Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Urodzenie dziecka nalezy zglosic w urzedzie stanu cywilnego wedlug miejsca zdarzenia , a nie zamieszkania rodziców. Zgłoszenia dokonuje ojciec dziecka lub matka y ciągu 7 dni , jeżeli jej stan zdrowia na to pozwala. W sytuacji kiedy matka dziecka nie pozostaje y związku małżeńskim , tylko ona może dopełnic formalnosci. Od 2009 roku dziecko automatycznie zostaje zameldowane tam gdzie jego matka. W zależności od stanu cywilnego matki potrzebne sa różne dokumenty.
Zamezna ; dowody osobiste rodzicow dziecka , odpis skroconego aktu malzenstwa rodzicow dziecka( jezeli zostalo one zawarte poza miejscowoscia,w ktorej dokonuje sie rejestracje.
Panna- dowod osobisty matki dziecka, odpis skrocony aktu urodzenia matki ( jezeli urodzila sie poza miejscewoscia w ktorej dokonuje rejestracji) mozliwe jest zlozenie oswidczenia przez ojca dziecka o uznaniu jednoczesnie ze sporzadzeniem aktu urodzenia. Przy oswiadczeniu ojciec musi posiadac dowod osobisty.


mam nadzieje ze sie przyda 🙂

suuperbabo- z tego co wiem to glownie chodzi o to aby dziecko jak najszybciej dostalo akt urodzenia a zarazem numer pesel, wszystko zalezy od tego jaki Ty adres bedziesz miala w dowodzie osobistym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wlasnie problem w tym, ze bede na starym dowodzie bo jedzcze nie zdaze zmienic...cyli stry adres, w ktorym juz nie bede zameldowana! Bo sprzedajemy w lipcu i sie wymeldowywujemy...i narazie nie mozemy zameldowac w domu, bo stan surowy:/ Wszystko dokonuje sie w czasie, jak bede w szpitalu..a potem od sierpnia w zawieszeniu..wiec nie bede miala nigdzie meldunku, a jeszcze bede miala stare dokumenty bo nie mam jak nowych wyrobic..pomijajac ze nie mam co, jaknie mam meldunku! Jakis koszmar sie z tego zrobil..mam dosc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba, wiem, ze mozna miec dowod bez meldunku, bo ja musze taki wyrobic, jako, ze nie mieszkam w Polsce ale wciaz jestem przeciez obywatelka. Tak mi brat powiedzial a on jest urzedas. ALe duzo to Ci w sumie nie da. A u rodzicow nie mozesz sie zameldowac? A nie ma czegos takiego jak czasowy meldunek w miejscu czasowego zamieszkania, jak sie wynajmuje mieszkanie? No np. Jak Nirmala wynajmowala, to gdyby tam zostali, to jakby to bylo?

Ja sie poklocilam z mezem i wylalam wiadro gorzkich lez i w ogole mi tak zle...Ogolnie to cos mi jest, ale nie czuje sie jeszcze bardzo chora, boje sie, ze moze byc gorzej a z drugiej strony znowu brac antybiotyk, jak nie wiem na pewno...bo mam bol gardla po jednej stronie troche z uchem polaczone i takie zaglucone gardlo. No ale tez nie chce czekac az zaczne umierac przez angine..brrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbabo- to wyjasnisz w urzedzie jaka masz sytuacje i mysle ze poprostu dokonaja rejestracji Helenki bez meldunku a zameldujecie ja juz w nowym domu jak bedziecie mieli adres.Bo w rejestracji nie chodzi o zameldowanie dziecka tylko o to aby wyrobic akt urodzenia oraz jak najszybciej numer Pesel 🙂 a w polsce meldunek nie jest obowiazkowy wiec sie nie martw ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia11111 napisał(a):
Mój mąż też twierdzi, że na wszystko jest jeszcze czas 😉 mówi tylko, żebym sobie kupiła do szpitala rzeczy a np takie rzeczy jak łóżeczko, materycyki itp to on pokupuje zanim my wyjdziemy..no cóż 😉..
Chyba mu nie przegadam. A prócz pudła od kuzynki z ciuszkami, to mam termometr do wody, przewijak, kocyk, dwa ręczniki z kapturkiem, wkładki laktacyjne i tantum rosa, maleńkie nożyczki i na tym się kończy mój zestaw jaki nabyłam.


Mój mąż ma podobne zdanie, że wszystko sam kupi i że to kupowanie jest spowodowane syndromem wicia gniazda i tylko napędzamy rynek. Mnie to nie przekonuje do końca, bo wole już mieć rzeczy i sama powybierać i powoli i skutecznie przekonuję go kupując czasami różne drobne i mniej drobne przedmioty :P
Czekam tylko na obiecane rzeczy z Niemiec które mam dostać w czerwcu i ruszam na dalsze łowy :P Dużo jeszcze przede mną bo mam laktator, butelki, smoczki, ubranek trochę, większość kosmetyków, podkłady i inne wkładki laktacyjne dla siebie, prześcieradła i wózek, a i leżaczek-bujaczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
Superbaba, wiem, ze mozna miec dowod bez meldunku, bo ja musze taki wyrobic, jako, ze nie mieszkam w Polsce ale wciaz jestem przeciez obywatelka. Tak mi brat powiedzial a on jest urzedas. ALe duzo to Ci w sumie nie da. A u rodzicow nie mozesz sie zameldowac? A nie ma czegos takiego jak czasowy meldunek w miejscu czasowego zamieszkania, jak sie wynajmuje mieszkanie? No np. Jak Nirmala wynajmowala, to gdyby tam zostali, to jakby to bylo?

My nie bylismy zameldowani tam gdzie wynajmowaliśmy. Ogolnie to ja jestem zameldowana u swoich rodziców a mąż u swoich czyli mieszkamy oddzielnie :P a Michasia pewnie tak czy tak miałaby moje miejsce zameldowania bo po mamie. Nie mam pojęcia jak wygląda to załatwianie w takim przypadku jaki ma Superbaba... Magdaluke paskudnie u Was z tą anginą 😞
Amelia ja bym sobie nie mogła odmówić kupowania tych wszystkich rzeczy... Przecież to taka radocha tym bardziej, że pierwsze dzieciątko to chyba bardziej się te zakupy przeżywa... Na szczęście mój mąż jest zdania, że wszystko razem kupujemy tzn. pewnie to będzie tak wyglądało, że on będzie tylko w większości zatwierdzał czy takie może być a ja będę szukać :P No chyba, że będziemy kupować w jakiejś hurtowni to bardziej się zaangażuje, ale nie wiem jeszcze co bardziej opłacalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh fajnie amcie z tym wybieraniemw yprawki 🙂 mojemu męzowi podoba sie wszytsko byle szybko skończymy zakupy a najlepiej jak bym sama wszytsko kupiła ale mi to nie przeszkadza nawet sie troche ciesze ze moge sama wybrac co mi sie podoba 🙂 choc czasem byłoby miło gdyby wyraził sowje zdanie

własnie gdzie dziewczyny które miały dzis wizyty u lekarzy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej pewnie już śpicie ja właśnie dopiero kładę się spać. Byłam dziś w szkole rodzenia i polozna mówiła o rzeczach które trzeba bagatelizowac a z którymi odrazu do szpitala. Bo i mi trochę strachu narobila . Ok dobranoc mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia to dzisiaj świętuje rocznicę więc pewnie zabalowała 😉
Strzauka zapomniałam wcześniej... dzięki za radę i chyba faktycznie zdecydujemy się na ten Recaro 🙂
Spokojnej, przespanej nocy bez bólu Mamuśki 🙂 A że już po północy najlepsze życzenia dla Waszych pociech z okazji dnia dziecka! 😘 Dla Was zresztą też bo jakby nie było wszyscy jesteśmy dziećmi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
napiszcie potem jak te wasze wyniki z glukozy
ja mialam 104 na czczo i 141 po godzinie nie wiem w sumie czy to zle troche chyba podwyzszone?

moj na szczescie sie angazuje w wyprawke sam pyta co ma kupic itd. dzis kupil bramke na schody trzeba psa pomalu uczyc ze do gory mu juz nie wolno 🙂 i zdecydowanie nie jest za wczesnie na zakupy przeciez po 30tym tc to juz mamy 95% na zdowe zywe dziecko wiec na co czekac....a kwota rosnie i rosnie....ciezko na raz tyle wydac....

superbaba zdecydowalismy jednak i kupilismy w tesco monitory z mata oddechu ta z angelcare co mielismy tez z oscarkiem a ty juz to przemyslalas?

a z ta rejestracja to ja nie mam zielonego pojecia jak sie to w polsce robi 😞 u nas oboje rodzicow idzie na 10dni po urodzeniu d urzedu miasta i rejestruje dzieciaczka i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - my chyba tez zdecydujemy sie na caly zestaw z Angelcare! Maja dobre opinie 😉 A mamy tam nianie z kamerka i monitor oddechu z mata...tylko maz to kupi w lipcu albo po urodzeniu Helenki, bo juz nie mamy teraz 900zl, a tyle chyba caly zestaw kosztuje! Chyba ze zrezygnujemy z pobierania krwi pepowinowej to moi rodzice moze nam to kupia...bo czytalam sporo o tej krwi i rozmawialam z lekarzami o tym i tak naprawde to na caly swiecie byly moze 4-5 przypadki, gdzie pomoglo. Najgorzej, ze wiekszosc artykulow o tej krwi jest napisane przez osoby z roznych bankow krwi, a nie przez niezaleznych specjalistow..i to mnie nie do konca przekonuje:/ I madry jeden hematolog powiedzial, ze jesli dziecko choruje potem na krew to i w tej pepowinowej beda jego patogeny juz wczesniej:/ Moze warto jak jest drugie dziecko..nie wiem sama nadal:/
A z ta wyprawka to wg mnie najwyzsza pora Mamuski! Mnie to od poczatku przerazila ilosc produktow do zakupienia dla bobasa, ale i dla mnie! Listy dlugasne..i dzieki systematycznym zakupom co miesiac, mam odznaczone 90% i nie zbankrutowalam 🙂 No i przyjemnosc byla..a powiem Wam jeszcze, ze teraz tez srednio sie czuje, z kompem nie leze bo mi nie wygodnie..i juz bym tak na luzie i z przyjemnoscia tej wyprawki nie robila:/

Ide dalej kimac, bo pogoda pod zdechlym Azorem u nas 🙂 Buzi - wpadne later!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey Dziewczęta 🙂

Dziewczyny napiszcie jak tam po wizycie u lekarza!
Co do meldunku to my akurat jesteśmy na swoim od roku i już nie mamy tego problemu.
Dodi my akurat wybieraliśmy pieska po dzidzię, a do tej pory to Homer miał styczność z dziećmi od roczku to siadał na pupie i patrzył się i czekał aż go pogłąskają 😉
Ale patrząc na te filmiki mam pozytywne myślenie 🤪 🙃
http://www.youtube.com/watch?v=efr07-fuDl4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=eVTR9ujgXZk&feature=related

A dzisiaj Juniorek dostał buzi w brzuszek od babcie bo jego mama nie sięgnęła 🙃
Ogólnie błogo się tu czuje, skurczy nie miałam prawie wcale, za to w domu miałam parę razy dziennie 🤨
Ale w niedzielę już wracam niestety... 😞

I dzisiaj wkraczamy w 32 tydzień 🤪 🤪 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wszystkiego najlepszego dla Waszych dzieciaczków! 🙂
Czarnyloczku- zazdroszcze tego 32 tygodnia tez juz bym chciala i ogolnie wspaniale ze tak dobrze znosisz ciaze 🙂
Z wyprawka to ja mam problem co prawda wiekszosc mam ale troche zostalo 😞 no i niestety nie wiem czy nie bede zmuszona polegac na mezu choc mam cicha nadzije ze jeszcze dostane pozwolenie na jeden wypad do sklepu 🙂
ogolnie to sie zalamalam w nic prawie nie wchodze te ciagle lezenie widocznie mi nie sluzy bo mam juz 9kg na plusie a brzuch jak w 9 miesiacu ;/ i jak ja mam teraz sobie cos kupic jak nawet nie wiem jaki rozmiar teraz bylby dobry a do sklepu nie moge wyjsc....
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Po wczorajszym intensywnym dniu dziś nic nie robię i odpoczywam. Za oknem deszcz, więc pogoda idealna do leżenia w betach 😉
Czarnyloczek, to mądrze zrobiliście, bo nasz pies nie cierpi dzieci. Jak się teraz zastanowię, to nie było najgorzej, po prostu była bardzo zaciekawiona, bo nigdy nie widziała takiego małego dziecka i to w swoim własnym domu. No i chciała koniecznie dorwać się do zabawek małego 😉 Chyba nie było najgorzej, mam nadzieję, że do "swojego" dziecka się zwyczajnie przyzwyczai.
Agadka z tego, co wiem, to norma jest do 140 po obciążeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
napiszcie potem jak te wasze wyniki z glukozy
ja mialam 104 na czczo i 141 po godzinie nie wiem w sumie czy to zle troche chyba podwyzszone?

Agadka jeśli chodzi o wyniki glukozy to ja miałam 76mg/dl na czczo i 99mg/dl po 2h po wypiciu 75g glukozy a norma była od 55-100 i lekarz powiedział że mam super wyniki. Sprawdź sobie jaką masz podaną normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

CZarnyloczek dzis razem zaczynamy 32 tydzień 🤪 a ja juz moge mówić że rodze w przyszłym miesiącu 😜 fajnie to brzmi

Agadko ja tez miałam wynik glukozy 142 a norma jest do 140 ale lekarz nic nie kazała z tym zrobic wiec moze nie ma sie czym martwic?? ja sie jdynie denerwuje bo moj lekarz ma okropna polozna,bo przed wizyta ide sie rejestrowac do poloznej ona i ona powinna mnie zważyć, zmierzyć ciśnieneie i teteno dziecka, a ona zawsze robi to na oko;/ cisnienie mi wpsiuje bez mierzenia nawet wage wpsiuje jaka sie jej podoba o tetnie dziecka nie wpsomne 😠 ostatnio miała inna polozna za nia zastepstwo i ta to mi bardzo długo tetno mierzyła bo chciała zeby było fajnie słychac i ciesnienie a ta to na oko wpisuje anstepnym razme jej powiem z ema mi ciśnienei zmierzyc choc penwie jak zwróce jej uwage to mi to po lebkach zrobi bo bedzie miec focha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie,
już Wam wszystko piszę 😉 mój mały już waży 1 kg 344 g 😉 rośnie chłopak 😉 pokazał nam tylko profil buziuni i potem zakrył wstydzioch rączkami 😉 mój mąż się strasznie rozczulił przy tym 😉 heheh nie mogę się już go doczekać, poza tym wszystko w porządku, dobrze się rozwija, narządy ok, płyn owodoniowy też.. jest wszystko w normie. A co do szkoły rodzenia, pani mówiła nam o pielęgnacji, myjemy mydełkiem lub wlewamy płyn do wody, przestrzegała przed myjkami, bo dużo bakterii się gromadzi, podobnie jak na tych wkładkach gąbkowych - żeby tego nie kupować. Lepiej myć wacikami i odrazu wyrzucać. Mówiła też, żeby nie stosować oliwek ani kremów zapobiegawczo, że płyny do kąpieli mają już właściowości nawilżające więc oliwka - nie potrzebna. Po zmianie pieluchy najlepiej przemywać woda przegotowaną pupe albo tymi chusteczkami ale wypróbowanymi bo też nie zalecała.. a kremami smarować jak coś sie pojawi jakieś odparzenia.. żeby się skóra wcześniej nie uodparniała. Mówiła też że pazurków sie nie obcina przez pierwszy miesiąc bo jeszcze się płytka kształtuje. I co jeszcze.. dobre są takie foczki plastikowe do wanienek na których się dziecko kładzie..szczoteczki do główki dopiero po pierwszym miesiącu jeśli ciemieniucha występuje to nasmarować oliwką i podczas kąpieli powinno schodzić. Chyba tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...