Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magdad mój gin ostatnio nie badał mnie ginekologicznie, a ja kurcze zapomniałam o tą szyjkę spytać, bo on się rozgadał o innych sprawach o które pytałam i o tym zapomniałam 😞
A ta ginka to Cię niepotrzebnie nastraszyła, jak badania masz ok to nie stresuj się.

Suuperbaba ciesze się że u Ciebie i Helenki jest dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gajus - a Ty tam sie kuruj do konca!
Magdad - no i dobrze Twoj gin mowi..ze nic zlego nagle nie wyskoczy jak bylo ok! Tylko niepotrzebne nerwy..bywaja takie glupie baby no:/ Ja usg takie na super sprzecie to mialam tylko 3 i w 32tyg znow ide do tego specjalisty na kontrole lozyska i wod. Natomiast od paru ostatnich wizyt u mojej gin to mam usg wewnetrzne, bo tylko tak sie sprawdzi lozysko! Dzis wyjatkowo zrobila tez zwykle, by sprawdzic te wody 🙂
Magdaluke - ale zes mi smaka na taka a la pizze zrobilas!!! Ale juz nie bede meza teraz meczyc, bo i tak padniety i z jakims srednim humorem:/ Zazyczylam sobie na kolacje makaron z truskawkami i jogurtem..znajoma w ciazy mi smaka narobila 🙂

A w ogole dopytamam ginke o ta opieke meza po porodzie..i po cc bez problemu dadza mu zwolnienie na 2tyg, a potem do tego wezmie 2 tyg tatusiowego...posiedzi z nami miesiac 🙂 No i narazie o cc nie gadala ze mna, bo ustali sie to po usg w 32tc...mam dalej lezec i sie nie przemeczac...na szczescie do kibla, pod prysznic i na posilki moge na luzie wstawac 🙂 I oby tak do konca!!!! Jak nic nie bedzie sie dzialo..a na to licze...to tak do cc, nawet w szpitalu...TAK BYC MUSI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Nadrabialam dzisiaj wasze wpisy pol dnia eheh
Magdaluke ty to masz pomysly na obiadki mniami 🙂
Superbabeczko fajnie ze wszystko dobrze bardzo sie ciesze 🙂 i widze ze Agadka wrocila z Polski
Ja sie troche martwie bo od dwoch dni okropnie mi sie pic chce-pije jak glupia boje sie ze to moze byc cukrzyca ciazowa-mam nadzieje ze to przejdzie, moze za bardzo panikuje oczywiscie juz sie naczytalam i za duzo mysle 😞
U nas nie robia tego badania na glukoze 😞 tylko z krwi robilam i wynik bede miala za 3 tyg wiec zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska, no ja oczywiscie nie spie ale dopiero do domku wrocilismy, nogi mi w d... wchodza.
No z tym, ze nie robia badania na gluzkoze to juz przesada. Ja tu ponarzekam na to i owo, ale u was to juz naprawde przeginaja. A co jesli bys poprosila uzasadniajac swoje obawy? Myslisz, ze wtedy by Ci zrobili? Bo widzisz, ja mialam 2 razy taki godzinny test na gluzkoze, a ten taki 3 godzinny to mialam dlatego, ze zle wyszedl ten godzinny. WIec moze na tej samej zasadzie? Popytaj, ale poki co sie nie denerwuj. Pic Ci sie moze chciec z tysiaca powodow,moze sie czegos najadlas najzwyczajniej.
A ja zauwazylam jakis czas temu takie ciemne plamy, jakby opalone na twarzy, po zewnetrznej stronie pod oczami. Myslama, ze to brazera nie domylam, ale gdzie tam ,na stale jest! Tesciowa mowi, ze to "maska ciazowa" i po ciazy powinno zejsc. Nie jest jakos bardzo zle, ale ja widze i sie tym wkurzam. Macie tez cos takiego?
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry...pierwsz dzis 🙂 Obudzilam sie z bolu bioder i brzucha i wszystkiego...ale mi sie spi do dupy ostatnio! Postaram sie jeszcze usnac...maz dzis na pol dnia na zdjecia jedzie, na szczescie niedaleko i powinien wrocic do 17max!
Magdaluke - ja mam tylko plamy i przebarwienia, ale to i przed ciaza zawsze s lato mam:/ Za to mam mega wlochaty brzuch..dlugie ciemne klaki...fuuu!
Aguska - zagadaj jakiegos lekarza o to badanie. Bo to faktycnie wazne w ciazy..w koncu cukrzyca ciazowa jest niebezpieczna i dla Ciebie i dla dziecka..trzeba kontrolowac! Co za dziady tam u Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska- ja mam tak przez całą ciąże..ale zawsze warto sprawdzić
Magdaluke- te plamy to z uciisku na jakieś narządy?
Monia- to idziemy dziś na usg 😁
Superbabo- mój też dziś wróći wcześniej 😉 bo mamy na 16 szkolę rodzenia a potem usg a potem świętujemy bo dziś wypada kolejny rok razem 😉
Ile taki jedno spotkanie na szkole rodzenia trwa? bo zastanawiam się czy zdąrzymy na to usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 dziś stuknął mi 30 tydzień 😁 Coraz blizej 🙂 ja dziś od 6 nie mogę spać, chyba przezywam juz dzisiejsze USG 😉 a dopiero na 17:00 jadę. magdaluke te plamy to pewnie od słońca, często ponoć w ciązy wychodzą a potem znikają. Suuperbaba ja też mam owłosiony brzuch 😁 nie wiem dlaczego..predzej tak nie miałam 😲 moze dlatego, ze jest większy i bardziej teraz widać. Aguśka u was to kiepsko z tymi badaniami, wiem cos o tym bo moja siostra tez mieszka w Szkocji i też narzekała, jak będziesz miała wątpliwości to podpytaj połozną. Moja siostra strasznie puchła i bała się, że ma zatrucie ciążowe i zrobili jej dodatkowe badanie na jej prośbę, także próbuj!!! Czas na sniadanko i jakis obiad muszę wymyślić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Wczoraj się nie odzywałam bo jakiegoś doła miałam i zbyt rozmowna nie byłam... Ale podejrzałam co tam pisałyście 😉 Cieszę się , że na badaniach wszystko ok było. Magdad nie przejmuj się, jeśli wcześniej miałaś tyle razy usg i nic się nie działo to wszystko powinno być dobrze. Może ta pani doktor pytała czy miałaś badane przepływy i wszystko było ok bo sama nie mogła sobie poradzić z tym badaniem 😉 Albo chciała być mądrzejsza od innych, tacy nadgorliwcy też się zdarzają 😉 Będzie dobrze.
Superbaba ja też mam włochatego brzucha, od samego początku tak mi się okudłacił 😉
Aguśka to pragnienie to nie musi być zaraz cukrzyca, ale dla pewności może spróbuj zrobić te badania na własną rękę jeśli lekarz Cię nie pokieruje i nie będzie potrzebne jego skierowanie. Po co masz się niepokoić czy wszystko ok...
Dziewczyny dla lubiących stronę Reserved na facebooku są kupony rabatowe 30% na odzież dziecięcą jeśli to którąś interesuje 😉 A tu kupon na książkę o rozwoju i pielęgnacji dziecka: http://www.citeam.pl/oferty/cala-polska/ksiazka-,,twoje-dziecko?utm_source=citeam-newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-2012-05-31-cala-polska-8990&e=c&uid=3471303&nid=8990&t=ee450a589e32131d175c6ed69cb668fd4a6f5d8d&utm_term=Zdrowie+i+Uroda
Miłego dnia Mamuśki! Ja znowu nie w humorze... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha... Jeszcze dla Ciebie Akinimod linki bo nie wiem czy ktoś Ci już przesłał 😉
Stronka z zestawem 5 płyt: http://iso.../lovely+baby?tab=summary (klikasz Download .torrent), jakby nie szło to tu jest zestaw 4 płyt: http://iso.../lovely+baby?tab=summary A tu program jeśli nie masz: http://www...pl/program,utorrent.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczynki
dzisiaj czuje się dużo lepiej nuż wczoraj ale jeszcze mnie katar męczy i troszkę glowa. Dzisiaj na 17 idę z mężem do szkoły rodzenia ale tylko na godzinę teori bo na ćwiczenia nie jestem jesz
cze zbyt zdrowa będę spocona zmeczona przewieje mnie i znowu coś mnie złapie. Za tydzień będę uczestniczyc w ćwiczeniach. Ja wizytę u gin mam 8 czerwca zobaczymy co tam słychać u małysza. Ja usg podczas ciąży miałam tylko 2 razy w 8 tygodniu ale tylko dlatego bo mnie bardzo brzuch bolał i chciałam sprawdzić czy wszystkich ok a następny raz w 22 tygodniu bo gin dał mi skierowanie. Nie mam pojęcia jaką mam szyję i czy do końca wszystko ok. Gin na każdej wizycie mówi że wszystko jest dobrze mały prawidłowo się rozwija. Chciałabym jesz mieć usg żeby wiedzieć ile waży i resztę piomiarow.
Ja właśnie zasadami się czekolada bo miałam na nią ochotę i wyslalam męża do sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi - tylko nie zazieb choroby, bo sie przeciagnie:/ Zwlaszcza ze pogody ostatnio zdradliwe..brr...
Moni i Amelia - powodzonka na usg 🙂 To dla radosci i wszystko bedzie ok, wiec bez nerwow prosze:*
Nirmalka - ja wczoraj mialam taki parszywy nastroj, dzis tez szalu nie ma..tzeba przetrwac!

A ja sie przytkalam od 3dni..i nawet czopek na noc nie pomogl:,( Zaaplikowalam drugi..oby sie ruszylo..chlip! W koncu nie usnelam..nuda..ogladam cos i leze:/ Noce to sa kosmiczne z tymibolami i brakiem wygody!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Magdad nie przejmuj się tą ginką skoro Twój lekarz mówi, że jest ok 🙂
Suuperbaba dobrze, że wszystko z Helenką ok 😁

Mój mąż ostatnio usłyszał świetny żart od swojego kierownika (urodziło mu się parę miesięcy temu dziecko i wypytywał o Damianka). Kierownik pyta męża czemu nie chodzi do szkoły rodzenia... A mąż tylko z pożałowaniem odpowiedział "bo cały czas siedzę w pracy..." bo taka prawda, szkoła jest w czwartki o 16.30 a mąż od miesiąca nie wrócił przed tą godziną do domu, tylko koło 19-20, nawet o 22 to niby kiedy mamy chodzić do szkoły rodzenia :/ i się dziwią, że specjaliści stamtąd uciekają, jak mój mąż teraz musi robić za 3 bo jego współpracownicy się zwolnili...

A teraz wyskoczyła nam opcja, że być może będziemy się przeprowadzać 150km... najgorsze jest to, że praktycznie podczas porodu (nie wiemy dokładnie kiedy ale jeśli przyjmiemy ofertę to w okolicy porodu wyskoczy)...

Bisia
ja też czasem chciałabym być już w końcówce, zwłaszcza, że Damianek porządnie daje popalić... to co będzie w tym 38 😮 😮 😮

Co do kosmetyków to my też postawiliśmy na Nivea 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej będziecie kupowały laktator? I jaki ręczny czy elektryczny? Jeśli chodzi o kosmetyki to my zastanawiamy się nad nivea i bambino. A pampersy z jakiej firmy będziecie kupować bo niewiem na jakie się zdecydowac. Jeśli chodzi o chusteczki nawilzane to my kupimy te z nivea albo bambino oliwek mamy z bambino. W sobotę jak się będę dobrze czuć to wypiore i poprasuje ciuszki dla małego. Ostatnio z mężem planowaliśmy gdzie stanie lozeczko gdzie będziemy trzymać rzeczy dziecka. Wiecie co myslalam nad tym żeby w księgarni kupić taka książkę dla małego gdzie od narodzin do chyba 3 latek wpisuje się wszystkie wydarzenia i przykleja zdjęcia a mały będzie miał fajna pamiątkę co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi my dostaliśmy taką książeczkę od mojej mamy, bardzo fajna, wpisujesz wyrośnięcie pierwszego ząbka, wklejasz pierwszy obrazek, datę pierwszego słowa itp - moim zdaniem super sprawa 🙂

Laktator kupiłam ręczny z Aventu, koleżanki polecały, ponoć te elektryczne potrafią mocno ciągnąc, ale nie używałam to nie wiem 🙂

Pieluszki na początek Pampers (zamierzamy kupić jedno opakowanie 1 i ze dwa 2 na początek - nie za mało??)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka moja koleżanka jak kupowała pieluchy to kilka firm bo okazało się że na te firmy będziecie pampers jest wiki uczulony u niego sprawdziły się firmy happy. A jeśli chodzi o ilość to zależy ile tych pieluch jest w opakowaniu. Ja myslalam że kupię opakowanie gdzie jest około 30 sztuk 1 a 2 to też 30 sztuk ale 2 opakowania.
U mnie w szkole rodzenia ordynator mówił że dostaniemy jakieś rzeczy w prezencie dla dziecka więc ja przed porodem kupię tylko kilka pieluch do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!

Nirmala to nie jesteś sama z tym kiepskim nastrojem bo u mnie też dziś humor do d... 😞, to chyba przez tą chorobę i jednak postanowiłam że dziś to jeszcze nie będę nigdzie wychodzić ale jutro to już nie będę miała wyjścia bo zaczynam mieć w lodówce tylko światło 🤔. W takich sytuacjach przydał by się ktoś bliski obok, ale cóż zrobić trzeba sobie radzić samemu nie ma wyjścia.

Amelia u mnie zajęcia na szkole rodzenia (zaczynam od poniedziałku) mają trwać około 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi właśnie z doświadczeń koleżanek wiem, że Pampersy na początek najlepiej się u nich sprawdzały, ale oczywiście każde dziecko jest inne, więc jak się pampersy nie sprawdzą to wygonię męża po jakieś innej firmy 🙂
Co do wielkości to 1 są 43szt w opakowaniu (w sumie tyle co do szpitala), a 2 po 72szt (i tu myślałam o 2 opakowaniach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My kupiliśmy Pampersy - 1 paczkę jedynek (78 szt.) i 1 dwójek (72 szt.). Na razie tyle a przecież jak zabraknie to się dokupi. A przy pampersach były paczki chusteczek też z Pampersa więc mamy już 2 😉
Gaja Ty biedna jesteś bo chora i sama, to się nie dziwię, że taki humor nieciekawy. Poza tym ta pogoda jeszcze dołująca, bo przynajmniej u nas słońca brak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂

Megi ordynator mówiąc rzeczy w prezencie dla malucha to mia na myśli "niebieskie pudełko" u nas tak jest że wszystkie mamy dostają po urodzeniu takie puełko tam w środku jest głównie sporo gazet i pare gadżetów typu smoczek czy skarpetki i próbki kremów czy balsamów ja przy nadii dotstałm butelkę lovi 🙂 jest tam tez woda niegazowana czapeczka teczka na książeczke zdrowia itd tu link do tego pudełka 🙂 http://www.familyservice.pl/Lifestyle/Niebieskie-Pudelko

Ja tez kupuje pampersy mam juz jedna pakę pampersów rozmiar 2, i 2 paczki pampers play 🙂

Superbabo jak dobrze ż eu Ciebie i Helenki wszytsko dobrze 🙂

Magda zazdroszcze Ci że ciagle gdzies wychodzisz z rodzinka , ach może kiedyś i mi sie uda tak przynajmniej raz wtygodniu gdzies wyjechac z dziecmi na jakas wycieczke 🙂

dziewczyny choroby precz-uważajacie na siebie żbey sie nie pochorować

jej jeszcze 7 tygodni max 8 i bede rodzić jak ten czas leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...