Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
w sumie dobrze, że tak do tego lekarze podchodzą, że jak nie są pewni to nie mówią na sto procent. Zdjęcie z 3D genialne! Chyba wybiorę się na jedną wizytę do innego lekarza by sobie zrobić nagranie 🙂 bo mój gin to pewnie powie 'co za fanaberię, nie się pani skupi na zdrowiu dziecka a nie na filmowaniu " chyba będę musiała mi odp wtedy" a pan niech mi piramidy wartości nie ustala" .
To miałam dobre przeczucie co do tego łóżeczka turystycznego, podejrzewałam, że może nie być dół tak usztywniony jak w drewnianym ( wiadomo, że to źle wpływa na kręgosłup). Takie turystyczne łóżeczko to bym kupiła używane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZiewczyny uzupełniłam tabelke 🙂 i wyrównało się mamy 7 chłopców do 7 dziewczynek 🙂 jeszcze się okaze ze bedzie przewaga dziewuszek 🙂

Gratuluje dziewczynek, Monia a zdjecia sa rewelacyjne 🙂

co do płci to niby taka technika ale lekarz tez człowiek może się przeciez pomylić, ja jakoś czuje w środku że bedzie dziewczynka jednak ale wiem że będzie chłopak wiec nie mam za grosz przeczucia;/ mimo ze wiem że syn to chyba musi mi lekarz to potwierdzic na anstepnej wizycie bo inaczje nie uwierze:P

dziewczyny dopiero wrcoilam z miasta wiec poxniej zajrze do was 🙂 i nadrobie te kilkanascie stron 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejuu,, genialne te zdjęcia ! cudeńko 😉) Ja mam jedno z poprzedniego usg jak ssie palucha 😉 a na ostatnim 3d tak się mały kręcił, że nie dało się zrobić za bardzo zdjęcia.. ale najważniejsze że zdrowo te nasze dzieciaczki rosną 😉 a albumy będziemy jeszcze uzupełniać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek. Po pierwsze gratulacje po usg mamuski! Prawie pewnych dziewuszek gratuluje!!!! SA zdjecia 3 D no...zapieraja dech w piersi, co!? Cuda.
Ja wczorajz Lukiem mysle tak (bo w ponniedzialek usg), jesli nam powiedza, ze chlopak to prawie pewne, ze chlopak, a jak , ze dziewczynka, to przeciez dla dziewczynki wszystko mam, wiec jesli wtedy sie urodzi chlopak, to sie dokupi a przynajmniej nie bede miala " pomyslkowej" wyprawki 😉
Superbaba, no porazka z Twoim chorobskiem, u nas nie tak zle, ale tez wszysyc jeszcze cierpimy po naszych anginach czy cokolwiek tam dodatkowo bylo. Moj maz ma cale zatoki zawalone i bierze na zoatoki leki, ja nie moge a tez bym sobie lyknela....ELka zaglucona i wyciaga okazale buby i mi daje w prezencie 🤔 tak wiec....niech zapanuje powszechne zdrowie!
Co do Twej kopiacej dzidzi , hehe, no ciesz sie babo! Moze byc gorzej, pewno bedzie, ale spoko, dasz rade. Ja pamietam jeden raz w kinie, takim wiece samochodowym, nie wiem co sie wtedy stalo ELli, ale mnie skopala do lez i nie potrafilam jej opanowac... 😉w ogole slyszlam, ze rzadko bardzo, ale sie moze zdarzyc , ze dzidzi zlamie mamie zebro(a). Nie znam nikogo, komu by sie to przytrafilo wiec pewno to jakis 1 na milion przypadek. Ale nie martw sie Superbaba,te mega kopniaczki to przeciez dobry znak 😉
Lozeczka turystyczne- jak nazwa wskazuje. Po pierwsze materac, po drugie szczebelki , po trzecie jak dziecko podrosnie to ja jakos nie ufam, boje sie, ze sie w nim zlozy. My mamy caly czas rozlozone na dole ale w sumie to zabawki w nim laduja i mala od czasu do czasu jak np. musze isc do lazienki.....Tak wiec zdecydowanie drewniane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby-love - usg dopiero 11.04 🙂 Stwierdzilismy, ze na spokojnie jak skoncze 21tydz...ucze sie cierpliwosci 🙂

Magdalukr - na zatoki dobry i dozwolony w ciazy jest unas sinupret, ale pewnie u Was to cos innego:/Zaczelam brac teraz zamiast paacetamolu i rutinoscorbinu 🙂 Jakos tego gluta moze zniose, ale jest lepiej bo apetyt mi wrocil 🙂 I dzis maz ze mna nir wyrabia, bo ciagle mam na cos ochote a w domu tego nie ma! smalec ze swiezym chlebem i ogorasem, kaszanke, ciasto czekoladowe...chceee...a miec nie bede i musze spagetti zjesc 🙂 Nic to..dam rade! Misiek szoruje dom, ja poleguje, wstawilam tylko pranie i kotom pazury obcielam bo dawno nie robilam tego i mialy szpony 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam takie straszne uczulenie ostatnio na moje koty, ze jak tylko zaczne je tarmosic, to rece mi pekaja doslownie i sie potrafie wydrapac do krwi...miejmy nadzieje, ze z wiosna bedzie lepiej. No i wlasnie, ja tez musze obciac pazury, ale nie dam rady tak dlugo trzymac, a tylko ja sie do tego nadaje....A poza tym to juz walcze z pchlami 3 mca i musialam dokupic lekarstwo....zbankrutowac mozna, ale drogie i skuteczne, a nie jakies co wczesniej kupowalam, tylko kase wyrzucalam. A moje koty w domu i pchly zlapaly....wywnioskowlam, ze musialy od weterynarza przyniesc, bo pol dnia na opercaji byly....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisiu tak pamietam 🙂 tylko dzis jeszcze inna data mi wyszla - 10 sierpnia wiec sama nie wiem komu wierzyc 🤪 na usg nie bylo widac kto to wiec trzymam sie wersji ze dziewczynka, no ale z kupowaniem czegokolwiek wstrzymam sie do maja bo pod koniec kwietnia mam kolejne usg wiec moze wtedy zobacze na 100%
monia dzieciatko super i usmiech hollywoodzki 😁
aguska super ze super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny za miłe słowa, a ten uśmiech był zniewalający, aż się łezka zakręciła w oku 😉 No i pierwsze " ujęcie" i taki uśmiech, chyba czuło, żę rodzice i siostrzyczka na nie patrzą 🙂
Cieszę się Aguśka, że u Ciebie też wszystko super!! masz oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguśka i Monia super że wszystko z dzieciaczkami dobrze, a zdjęcia Monia świetne i ślicznie Maleństwo się uśmiecha.

Ja dziś uporządkowałam szafki z ciuchami i nawet zrobiłam miejsce na ubranka dla Bobasa 🙂
Moje maleństwo mogło by już dać o sobie znać i dać mamusi kopniaka, no ale muszę cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia super ze dzidzia oki 🙂 a usg 3D rewelacyjne i buzka taka sliczna 🙂 az sie napatrzec nie moge 🙂
Tez masz oklaska ode mnie.
Superbabeczko ty nasza chorowitko mam nadzieje ze juz cie popusci wkoncu i bedziesz sie dobrze czula.
Magdaluke mam nadzieje ze ci przejdzie uczulenie.
Ja sie wybieram na lekkie zakupy bo lodowka pusta a w zoladku sscie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska, cieszysz sie jesli na 100 % dziewczynka? Siostrunia dla corci? I to samo w sumie do CIebie Monia? Po waszych dziewuszkach to zmieniam czuja na chlopaka u siebie :-) .
Mi uczulnie moze troche zlagodniec, ale przejsc to nie wiem czy do konca zycia przejdzie...taki urok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska i monia gratuluje dziewczyneczek

agusia to twoje ostatnie usg w szkocji nie??

cydny ten widok z 3d ale ja sie raczej nie zdecyduje

nie moge juz 7 na 7 wiec nie jest tak zle 😁 i na serio jeszcze bedzie wiecej dziewczynek haha ale jaja

d byrcz czy ty nie mialas miec dzis usg i potwierdzic dziewczynke??

co do lozeczek turystyzych to tak jak magdaluke bede miala na dole pewnie tez tylko na zabawki i jak siku pojde ale narazie nie kupuje jak dzidzia podrosnie

mysle ze dla kregoslupa dziecka najepszy jest materac prawdziwy do spania my mamy takiez gryki-kokos ale uwaga nie uzylam go bo jak chcecie miec ten monitor oddechu dla dziecka to tamten materac byl dla niego za gruby i musielismy kupic nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w 30 tygodniu chcę iść jeszcze raz na takie badanie, warto poświęcić te 150 zł, wrażenia niesamowite, i jestem spokojna, że z maleństwem wszystko dobrze.
Agadka a dlaczego nie zdecydujesz się na usg 3d? Masz jakieś konkretne powody? Pytałam lekarza i jest to bezpieczne dla dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No fotki suuuuper!

Agadka - nie wiedzialam, ze ta gryka-kokos niedobry do monitorka oddechu:/Bo ponoc najlepszy dla dziecka:/Zglupialam juz..w ogole ten monitorek jedni chwala inni karza olac, bo falszywe alarmy wlacza itp.Nie wiem juz co robic z tym fantem!

Magdaluke - wspolczuje uczulenia..my na szczescie nie mamy, bo przy 3 kotach to bysmy chyba zdechli:/ Wszedzie futro 🙂 A pazury tez tylko ja dobrze ocinam, wiec coz... 🙂 Pchly?!OMG..wspolczuje! Moje nigdy jakos nie mialy, mimo ze czasem na dzialce weekendy spedzaja.

Najedzona leze i dogorywam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba, zrobisz jak uwazasz, ale ja na 100 % bede korzystac z nowa dzidzia. Ja nie mialam falszywych alarmow oprocz tego, jak sie mala zsunela...ale to w sumie nie falszywy, wrecz potwierdzilo, ze dziala, nie zlapalo oddechu i wylo. A , ze opinie podzielone, to wiem, nigdy sie wszystkim nie dogodzi.
No ja mam atopowe uczulenie na wiele w sumie rzeczy, najbardziej na koty....mam rece jak staruszka....bez kremow sie nie ruszam z domu. No ale sie przyzwyczailam przez tyle lat. Do naczyn bez rekawiczek nie podchodze....w sumie i tak wiekszosc zmywarka zmywa, Bogu dzieki. A z kotami to ostatnio gorzej, nie wiem czy to moze przez ciaze cos mi sie pogorszylo, czy zima tak mi dala popalic. Co do pchel...to byl czas czarnej rozpaczy, z domu sie chcialam wyprowadzac. Moj Luke pral dywany w calej chacie i w ogole.... Ale juz sytuacja powiedzmy opanowana, teraz bardziej prewencyjnie i coby nic sie nie nawrocilo, bo jedna wstretna pchla wszystko moze zaczac od nowa. Wiec ja szczerze CI radze, na wszelki wypadek, zaloz im obrozki jak jestescie na dzialce 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
No fotki suuuuper!

Agadka - nie wiedzialam, ze ta gryka-kokos niedobry do monitorka oddechu:/Bo ponoc najlepszy dla dziecka:/Zglupialam juz..w ogole ten monitorek jedni chwala inni karza olac, bo falszywe alarmy wlacza itp.Nie wiem juz co robic z tym fantem!
😉


ja tez sie ciagle zastanawiam moj maz mowi zebym juz takich wynalazkow nie kupowala bo potem sie niepotrzebnie stresuje ale ja ciagle sie zastanawiam :P

ja tez nie widzialam ze nie wolno az nie przeczytalam ze jest on za gruby na monitorek ....

magdaluke ja tez mam to co ty szczegolnie wlasnie na rekach nie moge sie zaczac drapac bo mi sie krostki robia a potem sie to rozdrapuje do krwi bo nie mozna przestac....tkze wiem jaki to bol i tez mam na mojego psa ale tylko sline na szczescie wiec nie pozwalam mu sie lizac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
Ja w 30 tygodniu chcę iść jeszcze raz na takie badanie, warto poświęcić te 150 zł, wrażenia niesamowite, i jestem spokojna, że z maleństwem wszystko dobrze.
Agadka a dlaczego nie zdecydujesz się na usg 3d? Masz jakieś konkretne powody? Pytałam lekarza i jest to bezpieczne dla dzidzi.


wiem ze bezpieczne 🙂
bylam z oscarem...i co...i nic...nic szczegolnego te usg nam nie zrobilo oprocz tego ze bylam mniej czujna bo myslalam ze skoro mowi ze wad nie ma to nie ma...
ja wiem ze zadne usg ani badanie nie daje 100% pewnosci ale mysle ze 3d nie jest nam potrzebne wolalabym ta kase wydac na ekg serca dziecka...nad ktorym sie bardzo zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę, ze dużo też zależy od lekarza, profesjonalny lekarz potrafi zobaczyć jak i wykluczyć wady na zwykłym usg. Bądźmy wszystkie dobrej myśli to będzie dobrze. A co do 3D to naprawdę nie żałuję, ten uśmiech na przywitanie - bezcenny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi na początku ciąży stwierdzono intensywniejszą alergię na wszystko to na co byłam wcześniej uczulona, tak więc jestem sygnalizatorem jak ktoś ma w pokoju kurz 😉 w ciąży często zdarza się, że albo alergia na ten czas "cichnie" albo wzrasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...