Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ooo to nie tylko Mania z Ulą takie nie dobre 😁 mój mały dziś w nocy srał i stękał i płakał i tak jak Lady, zawitałam dziś w zombielandzie. Ale humor mam w miarę, ale tylko ja bo mój synuś kwęka od rana. Matko miej mnie w opiece.

Ggulek, widzę że puzzle małżeńskie zaczynają się układać. I dobrze, bo każdy zasługuje na drugą szansę, choć czy w przyadku Twojego męża to druga szansa ?

idę na rosoła 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój dziecior za to potrafi wychłaptać cyca w 5 minut bo zwykle ma taki cug, że mu chyba w samym żołądku ląduje. Nawet z butelki 0m wysscie wszystko w te pędy. A potem stęka na brzuch gnojek jeden 😜
Zdarza się jednak, że leży i się czilałtuje przy cycu przez pół godziny tylko po to żeby pociamkać i przysnąć a potem sie oczywiście obudzić bo dzień przecież nie jest od spania 🙂
Za to jak automacik, godzina 21 kąpanko, cyc na moment i spaaaanieeeeeee do ok. 3 jak dobrze pójdzie 🙂 Kolejne karmienie, usypianie 1-2h i sen do 7-8 ;] I wtedy to już różnie bywa. Dziś np przysną jeszcze i pospaliśmy do 9:30! 😁 Ale to wersja jak wszystko jest okej bo czasami jak za mocno brzuch boli albo nastrój nie ten to jest tragedia :]
W betku nie kładę spać bo mój sypia na brzuchu tylko. W ogóle nie używam pościeli, za poduszkę robi tetra no i kocyki do przykrycia 🙂
A rączki też ma zimne - położna mówiła, że to dlatego bo dzieci mają w większości ściśnięte piąstki.

Gulku cieszę się, że hasbend przejrzał na oczy 🙂 Trzeba dawać szansę i walczyć póki jest o co. A w życiu bywa różnie 🙂
Obdarzona, że Ty jeszcze nie sfiksowałaś od tych jęków :P Ja powoli mam dość 🙃 Ale dziś się wyspałam i jestem twarda. Podjęłabym się opieki nawet nad bliźniakami dlatego Kasia - mogę Manię adoptować! (na chwilę :P) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meti84 napisał(a):
Kurde, prąd wyłaczyli na chwilę 😠
Zapomniałam wam się pochwalić, że moje cyce już są w dobrym stanie. Maltan sprawdził się świetnie, mój prawy cyc (był w opłakanym stanie) odpoczął dwie doby od Zuzinej buźki, laktator muszę ucałować i już karmię z obydwu bez nakładek 🙂 Ulga psychiczna jak cholera 🙂
Dziewczyny, jak długo zawijałyscie maleństwa w rożki, bo mi się wydaję, że chyba Zuzkę przegrzewałam trochę, Teraz spi bez beta. Tylko, że ciągle ma zimne łapki, ale położna mówił, żeby sie tym nie przejmować, ważne, żeby miała stópki ciepłe. Niedrapki jej spadają, bo to taki maluszek jeszcze... 😜


Moja połozna dokładnie to samo mówi 🙂 Ale Wera jeszcze śpi w beciku tylko tak luźno zawiązanym. W dzień ją czasem kocykiem przykrywam, a pod główkę pieluszka tak jak u fikumiku. Ja się wzięłam za mycie podłogi i oczywiście nastąpiła nieplanowana przerwa, bo syrena zawyła i przerwa trwała 50 minut w czasie ciamkania butelki 😉 Moje dziecko zdecydowanie lubi się delektować. Dobra wracam do mycie podłóg zanim ciocia Dorota przyjedzie 😉 No i może w końcu sobie zrobię śniadanie 🤪 Jakoś zapomniałam o tym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeeezuu jaka ta Mania piękn, no takiego boberka małego to nie widziałam. Jak z gazety 🙂

Fiku, no sama też się sobie dziwię. Ale wiesz co , mój Fifi też ma problemy z brzuszkiem ciągle i Twój Jaś też chyba, nie? mój od tygodnia dzień rozpoczyna o ok 5-6 rano stękając,potem wijąc się i płacząc. Ok. godziny 8-9 odblokowuje się dupsko , bóle mijają i zaczyna się koncert pierdów, repertuar kończy się na kupie ok. 10.
mój też potrafi jeść 5-10 minut i koniec. Potem bawi się cycem albo się wkurza przy nim albo śpi 🙂
i pije też łapczywie. Ale mi tak szybko chyba mleko leci,że on nie nadąża pić. Z tego te bóle.
Jak czytam o Twoim Jasiu t,to wydaje mi się,że ma chyba z moim Fifim wspólne jelita.

Kurde? myśle sobie a właściwie zastanawiam się, kiedy będzie pierwsze unga bunga po porodzie. Hm... dalej boli mnie pipku jak ch... więc chyba nie w tym stuleciu 😞 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona hehe no jakaś setna już, ale zdecydowanie ostatnia 😉 A z Twoim jak tam? Fifi ma kolki, że tak jęczy?
Fikumiku no trzeba dawać szansę, szczególnie jak widzę w jaki sposób patrzy na Emi 😉 Dżony śpi na brzuszku też w nocy? Właśnie boję się moją dawać w nocy tyle nagadali w szpitalu, a w dzień lepiej na brzuszku zdecydowanie jej się śpi 😉
Marysia śliczna 🙂
Hmm jeśli chodzi o rożki, beciki itp to u nas odpadają od tygodnia, mała tak się rozkopuje, że niezależnie od tego jak mocno zwiążę nogi golutkie na wierzchu lądują, a w nocy chłodniej. Raz była taka akcja, że wstaję do niej o 3 w nocy, a ta zadowolona leży na rożku, prostopadle do niego i nogi w górze 😁
Spróbujcie tą piosenkę na marudach, u nas pomaga, mimo tego, że jej nie słuchałam w ciąży: http://www.youtube.com/watch?v=c7dyXfHcYw8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona, faktycznie podobne te nasze dzieciory 😁 Szkoda tylko że akurat w kolce. Piszesz, że tez masz nawał w piersiach że aż tryska pewnie. Hm, tak sobie jeszcze myślę czy nie byłoby dobrze żeby ściągac przed karmieniem troszkę mleka żeby właśnie takiego wytrysku nie było, hehe 🙃

Gulek, tak Dżony śpi na brzuchu w nocy 🙂 I też się nasłuchałam, że niebezpieczne itd. Ale od kiedy zasmakował spania na brzuchu to inne pozycje mu nie bardzo pasują. Też się bałam, ale obserwowałam Go dużo razy i widzę że radzi sobie spokojnie z przełożeniem łba na drugi boczek. 🙂 I jak śpi na twardym a nie poduszce to ryzyko zaduszenia jest znikome raczej 🙂

Mam dziś ochotkę na jakiegoś fastfuda albo fryty albo coś innego niezdrowego ale nie ma co, przez te bóle brzucha wracam do podstaw i od początku wprowadzam ;]
A jeszcze kupiłam czerwoną herbatę bo kiedyś sobie tym naprawiłam przemianę materii, wypiłam przed snem i dziś z rańca dziecię zrobiło 2! kupy co się ostatnio nie zdarzało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
Obdarzona, faktycznie podobne te nasze dzieciory 😁 Szkoda tylko że akurat w kolce. Piszesz, że tez masz nawał w piersiach że aż tryska pewnie. Hm, tak sobie jeszcze myślę czy nie byłoby dobrze żeby ściągac przed karmieniem troszkę mleka żeby właśnie takiego wytrysku nie było, hehe 🙃

Gulek, tak Dżony śpi na brzuchu w nocy 🙂 I też się nasłuchałam, że niebezpieczne itd. Ale od kiedy zasmakował spania na brzuchu to inne pozycje mu nie bardzo pasują. Też się bałam, ale obserwowałam Go dużo razy i widzę że radzi sobie spokojnie z przełożeniem łba na drugi boczek. 🙂 I jak śpi na twardym a nie poduszce to ryzyko zaduszenia jest znikome raczej 🙂

Mam dziś ochotkę na jakiegoś fastfuda albo fryty albo coś innego niezdrowego ale nie ma co, przez te bóle brzucha wracam do podstaw i od początku wprowadzam ;]
A jeszcze kupiłam czerwoną herbatę bo kiedyś sobie tym naprawiłam przemianę materii, wypiłam przed snem i dziś z rańca dziecię zrobiło 2! kupy co się ostatnio nie zdarzało 🙂

Kurcze, widze ze ni tylko ja marze dzis o frytach, albo soczystym kebabie, Niestety, mojej dzidzi by sie to nie spodobalo. jakos wytrzymam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo dziołchy mój wielki chłopak dziś po spacerze i śpi
wczoraj wypil 160ml po kąpaniu i spał od 21 do 3 rano co jest sukcesem
w dzień dostaje bebiko a na noc mleczko dla żarłoków
dostaliśmy potówek eh 😠 😠
napiłam się jego herbaty z kopru i dziś cały dzień mama wali bączki takie jak synek dziś też mały został z babcią na 2 godzinki
mamy już peselek małego 🤪 🤪
rana nadal boli 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikumiku, tez właśnie wróciłam do podstaw i powolutku wprowadzam nowe rzeczy i widzę, że to przynosi efekt 🙂 Ale jak to jest, że te kolki tak z opóźnieniem się pojawiają? Przez pierwszy miesiąc jadlam wszystko i nic jej nie dolegało a teraz dupa blada:/ No ale grunt, że się z tym względnie uporałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulant, moja też dziś z babcią posiedziała, bo ja zaś u dentysty miałam wizytę. I się wkurzyłam na teściową, bo wyszła z Ulą na spacerek (co się chwali akurat) i stwierdziła, że jest bardzo ciepło i zdjęła małej czapeczkę. A wiało przecież jak cholera 😠 Jak skomentowałam, że to chyba nie był najlepszy pomysł, to stwierdziła, że ona dwójkę dzieci wychowała i wie co robi 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Mulant, moja też dziś z babcią posiedziała, bo ja zaś u dentysty miałam wizytę. I się wkurzyłam na teściową, bo wyszła z Ulą na spacerek (co się chwali akurat) i stwierdziła, że jest bardzo ciepło i zdjęła małej czapeczkę. A wiało przecież jak cholera 😠 Jak skomentowałam, że to chyba nie był najlepszy pomysł, to stwierdziła, że ona dwójkę dzieci wychowała i wie co robi 😠 😠


Leliva współczuje , ja bym jej powiedziała! Też bym się wściekła. ale nie martw się, ja mieszkam z Teściami to też nie raz mnie szlak trafia. Nie raz jej głupie teksty typu MAMA ROBI KRZYWDE itp. masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY czy nie możecie się doczekać tego pierwszego razu z facetem;D bo ja czekam jak na zbawienie 🙂 mówie mojemu żeby zbierał siły, albo że będzie cienko piszczał 😁 aż mi się śnią takie sytuacje 🙂 i że mi dooobrze było, a ze snami jest na odwrót. Czyżby było źle 😞 będzie boleć czy coś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
A czym najlepiej ściągać gilki z noska? Sopelkiem czy gruszką?
Moje małe śpi, ale za 1,5 godziny pobudka.
Ej a jak cycki nie są twarde a leci z nich mlesio to jest okej? Czy muszą być koniecznie twarde? Ja się schizuję, bo są miękkie i boję się, że stracę pokarm 😞



Kasiu spokojnie.....ja mam flaki caly czas.Jedynie mam twarde jak Alan przespi karmienie.Dzisiaj juz mialam kamienie.Pil jak jechalam do Opola to byla jakos 13,a pozniej pil po 16.A wiec spokojna glowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Gulek, ja mam disne mar i fajnie psika. Tyle ściągam małej świństwa z nosa codziennie,że szok 😮
Moje dziecko wyhodowało sobie drugą brodę 😁

też to mam i grucha w ruch rano i wieczorem i tyle babolków jest że szok
moj to już mu rośnie 3 broda he he :P
co do sexsu to mnie nadal wszystko tam boli 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
admin napisał(a):
Uwaga,
niebawem wszystkie wątki z działu "2012 Marzec" zostaną przeniesione do działu "Dyskusja ogólna" - "Urodziłam w miesiącu..."


Oj dziewczyny, chyba czas przenieść się na mamusie, ja juz zarejestrowana 🙂
Dobranoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meti84 napisał(a):
admin napisał(a):
Uwaga,
niebawem wszystkie wątki z działu "2012 Marzec" zostaną przeniesione do działu "Dyskusja ogólna" - "Urodziłam w miesiącu..."


Oj dziewczyny, chyba czas przenieść się na mamusie, ja juz zarejestrowana 🙂
Dobranoc!!!


Też tak mi si e wydaje, to będzie najlepsze wyjście:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pierwszy raz do kitu - blizna boli. Chyba ją sobie sama muszę manualnie rozpracować, zanim męża znowu dopuszczę 😉

Ja też już jestem zalogowana na mamusiach, ale tam nikt nie bywa, więc siedzę tutaj. Trzeba się skrzyknąć i razem solidarnie przenieść się na nowe forum.

Druga broda też u nas się pojawiła, a udziska to ma młoda takie, że już ich jedną ręką nie obejmę 🙂

Obiadu nie muszę dziś robić, bo mężowi mama podesłała, a ja mam krupniczek z wczoraj jeszcze, więc luz 🙂 Chyba spędzę dzień na dworze i ogarnę podwórko, nasłonecznie się troszkę, może kolorek jakiś złapię, bo blada jestem po tej zimie okrutnie! Teraz tak myślę, że na diecie to ja spokojnie wytrwam, tylko niech się sezon grillowy nie zaczyna! Bez fast foodów, słodyczy i innych rzeczy się obejdę, ale bez karczku z grilla NEVER!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...