Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
OJ cos mi nie wyszlo :/
suuperbabo - to swietnie ze wyniki masz ok 🙂
akinimod- czekamy na wiesci 🙂
dodi,amelia - doskonale Was rozumiem tez zajmowalam sie chorymi dziadkami i wiem niestety jaka to ciezka praca ale niestety moi dziadkowie juz nie zyja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂

Monika strasznie Cie ten lekarz nastraszył ale musisz być dobrej myśli że jednak będziesz miała zdrowego bobaska, czekamy z niecierpliwością na nowiny od twojej lekarki prowadzącej

4nula wreszcie poznałaś płeć super no to gratuluje córeczki 🤪

Bisia ja szczezre przyznam ż eczkawki albo nie czuje albo moje dziekco jej nie ma w pierwszej ciaży córcia miała barzdo często czkawkę a teraz nic nie czuję hmm

Superbabo super że glukoza wyszła dobrze to możesz dalej jeść słodycze 🙂

u nas ok w weekend troche poszaleliśmy w parku rozrywki a teraz wypoczywamy jej wstyd sie przyznac ale dziś z corcią do 10:30 spałyśmy 😉 jutro jade na pobranie krwi ech znowu trzeba wystawać w kolejce ;/ a potem zakupy z mamą chcę kupic firankę do pokoju Adasia bo już prawie skończony zostały tylko detale 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!!
4anula: gratuluje coreczki!!
magdaluke: kurcze trzyma Was to gardlo 😞 i jak z córą?
bisia: u mnie tez czesto czkawka, choc na poczatku balam sie co sie tam dzieje bo to takie delikatne pulsowanie 🤢
superbabeczko: jedz na zdrowie kochana 🙂
monia: nie wiem jak to jest z tym lozyskiem ale w srode powiedzieli mi ze I typ czy klasa coisk tam
amelia i dodi: wspolczuje Wam 😞 różnie to jest ze straszymi 😞 ja poznalam tylko jedna babcie, druga ani dziadkowie juz nie zyli 😞. Zmarla jakis 15 la temu jak miala 91 latek i do samego konca byla najukochansza osoba na swiecie. Ale napatrzylam sie na inne osoby starsze to róznie niestety bywa 😞
U mnie od rana do du..... Mam wszytskiego serdecznie dosc. Po pierwsze facet który robi lazienke od tak po prostu nie przyjechal bo mu zona coisk tam kazala zalatwic i nawet nei zadwonil wcezsniej tylko dzis kolo poludnia. Wiec ja musialam isc na mieszkanie i od 8 do 13 tam sleczalam, a tam nawet nie ma gdzie siąść. Przyjechali wymieniac szyby w oknach bo niestey byly porysowane wiec musialam byc. I jakby ten cwok przyjechal jak nalezy to byloby inaczej ale oczywiscie moj go broni a mi nie wolno sie odezwac. No i okazalo sie ze jedna szyba po wymianie ma ryse. Przyjelam taka no ale moj oczywiscie na mnie ze nie powinnam 😞 Siedzi w pracy i steruje przez tel wrrrrr WIec sie juz nie oddzywam do niego w ogole.Kurcze ledwo na nogaxg stoje, gruba juz strasznie jestem i ciezka ale sile mam miec zeby latac tam i z powrotem wrrrr.......... I jeszcze okazalo sie ze moj szacowny szef oplacal nam dodatkowe ubezpieczenie, ale z niego zrezygnowal i nawet nas nie poinformowal a moglysmy oplacac sobie same i teraz po porodzie nie dostane 2 tysiaków. wrrrrrrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja teraz mam wizyty u gin co 2 tygodnie jej ten czas teraz leci szybko kolejna wizyt za tydzień w poniedziałek, lekarz powiedział że cc tak najpóźniej 27 lipca ale ja bede go przekonywac żeby dał mi na 26 lipca najpóxniej bo nie chce rodzic w piatek jakoś tak te przysowie "piątek zły poczatek" mnie przesladuje

co do kremu na odparzenia ja mam próbki sudokremu ale tearz niedawno przeczyatłam że go wycofuja bo ma za dużo jakiegoś szkodliwego składnika ale ja i tak go nie lubie bo jest bardzo gęsty i wysusza skóre przy dłuzszym stosowaniu do tego bardzo trudno go zmyć ja wole bepanthen 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj magdad jak ja Cię rozumiem z tym wykańczaniem mieszania, można zwariować, zawsze coś nie tak. a tu człowiek mniej funkcjonalny. Mój mąż choć nie w ciąży nie radzi sobie z tymi majstrami ( dziś przyjechali o 8 a pojechali o 11 bez żadnego słowa), klamki w drzwiach garażowych zamontowali do góry nogami, aj aj. Nie jesteś sama wykańczanie domu wykańcza ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha - to poszalalyscie z cora 🙂 To teraz krotkiej kolejki i milych zakupow zycze!
Magdad - szef swinia, bo faktycznie powinien Was powiadomic i zostawic decyzje! A co do specow to pomine..ny tez nie raz walczylismy na budowie z ekipami! Rece opadaja..dobrze, ze moj maz to krotko wszystkich trzyma i pilnuje, bo ja mietka:/

A ja na te bole podbrzusza mam powtorzyc mocz..mimo, ze z soboty wyszedl ok..no nic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbabeczko to super że wyniki dobre, więc możesz wcinać słodycze 😆

4nula gratuluje córeczki i dobrych wyników.

Mój Antoś albo nie ma czkawki albo ja jej nie umiem rozpoznać.
Dzisiaj idę na pierwsze zajęcia ze szkoły rodzenia, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny fajnie, że po badaniach wszystko ok i wy zadowolone. 4nula moje przeczucie również się sprawdziło - chłopak musiałby się nieźle postarać, żeby schować siusiaka przez tyle czasu 😉
A swoją drogą ile dziewczyn ma już pewną cesarkę? Maiha a ty z jakiego powodu, bo jakoś zapomniałam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja mam wade macicy-żaden lekarz chyba nie podejmnie sie mojego porodu naturalnego bo pzry mojej wadzie moja macica ( a mam je aż 2 ) nieregularnie sie obkurcza i mogło by dziecko sie zaklinować a co ponad to mogłoby mnie w srodku nieźle porozrywać( mam 2 jajowody) no i miałam juz cc i przy naturalnym porodzie szwy macicy mogły by pekąc i wywołało by to krwotok który trzeaby było operacyjnie tamować, mój syn jest ułozony główka w doł wiec pytałam lekazra czy mam szanse na porós siłami natury ale powiedział że nie ma mowy

strzauka ma mieć cc ale nie pamiętam dlaczego, superbaba to z wiaodomych względów i nie wiem kto jescze ale napewno jescze ktos ma miec cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha- napisalas ze mialas cesarke i ze przy naturalnym porodzie szwy moglyby puścić lekarz Tobie tak powiedział ? Bo ja w sumie nie rozmawiałam jeszcze o porodzie ą wcześniej też miałam cesarkę i sie zastanawiam jak teraz bd rodziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Bisia chyba jeszcze ma cesarke
4nula, gratki! Jest cora , jejjj! No i najwazniejsze, ze nic zlego sie nie dzieje. I to samo tyczy sie Dominiki, zdrowa mama, zdrowa Martusia- super.
Superbaba, no fajie, ze wyniki wyszly ok. A to dla Ciebie dobrze, bo chyba bys nie przezyla bez slodyczy, co?
Magdad, nie stresuj sie, jakos sie mieszkanie wykonczy, oby tylko Ciebie nie wykonczylo! A szef to dziad jakis, jak tak mozna.....
Bisia, moje dziecie ma czkawki, czasem do 4 razy dziennie, normalna sprawa, ponoc, tak jak dziewczyny pisza, dla dziecka wrecz przyjemna, aczkolwiek, nie wiem skad to wiadomo 😉. A z Elka w ciazy nie mialam az tylu czkawe i ogolnie to ciezko mi sie bylo polapac kiedy takowe byly. Tym razem brzuch skacze i nie da sie nie zauwazyc.
Ja mam rozne kremy i metody na odparzona pupke...nalozylismy jej taki na recepte na odparzenia , nie placze, ale i nie ma rewelacyjnej poprawy. Ogolnie to gorzej z nia bywalo, ale tym razem plakala, dlatego sie tak zestresowalismy. Ja uzywam glownie kremu Desitin, chociaz wam pewno wiele nie powie, ale ma w skladzie zinc oxide, czyli tlenek cynku (dwutlenek?), to glownie o ten skladnik chodzi. Zwykle czyni cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula no tak lekarz mi powiedział że jeśli sie miało już cc to jest takie ryzyko że szwy macicy moga peknąc ja maią ,5 roku temu cc, ale wiesz jak juz pisąłam wczesniej mi przez moja wade nieregularnie obkurczałaby sie macica przy porodzie i dlatego bede miec cc choć boję się ze w szpitalu kazą mi rodzic naturalnie i przez to naraża mi moje dziecko choć mój lekarz powiedział ż enie pozwoli mi rodzic naturalnie a pracuje w spzitalu w ktorym zamierzam rodzic więc chyba troche mnie to uspokaja, ale ty chyba musisz zapytać sowjego lekarza o poród bo wiem ż ekobiety które miały juz cc rodzą potem siłami natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, no wiem, ze zdarza sie rodzic silami natury po cesarce, bo dzis tna inaczej niz kiedys i w ogole. ALe niesie to za soba jakies ryzyko i nie wiem czy ja bym sie zdecydowala...A u Ciebie to chyba nie ma nawet nad czym sie zastanawaic, co? Za duze ryzyko z Twoja macica i w ogole. Poza tym, z tego co pamietam, to chyba nawet nigdy nie rozwazalas innej opcji niz druga cesarka, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - ale Ci fajowo!
Maiha - to u Ciebie pare nieprawidlowosci..to nie dziwie sie, ze lekarze wola nie ryzykowac komplikacji!
Moja znajoma urodzila naturalnie po cc, ale przerwa byla ok 3-4letnia...napewno jak przerwa roczna to nie pozwalaja, bo wtedy rzeczywiscie ryzyko ze sie nie zagoilo dobrze i moze peknac! Ale jak dluzsj to chyba nie ma jakos przeciwwskazan..najlepiej porozmawiaj z lekarzem! On po medycynie i zna Twoj stan zdrowia i poprzednia ciaze z papierkow tez!

Ja mam dzis dzien kryzysowy! Leze i rycze ze strachu...jakos spanikowalam, ze mnie boli ten dol brzucha i ze mi slabo! I teraz to juz mi na maxa zle...i boje sie...sle lekarka przyjmuje dopiero w srode, a na izbe nie pojade, bp tam to byle kto przyjmuje i mnie nie zna! Maz ma mnie dosyc...ja sama soebe tez, bo nie moge sie uspokoic:,( Ja nie wiem kiedy bol tobol grozny..mnie tak pobolewa na samym dole..nie umiem naeet opisac jak! Ja juz nie mam sil dalej dawac rady 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki 🙂
Gratuluję pomyślnych wieści z usg, dobrych wyników no i 4nuli córeczki! 🙂
Dziewczyny współczuję tej nerwówki z powodu problemów rodzinnych, a Monice z powodu tej niepewności, ale wszystko musi być dobrze, innej opcji nie ma. A u starszych ludzi to już często choroba i demencja dają o sobie znać i pewnie gdyby nie to przeważnie nie zachowywaliby się tak złośliwie... Wiem coś o tym bo mój pradziadek miał Alzheimera i to już nie był on, choroba całkowicie nad nim zapanowała - strasznie to przykre. Często kiedy patrzę na te starsze osoby myślę, że boję się starości, tego niedołęstwa i bezradności...
Na odparzenia też słyszałam, że najlepsza maść robiona w aptece. Mój mąż już się zapowiedział, że jak coś by się działo to dla Michasi taką maść ukręci 😉
Magdad u mojego męża w pracy była taka sama sytuacja z ubezpieczeniem, byłe szefostwo nie powiedziało, że już nie płaci, nowy szef nic nie wiedział i w sumie wyszło niedawno jak mąż chciał się dowiedzieć ile dostanie za narodziny dziecka. Na szczęście zdążyli wykupić nowe ubezpieczenie.
A wczoraj robiłam listę co musimy kupić dla małej i dla mnie i trochę długa jest... 😮 W tym tygodniu mamy jechać do c&a bo mamy kupon zniżkowy a tam całkiem fajne paki np. bodziaków są i w dobrej cenie. Tylko ja nie wiem jak z tą rozmiarówką... Ile kupowałyście ciuszków na 56?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak - najważniejsze, żeby lekarz prawidłowo ocenił możliwości porodu, na szkole rodzenia mamy babkę, która 3 godziny parła i w końcu zrobili jej cc, ale swoje się dziewczyna namęczyła, okazało się, że dziecko było bardzo duże.
Nirmala z tego co mówią moje koleżanki-mamy najmniejszych ciuszków trzeba kupować jak najmniej, bo nawet jeśli dzidzia nie będzie duża, to bardzo szybko rośnie i jak jest ich za dużo, to po prostu się ich nie ubiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod: super ze z mala wszystko ok 🙂
4anula; jeszcze raz gratki!!\
Nirmala: wlasnie pytalam dzis w PZU czy moglabym sama oplacac skladeczki ale zeby wyplacili pieniazki po porodzie to trzeba by bylo wczesniej 9 miesiecy;/
magdaluke: ale ten czas szybko leci juz 30 🙂 u mnie tez 🙃
maiha: dobrze ze Twoj lekarz tak stweidzil bo to bezpieczniej!! I na pewno zadba zeby w szpitalu wsio bylo ok 🙂
Moj jeszcze z pracy nie wrocil, bo kolo 17 to standard ale juz cwicze grobowa mine, bo nawet nei zadzwonil pozniej wrrrrrrr
Ajjj bo dzis koncze zakupy i wskoczylam na te z apteki dbam o zdrowie i zgluplam 😮 My potrzebuemy i podkladów i wkładów poporodowych??
Myslicie ze koniecznoscia sa te nakladki na sutki? czy poczekac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...