Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
4anula jestes pod dobra opieka!! Wszsytko bedzie dobrze!! Pisz do nas jak tylko mozesz!!!
pampinka: to ty tez uwazaj na siebie!!
Dziewczyny kiedys czytalam ze skracania szyjki sie nie czuje, ale czy to prawda to nei wiem ;/
A dodi cosik pisala jak po wizycie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale przeciez my dziewczyny to twarde babki jestesmy i ze wszystkim sobie poradzimy 🙂
Ja to teraz pelen relaks w wannie z telefonem ale nic nie trwa wiecznie zaraz mi bateria padnie i bede musiala sie wygramolic z tej wanny :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dopiero teraz piszę, bo po wizycie zasłabłam i musiałam się dotlenić, a potem położyć. Nie wiem, co mi się stało 🤢 Generalnie u mnie i dzidzi dobrze, mam lekką niedokrwistość i bardzo niskie ciśnienie 112/57, ale ja jestem niskociśnieniowiec od zawsze. Dostałam jakieś tabletki mam brać 3x dziennie.

4nula - i co to teraz z Tobą, masz leżeć? Piszecie o tej szyjce, a ja nie mam pojęcia jaką ja mam, i nie wiem też ile powinna mieć 😮 Mój gin mi nic nie mówi, już mnie to wkurza, cieszę się, że wszystko dobrze, ale ani ile dziecko waży, ani jaka szyjka ani nawet mi dziś nie pokazał dziecka na usg! Trochę jestem zawiedziona 😞

Pampinka, ja też nie biorę pod uwagę wcześniejszego porodu, po prostu postanowiłam rodzić w terminie i już 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie martwcie się tyle!!! Musi być dobrze!!! Fakt, że ja bardziej przezywam tą ciążę niż pierwszą i bardziej się martwię i nie wiem dlaczego???? Może dlatego, ze dużo czytam w internecie i się nakręcam niepotrzebnie. W pierwszej ciąży miałam tylko 2 razy usg, co jakiś czas tylko skierowanie na badania, fakt czułam się dobrze i nie martwiłam sie jakoś bardzo. Teraz mam super lekarza i mimo, że chodzę do niej na NFZ to naprawdę nie mogę narzekać, co miesiąc mam wizytę, badanie ogólne, i za każdym razem usg co się naprawdę rzadko zdarza przy wizytach na kasę chorych a do tego za każdym razem skierowanie na morfologię i mocz. A od 34 tygodnia już co tydzień będę chodziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi: najwazniejsze ze wszytsko ok 🙂 Bo juz sie martwilam! moj nie bada ginekologicznie na wizytacj i dzis sie zasatanawialam czy widzi szyjke na usg. nio ale na klinice badaja i mowia ze ok wiec ciut spokojniesza wtedy jestem 🙂 Nio a niektórzy lekarze nie lubia duzo gadac;/ Nio a slobo moglo Ci sie robic przez ta anemie. przynajmniej mi tak tlumacza te zaslabniecia.
pampinka: odpoczywaj i rodzimy w terminie!!!!
monia: dobry i zyczliwy lekarz na NFZ to prawie graniczy z cudem, wiec super ze na takiego trafilas!! 🙂 nio i te koszty Ci odpadaja U mnie wszystkie badania to prywatka i co 3 tygodnie wizyta platna. Nio na klinice na NFZ ale jak teraz mam wizyte 30 i wtedy tez powinnam byc u prywatnego bo l4 sie konczy to i tak musze isc z tydzien wczesniej;/ Zrobi Usg zaplace a za tydizen po samo L4 i wtedy tez place tylko juz pol mniej. NIo ale to sie uzbiera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi to dobrze ze wszystko ok moze jak nic nie mowi to znaczy ze wszystko ok a ja pomimo ze rano kawe pilam i sie zestresowalam wizyta cisnienie 90/60 pielegniarka w szoku byla ale lepiej niskie niz wysokie
jej wstalam w koncu do lazienki i az mi sie slabo zrobilo
a na sali mam dziewczyne ktora bedzie rodzic jest w 41 tygodniu i wlasnie ma skurcze co 15 minut wiec noc ciekawa
monia- tez w pierwszej ciazy malo sie przejmowalam a teraz wszysto mnie interesuje a zarazem martwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad ja L4 też dostaję od mojej gin w przychodni NFZ, prywatnie tylko byłam dodatkowo na usg 3d w 20 tygodniu i idę powtórnie w 30 tygodniu ale to tylko dla własnego spokoju no i pamiątka fajna z wizyty w postaci zdjęć i filmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naprawdę jestem bardzo zadowolona 😆 , ma podejście kobieta do swoich pacjentek. Tak super trafiłam, że szok. Nie ma również problemu z poradami telefonicznymi i wiecie co jest miłe? ze w gabinecie ma wielką tablicę ze zdjęciami dzieciaczków, których mamy prowadziły u niej ciążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka ja w pierwszej ciąży miałam tylko 2 razy zrobione usg i musiałam sie jeszcze prosic aby wydrukował mi zdjęcie, na wizyty chodziłam co miesiąc ale właściwie tylko po L4 bo bardzo rzadko mnie badał ginekologicznie, położna tylko mierzyła cisnienie i słuchała serduszka i przez całą ciąże miałam dwa skierowania na badania w tym obciążenie glukozą. Na toksoplazmozę wcale nie miałam badań. Tu mam komplet wszystkiego i teraz wiem jak powinna być prowadzona ciąża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia mialam podobnie bo w tamtej ciazy nie mialam badan tzn raz morfologie i mocz nic wiecej i jakos przed porodem dostalam skierowanie na to samo ale nie zdazylam....ale usg mialam co wizyte....ale wizyty tylko raz w miesiacu ale glukozy nie mialam , toxo nie mialam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski 🙂
Jeju alez mnie tu dawno nie bylo, ale chyba praca mi zajmowala troche za duzo czasu, a po pracy wiadomo wszystkiego sie odechciewa 😞 W koncu mam dluzszy urlop to moge nadrobic zaleglosci na forum z calego miesiaca 🙂
Tak ogolnie to widze, ze u niektorych z was nieciekawie ostatnio 😞
4nula trzymam kciuki, zeby jednak u Ciebie sie polepszylo. Trzeba byc dobrej mysli 🙂
Nawet nie wiecie jaka dobra opieke medyczna macie w Polsce, bo ja ginekologa nie widzialam od poczatku ciazy. U mnie tylko wizyty u poloznej, ktora tylko obmacuje brzuch i mierzy wielkosc macicy, a pozniej cisnienie i badanie moczu. Dzisaj nie wytrzymalam i poszlam prywatnie do ginekologa, bo mi sie jakas infekcja przyplatala. Przynajmniej synka moglam sobie zobaczyc po prawie 2 miesiacach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak to jest, mi powiedziała, że u niej tak od 34/35 chodzi się co tydzień na kontrolę. Pewnie to jest normalne ale niektórzy lekarze na pewno tego nie praktykują bynajmniej Ci co przyjmują na NFZ. W pierwszej ciąży tak nie miałam, chodziłam co miesiąc a co najlepsze pojechałam w 41 tygodniu do mojego lekarza do przychodni po przedłużenie L4 i na badanie bo było juz po terminie a jego już w przychodni nie było, przeniósł się gdzie indziej na drugi koniec miasta 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz witamy po długim czasie!!! 🙂 moja siostra mieszka w Szkocji i też chodziła tylko do położnej, bardzo mało badań miała i tylko dwa razy usg, u nas naprawdę opieka jest lepsza tylko wszystko zależy na jakiego lekarza się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka - to jak nie robil Ci usg w ogole to skad wiesz o tej szyjxe?Bo to jednak sie mierzy przez usg...a Ty w tej wannie za dlugo nie lez, bo goraca woda nie wskazana w ciazy 🙂 No i dobrze ze lezysz jednak!
Dodi - ufff! A zaslabnac moglas i przez pogode, bo dzis parszywa:/Ja cisnienie to tak ok 90/60...malo:/
Moni - super lekarza trafilas! Ja to podziwiam, ze niektorych nie badaja..bo to wg mnie nie jest ok w razie jakiegokolwiek zagrozenia!
Anyaz - heeeej Mamusia!

Ja to chyba przejmuje sie najbardziej jednak i panikuje non stop:/ Teraz ryczalam bo krzyz i troszke brzuch okropnie cmia..troszke jak okresowo 😞 Jutro z wynikami krwi i moczu dzwonie do gin..niedlugo ze stresu co tydzien u niej bede:/ A a propos wizyt to wiem, ze od 28tyg co 2tygodnie beda..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No prawda Anyaz, dziewczyny , nie jest tak zle w Polsce. Ja nie mam az tak zle u siebie, jak dziewczyny w UK, ale tez mam raptem 2 usg, i moze jeszcze jedno po terminie, jesli taka potrzeba. No chyba, ze cos nie tak, tfu tfu.... ALe przynajmniej na kazdej wizycie mam lekarza, tylko on taki wiecie, juz pani rodzila, to pani wszystko wie.....A co dowizyt, to zdaje sie , ze u mnie juz ostatni raz wizyta co 4 tyg, zaczna sie co dwa tyg a potem co tydzien, to wiem na pewno. Wkurza mnie sama mysl o tym, bo jezdzenia od groma i to tak bladym switem....jutro wizyta na 7 45 😠.
Dodi, glupi, ze Ci nic nie powiedzial, nastepnym razem sie po prostu dopytaj, masz prawo wiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem tak 'wsadził palec' i powiedział 😮 ale ostatnio to powiem wam, że aż mnie zabolało bo tak wsadził te palce 😠 strasznie jestem niezadowolona z tego ginekologa ale skąd to człowiek mógł wiedzieć, że on taki będzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka napisał(a):
Powiem tak 'wsadził palec' i powiedział 😮 ale ostatnio to powiem wam, że aż mnie zabolało bo tak wsadził te palce 😠 strasznie jestem niezadowolona z tego ginekologa ale skąd to człowiek mógł wiedzieć, że on taki będzie 🤢

W Wawie chodzisz? Nie mozesz zmienic? Niby pozno,ale kurcze.... A to prywatnie? Bo jakby co to moja sisi miala super ginke...tylko prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka a chodzisz na NFZ czy prywatnie? zawsze możesz zmienić gina jak jesteś niezadowolona, kartotekę mozesz wyciągnąć z przychodni lub chociaż muszą Ci udostępnić abys mogła wykonać ksero i może warto poszukać innego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...