Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No w sumie przez to lezenie na pewno gorzej to znosimy i odczuwamy, bo za duzo czasu na wczuwanie i wsluchiwanie w siebie:/ No i przy tym plackowaniu to wieloryby powinnysmy byc :P No to ja zjem sobie ptysia, bo swieze maz doniosl 🙂

No niedlugo imprezki urodzinowe sie szykuja na forum 😜

Rozmawialam chwilke z Monia na skypie - troszke ja ginka uspokoila..ze albo bedzie ok albo jakas drobna wada! I dalej ta lekarka stawia na chlopca..ale to Moni opowie jak wpadnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
to czekamy na wieści od Moni, wierzę żę będzie wszystko dobrze. Co do bóli to i ja odczuwam prawie codziennie jakieś boleści, ostatnio wszedł mi ból w pośladek i nogę normalnie leżeć ani chodzić wtedy pomaga tylko masaż. Dziś wybieram się na zakupy bo w czwartek idziemy na roczek bratanicy, a normalnie nie mam pojęcia co kupić bo ona ma wszystko może wy macie jakieś pomysły oprócz zabawek bo bratowa zapowiedziała żeby nie kupować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki mnie czasem lapaly silne bole wiazadel ale po asmagu regularnei branym juz odpukac nie. Nio i czasem tak podwozie dziwnie czuje.
Nio dobrze ze u moni ok 🙂
Nio zestresowalam sie troche tymi uplawami i chyba kupie papierki lakmusowe zeby samej sprawdzac.
Ja tez czerwcowa bo 15.06 stuknie mi 28 😮
Nio ide cosik popracowac przy dokumentach bo zaleglosci 🙂
Nio a do meza to ani mru mru 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to dobrze ze u moni sie w miare roziwazalo

superbaba zgadzam sie z toba w 100% jak bylam w plsce i tu sie lecialo tam cos robic tu to tyle nie myslalam ie czytalam na necie i forach pierdol roznych i dobrze sie czulam teraz jak tak sobie poleguje to mam wrazenie ze ciagle mnie cos boli ciagle cos mam i w ogole ze zaraz urodze haha nawet sie wczoraj spakowalam do szpitala ze strachu 🤢 🤪 🙃

dobrze ze przynajmniej 3 dni w tyg pracuje bo bym chyba oglupiala w domu

mama mi wczoraj opowiadala o dystrofi ktora mialam jak byla ze mna w ciazy ledwo mnie donosila mialam zamartwice i gdzyby nie cesarka to bym mogla nie przezyc mialam tylko 6pkt apgar i znow sie zaczelam stresowac heh ide cos porobic tak mi jest lepiej

dziewczyny a macie problemy z hemoroidami bo ja mam i az se boje chodzic do kibelka 😞 chyba przez to ze mam zatwardzenie ciagle az mi krew leci lekarka mowi ze to normalne i przejdzie po porodzie ale mnie juz wszystko boli jak mam isc do wc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka mialam 🙂 przez jakis tydzien i przeszlo, chyba odpadl 🙂. Codziennie plakalam w kibelku 🤢 I popijalam duuuuzo kefiru i zatwardzenia minely 🙂 Poznije sie balam bo mam duza dawke zelaza ale jak coisk dopadnei to sporadycznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad- tez mam cos takiego tylko u mnie to przez luteine dopochwowa :/ tez plakalam do suuperbaby ze chyba wody mi sie sacza przynajmniej takie wrazenie mialam... A o papierkach lakmusowych do sparawdzania pierwsze slysze 😮 a z mezem tez dzis nie gadam choc narazie jest w pracy...ale tez mnie wczoraj wkurzyl.
Agadka- ja nie mam cale szczescie z hemorojdami problemow ale wiem ze sa na to masci i po co masz cierpiec jak mozesz to wyleczyc 🙂 ktoras z dziewczyn miala ten problem to moze sie wypowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, widzę, ze już cosik wam Dorotka napisała. Całą noc nie mogłam spać i wstałam juz o 6:00. Moja Pani gin mówi, ze jej wygląda cały czas na siusiaka i nic dziwnego w tym nie widzi jednak powiedziała, ze nie jest znów tak dobrym specjalistą od USG jak ten lekarz u którego byłam tydzień temu. Trochę mnie uspokoiła mówiąc, ze jeżeli faktycznie coś będzie to jedynie jakaś wada do kosmetycznego skorygowania. Na pewno nie zagraża to życiu dziecka. Najważniejsze, że wszystko dobrze z serduchem i główką a to może być mała pierdołka i zostaje mi czekać na poród. Wiecie co juz wcale nie boję sie porodu, mogę nawet 24h rodzić w największych bólach byle tylko po wszystkim okazało sie, ze jest wszystko dobrze z dzidzią. teraz mam wizytę 3 lipca i bedzie mi robiła badanie w kierunku GBS, mam nadzieję, ze wszystko będzie ok. Buziaki dla Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No posterisan na hemoroidy, ale szczerze powiedziawszy to te masci duzo nie daja..juz predzej czopki! Ja nadal mam jakiegos malego, ale zazwyczaj biegunkowo mam wiec nie boli! Miewam rez zatwardzenia, ze placze przez 2-3dni..tylko ja nie moge ich miec, bo to wysilek dla lozyska i mogloby krwawic! Wiec jak samo lekko nie idzie to w 3 dniu biore czopek glicerynowy i za 15 minut juz po wszystkim 🙂 A ostatnio po nim jakos sie unormowalo i normalnie do kibelka latalam..ale tez zdarzalo mi sie plakac na kiblu:,(

Magdad - ciezka sprawa jak nie chce zabawek, bo dla takiego malucha to w zasadzie tylko to...zelaszcza, ze sa wspaniale zabawki edukacyjne! To moze faktycznie ciuszek albo kasa dla mamy...nie wiem:/ Widzialam tez ostatnio taka ramke, gdzie sie robi odcisk stopki o raczek dziecka..i taka pamiatka! Ja bym chciala taka 🙂

Rodzice wpadli z zakupami, a teraz szaleja w kuchni gotujac obiad! Fajnie jak ktos sie krzata, bo jak sama to jest smutno okrutnie:/ No i Agadka masz racje - za duzo czasu na myslenie i wsluchiwanie sie w siebie..ale niestety lezec musze;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula to ja wlasnie pisalam wczesniej o nich bo juz je mam dosc dlugo i mam od lekarza masc jak sie kremuje to jest ok ale jak tylko przestane to znow od nowa 😞 mam wrazenie ze jest coraz wiekszy on sie tylko pojawia w trakcie wyprozniania na szczesnie ale to znaczy ze ciagle tam jest niewyleczony bleee jak sobie tylk o tym pomysle

widziesz moni nie trzeba bylo sie stresowac :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni czasem jest tak, że zwykły lekarz lepiej oceni co i jak niż najlepszy specjalista. Ja cały czas wierzę, że z dzidzią wszystko ok.

Agadka ja miałam raz hemoroid i posmarowałam Procto-Hemolanem wieczorem i na drugi dzień już go nie było. Moja mama ma bardzo dobrą maść, ale nie pamiętam nazwy, musiałabym sprawdzić. No i ja teraz bardzo uważam na higienę i po każdym wypróżnieniu się dokładnie podmywam, to jest bardzo ważne i póki co problem nie wrócił.
Magdad, jak to odpadł? Przecież hemoroid to żylak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula mój gin przyjmuje 16-18, dziś podobno już od 15, więc jakoś w tych godzinach pojadę. Czekam na mamę, aż wróci z pracy, bo bardzo chce ze mną iść 🙂

No rzeczywiście dużo u nas czerwcowych jubilatek 🙂 Mój mąż ma urodziny 21.06. Ja jestem z 29 grudnia, więc przeważnie nikt nie pamięta o moich urodzinach, bo święta, sylwester i ogólnie wolne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia dobrze że Cię Twoja ginka uspokoiła, najważniejsze że serduszko zdrowe i żadnych poważnych wad nie widać.

Czekamy na wieści po wizytach od kolejnych mamuś.

Suuperbaba i 4nula mnie też często brzuch boli ale już nawet o tym nie pisze bo to widocznie tak musi być. Najczęściej mi się wydaje że te bóle są przez rozciąganie no bo mały cały czas rośnie i musi mieć miejsce na harce 🙂.
Ja też już mam 10kg na plusie.

U mnie dziś pochmurna pogoda, pada a jeszcze w dodatku cały czas jakieś hałasy dochodzą z podwórka bo ocieplają blok na przeciwko, a ja mam już wszystkiego dość ale pocieszam się że w czwartek jedziemy w rodzinne strony i trochę pobędę między ludźmi 🙂

Magdad to jesteśmy rówieśniczkami 😉, bo mi też w tym roku stuknie 28, tylko w październiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia fajnie ze spokoj jako taki wrocil 🙂
a mnie hemoroidy nie straszne bo i problemow z wyproznianiem nie mam teraz 🤪 a czasem to nawet biegunka mi sie zdarza...
brzuch boli jak sie mala zaczyna wypychac ale nie panikuje bo wiem ze sie rozpycha i tak jakos do tego wagi nie przywiazuje
juz sie wizyty nie moge doczekac 😠
dodi pewnie juz pojechala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio ktos mnie nastraszyl, a sasiadka mowila ze tez cala ciaze chodzila i byla pewna bo usg wykazalao ze dziewczynka a na 3 dni przed porodem siusiak sie wystawil i faktycznie ma synka.
no i ja mam juz tyle sukienusi i bodziaki rozowe i jak ja bym miala syna teraz urodzic?! no kurde, zeby dzis sie Izka facetem nie okazala 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi znajoma mówiła że ona przed porodem kupowała uniwersalne ubranka, bo choć lekarze mówili że raczej będzie dziewczynka to ona wolała na wszelki wypadek kupować uniwersalne bo to różnie bywa i dopiero jak się mała urodziła to kupowała różowe ciuszki.
Wczoraj na szkole rodzenia położna mówiła że im niektóre mamy które właśnie myślały że będą miały córeczkę i nakupiły dla niej różowych ciuszków, a urodził się jednak chłopiec, przynoszą do nich te ubranka różowe dla niemowląt i potem m.in. w nie ubierane są dzieciaczki po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak...ja duzo w rozu nie mam, ale troszke jest 🙂 No ale jak patrze na to usg to tam totalnie nic nie ma miedzy nogami poza cienkimi kreseczkami...to nie wiem co by musial chlopak zrobic by skitrac i jajka i siusiaka! 3 roznych lekarzy mowi ze babeczka, wiec na to licze 🙂

Ja wlasnie zupke zjadlam...mniam mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia - dobrze ze troche sie uspokilas 🙂 zobaczysz wszystko bedzie dobrze 🙂
dodi- czekamy na wiesci oby pozytywne 🙂
troche sie uspokoilam ze Was tez cos czasem boli bo juz myslalam ze ja i suuperbaba mamy ciagle jakies bole na dole...ale my panikary jeszcze tylko lezymy.
ja sie dopiero dowiedzialam ze to dziewczynka wiec mam nadzieje ze to jest pewne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie.
Monia, mam nadzieje, ze lepiej sie czujesz po rozmowie ze swoja lekarka! Bedzie dobrze, zobaczysz.
No ja tez mialam wlasnie uniwersalne ubranka, z racji tego, ze nie wiedzielismy czy chlopiec czy dziewczynka, i powiem wam, ze ciesze sie z takiego obrotu sprawy, bo teraz mam sporo dla synka. A jak sie mala urodzila to mi szwagierka podrzucila rozowe ciuszki do szpitala i bylo super a potem sie kupilo, spokojnie byl czas! I ktos cos przyniosl i dalo rade. No ja taka pewno, ze mamy chlopca, bo naprawde bylo widac...ale teraz i mi sie watpliwosci zasialy 😉
Co do hemoroidow, to nic nie odpada 😉 Sie wchalnia, bo jak Dodi pisala, to zylaki. Ewentualnie sie usuwa chirurgicznie....brrr. No i wspolczuje bardzo, bo znam ten bol...ale bardziej poporodowo....
A co do boli brzucha- to sa. Roznie to z nimi bywa. Mam gorsze i lepsze dni 😞 No a Ella ma swoje potrzeby i musze sie nia zajac czy mi na reke czy nie. A taka sie mamusina zrobila,
jakby cos wyczuwala 🥴 wyrzuty sumienia mnie zaczynaja nachodzic, ze moze jej nie poswiecimy wystarczajaco duzo czasu, jak to bedzie itp...no ale, ponoc to dosc normalne u rodzicow a potem jakos sie uklada.
I jeszcze ta nowa praca Lukea....tak dawno juz nie wychodzil do normalnej roboty, a ja lubie jak on z nami w domu. I jeszcze mi sie chyba duze remonty znowu zapowiadaja, ale o tym to juz nie mysle, bo kurcze, klepki mi sie poprzestawiaja.
Co do zdjec, to owszem, mielismy sesje z profesjonalna fotografka, ale troche to po znajomosci bylo. Tym razem chyba nie da rady, bo dziewczyny drogie sa a i wydatkow u nas. No ale, Luke wpadl na pomysl, zeby poprosic swojego brata, on lubi sie bawic w fotografa, wiec ja jestem jak najbardziej na tak! Zobaczymy co z tego wyjdzie. A ja lubie edytowac fotki i takie tam, wiec ogolnie moze byc wesolo. Mam pare tych fotek na fb, jak sie ktos chce zaprzyjaznic, to zapraszam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...