Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamuski
Wkoncu znalazlam chwilke zeby zajrzec do was 🙂
U mnie jakto na urlopie zabiegana caly czas, Dzidzia juz kopie mocno- prawie caly czas daje o sobie znac 🙂
Moj mezus juz pomalu wysiada marzy o powrocie do domku 🤨 zmeczony codziennymi odwiedzinami.
Musze pozniej znalesc czas zeby was poczytac
Pozdrowionka i buziaczki dla brzuszkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Kobitki!

Wpadłam na chwilę bo potem muszę się szykować do lekarza.
Od rana mam jakiś kiepski dzień i jeszcze na dodatek znów dziś wymiotowałam zaraz po śniadaniu, już nie wiem czy to normalne czy to coś ze mną jest nie tak. Dobrze że dziś jadę do gina to z nim o tym pogadam.

Faktycznie ciuszki dla dzieciaczków są głównie w różowych i niebieskich kolorach a ja też chciałabym kupić coś w innych barwach, a za różowym to zbytnio nie przepadam, choć te ubranka dla dzieci to nawet różowe są słodkie.

Zajrzę tu do Was jak wrócę, ale to pewnie będzie wieczorem bo do lekarza mam godzinę drogi i nie wiem o której mnie przyjmie bo tam czasem czeka się chwilę a zdarza się że i z dwie godziny trzeba czekać.
Muszę się wziąć w garść bo coś zdołowana jestem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, własnie wróciłam 😉 i... niespodzianka 🙂 z dziewczynki zrobił się chłopiec 🙂 czyli będzie Dawidek, już mam mętlik w glowie, raz dziewczynka raz chłopiec ale dzis moja gin powiedziała, że na 100% chłopiec 🙂 zobaczymy... Ogólnie wszystko dobrze, mały ma już główkę na dole i nie powinien już się przekręcić, waży ok 480.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie...wstalam i narazie nie placze 🙂

Monia - to dobrze czulas, ze chlopiec!!Ha ha ha..gratulacje! z chlopca juz sie w dziewczynke nie zmieni napewno...
D-brycz - dzieki...rozczulilas mnie tym obrazkiem 🙂
Aguska - korzystaj ile wlezie!Zwlaszcza, ze pogoda wredzcie ladna...mowilam Ci, ze taka bedxie dla Ciebie!
Dodi - nos w gore!Zjedz cos dobrego na poprawe humoru..co do roztargnienia - mi fla odmiany czesto cos wypada z rak:/
Magdalukr - a na co dokladnie Ella uczulona jest, ze az Biedulo z adrenalona latasz?Moj chrzesniak jest mega alergikiem, ale okazuje sie ze teraz w wieku 8 lat powoli wyrasta z uczulenia na gluten!
Bisiaku - ja tak jak wiekszosc: leginsy na tylek i jakas tunika luzniejsza...albo wciskam sie w rozciagliwe sukienki sprzed ciazy 🙂Spodnie ciazowr mam jedne i tez czasem nosze ze wyklymi bluzkami..poszperaj tam w czelusciach szafy 🙂 Mi to sie nawetjuz odechcialo cokolwiek dla siebie kupowac, bo cholera wie czy nie bede lezec:/

Kurcze..i zapomnialam co jeszcze komu chcialam napisac:/
Ja nadal z dolem, wszystko pobolewa i boje sie wszystkiego...chyba takmi zostanie i juz sie siebie boje:/ Po co to wszystko mowia..chyba wolalabym by powiedzieli: prosze polegiwac i bez dodatkowych info, bp bym sie nie wkrecala 😞

Kolezanka z malutkim synkiem ma mnie zaraz odwiedzic..na ratunek 😉Jak bede na silach to pojdIemy na maly spacer a jak nie to w domku...moze wieczorem zrobie drugie podejscie do ciuszkow 🙂 Te ladniejsze to od razu biore na 62, zeby szybko nie wyrosla..ale wiekszosc na 56 i nb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Monika ale niespodzianka 🙂 🤪 gratuluje Dawidka jednak Cie kobieca intuicja nie zawiodła 🙂
To bedziesz tak jak ja i Magda miała parkę 🤪

Superbabo z ta płcią to róznie bywa bo naczytałam sie osttanio ze z chłopca czesto robi sie dziewczynka, jest kilka powodów narzady dziewczynki mogą byc opuchniete i przypominaja moszne, albo paluszek czy pepowina jest w miejscu sisuisaczka 😜 no i jeszcze czytałam ze w 30 tygodniu u chłopców do moszny kanałem pachwinowym zstępują jądra-więc jak przed 30 tygdoniem lekarz stwierdzi że chłopiec to może jeszcze nie być na 100% chyba że ma super sprzet i lekarz bardziej dokładnie zbada narządy 🙂

to już druga niespodzianka u nas na forum 🙂 ale łobuziaki z tych chłopaków 🙂

Superbabo musisz przestac sie martwić, bo dziecko to odczuwa i tez mu smutno, wiem że źle się czujesz ale przynajmniej złe myśli odsuń od siebie, ja w pierwszej ciaży byłąm załamana jak dowiedziałam sie ze mam 2 macice i ze z taką przypadłościa mam bardzo znikome szanse utrzymac ciaze przez pierwsze miesiace nic nie mogłam robic bo sie wszyscy bali ze cos sie stanie ale udało sie i mam zdrowa coreczke teraz czekma na synusia i na poczatku tez byla panika przez plamienia i lekarz tez powiedział w spzitalu ze nie utrzymie tej ciayz bo serce mu za wolno bije a to juz 24 tydzien koncze wiec musi sie nam wszytskim udac 🙂 a im blizej porodu tym dzieciaczki wieksze 🙂 i silniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha przepraszam, że posłużę się twoim przykładem, ale superDorotko przeczytaj Hani wpis, co mogła czuć jak dawali jej taki wyrok "nie utrzyma się ciąża"Twopja córeczka z dnia na dzień jest co raz silniejsza.Chęć bycia z Tobą Twojego dziecka jest niewyobrażalnie silna.
A w ogóle dziwie się , że łożysko badali Ci dopochwowo, mój lekarz stwierdził ułożenie łożyska przez badanie usg brzucha , ale może to tak jest jak lekarz zauważy, że jest nisko.
Monia ale niespodzianka 🙂 Wiele będzie miało już parkę.
Dodi nie smutaj się, pograj sobie w coś a nie wciąż tą prace piszesz ( wpedzasz mnie w poczucie winy, bo ja też muszę pisać ;p)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja-cały dzień będziemy czekać? Długo, ale będziemy wytrwałe, poczekamy 🙂 ale jak dotrzesz do domu to od razu nam napisz jak tam co tam
Dziewczyny słyszeliście o krwawieniu z nosa w ciąży? Mi się to często teraz zdarza i nie wiem co robić. Głowa mnie od tego boli i wydaje mi się , że część krwi zalega mi w zatokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Kochane za Wasze slowa...pomagaja 🙂 Wstalam, ubralam sie i czekam na kolezanke...w wolnych chilach na chwilke sie poloze! Wierze, ze wszystko bedzie dobrze 🙂

Co do tych badan plci - no smieszne to wszystko wychodzi 🙂 U nas to bylo tak, ze sprawdzala dla mojego spokoju 3 razy...no i powiedziala, ze co by nie robila to jajaka ani siurek nie urosna:P Pusto zupelnie miedzy nozkami, tylko takie 2 jasniejsze 3mm szparki byly - wargi sromowe, wiec powiedziala ze nigdy sie nie pomylila i ze dziewczynka 🙂 A jakby przy porodzie wyszlo inaczej..to nic nie poradzimy, nie?:P
Co do badania rpzez pochwe to ona powiedziala, ze zbada tak szyjke macicy 🙂 A dodatkowo patrzyla wlasnie na to lozysko, bo Helenka ciagle glowe tam wtulala i bylo kiepsko widac przez brzuch...no i tam dodatkowo zobaczyla ze tak niziutko jest 😞

Bisiaku - chyba krwawienia z nosa sa normalne..tzn. tzreba uwazac, ale zdarzaja sie w ciazach! Mi czasem tez poleci, ale tak malutko!

Jutro na badania krwi..bleeee...a teraz znow zgladam te ciuszki i nadal nie moge sie zdecydowac :P A wlasnie..ja wiem, ze butkow sie nie nosi maluszkom...ale cos bym tak chciala kupic i teraz prosze o pomoc doswiadczone mamusie - ktore z nich w ogole nadaja sie dla niemowlaka i jest sens w ogole je kupic?:P Wklejam, mzoe tez ktoras skorzysta 🙂
[url=http://allegro.pl/buciki-kapcie-niemowlece-tu-0-6-m-cy-6-12m-cy-i2256284414.html][/url]
[url=http://allegro.pl/bambinos-sliczne-welurowe-kapciuszki-56-62-68-74-i2269609403.html][/url]
[url=http://allegro.pl/wlochate-buciki-kapcie-dla-niemowlat-20-kol-i2265775642.html][/url]
[url=http://allegro.pl/buciki-paputki-dla-niemowlat-baby-bow-nowe-gratis-i2205176304.html][/url]
[url=http://allegro.pl/next-nowe-cudne-baletki-dla-malej-damy-2-uk-i2250759101.html][/url]
[url=http://allegro.pl/buciki-niemowlece-roz-10-rozne-wzory-prezent-i2226801551.html][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa! Nie wkleily sie linki..grr...wklejam raz jeszcze 🙂
1. http://allegro.pl/buciki-kapcie-niemowlece-tu-0-6-m-cy-6-12m-cy-i2256284414.html
2. http://allegro.pl/buciki-niemowlece-roz-10-rozne-wzory-prezent-i2226801551.html
3. http://allegro.pl/bambinos-sliczne-welurowe-kapciuszki-56-62-68-74-i2269609403.html
4. http://allegro.pl/wlochate-buciki-kapcie-dla-niemowlat-20-kol-i2265775642.html
5. http://allegro.pl/buciki-paputki-dla-niemowlat-baby-bow-nowe-gratis-i2205176304.html
6. http://allegro.pl/next-nowe-cudne-baletki-dla-malej-damy-2-uk-i2250759101.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
hej, własnie wróciłam 😉 i... niespodzianka 🙂 z dziewczynki zrobił się chłopiec 🙂 czyli będzie Dawidek, już mam mętlik w glowie, raz dziewczynka raz chłopiec ale dzis moja gin powiedziała, że na 100% chłopiec 🙂 zobaczymy... Ogólnie wszystko dobrze, mały ma już główkę na dole i nie powinien już się przekręcić, waży ok 480.


ale jaja nie dosc ze chlopak to juz calkiem pokazny prawie pol kilo no no no jednak mialas dobre przeczucie....

o matko juz ma glowke na dole? to szybko nie myalalm ze teraz to one tam sobie kicaja i robia fikolki poki maja miejsce 😁 przynajmniej ja tak czuje raz kolo pepka raz na pecherzu raz z boku..

agusia super ze sie odezwalas napisalam ci na priv

superbaba kupilas juz sobie cos na poprawe humorku?

dodi baby brain to ponoc na serio istnieje!!!!

ja mam cicha nadzieje ze jak dwa razy mi nie powiedzieli bo nie byli pewni to za trzecim razem mowiac ze bedzie dzieczynka to mieli juz jakas pewnosc bo ja to najepierw mysallam ze chlopak teraz przyzwyczailam sie ze dziewczynka juz duzo pokupowane lacznie z meblami lol (beda jutro) jak by teraz sie znow zmienilo ...ojojoj mozna zwariowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby Brain - super nazwa idealnie do mnie pasuje hihi 🙂

Pomimo szczerych chęci muszę ostro pisać, bo zmarnowałam ponad miesiąc, a chcę się bronić w czerwcu. Jestem na etapie "jak napisać to samo, tylko inaczej, żeby nie przepisać" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia gratuluję parki 🙂 Ja chyba juz do końca ciąży będę pytala na każdym usg czy wciąż jest dziewczynka :P Takie zgrywusy z tych dzieciaczków 😉
Superababo świetna bryka 🙂 Ja właśnie dzisiaj przeglądałam i liczę i liczę jak tu najkorzystniej wyjdzie :P A co do ciuszków to jak patrzyłam to różne kolorki były, głównie biały, róż, niebieski, żólty, beż i zielony, ale zdarzały się też pomarańczowe, czerwone, fioletowe no i kolorowe 😉 A kupujecie z allegro czy z jakichś sklepów? Wczoraj zerknęłam na internetowy sklep c&a i w wolnej chwili muszę przysiąść i popatrzeć bo zdaje sie, że ładne ciuszki mają i chyba w takich normalnych cenach, chociaż pewna nie jestem bo nie patrzyłam dokładnie. Poza tym podobają mi się też ubranka w Tesco na dziale odzieżowym, za każdym razem tam skręcam na zakupach :P
Bisia tu na brzuszku przy którymś tygodniu ciąży pisało, że teraz mogą występować krwawienia z nosa. Mi tak normalnie krew nie leci, ale jak wydmuchuję nos to krew się pojawia na chusteczce.
Śliczne te haftowane pamiatki chrztu 😁 A wzór 20 jest z Michalinką 🤪 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Baby Brain - super nazwa idealnie do mnie pasuje hihi 🙂

Pomimo szczerych chęci muszę ostro pisać, bo zmarnowałam ponad miesiąc, a chcę się bronić w czerwcu. Jestem na etapie "jak napisać to samo, tylko inaczej, żeby nie przepisać" 🙂

Piszesz pierwszą część? to jest masakra, jak można napisać o czymś innymi słowami ale tak samo jak w książce.
Jaki masz tytuł pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamietam swoje pisanie pracy magisterskiej...zmusic sie nie moglam, olalam termin wlasciwy..a potem pedzilam, bo okazalo sie ze mam pol roku opoznienia tylko zeby nie doplacac:P Ja juz wtedy pracowalam, wiec tak srednio byl czas...ale jak przysiadlam, szef dal fory, pisalam tez czesciowo na podstawie swojej firmy..i w 3 tygodnie powstala praca 🙂 Obronilam sie w grudniu zamiast w czerwcu 🙂

No kapciuszki siczne, tylko wlasnie czekam az doswiadczone mamy poradza, ktore maja sens..bo moga byc ladne a kompletnie bez sensu:P Juz tez upatrzylam wstepnie posciel..ale komplet to ponad 300zl i nie mamy teraz takiej kasy 😞

Nirmalka - ja to tak czesc na allegro lukam i jak cos zachwyci to kupie...ale czekam tez z szalenstwami, bo do siorki po rzeczy w sobote jedziemy. Pogzrebie co tam ciekawego jest (po chlopcach, wiec nie wiem), a potem podjedziemy do hurtowni takiej olbrzymiej pod warszawa 🙂 Zobacze co tam jest, bede mogla tez porownac gdzie ladniejsze :P A co! Helenka musi miec slicznosci...

Nie wiem tylko ile rozkow kupowac...kolezanki radza 2, bo jeden to sie syfi, a maluszki ponoc lubia takie opatulone spac 🙂 Tak samo jak jedna mi radzi, by dziecko spalo w spiworku bo to bezpieczniejsze i wygodniejsza...inna w ogole go nie uzywala, tylko kolderka..i badz tu madry :P Pewnie tzreba miec to i to...

Zaraz zobacze maluszka 3 miesiecznego kolezanki z pracy 🙂 Taki to juz cud malina, prawda?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia męczę teraz pierwszą, bo ostatni rozdział - analizę promotor kazał nam zrobić na początku, a to było najwięcej roboty. Ale ja mam problem z tą teorią, tak jak mówisz, co ja mogę więcej wymyślić 🤢 Piszę pracę z tłumaczenia, a więc po angielsku - porównuję 3 przekłady opowiadania Edgara Allana Poe.
A Ty też chcesz się bronić w czerwcu? Z czego piszesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Dziewczyny boli mnie brzuch a dziecko od wczoraj bardzo słabo się rusza, od rana właściwie wcale, nie wiem co robić 😞


dodi spokojnie mnie przedwczoraj tak kopala jakbym juz byla w 40tc a wczoraj prawie nic wiec to chyba normalne...dzidzia tez czasem nie ma ochoty tak jak ty 🙂
poczekaj jeszcze uluz sie tak jak ruszala sie najwiecej na plecach czy na boku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmalka - jak znajdziesz to wklejaj koniecznie 🙂

Dodi - a gdzie ten brzuszek Ciebie boli? Bo wiesz..moze wiazadla tylko albo macica sie rozrasta? Sprobuj ja jakos przygniesc albo duzo zjesc - lekarka powiedziala, ze wtedy dziecko sie budzi i duzo rusza1 A jak to nie pomoze to odczekaj chwilke i moze podjedz gdzies na ktg? Tylko bez paniki! Ja przedwczoraj tak panikowalam, ze Helenka malo ruchliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi może jest tak jak pisze Superbaba - macica się rozrasta, w końcu nasze maleństwa rosną teraz bardzo szybko. Też miałam ostatnio bóle jak na okres a wczoraj jeszcze dodatkowo skórę czułam taką strasznie napiętą i brzuch sie powiększa - już mi wszyscy z otoczenia mówią, że z dnia na dzień coraz grubsza się robię :P
Znalazłam te skarpety: http://www.bokado.pl/pl/p/Skarpetki-Trumpette-Jennys-0-12m/105 Oczywiście jak to u mnie muszą być cholernie drogie. Mam taką przypadłość, że jak coś mi się spodoba to ma wysoką cenę - męczące to jest bo na większość rzeczy nie mogę sobie pozwolić :/ Ale na allegro znalazłam te butki za 10zł + wysyłka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...