Skocz do zawartości

Jak uniknąć rozstępów w ciąży

Po urodzeniu dziecka kobieta ma wiele problemów ze swoją figurą. Przede wszystkim nurtuje ją kwestia, jak powrócić do dawnego wyglądu? Wcześniej miała dylemat, jak uniknąć rozstępów w ciąży. Teraz najważniejsze jest dla niej pozbycie się zbędnych kilogramów, zwisającego sadła na brzuchu i wielu innych niedoskonałości całego organizmu, które widoczne są w lustrze. Co by tutaj nie mówić widok jest obrzydliwy.

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Jak uniknąć rozstępów w ciąży
Jak uchronić się przed rozstępami w ciąży Prawo autorskie: Lesia Sementsova / 123RF Zdjęcie Seryjne copy

Wszystko wygląda inaczej niż dotychczas. Nie ma smukłej sylwetki, jędrnego ciała. Tylko biust matki karmiącej wygląda okazale. Jakby nie patrzeć – jest nad czym pracować. Sama opieka nad oseskiem to jeszcze nie wszystko, chociaż wiadomo, ile to roboty! Młoda mama musi zadbać o siebie.
 

Dieta podczas ciąży

To, w jakim stanie będzie organizm kobiety w czasie ciąży, jest w znaczącym stopniu wpływem  diety, którą stosuje kobieta. Dieta w ciąży musi być pozbawiona tzw. pustych kalorii. Przede wszystkim nie można dopuścić do tego, by było w niej dużo tłuszczu, gdyż właśnie one są odpowiedzialne za powstawanie rozstępów na ciele, najczęściej na nogach i brzuchu. Warto, aby pokarm przyszłej mamy składał się zasadniczo z roślin oraz ryb.

Kobieta w ciąży winna dostarczać swemu organizmowi wiele kwasów omega, które wprowadzają do jej układu mnóstwo wartościowych składników. Powinno się spożywać nie tylko ryby, ale trzeba też konsumować wszelkie organizmy morskie, jak: kraby, małże, raki. Kto tego jeszcze nie lubi ? czas najwyższy zasmakować. A potem to już tylko smacznego! W okresie ciąży warto też znacznie ograniczyć spożywanie mąki i węglowodanów. Wpływają one niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowe żywienie to podstawa sukcesu. Jeśli dostarczymy organizmowi odpowiednich składników, to będzie on prawidłowo funkcjonował. A zwłaszcza w sytuacji, gdy kobieta jest w ciąży. Należy unikać żywności, która powoduje występowanie nadwagi. Zdrowe produkty żywieniowe z pewnością pozwolą wyeliminować ten problem. Zresztą ? po zakończeniu ciąży kobieta dalej winna dbać o swoje menu. Kwestia jak zdrowo się odżywiać winna stale nas nurtować, bez względu na fakt, na jakim jesteśmy etapie życia. Nie tylko młoda mama powinna pamiętać o tym, by jeść pięć razy dziennie. Trzeba jeść mało, ale często. Najczęściej jemy sporadycznie i łapczywie. Organizm nauczony do takiego sposobu odżywiania gromadzi zapasy w organizmie w postaci tłuszczu, którego nienawidzimy. Bo nie wie on, kiedy znowu będzie dostawa żywności.
 

Na wszelki wypadek woli mieć coś w zanadrzu, przed następną głodówką. I tak powstaje błędne koło. Nie chcemy nadwagi, a sami ją prowokujemy, jedząc nieregularnie i łapczywie. A potem powstaje kwestia, jak zlikwidować rozstępy, które w pełnej okazałości jawią się na naszym ciele po urodzeniu dziecka. Musimy się uporać zarówno z nimi, jak i ze zbędnymi kilogramami. Ach, to nieregularne odżywianie! Zasady zdrowego odżywiania niby są nam znakomicie znane, ale jak je przestrzegać, kiedy wszystko kusi, by żyć inaczej! Przede wszystkim brakuje nam czasu na dbanie o swoje menu. Pośpiech nie do końca nam służy. Także w kwestii rozstępów u początku macierzyństwa. Na szczęście duża pomoc pochodzi z kosmetologii.

 

Kosmetyki w ciąży

Kosmetyki potrafią bardzo wiele dobrego wprowadzić do wyglądu kobiety w ciąży. Niestety, także mnóstwo problemów może wynikać z faktu, że kobieta używa niewłaściwych kremów. Nie należy stosować takich, które w swoim składzie mają kwas retinowy (tretinoina) i jego pochodne. Jest to najsilniej działająca forma witaminy A. Może ona podrażniać skórę, dlatego lepiej nie używać jej w okresie ciąży. Podobnie, jeśli chodzi o preparaty, które zawierają kofeinę. Może ona przenikać przez skórę i dlatego lepiej unikać preparatów, które mają ją w swoim składzie. Zdecydowanie złym pomysłem jest stosowanie kremów, które zawierają kwas azelinowy. Okazuje się, że substancja ta może mieć negatywny wpływ na płód. W okresie ciąży warto korzystać też z gabinetów kosmetycznych, w których możemy mieć zabiegi dobrze wpływające na cały organizm, a zwłaszcza na poprawę stanu skóry. Należą do nich wszelkiego typu peelingi, które mają na celu odświeżenie skóry poprzez usunięcie zrogowaciałego naskórka. Dobrze zrobi również balsam do nóg, który winniśmy użyć po każdej kąpieli.

 

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...