Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny!
Gosia tak patrze ze Ty za 5 tyg powinnas rodzic..wiesz juz jak bedziesz rodzila?
Ja bylam u lekarza na wizycie kontrolnej,na 80% bedzie córka bo nie bylo widac dobrze za2 tyg mam badanie prenatalne wiec powinien byc lepszy obraz plodu.
Teraz w ten miesiac polecialam 2,7 kg sporo ale ja az tak nie widze tego chyba w brzuch idzie wszystko.Lekarz powiedzial zew ciagu 2 tyg powinnam poczuc ruchy dzidzia wazy 249 gram widzialam serduszko i nóżki fajnie przezycie.Ja czuje sie tez dobrze chociaz co raz bardziej ociezala.Wiec pozdrawiam i milego dnia życzę i malutkiemu Grzesiowi buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia, nie przejmuj się wagą, po porodzie prawie wszystko Ci zleci. Ja przytyłam 15 kg, z czego 10 od razu w szpitalu zgubiłam i bujam się tylko z 5 kg do zrzucenia 😉

Madziorka - pamiętaj, że Twojej dziewuszce mógł przypadkowo zawinąć się siusiak :p Lekarz mi kiedyś mówił, że chłopaka od razu się rozpoznaje, bo widać jajka i koniec. A u dziewczynki to tak nie do końca bo jest zawsze cień szansy, że te jajka czy siusiak mogą się podwinąć :P Pewniejszy obraz płci będziesz miała na usg 3d jakoś po 30 tc, wtedy to już ładnie genitalia powinno widać 🙂

Co się z Niną dzieje? 🤨 czyżby o Nas zapomniała? No i Tusieńka siedzi cicho 🤨

huh 🤪 w czwartek Grzesiek skończy 3 miesiące 🙂a jeszcze tak niedawno pakowałam się do szpitala.. 🙂

Gosia, gdzie będziesz rodziła? czyżby szpital wojskowy? Pamiętam jak kiedyś o nim wspominałaś.
12 dni temu męża siostra na pomorzanach rodziła.. wyobraźcie sobie, że lekarze 2 razy zaszczepili jej małą na gruźlicę 😲 Jak to powiedzieli: zaszczepili, odłożyli do korytka, po czym po chwili wzięli ją ponownie i znów zaszczepili.. eh..

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej.

nie przejmuje sie ogolnie waga 🙂

Synek wazy juz 2700 🙂

No wlasnie co z reszta dziewczyn z TUsienka, z Montusia , z Nina..
Napisalam do niny na NK ale nic nie odpisała hmm...

Tak wojskowy szpital wybrałąm i juz nie bede zmieniac decyzji 🙂
3 miesiace nono szybko zleciało 🙂

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hellow, drogie Mamuśki!

Żyję, dziękuję za pamięć i troskę - wszystko ok. Tylko jakoś czasu bark na napisanie Wam kilku słów... Zaczęły się wykłady, finalizuję magisterkę, co tydzień robię przemeblowanie (w ciąży jestem, a co! to mogę poświrować, no nie?) i jeszcze weekendy mam wyjazdowe ciągle... ech...

Ale z Helenką wszystko w porząsiu! Nawet nie wiecie, jak bardzo chciałabym już ją mieć po drugiej stronie brzucha!!! Strrrasznie długa ta moja ciąża :P I na dodatek coraz ciężej znieść kolejne dolegliwości. Naprawdę, modlę się o poród w 38 tygodniu :P 😁

Byliśmy wczoraj zwiedzać porodówkę na Pomorzanach 🙂 Pięknie tam nie mają, ale przynajmniej lekarze i położne rozpoznali mnie w tłumie i miło się przywitali, więc jestem dobrej myśli. Za jednoosobową salę z łazienką trzeba zapłacić stówkę za dobę, więc te luksusy chyba podarujemy sobie. Przecież mogę podreptać do łazienki na korytarzu, no nie?

Madziorka, 2700 kg w ciagu miesiąca to nie dużo, uwierz... ja potrafiłam 5700 dobrać w takim samym czasie 🙂 Ogólnie już z jakieś 13 kg na plusie mam 😁 a dzieć mój zaledwie 2200 :P

Gosia, oglądałaś wojskowy albo masz zamiar? Bo ciekawi mnie bardzo, jak to tam wygląda. Co prawda i tak się nie zdecyduję, bo w związku z tymi problemami sprzed kilku tygodni wolę Pomorzany, ale ciekawośc ciekawościa... 😁

Kasiu, weź Ty dziewczyno nie strasz mnie zawiniętym siusiakiem! Dżizys! Bo nam lekarz powiedział, że na 90% dziewucha, a na kolejnym usg nie można było potwierdzić. Przecież my nawet imienia dla chłopaka nie mamy!!!

Idę coś porobić, poprzekładać rzeczy z szafki do szafki czy cuś... :P Trzymajta się! I uważać na jezdni, bo widzę tu jakieś fatalne siły nad naszą gromadką! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina, szpital na Pomorzanach jest ok 🙂 Ja gdy wyląduje tam z drugą ciążą, chyba zdecyduję się na ten pokój jednoosobowy.
Teraz jak byłam z Grześkiem na porodówce, to trafiłam o 5-osobowej sali, do tego łazienki na korytarzu nieprzyjemne 🤢 brak w nich było papieru toaletowego i mydła! Mydło tylko na sali było.
Poza tym, jedzonko dobre, tyle że mało dają i trzeba mieć swoją wałówkę 😉 jabłka, coś do pochrupania. Nie zapomnij uszykować sobie swoich sztućców i kubka. Dla mnie nie starczyło noża, wiec musiałam smarowac masło końcem łyżki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, czy Wy widzicie, co się dzieje za oknami?!?!?!?! Szał!!!! 🤪 🤪 🤪

Kasiu, wiem, że standard łazienek pozostawia wiele do życzenia, ale stan naszego konta również:P Z resztą nie wiem, decyzje finansowe na ogół podejmuje Damian, bo on zarabia w tej rodzinie:P
A jak z opieką? Położne są na zawołanie, kiedy chcesz iść się umyć czy cus, a mężaczka nie ma, żeby został z maluchem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej dziewczyny.

Nina a no oglądałam porodówke ogolnie ok tylko jeden ból ze na jednej sali moga rodzic 3 kobitki ale prawdopodobienstwo ze tak bedzie jest male, polozne fajne bardzo tam sa .
Ja do pomorzan to mam uraz i nie chce tam rodzic . fakt ze ten pokoik jedno osobowy bardzo fajny jest stówka za dobe troche mniej fajna...

Pogoda koszmar normalnie brr nie lubie za bardzo zimy eh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Nareszcie pojawiła się Nina już też zaczełam się martwić co z nią jest.

Mnie nie było pare dni bo codziennie latam za nowym autkiem 😁 i chyba już mamy jutro idziemy na ostateczne obejrzenie 🙂
Bardzo się ciesze bo pogoda się popsuła i wole poruszać się samochodem.

Gosiaczek wiesz ja też bardzo intensywnie zastanawiam się nad Wojskowym na Piotra Skargi - tak jak wcześneij pisałam moja ciocia na tym oddziale jest salową i zna tam wszystkich lekarzy i położne. No i nie ma takiego przepełnienia jak na Pomorzanach - mówiła mi ciotka że czasami są takie tygodnie, że żadna kobitka nie rodzi tam i są pustki.

Kasia jak Grzesiu zareagował na jego pierwszy śnieg ? Byłaś z nim na spacerku pokazać mu te nasze zimowe zjawisko ?

dziewczyny koleżanka dała mi namiary na polskiego producenta pościeli dla naszych Smyków - ma on rzeczy na allegro wystawione - widziałam na własne oczy pościel i jest bardzo fajna - uzytkownik sie nazywa "mamo-tato" i sa ceny przystępne nie to co w sklepach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina, co do położnych na pomorzanach, to były w porządku. Osobiście nie prosiłam ich o pomoc, jak chciałam się umyć to czekałam na męża ( byłam spokojniejsza jak on zostawał z Grzesiem ) natomiast chętnie położne pokazują jak się karmi, jak przewija, o sztuczne mleko też śmiało możesz wołać jeżeli na początku nie będziesz miała pokarmu.

Montusia - nie byłam dziś z Grzesiem na spacerze ( tzn nie wystawiłam go na ogród :P ), za zimno było, zresztą miałam w domu trochę pracy, posprzątałam w domku, zrobiłam pranie.. i nogi w (_|_) zaczęły mi wchodzić ze zmęczenia :P
Wszystko robiłam przy Grześku, on leżał na leżaczku i się przyglądał jak mama z miotłą pajacuje :P


Na osłodę dla Was - mojej roboty ciasto 🙂 dziś pieczony piernik z kremem czekoladowym polany czekoladą orzechową i posypany wiórkami 🙂 [img size=307]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie191-070539abb56010d28164289daadedef8.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej dziewczyny.

Kasiu ciacho mmmm podziel sie ;p
uwielbiam ciasta 🙂

montusia ja zamawiałam pościel z allegro
http://allegro.pl/item739438395_2_el_posciel_dla_dzieci_120x90_belbina.html
jest tez super i nie drogo w sumie 🙂
Własnie w wojskowym to jest fajne ze nie ma takiego natłoku tam tez nie ma problemu ze sztucznym mlekiem.
jeszcze tylko piec tygodni mi zostało heh.
Nina Tobie tez masz stresa malego przed porodem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybrałam nową wersję Nissana Primera bardzo się przyzwyczaiłam do starego autka więc teraz chciałam takie same, a że nie znalazłam tej starej wersji to mąż zakupił mi nową wersje - dla mnie lepiej 😁

dziewczyny jutro jadę zobaczyć oddział połozniczy w szpitalu wojskowym jadę się rozejrzeć jak tam wyglądają saly itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam witam i o zdrowie pytam 🙂

Montusia, super że masz nowe autko 🙂 tylko jeździj ostrożnie! i pasami brzuszka nie uciskaj :P
Daj znać jak wygląda porodówka w Wojskowym 🙂 jak będę w drugiej ciąży to rozważę możliwość rodzenia tam 🙂

uciekam lulu bo jutro rano na uczelnię jadę. Mały zostaje z tatą, a ja 4 godzinki mam "wolnego" 🙂 tylko jak mi cycki tak długo wytrzymają? Mlekiem się chyba zaleje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Właśnie wróciłam ze szpitala wojskowego - byłam obejrzeć porodówkę. faktycznie nie jest to jakiś szał nowoczesności ale można przezyć. Są 3 łóżka porodowe - ale położna z która dzis rozmawiałam mówiła, że teraz żadko się zdarza żeby wszystkie były zajete. Ważne co sie dowiedziałam to, że nie mozna tam wziąść znieczulenia jedynie podają leki, żeby czuć się jak na haju 😁
Opowiedziała jak wygląda poród jak sie zajmuja kobieta a jak dzieckiem.

Męża z pokoju póżniej też nie wyrzucają może nawet w nocy siedzieć z żoną oczywiście nie dostanie łóżka :P

Ogólnie nie jest tak źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cos co mnie wzryszyło:

Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić ...
Więc któregoś dnia zapytało Boga:
* Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tak żyć skoro jestem takie małe i bezbronne ??"
- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę dla Ciebie jednego. On będzie na Ciebie czekał i zaopiekuje się Tobą.
* Ale powiedz mi Boże, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym ??
- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do Ciebie każdego dnia ... I będziesz czuł jego anielska miłość i będziesz szczęśliwy.
* A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówili, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie ??
- Twój anioł powie Ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.
* A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą, Boże ??
- Twój anioł złoży Twoje rączki i nauczy Cię jak się modlić.
* Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni ??
- Twój anioł będzie cię chronił nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.
* Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Ciebie, Boże więcej widział ...
- Twój anioł będzie wciąż mówił Tobie o Mnie i nauczy Cię jak do Mnie wrócić. Chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej Ciebie ...
W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:
* Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć, powiedz mi proszę imię mojego anioła ...
- Imię Twojego anioła nie ma znaczenia ...
Będziesz do niego wołał :

"Mamusiu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki!

U mnie ostra, naukowa atmosfera, więc wpadam na chwilę... Właśnie skończyłam pisać wstęp pracy... jeszcze zakonczenie, indeks, bibliografia, strona tytulowa, edycja tekstu i moge oddawac... Byle tylko promotorka nie miala wiekszych zastrzezen - a przyznam, ze napisane na odpier... 😁

Gosia, czy się boję? Samego porodu nie - już się nie mogę doczekać, bo wszystko mnie boli i jak mała sie ustawi dupką pod żebra, to mi prawa połowa ciała drętwieje! Bleee... Ale mam nadzieję, że trafię na położną, która ocali moje krocze przed cięciem, bo okresu leczenia rany boje sie strasznie: wszystkie igły, ciecia, rany, wszystko co narusza ciągłość powłoki skóry napawa mnie strachem i obrzydzeniem! fuj! no, ale kazdy ma jakiegos bzika, no nie??? :P

Montusia, gratuluje nowego nabytku! Pozazdrościć... 🙂 A co do znieczulenia, to na Pomorzanach tez babeczka mowila, ze nie daja, bo mają za mało anestezjologów! Do cc zawsze się jakis podobno znajdzie, ale zewnatrzoponowego juz nie daja... mnie i tak to nie interesowalo, ale przynajmniej wiadomo, ze to nie taka latwa sprawa sie wziac i znieczulic:P

Kasiu, ciesz sie, ze masz mleko...toż to najlepsza fastbuda dla Grzesia - zawsze cieple, na zawolanie, o każdej porze 🙂 lepsze niz makkwak:P

Trzymajta się, dziołchy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina, fajnie określiłaś cyce jako fastbuda dla maluchów :P faktycznie, lepsze cyce od makkwaka 😉 Ja mówię na Grześka "mleczarz", a karmienie jako całodobowy bar mleczny :P

Gosiu, piękne słowa znalazłaś 🙂 naprawdę wzruszające 🙂

A co do porodówki - jaka by nie była, to i tak jak się zacznie akcja porodowa to wygląd sali nie będzie miał znaczenia. Ja szczerze mówiąc nie pamiętam zbyt wielu szczegółów z sali porodowej. Jedynie co mi utkwiło w pamięci to wygląd łózka poporodowego i potem chwila gdy babka oglądała moje łożysko nad umywalką 😉

Montusia - na Pomorzanach mąż nie może być non stop przy kobiecie, więc plusik la szpitala wojskowego że tam pozwalają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...