Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
śliczne fotki 🙂
ja już nie nadążam za swoim mężem zrobił sobie 3 potężne porcje frytek do tego uszykował 3 kawałki chleba z kiełbaską serkiem i pomidorem mało tego jeszcze zjadł czubaty talerz mojej zachcianki czyli kluchy na pyrach z jajkiem dojadł jeszcze pałeczki z obiadu no i zastanawiam się kto jest w ciąży ja czy on hmm??
🤪 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
śliczne fotki 🙂
ja już nie nadążam za swoim mężem zrobił sobie 3 potężne porcje frytek do tego uszykował 3 kawałki chleba z kiełbaską serkiem i pomidorem mało tego jeszcze zjadł czubaty talerz mojej zachcianki czyli kluchy na pyrach z jajkiem dojadł jeszcze pałeczki z obiadu no i zastanawiam się kto jest w ciąży ja czy on hmm??
🤪 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁 😁 😁


hehe dobry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ co do sikania w nocy to ja też tylko raz, góra dwa razy wstaję. Jak leżę to nie czuję, że mi się jakoś bardzo chce, ale za to jak wstanę to już muszę lecieć biegiem 🙂

Co do tych wód to u nas tłumaczyli, że to w jaki sposób wylatują (czy chluśnie duża ilość na raz, czy się sączy powoli) to zależy od tego, w którym miejscu pęknie pęcherz. Jeśli na samym dole przy szyjce to jest właśnie chluśnięcie w dużej ilości, jak gdzieś wyżej (czasem może nawet na samej górze) to wtedy powoli się sączy i czasem można nawet się nie zorientować, że to wody.
Co do czasu w jakim powinno się iść do szpitala. Jeśli odejdą wody i nie ma żadnych skurczy to jest jeszcze mnóstwo czasu. Mówili, że można spokojnie w domu posiedzieć ze 2-3 godziny, wziąć prysznic. Niestety ja sobie takiego scenariusza nie wyobrażam i nie usiedziałabym tyle czasu. Zapewniała ta położna, że dziecku nic się nie dzieje, gdy te wody odejdą, oczywiście gdy ciąża jest donoszona. Nie pamiętam czemu, może tak jak obdarzona pisała - bo się często wymieniają te wody? Nie wiem.
Jeśli odejdą wody i są skurcze to BEZ PANIKI 😉 Ale trzeba się pospieszyć 🙃 Tu już widzę siebie nie panikującą 😉
Jeśli zaczynają się skurcze, ale wody nie odeszły to trzeba czekać aż będą regularne i dość długie. Należy też chwilę odczekać, bo czasem jest tak, że robią się regularne przez jakiś czas, a potem ustają. Mówiła, że najlepiej jak są co 5 minut i trwają ok. minuty o ile dobrze pamiętam.
Tyle co mówili o oznakach porodu. Generalnie zakładają, że każdy chciałby być w szpitalu jak najkrócej, więc nie warto się spieszyć, bo to nie jest tak hop siup. Ja jednak jakby mi się coś zaczynało to czułabym się bezpieczniej w szpitalu. Nawet jakbym miała tam spędzić kilkanaście godzin czekając na faktyczną akcję. Nie mogłabym tak se siedzieć 2 godziny jak mi wody odejdą bez skurczy, albo czekać z zegarkiem w ręku na skurcze co 5 minut 🤨


ja włąsnie jak mi wody odeszły o 2 w nocy to zadzwoniłam do lekarza zapytac ile mam czasu, bo byłam ze wszytskim w dupie, nieogolona, włosy nieumyte itd. takze on pwoiedział ze mam ze 2h, takze spokojnie.
ale teraz np jakby sie zaczeło od skurczy to nie wiem czy bym usiedziała czekajac na takie co beda co 5 min, jak sztunia.
bym sie tez czuła bezpieczniej niby w szpitalu, ale jak pojedziesz za wczesnie to tez wiesz ile cie tam mzoe spotkac?? jak za długo bedziesz to oksytocyna na szybszy postep porodu itd. wiec mzoe lepiej byc w domku i ta pierwsza faze pzrezyc w zaciszu domowym,z kims bliskim, bez problemów, stresu takiego. a tam jak za długo bedziesz to zaraz zaczna panikowac. nie mówie ze siedziec cały dzien ze skurczami w domku, ake postarams ie chyba opóznic jak najwiecej. chyba ze bede widziała ze sie szybko rozkreca bo przy drugim porodzie to ponoc normalne ze wszytsko ejst 100 razy szybciej. hehe zobaczymy


No właśnie dokładnie to samo mówiła z tą oksytocyną. Że w szpitalu jak z 12 godzin poczekają to jest dobrze, ale zazwyczaj tak po 8 dają. Więc lepiej za wcześnie się tam nie wybierać :/

A co do gęby to miałam okrągłą, ale nie aż tak jak teraz :/ Teraz taka się ulana zrobiła. Ech. No ale teraz będzie tylko gorzej 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, no to coś z tymi wodami musi być, ale my możemy tylko się domyślać 😁 ja Ci powiem,że np. ja teraz jestem już jakoś spokojna.Do 12 tygodnia a nawet dalej bałam się, że poronię, potem zaś bałam się że coś się stanie a dziecko tak czy siak i tak nie przeżyje a teraz wiem, że jeśli coś by się zaczęło, np. odeszły wody czy skurcze to wiem,że Filipek przeżyje skoro wszędzie mowią, że zdrowy.

Lady, pięknie wyglądasz, twarz rzeczywiście troszkę inna i zaokrąglona ale dzięki temu wyglądasz bardzo wdzięcznie 😁 i ta tunika zajebista też taką chcę 😁
Co do tego co Cię uczą na szkole, to mnie uspokoiłaś 😁 ale rzeczywiście, bez paniki się nie da zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Choć ja widzę siebie, ale jeszcze bardziej widzę swoją mamę, to jest taka panikara przecież ona padnie na zawał z 5 razy , będzie się darła, spoci się, będzie latać, krzyczeć na ojca a ja pewnie będe mniej zesrana od niej 😁 jeszcze będę ją uspokajać 😁
Ja myślę sobie, że ja zrobię tak: jak mi się zaczną jakieś skurcze, czy jakieś symptomy to będę milczała jak kamień. Poker face, i no stress. Bo takto mama rozsieje ze wszystkimi panikę a potem się okaże , że to fałszywy alarm 😁 wezmę sobie kąpiel, sprawdzę wszystko, pochodzę itd. ale jak już według mojego uznania będę miała pewność, że to już i że skurcze są regularne, długie itd to w tedy powiem 😁 chyba,że odejdą mi wody... to w tedy tego nie da się ukryć 😁 powiem Mama! dmuchaj ponton, wody mi odeszły 😁!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie dokładnie to samo mówiła z tą oksytocyną. Że w szpitalu jak z 12 godzin poczekają to jest dobrze, ale zazwyczaj tak po 8 dają. Więc lepiej za wcześnie się tam nie wybierać :/

A co do gęby to miałam okrągłą, ale nie aż tak jak teraz :/ Teraz taka się ulana zrobiła. Ech. No ale teraz będzie tylko gorzej 🥴


nio u nas po 12h robia juz cesarke, a oksytocyne nie tylko u nas w szpitalu, ale podaja bardzo syzbko, napewno nei czekaja 8h. patzra czy roxzwarcie postepuje jak nie to wala oksytocyne i maja z głowy. to taka produkcja ze szok. szpital tez jest ograniczony w łózkach, jak przyjedzie kolejan rodzaca to co?? musza se radzic jakos. a u nas sa sale 1os, nie ma rodzenia za parawanami jak któras tu pisała, wiec tym bardziej jest mniej sal i miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gdzie lecicie?
cholera towarzystwa mi dotrzymywać

ja tam nie panikowałam, bo mi siostra nakładła tez dużo do głowy i jakoś te skurcze były dla mnie takie naturalne i wogóle, posrałam się nad samym ranem jak pare razy tak cześciej skurcze dostałam ale potem luz 🙂

lady zdjecia fajne i fajna jesteś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia siedzieliśmy na mieszkaniu bo zimno, ale objedliśmy się i pogadaliśmy 😉 Miło spędziliśmy czas, ja z rodzicami jestem strasznie blisko ponieważ mają tylko mnie 😉 Kurde to Ty też się wytęskniłaś troszkę przez ten weekend 😁
Obdarzona, a pokazałam 🙂 W ogóle zmieniłam się ostatnio, zaczęłam bardziej dbać o porządek hehe nie to co na mieszkaniu studenckim 😁
Mama jeszcze przywiozła kilka rzeczy dla małej, ledwo co wszystko mieścimy w szafach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ggulek, to tak jak ja... dbam teraz o porządek aż przesadnie, choć nie do końca w moim pokoju bo czuję taką lodowatość jak mam za czysto w pokoju 😁
No mamuśki zawsze coś fajnego kupią 😁
No wiem,że wszystkie nie odejdą ale maluszkowi musi być trochę 'łyso' bez tych wod co sobie odeszły.

Sztunia, oj nudzisz się widzę 😞 no ale do wtorku się ponudzisz a potem czeka Cię ciekawe życie z Mają 😁

ja czekam na mojego M 😠 na mojego hamburgera i ciastko francuskie a on gdzie 😠 😠 jak tu się nie wkurwić:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
wszyscy spadają, ja też 😁

chciałam też nie dawno podobną, ale nie było mnie stać 😁 kosztowała 119zł a ja miałam tylko 100 do wydania 😠 😠 😠


A ja kupiłam na szafie raz noszoną za 40 zł 😁 Czasem można tam fajną okazję znaleźć.
http://szafa.pl/c8488502-sukienka-zimowa-pepitka-z-new-yorker-rozm-m.html
Po ciąży też będę mogła nosić, choć mam cicha nadzieję, że będzie na mnie wtedy za duża 😉

Obejrzeliśmy sobie 2 odcinki Californication i zaraz drugi sezon skończymy. Super ten serial, wciąga bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
no nudze sie, troche z laskami pogaduje ale zagladam do Was a tu dupa


Dobrze, że masz kogoś w pokoju. Ja byłam w szpitalu tylko raz w życiu gdy mi fragment szyjki macicy wycinali i to było na jeden dzień, noc i dzień i miałam pokój jednoosobowy to myślałam wtedy, że ocipieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):

Obdarzona, a pokazałam 🙂 W ogóle zmieniłam się ostatnio, zaczęłam bardziej dbać o porządek hehe nie to co na mieszkaniu studenckim 😁


Hahahah nic mi nie mów. Gdybyś widziała mnie ostatnio siedzącą na podłodze przy szafie wydłubującą zapałkami kurz z szyn od drzwi suwanych. Kiedyś to nawet nie zauważałam takich rzeczy. A teraz tak snuję się po domu i ciągle mi coś w oczy wpadnie.
Pisałam ostatnio o tym jak z mamą zwalczyłyśmy kamień w łazience ze starych kranów. Jutro mam ambicję jeszcze doczyścić je szczoteczką do zębów w zakamarkach tam gdzie się nie dało sięgnąć gąbką 🤪 Ja naprawdę nigdy nie miałam pierdolca na punkcie niewiadomo jakiego porządku, a teraz mam potrzebę takiego dopieszczenia każdego kąta. Póki co jeszcze nie robię testu z białą rękawiczką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
obdarzona napisał(a):
wszyscy spadają, ja też 😁

chciałam też nie dawno podobną, ale nie było mnie stać 😁 kosztowała 119zł a ja miałam tylko 100 do wydania 😠 😠 😠


A ja kupiłam na szafie raz noszoną za 40 zł 😁 Czasem można tam fajną okazję znaleźć.
http://szafa.pl/c8488502-sukienka-zimowa-pepitka-z-new-yorker-rozm-m.html
Po ciąży też będę mogła nosić, choć mam cicha nadzieję, że będzie na mnie wtedy za duża 😉

Obejrzeliśmy sobie 2 odcinki Californication i zaraz drugi sezon skończymy. Super ten serial, wciąga bardzo 🙂


lady to ty taka wysoka a nosisz rozmiar M???? O jezu, boze dziewczyny ja sie musze przy was schowac, ja po zuzi jak karmiłam wszytsko było dla mnie za małe, cycki wielkie ze sie w noc nie mogłam zmiescic, jak wracałam do pracy kupiłam sobie kilka koszul, rozmiar 44 czy 46 juz nie pamietam. takze ze mnie big big baba, a wy takie fajne filigranowe. kurde... i co z tego ze ja tylko 7kg przytyłam narazie, a wrecz bez ciazy tez w porywach wazyłam niecałe 78kg. szok. chyba walne focha i ide sobie 😞 brrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...