Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
A mialam was spytac, jak z rozstepami? Smarujecie brzuszki dziewczynki??? Ja jak sobie przypomne....troche zla na siebie jestem, bo w pierwszej ciazy sie bardzo pilnowalam



Ja chyba narazie roztępow niemam wiec narazie jeszcze niczym niesmaruje brzuszka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad napisał(a):
magdaluke z moim przymusowym cukierkiem staram sie zaprzyjazniac 🙂 ale jak czasem mnie dopadnie na slodkie lub tluste to nie potrafie odmowic;/ nio ale malutki przebadny pod tym kontem i wszytsko ok 🙂 nio a troszku slodyczy niech tez juz pozna hehe
Dziewczyny a jak Wasze brzuszki? bo mi sie wydaje ze moj to calkiem sporych rozmiarów 🙂
Nio do tego stopnia ze jechalam do tesciów w poniedzialek i co ubralam to wygladalam jak bombka:/ nio i w koncu sie poryczalam i wydarlam na meza ze patrzy na mnie jak na tira (nio te hormony to chyba mialy jakak kumulacje eheh) bidulek przez pol godziny sie tlumaczyl ze nic podobnego :p Nio a jak zajechalismy do tesciow to oczywiscie uslyszalam od szwagra ze mi sie przytylo 😞 nio i znow nie wytrzymalam i odpalilam "i tak waze mniej niz Twoja dziewczyna" na co juz sie nie odezwal ehhe Nio chyba oszalalam przez te swieta ehhehe


Jesli chodzi o moj brzuszek to mi sie wydaje ze jest on mały...mam w talii 90 cm jakos tak...a jak sie pytalam p.ginekolog to powiedziala ze niejest wazne wielkosc brzucha tylko wielkosc macicy....to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja smaruje siw tym, o czym wdpomniala Magdada - Fissan!Polecily mi juz 4 kumpele..ok 20zl i bardzo dobry 🙂 Tylko ze pamietam o tym tylko wieczorem:/

Strzauka i Magdadad - bosko ze badania kolejne za Wami i dzieci rosna i zdrowe 🙂 To najwazniejsze!

Co do wyprawki to tak jak mowilam..na raz nie starczy kasy, wiec rozkladam sobie powoli 🙂 Chyba ze jest okazja jak z tym wozkiem - to biore!

Wlasnie przypomnialyscie mi, zebym napisala do gonki z medicoveru z zapytaniem kiedy to badanie z gluzkoza robic..bo moze zapomniala i mi wypisze skierowanie.Bo w pt wybieram sie na kolejne pokazne pobieranie krwi..ciekawe jak tam hemoglobina po braniu zelaza..oby lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylkaa to dobrze, że Ci się nie robią rozstępy, ale lepiej smarować zapobiegawczo, bo takie rzeczy mogą się zrobić w mgnieniu oka... ;/
Ja stosuje krem palmers przeciw rozstępom z masłem kakaowym, shea, kolagenem i elastyną. Ma fajny skład, mało szkodliwych konserwantów i niską cenę. Oprócz tego jest bardzo wydajny. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba a w sprzedazy on jest? Bo probowalam dwa razy go kupic i w aptece powiedzieli ze wycofali z produkcji i bedzie ciezko go kupic. Moja kuzynka miala blizniaki tak bliso 40 i uzywala tylko tego i zadnego rozstepu
Nio a o do ciuszków to dzis patrzylam allegro na wyprawki nio i wozki a oprocz tego juz z miesiac temu opanowalam Roban (ciucholand) i pokupowalam kombinezoniki i takie tam za grosze a niektóre jeszcze z metkami 🙂
Sylkaa co do wielkosci brzucha czy macicy to powiem szczerze ze nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love napisał(a):
sylkaa to dobrze, że Ci się nie robią rozstępy, ale lepiej smarować zapobiegawczo, bo takie rzeczy mogą się zrobić w mgnieniu oka... ;/
Ja stosuje krem palmers przeciw rozstępom z masłem kakaowym, shea, kolagenem i elastyną. Ma fajny skład, mało szkodliwych konserwantów i niską cenę. Oprócz tego jest bardzo wydajny. 🙂


No i chyba dziala, sprawdzone mam po sobie, chociaz kto wie, moze i tak bym nie miala. Pamietam jak Agadka pisala, ze sie smarowala a i tak pod koniec dostala rozstepow, dobrze pamietam Agadka? Tak wiec nie wiadomo.
No ale ten Palmers troche podsmierduje 😜. To jedyny minus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Magdaluke wreszcie jestes 🙂 Ella jest słodziutka zresztą jak te czekoladki które zjada 🙂 wiesz co do jej zachowaia to u mnie ejst podobnie jak tylko jest wiecej ludzi to nadia zaczyna mnie ignorowac i popisywac sie przed innymi zeby przyciagnac ich uwage 🙂

Widze ze wszystkie sie smarujecie zeby uniknac rozstepów, ja nie smaruje sie niczym, bo ciagle zpaominam, ale na razie rozstepow nie widze wiec dobry znak oby juz sie nie pokazały

Magdad,strzauka super ze dzieciaczki sie zdrowo rozwijają 🙂 to jest najwazniejsze 🙂

Dodii jak juz wszytskie urodzimy to watek nie zniknie (mój watek mam listopadowych 2009 nadal jest tam gdzies zakopany) ale we wrześniu admin zaproponuje zebysmy sie przeniosły na jego druga stronkę mamusie.net (moje kolezanki z listopada tam utworzyły nowy watek i do dzis piszemy ale juz duzo mniej niz kiedys)

sylka nie martw sie wielkoscia brzucha ja przy Nadii miałam bardzo mały brzuch, chyba teraz mam wiekszy niz w tedy kiedy jechałam na porodówkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad - ja kupilam niwa wersje w internetowej aptece..chyba nazywa sie Slonik!Zerknij..a jak nie to poszukam dla Ciebie 🙂 A ten robson czy cos to w necie moze?
A z rozstepami jest tak, ze jak jest sklonnoac to maja wieksza szanse sie pojawic..a jak nie ma to jest szansa ze zapobiegniemy!

Zaraz uwalam sie do lozka i zastrzyk..cos srednio sie dzis sercowo czuje:/Moze cieplo idzie..oby! Juz coraz wiekszy nerw przed jutrem..cy w ogole usne?!:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke wszystko zależy od stanu skóry czy powstaną rozstępy, bo czasem i najlepszy krem nie pomoże. Ja tam lubię zapach tego kremu. Lubię zapach masła kakaowego. Jak dla mnie ma najprzyjemniejszy zapach jaki kiedykolwiek miałam w balsamie, bo nie lubię zapachów chemicznych. ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby-love, ten moj nie pachnie w ogole jak maslo kakaowe a ma w skladzie oczywiscie.Uzywam juz dlugo i roznych (kremu i balsamu) wiec nie wiem, moze w Pl macie "milsza" wersje 😉
Superbaba, nie stresuj sie, zrelaksuj, niech maz plecki wymasuje i idz lulu! A jutro bedzie fajny dzien, zobaczysz 🙂
Spadamy do sklepu, wiec do milego dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad napisał(a):
agadka nie chceialam bym tu zamieszac ale na genetycznym oceniaja jakies przeplywy ,pepowinowe i tp i bylo potrzebne do tego przelaczenie na 3 lub 4 d zeby oceniac dobrze serduszko


hmm ja pisalam juz wczesniej ze ide na echo serca mnie sie wlasnie tez wydaje ze ono bedzie w jakims stopniu w 3d z tego co tak czytalam to wlasnie lepiej widac przeplywy ale moze sie myle zobaczymy jak juz pojde mam nadzieje ze mimo ze to echo to moglaby mi potwiwedzic plec a moze nawet jak jest 3d to mi buzke pokaze mezowi sie to bardzo podoba mnie jest obojetnie ale zrobilabym mu prezent bo nie idzie ze mna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o moj brzuszek to mi sie wydaje ze jest on mały...mam w talii 90 cm jakos tak...a jak sie pytalam p.ginekolog to powiedziala ze niejest wazne wielkosc brzucha tylko wielkosc macicy....to prawda?


tak wlasnie jak juz potem sie tylko chodzi do poloznej to ona bierzy brzuszek od gory do dolu a na poczatku chyba od pepka w dol i w miare jak macica jest wyzej to wyzej to mozna wyczuc gdzie jest dno macicy (dno jest u gory)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):

No i chyba dziala, sprawdzone mam po sobie, chociaz kto wie, moze i tak bym nie miala. Pamietam jak Agadka pisala, ze sie smarowala a i tak pod koniec dostala rozstepow, dobrze pamietam Agadka? Tak wiec nie wiadomo.
No ale ten Palmers troche podsmierduje 😜. To jedyny minus.


dokladnie w 40tygodniu do 42tc tak mi sie porobily ze az polozna mowi :o matko! jak mnie zobaczla....a myslalam ze nie bede miec w ogole....dlatego nie wklejam wam zadnego zdjecia bez koszulki nie bede was strszyc lol
jak ktos matendencje a przekroczy pewna wielkosc to bedzie miec rozstepy i nic na to nie poradzi najlepszy krem :/
teraz tez uzywam od samego poczatku i staram sie troszke masowac gabka gruba w kapieli bo nie jestem pewna czy nie moge dostac ich po raz drugi mimo ze wiadomo moja skora jest bardziej rozciagnieta przez te rozstepy
dam wam kiedys moje zdjecie z konca ciazy wczesniejszej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też codziennie smaruje brzuch i okolice rożnymi preparatami jak narazie rozstepow brak ale ostatnio zauważyłam w kilku miejscach popękane naczynka 😞 co do wyprawki to rzeczy typu wózek i łóżeczko już mam i parę innych rzeczy też z tym ze nie wiem co dokładnie mi brakuje. Dodi - tak znam parę dziewczyn które rodziły w Braniewie. Co do szpitala na Żeromskiego to nic nie słyszałam jak tam jest, coś mi sie obiło o uszy ze szpital ten jest w likwidacji. Do jakiego lekarza chodzisz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba nic sie nie martw wszystko bedzie dobrze!!! Musi byc i juz!! A ten Roban to sa takie sieciówki uzywanych ciuszkówi baaaardzo wielu miastach sa te sklepy. Maja taki uklad ze co drugi tydzien u nas w piatki jest wyprzedaz jeszcze wsystkiego za grosze. U nas multum ludzi tam grasuje. I za wsze jest baaardzo duuuzo takich niemowlecych ciuszków i jak przejrzalam te co kupilam to prawie wszystkie firmówki. Takie kombinezoniki sa piekne a przeciez dzieciaczek tak szybko rosnie a nowki to fortune wyniosa 🙂 wiadomo to co bezposrednio przy ciałku to lepiej nowe ale takie kurteczki, kompleciki to wydaje mi sie ze nic sie nie dzieje a do tego duza czesc jeszcze miala metki 🙂
Agadka kurcze nie bylo mnie trochu wiec coisk przeoczylam 😞 Na serduszko najwazniejsze echo, Przy tym usg sprawdzali mierzyli wykresy bicia serduszka, Nio w moim przypadku jest tak ze esli cos zauwaza (a mam nadzieje ze patrza uwaznie) to na klinice bede miec poszerzone badania.
Nio a echo to wazne badanie, i mysle ze jak lekarz jest ok to i na reszte spojrzy i pokaze bo w koncu to tez sie odbywa przez usg nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry kobitki 🙂
Mi lekarz mówił, że robi usg połówkowe a z tego co piszecie to miałam też wszystko to co robią na genetycznym. Też w 3D było sprawdzane serduszko, komory i przedsionki,przepływy, było także na zwykłym usg takie zaznaczenie kolorowe serduszka. Może mój lekarz "poszedł " dalej bo w wywiadzie mam chorobę serca wpisaną.
[color=green]A mam pytanie - jak położone były Wasze dzieci na badaniach?[/color] Mój synek główkę miał jakby w miejscu mojego lewego jajnika a nóżki jakby centymetr od płuc , więc leżał na ukos. Jestem ciekawa jak u Was to wyglądało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superdorotko- jak tylko wstałam pomyślałam "dziś ważny dzień superwomen" . Myślę, że po badaniu będziesz żałować, że się tak stresowałaś ( łatwo się tak mądrzyć jak się jest po), ale ja żałowałam tych nerwów, bo naprawdę na tym usg widzisz tak wiele wspaniałych kochanych części ciała twojego dzidzi 🙂 Dodatkowo jeszcze może poznasz płeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...