Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny wy czujecie kopniaki pod pępkiem?? hmm ja czuje kopnikaki już sporo nad pepkeim 😲ale tłumacze sobie to tym że mam te "dwie macice" i mam dziecko po prawej stronie i troche mnie to meczy bo mam mocno napieta prawa strone brzucha co jest mało komfortowe ale kopniaki cuzje raz pod pepkiem raz bardzow ysoko nad pepkiem a raz nisko bardzo wiec troche jestem w szoku oby tlyko dotrwac do 38 tygodnia

teraz juz coraz ciezej nam sie poruszac ja nie mam duzego brzucha jeszcze ale dzis jak musiałam sic do urzedu skarbowego to czułam sie "stara baba" albo jakas kulka źle mi sie szło i strasnzie mnie to męczyło ☺️ ach dziewczyny wzytsko dla naszych dzieciaczków 🙂 mnie czasem łapie ból na wysokości lewego polsadka i promieniuje w udo ale to chyba dzieciatko mi jakis nerw uciska i to jest powod boli ale czasem az mi sie noga sama ugnie jak ide 🙂 wiecie o czym mówie?? 😜

superbaba twój nick dużo mówi więc musisz zwalczyć tą chorobę w końcu nie styraszna "superbabie" choroba, wieć szybko nam zdrowiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zazdrozszcze wam spacerów po mieście ja nie mam gdzie spacerowac, z córką sobie po naszej ulicy spacerujemy i pogadamy to z tym sasiadem to z tamtym w sumie na mojej ulicy sa oprocz mnie ejszce 2 dziewczyny w ciazy 🙂 jedna rodzi w kwietniu druga w paxdzierniku 🙂 no i duzo dzieciaczków małych jest 🙂

właśnie magdaluke gdzie się dizś podziewa?? zapomniała o nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No zwalcze, zwalcze 🙂 Jakis skurczy dostalam..ostro boli, ale to chyba jelita od choroby:/W kazdym razie no panic!!!
Maiha - niezle masz z tymi 2 macicami 🙂Ale to znacy ze ona ma mniej miejsca na rozciagniecie czy cos? Mi nas pepkiem chyba jeszcze kopa nie dalo bobo.

Bisia - moze ktos sie po prostu pomylil i kliknal niechcacy minus?W koncu sa pbok siebie te znaczki...a gdzie to w ogole widac, bo ja widze tylko 1 cyferke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz to jest tak tylko jedna macica się rozciaga ta w której jest dziecko a ta druga gdzies na bok się chowa ale ta macica z dziekciem jest jakby w całym prawym boku, normlana kobieta ma macice w cąłym brzuchu mi wszystkienarzady ida na lewa strone a macica rozciaga sie po prawej stronie-chyba troche niezrozumiale napsiałam 😜 w pierwszej ciazy czułam sie dobrze ale tearz odczuwam dyskomfort dziwny 🥴

superbabo na skurcze weź nospe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok doczytalam was...musialam tylko odpisac na szpile Bisi bo sie zbulwersowalam.
Dziewczyny, chcialam wczesniej na szybko napisac slowko, ale skasowalo mi posta a potem zajeta bylam, bo mi kolezanka zadzwonila, ze jedzie z wizyta , hehe super....tylko w domu wiecie, wszystko do gory nogami, ja i mala w pidzamach jeszcze siedzialysmy i sie musialma uwinac. NO ale co tam, milo tak poplotkowac, ja tak samotnie tu siedze, zwykle kilometry musze robic a tak do mnie ktos zawital. No i dzieci sie wybawily i wyplakaly i potarmosily sie troche. Lzy kurz i ...bez krwi na cale szczescie. POgoda dopisala wiec zaliczylysmy plac zabaw. Czuje sie jak rasowa mamuska, z wozeczkiem i brzusiem , moja kolezanka tez w ciazy w 17 tyg i tez z maluchem wiec ogolnie tak milo i smiesznie. Wrzuca wam zdjecie zaraz .
zapomnialam co wyczytalam...SUperbaba, fajnie naprawde, ze CI lepiej. ALe maksowo przerabane z Zakopcem. BUUUU
WItam nowa mame.
Kopniaki- ja tez mam na dole, w zasadzie jedynie na dole brzucha poki co czuje i glownie po jednej stronie. ALe to dosc normalne, jak pamietam, i sie rozkopia dzieci pozniej, bez obaw 😉 😉
Ja w sumie to moge dlugo s[acerowac bo lubie bardzo. Dopoki mnie biodra nie bola. POwiem wam, ze jak minal termin z Ella to sie na stroma gore wdrapywalam i dalej nie pomoglo hehe. Ogolnie mowia w zdrowym ciele zdrowy duch, ja dopowiem- i zdrowa dzidzia. ALe wiadomo, co kto moze i co mu dozwolone. Kurcze, zarazmusze sie znowu zbierac bo wybywamy na male rodzinne spotkanie. A dopiero co usiadlam. Ale przynajmniej sloneczko swieci i cieplo jest! Buzi dziewczynki!
Dodi, sliczny plaszczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok doczytalam was...musialam tylko odpisac na szpile Bisi bo sie zbulwersowalam.
Dziewczyny, chcialam wczesniej na szybko napisac slowko, ale skasowalo mi posta a potem zajeta bylam, bo mi kolezanka zadzwonila, ze jedzie z wizyta , hehe super....tylko w domu wiecie, wszystko do gory nogami, ja i mala w pidzamach jeszcze siedzialysmy i sie musialma uwinac. NO ale co tam, milo tak poplotkowac, ja tak samotnie tu siedze, zwykle kilometry musze robic a tak do mnie ktos zawital. No i dzieci sie wybawily i wyplakaly i potarmosily sie troche. Lzy kurz i ...bez krwi na cale szczescie. POgoda dopisala wiec zaliczylysmy plac zabaw. Czuje sie jak rasowa mamuska, z wozeczkiem i brzusiem , moja kolezanka tez w ciazy w 17 tyg i tez z maluchem wiec ogolnie tak milo i smiesznie. Wrzuca wam zdjecie zaraz .
zapomnialam co wyczytalam...SUperbaba, fajnie naprawde, ze CI lepiej. ALe maksowo przerabane z Zakopcem. BUUUU
WItam nowa mame.
Kopniaki- ja tez mam na dole, w zasadzie jedynie na dole brzucha poki co czuje i glownie po jednej stronie. ALe to dosc normalne, jak pamietam, i sie rozkopia dzieci pozniej, bez obaw 😉 😉
Ja w sumie to moge dlugo s[acerowac bo lubie bardzo. Dopoki mnie biodra nie bola. POwiem wam, ze jak minal termin z Ella to sie na stroma gore wdrapywalam i dalej nie pomoglo hehe. Ogolnie mowia w zdrowym ciele zdrowy duch, ja dopowiem- i zdrowa dzidzia. ALe wiadomo, co kto moze i co mu dozwolone. Kurcze, zarazmusze sie znowu zbierac bo wybywamy na male rodzinne spotkanie. A dopiero co usiadlam. Ale przynajmniej sloneczko swieci i cieplo jest! Buzi dziewczynki!
Dodi, sliczny plaszczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja cię kręcę... dopiero co przeczytałam Wasze wpisy i już nie pamiętam o czym było i co chcę napisać... Skleroza mi się pogłębia w ciąży 🤢
To może na razie podzielę się wrażeniami z wizyty u gina 😉 Z maleństwem i ze mną wszystko dobrze, szyjka ok, łożysko troszeczkę się już podniosło, wymiary dzieciątka prawidłowe, wszystko na swoim miejscu, narządy z jamy brzusznej do pępowiny się nie przecisły, a Michasia jak zwykle wiercipięta 😉 Mi sie trochę słabo zrobiło jak leżałam i musiałam sobie przerwę zrobić i usiąść bo gdzieś mi tam na żyły uciskało :/ Filmik nakręcony, mała glównie się zasłaniała łapkami albo odwracała pupą, ale udało się troszkę buźki uchwycić 😁 Siedziałam w gabinecie z godzinę dzisiaj jak nie dłużej 😮
I pochwalę się moją córunią 😉
[IMG]http://i42.tinypic.com/20p521g.jpg[/IMG]
Kopniaczki teraz czuję już i nisko i przy pępku, na początku tylko nisko. Ale dzieciaczki się kręcą strasznie teraz więc nic dziwnego, że tak różnie czuć. Moja Michaśka dzisiaj na usg miała główkę w lewym dolnym rogu a nóżki na wysokości pępka :P Twardy napięty brzuch też czasem czuję, ale u mnie to raczej maleństwo się gdzieś wypnie.
A zgaga to całkiem normalna sprawa w ciąży m.in. przez to, że się narządy trochę przemieszczają przez rozpychające się dzieciątko i żołądek jest nieco wyżej. Zła dieta może jedynie wzmagać to uczucie palenia, ale mnie czasami pali nawet jak wody sie napiję więc to tak różnie bywa 😉 Na koniec mi sie trochę przypomniało o czym mowa była :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[IMG]http://i42.tinypic.com/14o52e0.jpg[/IMG]

A to tak slonecznie dzisiaj.
Sorki za podwojnego posta...
Wlasnie, Maiha , ja zapominam o tych Twoich dowch macicach. Ale Ty to masz jazdy bidulko. Nawet Ci powiem prawde, ze nie wiem co CI doradzic czy napisac, bo co ja wiem o dwoch macicach???? Mam nadzieje, ze nie bedziesz sie meczyc mocno w ciazy i ze dzidzia slicznie i zdrowo sie bedzie rozwijac, tego CI zycze z calego serca!
CO do takich miejsc dla naszych nienarodzonych aniolkow, to bardzo madra sprawa. Ja nie mam nic...ani gdzie pojsc, ani gdzie swiatelka zapalic ( nie wspominajac, ze tu na cmentarzach nie pala zniczy)...a tak by latwiej bylo. Chyba.
Ja czasami sie czuje winna, ze juz tak jakby "przyswoilam" fakt straty i skupiam sie na mojej corci i tym maluchu w brzusiu. Glupie to wiem, ale jakos tak w ciazy wyrzuty sumienia czy co mnie mocniej nawiedzaja. Sama nie wiem o co mi chodzi. Musze sie zbierac. Poczytam was wieczorkiem, pewno nikogo nie bedzie, znajac zycie... 😜 pewno dlatego,z e srodek nocy u was bedzie, hehe. Cmox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala zdjęcie córci piękne ech zazdroszczę usg 3/4 D 😜

Magda wyglądacie z Elą cudnie ach nie ma to jak córunia z mamą 🙂 no i pogoda widac że wam dopisuje 🙂 Magda nie wiedziałam że straciłaś kiedyś ciazę-przykro mi 😞

co do moich 2 macic sama za duzo nie weim o nich zaden lekarz ne chce mi nic powiedziec bo jestem żadkim przypadkiem, lekarz prowadzący moją już drugą ciążę to prowadził w swojej karierze tylko mnie z taka "nadwyższką" mówił ostatnio ż emiał kobiety z macicami jednorożnymi, dwurożnymi, kobiety nawet bez macicy ale ja jestem jedgo pierwszym przypadkiem co mam aż dwie, nawet sobie zażartował" że lepiej że mam 2 niż jak bym nie miała miec żadnej" i coś w tym jest 😜 teraz jest ok dziekco ma jeszcze sporo miejsca boje sie koncówki ciazy ale mysle ze bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha - jesli z pierwsza bylo ok to i z ta napewno bedzie 🙂 A dyskomfort moze tylko chwilowy i przejdzie...dziwne to, ale dobrze lekarz fada, ze lepiej miec nadwyzke niz niedobor!

Madzia - cudnie!!!

Nirmalka - ale ladna buzia 🙂Juz nie moge sie doczekac swojego usg...

A skurcze narazie chyba same przeszly..wydaje mi sie, ze to tez takie wieusowe cos na brzuchu:/Leze, ogladam, pije herbatke i jecze troche przez goraczke:/No ale jakos musze przetrwac 🙂 Nawet dzis kompa nie odpalilam caly dzien, tylko Was na tel podgladam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba to super że z Tobą i Dzidzią wszystko ok. Dobrze że te skurcze Ci odpuściły i oby już Cię nie męczyły, bo Ty bidulko to masz zawsze coś, jak jedno przestaje boleć to co innego zaczyna i jeszcze ten wirus Ci się przyplątał - Życzę aby teraz było już lepiej. Trzymaj się! 😉

Nirmala świetnie że u Was też wszystko jest dobrze, a tej fotki to można Ci zazdrościć i tak wyraźnie widać Twoją Michasie 🙂

Magda Twoja córeczka jest śliczna, taki mały aniołek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala sliczna kruszynka,az sie napatrzec nie moge 🙂 jak ta technika idzie do przodu-szok
Superbabeczko juz bedzie coraz lepiej nie przejmuj sie za pare dni po przeziebieniu nie bedzie sladu 🙂 i super ze z dzidzia wszystko oki 🙂
Magda super ta twoja Ella 🙂 pogoda widze ze i u was dopisuje, oby tak zostalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się nie mogę nadziwić jak dokładnie teraz można obejrzeć swoje maleństwo 😁 Ja co chwilę zerkam na to zdjęcie, to tak miło widzieć jaka to kruszynka w Tobie żyje. A tu akurat fajnie udało się ginowi uchwycić buźkę 😁
Magda super fotka z córcią. Ella jest cudna 🙂
Superbabeczko trzymaj się dzielnie, niedługo choróbsko minie. Najważniejsze, że z maleństwem wszystko dobrze. Chyba wie, że mamusia nie najlepiej się czuje i grzecznie sobie w brzuszku siedzi.
Baby-love dziękuję. No troszeczkę tych dziewczynek jest, ale i tak męska płeć ma przewagę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala\\\\\\\\ napatrzeć się nie mogę na to zdjęcie z usg, super widać malutką, zazdroszczę Ci 🙂 ale już niedługo ... bo w piątek o 10 też mam usg 3d i mam nadzieję, ze też takim pięknym zdjęciem będę mogła się pochwalić i się potwierdzi czy faktycznie dziewczynka czy może jednak chłopiec. Ile u Ciebie płaciłaś za Usg 3D? Ja płacę 150 zł, dostaję płytkę z filmikiem i zdjęcia 3D i 4D.
Magda widzę, że u Was super pogoda na spacerki a u nas dziś wieje 🥴, Śliczna jest Twoja córeczka!!! Słodziutka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, ze teraz w ogole jest taki sprzet i mozemy miec tak cudowna pamiatke 🙂 Tak slicznie juz widac buziaka...az pokazalam mezowi 😉
U mnie na noc kicha..goraczka rosnie, brzuch boli, niedobrze mi 😞 Leki moze i pomagajana przeziebienie ale ba zoladek mi szkodza 😞Zaraz lykne paracetamol, bo juz mam 38...wirusie sio!!! Nienawidze byc chora 😞

Buzi Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki,

Ja od rana czekam, żeby po południu zobaczyć moją Niunię lub Niuńka 😉 Jak zwykle, im bliżej wizyty, tym bardziej się będę denerwować, czy z dzidzią wszystko dobrze i czy doktorek bez dąsów przedłuży mi zwolnienie 🤨
Postanowiłam, że dziś nic nie robię, ale przypomniało mi się, że mam kilka tekstów do przetłumaczenia na zjazd 🤢 Ale póki co, pijemy sobie świeżo wyciskany soczek z pomarańczy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nirmala- jaka cudna niunia, tak się w nią wpatruje i nie moge nadziwić się, że nosimy takie skarby. Pamiątkę córeczka będzie miała na całe życie.
superbaba- jak po nocy się czujesz?
dodi- świetnie Cię rozumiem z tym czekaniem, w dniu wizyty nic się nie liczy tylko się czeka i czeka. trzymamy kciuki i napisz do nas jak wrócisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
bisia88 napisał(a):
dostałam od kogoś minusa, za co ? heh
takich numerów u nas nigdy nie było 🙂


Bisia, byly. Ja tez kiedys dostalam od kogos szpile, spytalam czy kogos urazilam i zero odzewu. Tak wiec..... 🤨

ja też się zdziwiłam, bo przeczytałam to co wcześniej pisałam i nie wiem...jak kogos uraziłam, albo nie zgadza się z moimi poglądami ( a może bo ja mało wiem) to wolę by ktoś otwarcie to napisał. Krytyka może być konstruktywna. Te forum było wyjątkowe, bo nawet jak się ochrzanialiśmy to z przyjaźnią i dla dobra tej którą ochrzaniamy ( np jak ja zaczełam panikować to mnie doprowadziliście do pionu) i chciałabym aby te forum takie pozostało.
Mam też prośbę do "nowych" mamuś, czy nie moglibyście dodać swoich zdjęć tak jak my to zrobiliśmy, bo w sumie mam Was w znajomych, macie podgląd do moich zdjęć a same jesteście anonimowe i trudno mi jest kojarzyć Wasze wpisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...