Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
Kobietki nie oszczędzajcie swoich facetów!!!, jak ich boli głowa lub mają gorączkę to już dla nich stan agonalny. Gorzej niż z dziećmi, mój maż jest dosyć wyrozumiały, mimo, że nie był przy moim pierwszym porodzie ( miałam takie obawy jak niektóre z Was) to dbał o mnie, robił mi okłady i martwił się ale szybko mu minęło jak powoli wracałam do normy po porodzie ale mojej koleżanki mąż liczył dni kiedy minie książkowe 6 tygodni po porodzie aby móc z nią współżyć, mimo, że ona była jeszcze obolała i nie miała ochoty jeszcze, myślę, że jakby zobaczył ile przechodziła podczas porodu poczekałby jeszcze i dałby jej spokój. Ja tydzień po porodzie nie ruszałam się z łóżka tak mnie bolało wszystko i mój mąż już tez żartował, że chyba " ściemniam" ale zajmował się córką, kąpał i przewijał a ja właściwie tylko karmiłam. Teraz naprawdę zobaczy ,że poród to nie jest nic łatwego i przyjemnego..

masz oklaska, za nowoczesne świeże podejście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Buziak..juz po! Sa dobre i gorsze wiesci:/

Mamy zdrowa Helenke 🙂

..ale mam b.nisko lozysko i przodujace jak na ten czas 😞Wiec oszczedzanie i w razie jakiegokolwiek plamienia - szpital natychmiast. Przerazilam sie i nawet cieszyc zdrowa dzidzia nie umiem 😞 Teraz bede sie bala kazdego dnia...bo to jednak grozne:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka, nie moglam, mam do zrobirnia milion rzeczy bo zaraz zmykac musimy z mala do lekarza ( ale troche pozniej niz myslalam, wiec przynajmniej nie o swicie) no i musialam wejsc, poczytac was i zobaczyc co z Twoim usg. Dzien dobry Helenka 🙂 Najwazniejsze, ze zdrowa. Co do niskiego lozyska, to wiesz, oczywiscie, ze jest strach ale moze sie jeszcze podniesc i na pewno sie podniesie. W razie czego wiesz co jest grane. Teraz bedziesz miala non stop stresa , wiem ,ze bedziesz....ale postaraj sie byc spokojna i zakladaj, ze nic sie nie stanie, bo niby czemu. Podniesie sie zobaczysz. Najwazniejsze, ze Helenka zdrowa. Cmok 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OO to witamy kolejną dziewczynkę w naszym gronie 🙂
Ja dziś czekam na wizytę koleżanki i w międzyczasie kupiłam laktator ręczny AVENT ISIS, butelkę antykolkową i pojemnik na pokarm.
A swoją droga ile potrzebne jest butelek, bo ja teoretycznie planuję piersią, ale na herbatkę np. bo ja na razie będę miała 3. No i czy potrzebny jest sterylizator? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
ja jakbym miała rodzić naturalnie to nie wyobrażam sobie porodu bez męża. Może jestem za bardzo cięta na mężczyzn, ale co to za wytłumaczenie chłopa " bo ja nie lubię takich widoków" a kto lubi? Sądzę, że żadne opowiadanie kobiet i narzekanie jak było ciężko podczas porodu nie uzmysłowi mężczyźnie co to jest ten PORÓD. Niech stoi nawet za głową kobiety, ale nie widzi ile to jest bólu strachu. Potem ma inny stosunek do kobiety i dziecka
Czemu małżeństw naszych rodziców są takie często, że kobiety narzekają, że mężczyzna w ogóle nie zajmował się dziećmi i , że mężczyźni ok 50 lat nie wiedzą co to jest poród? Jak kobiety rodziły to mężowie pili wódkę i to byli tatusiowie?
To jest moje zdanie, podziwiam kobiety które decydują się na samotny poród.


Bisia masz ode mnie oklaska - święte słowa zgadzam się w stu procentach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod, ja mialam z 10 butelek, tak dla wygody. Ale moja Ella to na cycu do 6 mca jechala 😉 od 6 na sztucznym. WIec nie wiem jak to z niemowlakiem. Ale warto poprobowac paru butelek, bo wiadomo, kazdemu sluzy co innego. Ja mam taki sterylizator do mikrofali ale prawde powiedziawszy uzywalam ze 3 razy. Potem do zmywarki , kupilam taki koszyczek na smoczki i super, bo zanim na to wpadlam to sie meczylam z myjka i wyciorem do butelek. A co do laktatorow, to ja mialam foirmy Medela elektryczna, super sa, na obie piersi ( jak dojarka) ale mialam tez tansza, podreczna i tez ok byla, wiecej roboty.ALe to zalezy czy codzeinnie trzeba sciagac pokarm, czy od czasu do czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuperbaba Gratuluje zdrowej dziewczynki!!
jak byłam dwa tygodnie temu na klinice na badaniach tez stwierdzili nisko lozysko i bezwzglednie odpoczywac i przede wszystkim sie nie denerwowac i powiem Ci szczerze ze przez tydzien ciut lezalam ciut spokojnie chodzilam i mialam wrazenie ze brzuszek troszku sie podniosl. Jak tydzien temu mialam usg genetyczne to wszytsko mierzyli i stwierdzili ze lozysko sie podnioslo i jest 4 cm od ujscia wiec jest ok . A to przeciez tylko tydzien odpoczynku i odstresowania sie. Więc nic sie nie martw bo to wszytso moze sie jeszcze zmienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula napisał(a):
Nie czytałam bo trochę bym miała do nadrobienia. Staram sie myśleć pozytywnie ale , różnie to bywa zwłaszcza jak hormony dają o sobie znać. Cieszę sie ze znalazłam to forum tylko żałuje ze tak późno.

a to nie udalo sie odratowac dzidziusia?? myslalam ze 27tc to juz raczej bezpieczny termin
bardzo mi przykro w takim razie...


dodi u ciebie juz troszke lepiej?? zupka posprzatana?? co jej sie wlasciwie stalo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadko kochana jestes nikt inny się mną i moją tragedią nie przejął 😘 Kupiłam szybkowar i tam są takie przełączniki i jak się źle przełączy to wybucha 🙂 No i mi wybuchło na ścianę wściekłam się, ale dobrze, że nie wybuchło mi to w twarz 🙂 To był świetny pretekst do przepłakania całego popołudnia, ale już mi przeszło dzięki zakupom dla Niuni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod napisał(a):
OO to witamy kolejną dziewczynkę w naszym gronie 🙂
Ja dziś czekam na wizytę koleżanki i w międzyczasie kupiłam laktator ręczny AVENT ISIS, butelkę antykolkową i pojemnik na pokarm.
A swoją droga ile potrzebne jest butelek, bo ja teoretycznie planuję piersią, ale na herbatkę np. bo ja na razie będę miała 3. No i czy potrzebny jest sterylizator? 😮


u nas kaza kupowac sterylizator innaczej nie chciala polozna uzyc butleki ale mozna tez takie fajne teraz do mikrofalowki kupic nalewasz wody i juz nie wiem czy czasem nie moze to byc zwykly pojemnik zamykany z woda

kup przynajmniej 2 150ml i 2 260ml le im wiecej tym lepiej 😁

ja mam podgrzewacz steryzlizator i odciagacz z poprzedniej ciazy wiec przynajmniej tyle ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Agadko kochana jestes nikt inny się mną i moją tragedią nie przejął 😘 Kupiłam szybkowar i tam są takie przełączniki i jak się źle przełączy to wybucha 🙂 No i mi wybuchło na ścianę wściekłam się, ale dobrze, że nie wybuchło mi to w twarz 🙂 To był świetny pretekst do przepłakania całego popołudnia, ale już mi przeszło dzięki zakupom dla Niuni 🙂


ojaaa biedna uwazaj z tym szybkowarem zakupy 😎 zawsze pomagaja!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Buziak..juz po! Sa dobre i gorsze wiesci:/

Mamy zdrowa Helenke 🙂

..ale mam b.nisko lozysko i przodujace jak na ten czas 😞Wiec oszczedzanie i w razie jakiegokolwiek plamienia - szpital natychmiast. Przerazilam sie i nawet cieszyc zdrowa dzidzia nie umiem 😞 Teraz bede sie bala kazdego dnia...bo to jednak grozne:/


gratuluje 😁 kolejna dziewczyneczka 😁

a lozyskiem sie tak nie schizuj mowilam ze mnie tez ginekolog powiedzial ze super nisko a 2 tygodnie pozniej juz tak nisko nie bylo...90% lozysk idzie do gory wiec masz jeszcze czas

kiedy nastepne badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi - no jak nikt sie nie przejal?!Foch..pisalam zebys zie nie przejmowala, bo my wciazy mniej rozgarniete!!!

Agadka - 25.04. ide do swojej ginki..kazala odpoczywac, a jak dalej bedzie tak srednio to bede musiala lezec plackiem:/ Nie chce narazie nawet o tym myslec..ale i tak taka smutna chodze, bo jednak to nerw..i teraz co chwila bede w gacie zagladac czy nie plamie:/

Magdad - no ja ogolnie od poczatku ciazy glownie leze i nic w domu nie robie, wiec nie wiem czy to pomoze..tzn zalecane, ale nie wiem czy to cos zmieni...mam nadz.ze sie jutro troszke uspokoje, bo teraz smutna i taka bez zycia;/

Teraz kazdy tydzien wazny w zdrowiu!
Jedziemy ogladac wozek, wiec mozliwr ze za godzinke bedziemy z Helenka posiadaczkami fury 🙂 A wieczorem na pocieszenie zamawiam pare ciuszkow i koce!O!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do porodu z facetem to ja juz pisalam ze sobie innego nie wyobrazam i odrazu mowilam adrianowi ze niech sobie nie wyobraza zeby go tam mialo nie byc!! byl przy wsadzaniu to i przy wyciaganiu ma byc
z tego co wiem przy cesarce tez mogl ze mna zostac na szczescie do niej nie doszlo ale wiem ze pytali adika czy chce zostac i powiedzial ze chce
a co do mdlenia to moj jak sie juz dzidzius urodzil to zrobil sie zielony i kazali mu usiasc i go wachlowaly polozne haha ale to znadmiaru wrazen nie ma sie co dziwic nawet jak zemdleje to nic mu przeciez nie bedzie :P
jak sie juz zaczyna akcja dziac to kobiety czesto traca kontakt ze swiatem zewnetrzym lol ja stracilam i musialbyc przy mnie ktos kto by kontrolowal co sie dzieje na sali :P pozatym zeby jakby co tlumaczyc co tam krzycze ale jakos krzyczalam tylko po angielsku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Dodi - no jak nikt sie nie przejal?!Foch..pisalam zebys zie nie przejmowala, bo my wciazy mniej rozgarniete!!!

Agadka - 25.04. ide do swojej ginki..kazala odpoczywac, a jak dalej bedzie tak srednio to bede musiala lezec plackiem:/ Nie chce narazie nawet o tym myslec..ale i tak taka smutna chodze, bo jednak to nerw..i teraz co chwila bede w gacie zagladac czy nie plamie:/

Magdad - no ja ogolnie od poczatku ciazy glownie leze i nic w domu nie robie, wiec nie wiem czy to pomoze..tzn zalecane, ale nie wiem czy to cos zmieni...mam nadz.ze sie jutro troszke uspokoje, bo teraz smutna i taka bez zycia;/

Teraz kazdy tydzien wazny w zdrowiu!
Jedziemy ogladac wozek, wiec mozliwr ze za godzinke bedziemy z Helenka posiadaczkami fury 🙂 A wieczorem na pocieszenie zamawiam pare ciuszkow i koce!O!


superbaba sama mowilas jak ja sie stresowalam ze nie ma czego :P a ja dalej w majty zagladam co ide siku tak dla upewnienia

dodi potwierdzam superbaba pisala :P a wiedz jak teraz nas jest coraz wiecej to 4h cie nie ma i masz 30stron do przeczytania latwo nie jest hahaha jak dodatkowy etat 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi szczęście, że ta zupa nie wybuchła w twarz albo gdzieś na brzuszek. A takim roztargnieniem się nie przejmuj. Też w ciąży jakaś dziwna się zrobiłam, myślenie mi gorzej idzie, skleroza się włączyła, nawet często myślę co innego a co innego mówię :P Mam nadzieję, że to przejdzie :P
Superbabeczko gratuluje zdrowego Helutka ;D Intuicja Cię nie zawiodła 😉 A łożyskiem się tak nie stresuj bo to jeszcze gorzej. Leń się, obijaj, odpoczywaj a wszystko będzie dobrze. Jeszcze się łożysko przemieści i podniesie - przecież dopiero w połowie ciąży jesteśmy.
Moja Michaśka właśnie niedawno wojaże zaczęła. Z mamusinego pęcherza trampolinę zrobiła mała rozrabiaka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi nie przejmuj sie!! ja wyjechalam na srodek skrzyzowania samochodem pomimo tego ze wokolo inne bryki od razu po hamulcacha do mnie dopiero wtedy dotarlo co zrobilam:/ przyznalam sie lekarce ze coraz gorzej z moja koncentracja i zwalili na anemie. Teraz jak biore zelazo to widze poprawe ale sama juz nie jezdze.
Suuperbaba a moze brzuszek po prostu powolutku pnie sie do gory. Czesto spinaly mnie wiazadla jak tylko sie zdenerwowalam i mialam wrazenie ze one tak trzymaja brzuszek nisko.
Ale na zmartwienia najlepsze zakupy, moze tez dzis cosik zmowie na allegro ale taki jest wybor ze nie moge sie zdecydowac;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia nadmiar żelaza skutkuje powstawaniem wolnych rodników co z kolei przekłada się na powstawanie stanów zapalnych i stopniowe uszkadzanie tkanek organizmu. Nie ma co się tym stresować, bo i tak w czasie ciąży są często robione badania krwi, więc na pewno uda się wykryć gdyby tego żelaza było za dużo.
Przesyłam linka tam jest to opisane po ludzku. 🙂
http://abcwitaminy.pl/jaka-jest-rola-zelaza-w-organizmie

suuperbaba tak sądziłam, że będzie Helenka ! gratulacje! 🙂 tak więc główka do góry to i łożysko się podniesie ! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi- faktycznie, ja przeczytałam Twój wpis i tak go nie mogłam zrozumieć ( wyobraziłam sobie wybuchającą zupe w garku( jak to możliwe?? myślałam)- jestem w ciąży mogę słabiej kumać ), że nie przyjełam do wiadomości i nie wbiłam do głowy co Ci się stało. Przepraszam 🥴
Nie wiedziałam , że takie rzeczy mogą się przydarzyć z szybkowarem . Szczęście , że nie wystrzeliło w Twoim kierunku.
A co do roztargnienia, to jest normalne( choć ja też płacze czasem bo już sama ze sobą nie mogę wytrzymać gdzie ja znów coś wsadziłam) Dla pocieszenia wczoraj ryczałam wieczorem "gdzie mój krem, gdzie mój krem, czemu nic nie mogę znaleźć" a dziś mąż znalazł go w lodówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...