Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu mała jest przesłodka 🙂

kto się teraz szykuje?? hehehe na pewno nie ja 😁

w sumie przestałam już czekać bo u mnie zero czegokolwiek więc nie sądzę że w terminie urodzę...

ciekawe co u Majki? ma któraś z nią kontakt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
DorotaK napisał(a):
Emi, jeszcze Twój suwaczek mknie w nieskończonosc - 42 tydzień ciąży 🙂 A Ty już szczęśliwa mamusia 😁


😁 😁 😁 😁
Zaraz zrobie nim porzadek 🙂


no proszę od razu lepiej, autko gna 😁

Napisałam do Majki - czekamy na odpowiedź. Zaraz nam tu wejdzie i wszystko opowie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haaaaaj 🙂

KATIA mega gratulacje!!!
zupełnie się nie spodziewałam, Anulka jest przecudowna!!! 🙂

Moja Polcia waży już 3100 🙂
Mnie podłączyli do KTG, ciśnienie.. 147/95..
zostaje na razie do niedzieli..
co ciekawe w sobote mam urodziny, więc swoje ĆWIERĆ wieku będę obchodzić w szpitalu 😮
Lekarz podał termin na 30 czerwca.. tzn. generalnie możena się spodziewać w każdej chwili, ale termin jednak koniec czerwca..
Czyli jeśli ciśnienie nie zmusi mnie do porodu lub nawet cc, to mogę być jedną z ostatnich..

jest ze mną na sali dziewczyna, która też jest nauczycileką, to miło spędzam czas 🙂
Mąż dostarczy mi obiadek, wpadnie sporo gości..

jestem ciekawe co z tym moim ciśnieniem, na razie nie dostałam żadnych tabletek ani nic..

Buziaki kochane 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Haaaaaj 🙂

KATIA mega gratulacje!!!
zupełnie się nie spodziewałam, Anulka jest przecudowna!!! 🙂

Moja Polcia waży już 3100 🙂
Mnie podłączyli do KTG, ciśnienie.. 147/95..
zostaje na razie do niedzieli..
co ciekawe w sobote mam urodziny, więc swoje ĆWIERĆ wieku będę obchodzić w szpitalu 😮
Lekarz podał termin na 30 czerwca.. tzn. generalnie możena się spodziewać w każdej chwili, ale termin jednak koniec czerwca..
Czyli jeśli ciśnienie nie zmusi mnie do porodu lub nawet cc, to mogę być jedną z ostatnich..

jest ze mną na sali dziewczyna, która też jest nauczycileką, to miło spędzam czas 🙂
Mąż dostarczy mi obiadek, wpadnie sporo gości..

jestem ciekawe co z tym moim ciśnieniem, na razie nie dostałam żadnych tabletek ani nic..

Buziaki kochane 😘 😘 😘


Wysokie to ciśnienie... miałas kiedys problemy tego typu? do niedzieli szybko zleci, a może się troche uspokoi. Dobrze, że masz ciekawe towarzystwo, mężuś przynosi jedzonko a rodzina odwiedza 🙂 Może przestaniesz latac teraz a poleżysz jak Ci położne zalecały, na nogi i ciśnienie pomoże 🙂 pozdrawiam - keep us informed 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej ale niespodzianka KASIA GRATULUJE 🙂
Emi tez mialam taki bol nie wiedzialam czy szczypie czy piecze i bardzo mnie to przerażało nie moglam nic zrobic bylam zla i juz mysli moje byly takie ze mi tak zostanie 🤢 ale po 12 dniach przeszlo, generalnie z dnia na dzien juz nie bolalo 🙂Emi chodz duzo bo to bardzo wazne zeby zrostow nie bylo ..a jak juz bierzesz te tabletki na cycochy to mozesz sobie spokojnie brac przeciw bolowe nie bedziesz sie tak meczyla bo ten bol jest przerazajacy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny co sadzicie o szczepionkach na pneumokoki i rotawirusy?bedziecie szczepily?pierwsza dawke lekarka kazala podac w ciagu pierwszych 6 tyg zycia maluszka i nie wiem co robic...w necie opinie sa podzielone na ten temat a lekarze wiadomo zachwalaja a ja zglupialam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
dziewczyny co sadzicie o szczepionkach na pneumokoki i rotawirusy?bedziecie szczepily?pierwsza dawke lekarka kazala podac w ciagu pierwszych 6 tyg zycia maluszka i nie wiem co robic...w necie opinie sa podzielone na ten temat a lekarze wiadomo zachwalaja a ja zglupialam 😞


KURCZE JA SAMA NIE WIEM...... a jaki koszt jest tych szczepionek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
połozna chodziła w szpitalu i mówiła ze nie warto... sama odradzała co mnie zdziwiło ale mówiła ze szczepisz na pneumokoki tylko jakiś rodzaj a jest tego tyle rodzaji ze szczepionka nie działa na wszystkie i mówiła ze szkoda siana i dziecko głownie zaraza sie jak sie jedzie z nosidełkiem do marketu... bo ma bezposredni kontakt z ludzmi a w gondoli to troche osłonięte chociaż ja ogolnie nie lubie z małym do sklepu wole zeby ktoś z nim pojezdził przed sklepem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu koszta rozne zalezy od producenta le min 700zl 😞
troszke bzdura mi sie wydaje to w czym dziecko bedzie w markecie ja jezdze i Oskarek jest w foteliku bo wypinam z auta i wpinam na gondole troszke polozna abstrakcja poniosla 🙂
wyczytalam w necie ze przeprowadzali jakies badania na pneumokoki odnosnie szczepionek i 12 dzieci nie zyje wiec powiem Wam ze ja sie boje tych szczepionek 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
abstrakcja może z tym jeżdżeniem w nosidełku ale co do wielu odmian tych pneumokoków też słyszałam i generalnie nigdy się nie trafi na to co akurat maluszek może załapać dlatego pneumokoki też chyba sobie podarujemy. nie wiem co z rota wirusem zrobić, mój starszy swoje przeszedł z tym rota bo to jest tylko albo aż biegunka i wymioty. zależy w jakim nasileniu no i wiadomo że nie może się odwodnić dlatego szpital + kroplówka, ale szczerze mówiąc to nie wiem sama co z tym zrobić.

Maja trzymaj się w tym szpitalu, no i faktycznie ciekawe urodziny Ci się szykują ale najważniejsze żeby to ciśnienie zbili bo nie jest to bezpieczne dla dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Nadię zasczepilam na pneumokoki dopiero po 23 miesiacu zycia, czyli przed urodzinami drugimi. Szczepionka jednodawkowa.

A co do rotawirusow, duzo dzieci szczepionych tez je lapie, ale widac, ze zdecydowanie lepiej przechodza 🙂 zwymiotuja nie 8, a 4 razy 😉) Porownanie ze zloba... 🙂 Choc nie ma tez na to reguly...

Pneumokoki polecalabym jedynie dzieciakom, ktore wybieraja sie do zlobka... a tak to ja mlodej nie szczepilam i drugiej tez nie zamierzam.
Nie ide nawet tym schematem 5 w 1 tylko normalnym programem bezplatnych szczepionek.
Jakby nie patrzec niby przy bezplatnych kluja 3 razy, a przy tych platnych 1 raz... no ale nie patrzy sie, ze tez objetosc sukstancji jest o wiele wieksza.. no i szczepionka dziala na pewno lepiej, jesli kazda podana jest osobno w inne miejsce i w odpowiedniej dla siebie dawce...

Widzialam ze w tym roku doszly chyba 3 szczepienia... ospa bodaje i cosik jeszcze WZW chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju dużo zdrówka życzę i oby Pola jednak wcześniej się pojawiła niż pod koniec czerwca 🙂

Ja nie będę szczepić ani na pneumokoki ani na rotawirusy swojej małej.


A tak poza tym to mam dość wszędzie z "ogonem" 😠
I nici z romantycznego wieczoru tylko we dwoje - mam ochotę na trzaskać mężowi 😠
Dziś jakaś nerwowa jestem, wszystko mnie wkurwia i wcale humoru nie poprawia opcja spędzenia dzisiejszego wieczoru w towarzystwie tego cholernego ogona.
Jak tak dalej pójdzie to pozabijam i o 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nenia a coz to za ogon Cie meczy???? 😁

U mnie byla siostra bylismy na spacerku ale juz mi ciezko.... I mam nadzieje ze dzisiaj nie urodze bo Moj 2drinki wypil 😁
czuje jak brzuch juz mi wisi, wrecz lezy mi na udach jak siedze... A jak ide to dziwne uczucie jakby kaczucha utrzymywala caly ciezar brzucha i az boli 🤢
ciekawe czy dotrwam do poniedzialku ..... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉
Gratuluje kolejnej Mamuśce córeczki ;] tak niespodziewanie widze Kasie wzieło na porodówke.
Maju życzę szybkiego powrotu do zdrowia.wiem,ze z nadcisnieniem w ciazy nie ma zartów.. ja nigdy nie miałam i cale szczescie teraz rowniez jest wszystko ok.ale najważniejsze jest maleństwo więc jak trzeba to trzeba.
Ja w maju ponad tydzien tez lezalam w szpitalu ale kicha bo na neurologi i troche sie napatrzałam na ludzi chorych co nie bylo miłe wiadomo
Czarna_Mamba dobrze kojaze,ze w poniedzialek masz cc? ja tak z mężem sie smialam,ze 11 to i nam by sie przydalo pojechac na porodowke mieli byśmy prezent najlepszy pod słońcem nA 1 rocznice ślubu bo własnie w poniedziałek obchodzimy.

Ja dzis bylam na godzinnym spacerku w lesie z mężem i jego siostrzeńcem 3 letnim. pogoda w miare, bez słoneczka ale cieplutko. przynajmniej nie puchnę ;] teraz trzeba iść wszamać kolacyjkę i jakiś film obejrzeć . Miłego wieczorku Mamuśki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marlena1109 napisał(a):
Witam 😉
Gratuluje kolejnej Mamuśce córeczki ;] tak niespodziewanie widze Kasie wzieło na porodówke.
Maju życzę szybkiego powrotu do zdrowia.wiem,ze z nadcisnieniem w ciazy nie ma zartów.. ja nigdy nie miałam i cale szczescie teraz rowniez jest wszystko ok.ale najważniejsze jest maleństwo więc jak trzeba to trzeba.
Ja w maju ponad tydzien tez lezalam w szpitalu ale kicha bo na neurologi i troche sie napatrzałam na ludzi chorych co nie bylo miłe wiadomo
Czarna_Mamba dobrze kojaze,ze w poniedzialek masz cc? ja tak z mężem sie smialam,ze 11 to i nam by sie przydalo pojechac na porodowke mieli byśmy prezent najlepszy pod słońcem nA 1 rocznice ślubu bo własnie w poniedziałek obchodzimy.

Ja dzis bylam na godzinnym spacerku w lesie z mężem i jego siostrzeńcem 3 letnim. pogoda w miare, bez słoneczka ale cieplutko. przynajmniej nie puchnę ;] teraz trzeba iść wszamać kolacyjkę i jakiś film obejrzeć . Miłego wieczorku Mamuśki 😉



Tak Marlenka mam cc w poniedziałek 🙂 Może i Ciebie też złapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...