Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny a co do połoznej to fajna sprawa przychodzi po porodzie do domu i pokazuje jak zając się niemowlakiem, podpowie jak karmić czy kąpać itd.
u nas taka położna przychodzi kilka razy do domu, chyba 3 razy jak jest wszystko dobrze, u nas to jest bezpłatne i do każdego noworodka przychodzi taka połozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!! Ja dopiero wstałam 😉 wczoraj z przyjaciółmi wybraliśmy się wieczorem na koncert w plenerze 😉, są juwenalia w Bydgoszczy i niedaleko nas się studenci wczoraj bawili. Trochę wymarzłam i stwierdziłam, ze jednak nie nadaję się teraz na takie imprezy, piwka nie można, pofikać też nie bardzo 😉 no i musiałam uważać, żeby nikt mnie nie przypadkiem nie popchnął czy nie uderzył w brzuch bo ludzi było masę no i wiadomo jak to na imprezie alkoholowej 😉 Ale zawsze to jakieś wyjście a nie cały czas siedzenie w domu. Jeżeli chodzi o położną to u mnie po porodzie była 3 razy, przychodzi za darmochę z przychodni do której chodzę do lekarza pierwszego kontaktu. Oprócz tego, że obejrzała córkę, to i mnie obejrzała jak się goję i później szwy przyszła wyciągnąć, te które same się nie rozpuszczały. Fajna sprawa z tymi polożnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Suuperbaba trzymaj sie i nie stresuj! wszystko bedzie oki 🙂
tez bylam jakis czas temu na koncercie Video i mialam podobne odczucia do Twoich Monia, wszyscy skacza i maja dosc niekontrolowane ruchy 😉 a ze bylam kierowca to i tak nie moglam pic piwka. balam sie czy tylko Izie nie bedzie za glosno, kilka kopniakow bylo ale od kolysania chyba usnela wiec oki 😁
u mnie na opakowaniu tych majtek jest ze je mozna prac ale watpie zeby mi sie chcialo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny,

Superbaba zamelduj się jak będziesz na miejscu 😘
4nula to fajnie że wychodzisz do domu już 🙂

Ja od samego początku smaruje się oliwką bambino i jak narazie nic. Zobaczymy, mama mnie nastraszyła że i tak będę miała bo ona też miała 😞

Poza tym czekam na kuriera który przywiezie kolejną paczkę za 170zł z allegro ale od innego dostwcy niż Justinex, bo to kołdra, poszewki i materac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaki! Ja wreszcie zainstalowana w sali..uff..godzina 45min!
Niestety leze z jakas starsza kobitka nierozmowna, za to ciagle sluchajaca radia bez sluchawek..cicho, ale nie wiem czy nie pieprzne przez te 2 dni:/ Zla jestem, ze na taka byle jaka trafilam 😞
Do obiadu nic..pewnie potem te sterydy czy cos:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba może ta kobita się rozgada, niektórzy tak mają że najpierw muszą się oswoić z kimś nowym, wyczaić co i jak a potem zazwyczaj staja się bardziej rozmowne. Zobaczysz te dwa dni dasz radę przetrwać. Jesteśmy z Tobą myślami!

4nula dobrze że u Ciebie już lepiej i wychodzisz do domu. Wymieniłyście się z Suuperbabą tym pobytem w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitka sie rozgadala i okazala fajna babeczka..ale tyle tego, bo zabrali ja na zabieg i zostalam sama 😞Potem po narkozie wroci na 3godziny i fo domu idzie..i kurwa mac zostane sama w pokoju 😞Czyli to co dla mnie najgorsze...a prosilam kurna pielegniarki 😞 Juz sie zdazylam poryczec, bo maz sobie poszedl juz i nie przyjedzie..obrazilam sie na niego i przestalam odzywac! Jakby nie mogl do 14 fo sterydow ze mna zaczekac! Tak wiec leze zaryczana i zla na niego:/
Lekarz ma zaraz badac...ble, bo znow ktos mi bedzie grzebal..a mnie to boli 😞 Ogolnie na dzien dobry juz mi zle:/Buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogole to w szpitalu faktycznie licza, ze jestes w tygodniu ciazy ktory skonczylas:/ Czyli ja nie jestem w 27 a w 26:/ A poza tym patrzyla dr stad na usg i powiedziala ze mam to najgorsze lozysko..to ja juz nie rozumiem, bo mi moja mowila ze nie zachodzi mi na ujacie.zglupialam juz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo jesteśmy z Toba myślami, a co do łozyska to pewnie ci jescze co nieco powiedzą a jak nie to sama ich wypytaj 🙂

co do koleznaki z slai to pewnei ci jakąś nową dadza choć jest weekend a w weeknedy raczej spokój jets na oddziale tych co mogą to wypisują do domów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbabo - ciesz sie ze ta pani po cichu radia sluchala a nie sama nadawala jak radio...ja niestety mialam taka glupia co bzdury gadala pol nocy...a co do tygodni to mi w poniedzialek wychodzi 27 przynajmniej mi to tak mowili to pewnie tez tak masz...
ja juz w domku oczywiscie w lozku leze , dziecko mnie kopie chyba po tych sterydach oszalalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz Superbaba przynajmniej nie jesteś sama 🙂 😘
4nula to odpoczywaj ile się da.

Ja właśnie zbieram się przed ostatni raz do pracy i powiem że tak smutnawo mi będzie bez ekipy, klientów, tego wszystkiego 😞 Ale w pracy i tak mnie podziwiają że długo wytrzymałam heh...

No nic, spokojnego popołudnia laseczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ponoc po sterydach moze byc spokojniejsze..kazali mi liczyc ruchy po kazdym posilku. Tzn.jak dolicze 10 to juz mam olac 🙂 Tylek boli, bo te leki takie bolesne sa..jakby w nerw trafiali:/
A ogolnie to bawi mnie ten oddzial, bo mam nakaz lezenia plackiem a juz tule razy wstawalam do pielegniarek, ze szok! A to na cukier z palca, a to na steryd..jakby nie mogli przyjsc zrobic w pokoju:/ Ja chodze do pielegniarek mimo opisu w karcie..no coz..

Co chwila glodna jestem..dobrze ze maz jakies zapasy mi porobil:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo kochana, tzrymaj się tam mocno ! Może Ci kogoś dołożą do sali a jak nie, to trzeba się trzymać myśli, że już wkrótce do domu ! odzywaj się tu do nas, żeby Ci raźniej było.
Mam nadzieje, ze Ci szybko minie..
Ja dziś znów czułam te skurcze Hiksa sriksa;/
juz nie wiem co mam o tym myślec.. czy lecieć do niego na wizyte czy opanować się trochę i pójść tak jak mam wyznaczoną, na 30 maja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane!!
Superbabecczko trzymaj sie dzielnie!! Jestes pod dobra opieka wiec spokojnie 🙂
Normalni nie czulam sie za dobrze i nawet nie mialam sily pisac dwa dni 😞 Nie zeby jakos brzucholek bolal, moze jakas deprecha mnie dopadla 🤢
Nio i musze Wam powiedziec ze moj czarny scenariuszs ie sprawdza i moj gin jest na urlopie w lipcu 😠 i chyba musze zmienic prowdzacego 🥴
Pozdrawiam was wszystkie cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka..a bola te skurcze? dlugo sa?Bo jak tylko nieprzyjemne i krotkie spiecia to luz! To normalne..mi to tak duszno sie wtedy tez robi..ogolnie mi sie ciezko oddycha ostatnio np.teraz!
A w ogole to roznie w szpitalach..wlasnie zakladali pessar lasce ktora miala 27mm:/ Hmm...kazdy inaczej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - to lepiej znajdz nowego lekarza juz teraz..zeby sie wdrozyl w Twoj przypadek 🙂 Ta mila pani juz wyszla..leze narazie sama:/Najbardziej to nir lubie wieczorow w szpitalach..tak cicho. A oddzial malutki i kameralny: 4 pokoiki po 2 osoby i malutka sala pooperacyjna..spokoj. Moze ktos dojdzie..bo tak to mii bedzie kiepsko samej:/
A w ogole to jakies kinoza darmo..mialam kolavje o 17!!! Do nocy to tu mozna z glodu pasc..dobrze, ze mama jakas kanapke od meza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko bidulko 😞 tak samej to smutno 😞 Ale masz nas wiec pisz jak najwiecej!!!!
Nio chyba zmienie na jakiegos z kiniki tylko ze bede musiala dojezdzac 60 km:/ a kurcze beda upaly i w ogole czeste wizyty a tu go mialam pod nosem:/
No ale cosik trzeba zrobic, mam L4 do 29 to pojde jeszcze raz i podpytam o ten jego wyjazd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Superbaba, widze, ze juz zabookowana 😉. No trzymaj sie cieplo, moze kogos Ci dorzuca, a tv masz w razie czego? Zawsze tel zostaje. 😘
Magdad, lipa z urlopami, no tak, lato. ALe dopytaj , a jak trzeba to zmien lekarza, wiadomo, Ty musisz czuc sie komfortowo. A jak to u CIebie wyglada? WIesz kiedy bedziesz rodzic? Tez masz miec cc? Bo piszesz lipiec a my sierpniowki 🙂
Ja po glukozie, ale nie mam wynikow jeszcze. Moj lekarz jeszcze nie dzwonil, nie wiem czy w ogole dzisiaj do mnie zadzwonia, ja przekrece za jakis czas najwyzej. Ogolnie to doswiadczenie okropne. 2 butle glukozy musialam wypic w 5 minut, na cale szczescie smakowe- pomaranczowe. I kluli mnie w sumie 6 razy bo dwa raz nie trafili 😠 wygladam jka cpunka, jak nic... Myslama, ze sie porzygam. Ta pierwsza godzina mnie zwalila z nog, normalnie mnie jakies fale goraca i wypieki i mrowienie nawiedzalo, a potem przeszlo...ufff. I nie moglam nigdzie isc, musialam na d.... siedziec. NO tez! A potem pojechalismy na lunch i padam na ryjek. Wymeczona sie czuje...
Buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke wspolczuje wam tego badania :/ daj znac jak tylko zadzwoni!!!! Nio i nie stresuj sie na zapas 🙂
Nio ja tez sierpniowka. wolalabym przy tych moich rogach w macicy miec cc ale narazie nic nie mowia 😞
nio ale wiesz przy cukrzycy niestety tak jest ze po 36 tygodniu dzieciaczek moze slabnac 😞 i trzeba szybko interweniowac wiec taki wazny dla mnie ten lipiec a on sie kurcze wczasuje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - to faktycznie lepiej, zeby ktos trzymal reke na pulsie juz od polowy lipca:/ Podpytaj go..moze Ci kogos poleci? swoja droga ciekawe co z moja, ale nic nie mowila o urlopie w tym czasie..ona chyba w maju byla 🙂
Magdaluke - to juz dzis bedziesz miala wyniki?Byloby super..trzymam kciuki mocno! Ja bez sterydow po obiedzie mialam 119, po nich skoczylo do 141...ale ponoc norma..potem spada. J kolejny steryd w dupe i mierzenie cukru o 22, a potem o 6 rano! Aaa!

A w ogole to zagadalam pielegniarke, jakas dziewczyna wyszla i zostala tez jedna w pokoju..i tata z pomoca tej pielegniarki przeniesli mi materac i rzeczy..i leze z dziewczyna 🙂 Dziwna troszke, ale mi obojetne..moze nawet nie gadac-oby byl ktos po prostu ze mna w pokoju! I leze w wiekszym pokoju...mniej klaustrofobicznie 🙂 Ale jeszcze byl ubaw, bo sie tata potknal z materacem i wywalil jak dlugi, a materac na nim:P
Slabo mi na maxa, wiec wykapalam sie jak mama byla i juz leze w pizamce:P Tylko cholera ja sie w szpitalu blokuje i nie moge isc na kibel na dluzej:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie babeczki 🙂
Ja trochę dziś zajęcia miałam więc dopiero się odzywam.
Superbabeczko współczuję tego kłucia i... kolacji o 17 😮 Toż z głodu można paść 🤢 Dobrze, że chociaż juz sama nie leżysz 🙂 No i jeden dzień już prawie z głowy.
Magdad no to niefajnie z tym lekarzem. Ja muszę swojego podpytać o urlop i jak będzie miał to chyba zaraz po przeprowadzce zmieniam lekarza bo wtedy nie ma sensu żebym jeździła te 100 km i na koniec została bez prowadzącego.
Magdaluke Ciebie też nieźle pokłuli biedaczko. U mnie ogólnie żyły słabo widoczne więc na glukozie przy drugim mierzeniu się kobitka wkłuła i sobie igłą szukała żyły :P I w szoku jestem bo siniaka nie miałam - chyba się mój organizm do igieł przyzwyczaił :P
A co dalej miałam pisać nie pamiętam... zresztą jak zwykle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba to super, ze juz nie sama a dziewczyna się pewnie rozkręci 😉 A tata niźle 😜 To się usmiałaś pewnie 😉 dobrze, że nic mu się nie stało 😁
Magdaluke już wiesz jakie wyniki? trzymam kciuki aby było wszystko ok.
Magdad może Ci Twój lekarz poleci kogoś, ja nawet nie dopuszczałam takiej mysli, że moja gin idzie na urlop, może akurat trafi tak, że pójdzie między moimi wizytami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala - az sie wstrzasnelam o tego szukania zyly igla..brrr! Ja to po tych 105 zastrzykach w brzuch na poczatku ciazy to jestem tak anty igla, ze raz pielegniarce ucieklam z tylkiem przed zastrzykidm 🙂 A lekarza dla spokoju sprawdz...bo w sumie to okres urlopowy:/

A z tym jedzeniem to masakra..gdyby maz mnie nie obstawil zarciem to by bylo kiepsko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...