Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No poczytalam 🙂 Ale pol zapomnialam co mialam napisac 😮
Superbabeczko: ja wiem ze tak latwo mowic ale prosze nei denerwuje sie!! To jzu niedlugo, masz rewelacyjna opieke i zbaczysz wszytsko bedzie ok!! I nie mysl o zadnym krwotoku bo go nie bedzie!!! a na pocieszenie to Ci napisze ze jesli chodzi o ta narkoze to tesciowa do mie zadzwonila jkais tydzien temu i mowie jej ze jednak cesarka. Nio ona na to ze super bo tak to sie strasznie kobita wymeczy i pyta czy przy narkozie. Nio ja ze chyba nie a ona zeby zlatwic narkoze a nie tak tylko przy znieczuleniu hehe Co osoba to poglad. Kochana przede wszystkim sa rzeczy na ktore nie mamy wplywu i jedyne co mozemy to do tego jakos sie przystosowac. Nio prosze nei denerwuj sie dla Twojego dobra i dla Helenki!!! A jak juz bedzie po to zapomnisz bo Ci Helenka nie da pamietac!!
carolla: witam nowa mamusie 🙂
amelia: ja wlasnie przez te dusznosci zwialam, na dzialke na powietrze bo tam jakos takiej duchoty nei ma;/ Nio i tez sie tak nieludzko poce Az nrmalnei musze sie przyznac ze mi wstyd bo zadne antyperpiranty nie dzialaja 🥴 A nigdy nei mialam z tym problemów. Tylko pozostaje kilka razu dziennei prysznic 🥴
bisia:a ty jak tam sie czujesz? lepiej?
magdaluke: Ciebie to w ogole podziwiam, anergii tyle ze szok!! kobieto szalejesz heh 🙂
JA test robilam 2.12 i blada druga kreska za chwile druga i ciemniejsza i od razu do gina fruuu. Nio i pelna euforia. Az milo powspominac.....
Kobitki wstawiaja nam kuchnie i podoba mi sie !! A to sukces!!
Nio i wiem ze t glupie ale teskni mi sie za tym kociaczkiem 🥴
Nio i mam duzo roboty w dokumentach ale sie rozbyczylam i tak mi sie nie cce ze szok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O magdad ja byłam na USG tydzień przed Tobą i mój Filip ważył 2034 🙂 i też już mnie gin poinformował żebym się pod koniec lipca przygotowała na poród 🥴 i nie powiem też mnie zestresował jakby nie było ale sierpień jakoś lepiej brzmi 😁 czyli Potruś też duuży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka: beda male byczki nie? ehehe Nio na wykresach wychodzi nasz Piotrula o tydzien do przodu. Nio ale u mnei z ta data ostatniego okresu to tak lipnie bo wtedy mi sie wszytko popitolilo i ppdalam 4.11 ale wydawalo mi sie ze to jaednak koniec pazdziernika. Nio i tak zostalo 🙂 Nio zobaczymy jak sie to im sprawdzi i czy rzeczywiscie pod koniec lipca bedziemy zdjecia maluszkow umieszczac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Po pierwsze , komu sie dalo to dodalam po klasu za 32 tydzien:-) ALe nie wszystkim mozna, bo musza minutki uplynac 😉 fiu , fiu, no prosze, pchac sie do was trzeba, hihi.
Dorotka, a wiesz, moja mama miala 3 cesarki i za kazdym razem peln anarkoza, bo i kiedys nie bylo inaczej. I dala rade, wiadomo. No ale pomysl, bedziesz plakac przez kolejny miesiac...no jakby nie bylo, przeciez oczekujesz na swoje szczescie! Przeciez to pozytywna perspektywa! Dasz rade. Pociesz sie troszke, sprobuj przynajmniej.
Dziewczyny, ja nie mam wcale juz tak energii, ja nie mam wyjscia, a to roznica. Wczoraj nie moglam sie ochlodzic....buzia jak burak taka purpurowa byla z goraca. Luke wstawil mi klime w okno w sypilani i mi wieje na mnie a ja i tak cala rozkopana a ten koldra przykryty...wiec ogolnie, to podwyzszona mamy temperature i nam, ciezarnym, jest dwa razy ciezej......Nie ma jeszcze 9 rano a ja juz padam....
Poza tym nie mam pomyslu na dzisiajeszy dzien oprocz prac domowych. A wiem, ze bede musiala wyjsc z mala....No nic, jakos damy rade.
Magdad, fajnie, ze sie juz tak konczycie urzadzac, ekscytujace!!!
Amelia, autobusem jedziesz? Ufff...uwazja na siebie. A co do siedzenia w gatkach to wczoraj to samo u mnie bylo. Dzis sie pewni powtorzy.
O, nie chce nawet mowic, ale wczoraj byly remontowe rozmowy i sie zabieramy....no bo trzeba, wiecie, stary dom wymaga. ALe juz chyba tak fajnie bedzie, nie to, ze pieknie, ale "nowo". Ale sie przerazilam, bo mow kolesi, od 4 do 6 tyg wszystko moze sie ciagnac....No a dzidzia jak nie zechce, to nie poczeka. No ale u nas tak zawsze....jakos damy rade, a ptem bedzie lepiej.
A w ogole, widze, ze wszystkie sie szykuja na koniec lipca , co 😜 Ja sie szykuje na swoj termin, na 13 sierpnia, no moze byc 12 albo i nawet 10ty, bo 13 taka sobie 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!
Megi juz w domku?
Dodi kontaktowalam sie z ich sklepem internetowym i tam beda mieli dostawe na poczatku lipca wiec jade najpierw na ogledziny w realu a potem zamowie przez net bo wydaje mi sie ze cena jednak lepsza i po co mam go ciagac a tak do domu wysla
Suuperbaba bo tak na swiezo to oszolomiona a potem jak troszke ochloniesz bedzie lepiej Helenka najwazniejsza i co Ty dla niej nie zniesiesz glupiego znieczulenia?! tyle za Toba! to i to dasz rade a nagroda bedzie super! na ryczenie w niczym nie pomoze tylko bardziej sie podkrecasz! opanuj sie kobieto! :* wiem ze my to mozemy sie pomadrzyc bo u nas raczej wszystko oki ale jak my tak wszystkie kciuki za Ciebie trzymamy to co ma byc zle?! i wlasnie ze masz sie zalic to bedzie ci lzej!
Magdad same dobre wiesci 🙂 super i humorek lepszy! dacie ze wszystkim rade :*
a co do pocenia sie to u mnie tez masakra zawsze uzywalam zwyklej kulki z nivea bo ma taki neutralny zapach ale teraz nic tylko kulka 48h vichy!
u nas tez wlasnie taka angielska pogoda i ja tak wole!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, DOdi, wszystkiego naj dla meza, a na statku to mu zrobia przynajmniej jaks impreze, czy jak to tam?
A ja juz pisalam, po mojej ostatniej wizycie gin mi powiedzial, ze w ich praktyce nie daja przenosic powyzej 40 tyg i sie tym wkurzylam, bo ja wyznaje zasade, ze jesli nie ma przeciwwskazan i wszystko jest ok, to warto poczekac te pare dni, no moze nawet i tydzien az dzidzia sama ruszy. WIec szykuje sie na walke, w razie czego, oczywiscie, bo czuje, ze maly sie nie bedzie opierniczal, i troche wczesniej zawita, niz 40 tydzien. Ale zobaczymy 😉,
A, no i jak juz wszystko bedzie gotowe, to wtedy moze i mi sie zacznie spieszyc, hehehehe, a poki co, to wiecie, u mnie tak prawie nic nie jest przygotowane. No bo co, mam czas przeciez, dam rade, nie? 🥴
Angielskiej pogody poprosze tak jeden dzien 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym poceniem się to jest tragedia, ale to przez to że mamy szybszą przemianę materii (tak wyczytałam w jakimś mądrym podręczniku 😜) mi zawsze gorącą a w nocy to tragedia, ja śpię odkryta a mężuś po samą szyję przykrywa się bo mu zimno bo ja okno otwieram a i najchętniej balkon by był całą noc otwarty ale ptaszki rano tak głośno śpiewają że spać już od 4 nie można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz tak już w domku od wczoraj. Ale jakoś źle się czuje brzuch mnie cały boli jak chodzę leżeć też nie mogę cały czas bo mnie kręgosłup boli.

Też bym chciała urodzić jakieś 2 tygodnie przed terminem. U mnie nareszcie zrobiło się chłodniej właśnie pada deszcz. Wczoraj jak tylko mąż poszedł do pracy na nocke to odrazu padlam a dziś rano jak przyszedł i położył się spać to do 13 koło niego lezalam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karioka napisał(a):
z tym poceniem się to jest tragedia, ale to przez to że mamy szybszą przemianę materii (tak wyczytałam w jakimś mądrym podręczniku 😜) mi zawsze gorącą a w nocy to tragedia, ja śpię odkryta a mężuś po samą szyję przykrywa się bo mu zimno bo ja okno otwieram a i najchętniej balkon by był całą noc otwarty ale ptaszki rano tak głośno śpiewają że spać już od 4 nie można 🙂

ja juz swojego tak wytrenowalam, ze mu tylko spojrzenie wystarczy i juz okna nie dotyka!
a zmarzlak z niego sie zrobil!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja się strasznie boje wywoływania porodu a u nas w szpitalu raczej zwlekają aż za długo bo często słyszy się przypadki że dzidzia była już zatruta wodami więc mam nadzieję że moja sama zechce troszkę mamusi ulżyć i sama wyskoczy wcześniej choć parę dni. W ogóle to ostatnio w tym szpitalu panuje jakaś moda czy coś na cc bo na 10 kobiet 7 ma cc ale pierw dziewczyny wymęczą a dopiero później jak się okaże że sił nie mają to na cc, wkurza mnie to 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też taka duchota że ledwo dycham. I jak zawsze byłam zmarzluch to teraz non stop mi gorąco i się pocę jak mops, zaraz idę pod prysznic to choć przez chwilę będzie ulga.
Magdad to dobrze że u Ciebie wszystko ok i że kuchnia się podoba.
Megi uważaj na siebie. A lekarze coś mówili o tych bólach?
Mój gin ostatnio jak mu powiedziałam że dokucza mi ból kości ogonowej to powiedział że przy mojej ścieśnionej miednicy jak mały naciska główką mogę czuć niedogodność i że niestety im bliżej porodu tym bardziej będzie mi to dokuczać 🤢 A jak powiedziałam o bólach w dole brzucha to najpierw powiedział żeby się nie martwić ale dla spokoju sprawdził jeszcze czy z szyjką wszystko ok i okazało się że jest zamknięta i jest dobrze czyli bóle są spowodowane rozciąganiem i trzeba je jakoś przetrwać.
Jak te bóle nie będą Ci ustępować to lepiej skonsultuj się z lekarzem, zawsze lepiej "dmuchać na zimne".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Karioka, ja tez mysle, ze tu sie cos musialo stac, skoro moj leakrz od razu, ze wywyoluja po 40 tyg. Ale nie wiem co i jak a szpital ma dobra opinie, poza tym, znam pare osob co tam pracuja, i babcia jest dyr ich przedszkola i wtyki sa...a mimo wszystko , nie wiem o co chodzi.... Ta praktyka lekarska to jest poza szpitalem, wiec moze cos sie stalo w innym szpitalu? A moze nic sie nie stalo, tylko tak robia i juz.
Ponoc oksytocyna jest wredna i boli jak skurczybyk...ale, jak sie same skurcze zaczynaja, to przeciez nie sa lzejsze, tyle tylko, ze rozpiete bardziej w czasie. No i powiem wam, ze jak sie chodzi itp to jest latwiej a jak poloza do wyrka to sie zesrac ( za przeproszeniem) z bolu mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki
przez cała noc u nas była burza, błyskało, waliło. Mój Franek chyba okropnie to przeżywał bo ja aż płakałam z bólu jak on się tak rzucał.
magdad- czuje się już lepiej, choć mówią mi, że jestem blada jak trup 🙂 chyba musze natrzeć się burakiem na policzkach
superbabeczko- wiem co to jest trauma i awersja do czegoś, ale pomyśl ja w tam tym roku miałam 3 narkozy i żyję, wszystko jest ok. Ty na pewno wyjdziesz z tego cało, w sumie ja wolałabym narkozę niż to znieczulenie w kręgosłup ( bardziej temu nie ufam) , a jeśli lekarka podała Ci późniejszą datę stawienia się do szpitala tzn , że jest lepiej niz kiedys przewidywała i kazała Ci 1go iśc do szpitala.. Tzn , że nie widzi takiego zagrożenia, że nie zdarzyło Ci się krwawić czy mieć niepokojące objawy
Widzę, że nie tylko mi się marzy poród w 38 tyg...ja tak myślę, że od 1go sierpnia nie będę wchodzić na forum, bo jak Wy będziecie rodzić to ja się będę stresować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia, no najwazniejsze, ze dajesz rade! Uwazajcie na siebie. Duzo pijesz, prawda? !
Gaja, zawsze to dobrze, sie uspokoic i , tak jak piszesz, w razie czego chuchac na zimne.
A co do znieczulenia w kregoslup...to fakt, przerazajace, ale powiem wam, ze mi juz bylo naprawde wszsytko jedno, byle tylko odpoczac od bolu....A i jeszcze sie wkluwal koles dwa razy bo za pierwszym sie nie udalo. ALe co tam, od razu mi sie lepiej zrobilo, wiec warto bylo!
Zmykamy. PA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
dziewczyny a ma ktoras nawilzacz powietrza? bo w sumie juz dawno chcialam kupic ale zawsze cos... ale teram moze jak takie duchoty panuja to moze niezly pomysl co?
http://allegro.pl/ultradzwiekowy-nawilzacz-powietrza-2-6-litra-i2432090100.html

Ja mam u Elli w pokoju i fajny jest. Warto, na zime- jak suche powietrrze z ogrzewania i na suche upaly. I przy maluchach, to przynajmniej tutaj, polecaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...