teraz jak katowałam ten "julie" to tam były dwie dziewczyny: Kaja i Pola, to tez tak ładnie, az sie zastanawiałam czy by tak nie nazwac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a gdzie Cie boli mulancik??
podbrzusze, krzyz czy gdzie?? tak macica twardnieje??
mi sie wydawało teraz jak byłam na izbie ze tez mam a KTG nic nie pokazało. mzoe to zwykłe pzrepowiadajace.
mnie to strasznie wkurza te kłucie w pochwie, bo to nieprzyjemne bardzo ejst , jak dla mnie...

PS> a moim rodzicom zrobilismy mega niespodzianke odkurzaczem, zadowoleni bardzoz prezentu. i dobzre ze kupilismy bo zanim zajechali to tata odkurzał, a jak wreczyli to była próba generalna i tyle syfu wciagneli... czyli tamten naprawde juz nic nie ciagnał, na to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojoj, ciezko powiedziec, mnie np cały czas boli podbrzusze tak na okres. ale na KTG skurczy nie było.a ale jak Ciebie łapie na chwilke i zaraz mija, wiec moze to jakies skurcze. ale nie nakrecaj sie, powoli... wziełas nospe, mzoe pusci po niej.
a od kiedy tak masz?? skraca sie ten czas pomiedzy skurczami?? to tak jest regularnie co tyle minut cały czas??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mulant: może wybierz się jutro do szpitala by podłączyli pod KTG żeby zobaczyć co to?

ewci@: No to prezent trafiony 🙂 A co do imienia to mi się Iga bardzo podoba, tak samo Ida (odkąd czytałam "Kwiat kalafiora" 😁). U mnie natomiast widziałam, że na początku rodzice i jedna babcia nie byli przekonani do imienia Weronika, za to drugiej babci strasznie się podoba od samego początku i się wszystkim chwali, że będzie miała prawnusie Weronikę. Jeszcze jak dobrze pójdzie to ta prawnusia może się w jej urodziny urodzić, bo 4 kwietnia babcia ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Mulant: może wybierz się jutro do szpitala by podłączyli pod KTG żeby zobaczyć co to?

ewci@: No to prezent trafiony 🙂 A co do imienia to mi się Iga bardzo podoba, tak samo Ida (odkąd czytałam "Kwiat kalafiora" 😁). U mnie natomiast widziałam, że na początku rodzice i jedna babcia nie byli przekonani do imienia Weronika, za to drugiej babci strasznie się podoba od samego początku i się wszystkim chwali, że będzie miała prawnusie Weronikę. Jeszcze jak dobrze pójdzie to ta prawnusia może się w jej urodziny urodzić, bo 4 kwietnia babcia ma 🙂


nio moze mulant tak jak Lady radzi, przeczekaj noc, i zobaczysz jak bedzie,a jak sie nic nie zmieni to jedz na KTG zeby zobaczyc bo sie bedziesz denerwowac ze skurcze a mzoe nic sie nie dzieje, choc jak tak potrafisz pwoiedziec ze co 20-25min to sa regularne.

nio nam podpasowało Iga, a innym jak sie nie podoba to nic, i tak jak miała byc na poczatku Klaudia, i Zuzia miałą byc Klaudia, po prostu sie oklepało, znudziło i jzu tak sie nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a nam sie Klaudia podobała odkad chyba jakies 10 lat temu, jak bylismy moze z rok razem nad rzeka była z rodzicami mała Klaudynka, i taka była słodziutka, anms ie spodobała i mówilismy ze tak nazwiemy cały czas, ale juz tyle lat mineło...
ja zaraz tez cos wszamie, umyje sie i albo ksiazka o prostytutce, albo lulciu pójde...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde obejrzałam w końcu zieloną milę na you tubie. Rzeczywiście rożni się w szczegołach, w liczbach.. np. w książce jest że ten głowny bohater na końcu ma 104 lata a w filmie że 108..

Lady, hehe to Ty mi z tym wzrokiem przypominasz moją bardzo dobrą koleżankę, co ma zwichnięte soczewki ( autentycznie też nie wierzyłam że istnieje takie coś, ale istnieje i jak jej się w oczy spojrzysz jak z nią gadasz to widać jak jej w soczewce jej się coś rusza, taka jakby woda tam ..ch*j wie jak to wam opisać ale masakra) i ona okulary nosi, a jak zdejmie to mało co widzi. Ale taka z niej agentka,że szok. Swego czasu wołaliśmy na nią krecik, bo nie dość , że czarna to jeszcze... ale jej się to podobało i lubiła jak niektorzy bliscy koledzy i koleżanki tak na nią wołali i nawet sama się z tego śmiała 🙂

Ewcia, ja myślałam,że Ty w szpitalu leżysz cały czas. To Ty w domu?

Mulant, nooo muszę Ci powiedzieć że teraz wierzę, że chyba trochę Ci się przybrało 😁 ale super masz brzuszek i super wyglądasz 😁
co do skurczy to może te przepowiadające? może lepiej idź jutro do szpitala na ktg dla świętego spokoju, w razie czego bedziesz wiedziała co i jak 🙂

A ja chyba położę się spać. Jestem zmęczona fizycznie, ale nie umysłowo. Właściwie zaczyna mnie boleć głowa i to nie fajnie, szkoda że nie można brać tabletek.

Tak myślę sobie, że przez prawie całą ciążę nie miałam potrzeby brać tabletek przeciwbolowych , gdyż mało co mnie bolało. No oprocz biodra , ale tabletki by nic nie dały. Nie byłam chora, ani przeziębiona, nie miałam biegunki, nie bolała mnie jakoś mocno głowa, ani żołądek, ani ząb... a przed ciążą notorycznie napierdzielał mnie łeb, a to jakaś sraczka.. może ktoś czuwa nade mną 😁
jedyną zmorą jest zgaga, ale to tabletek zakazanych też nie trzeba. Wystarczy mleko zimne co godzinę , jakieś 6 dużych łykow 🙂

Idę już do wyrka. Jutro kino 😁
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...