Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Baby-love właśnie dlatego się denerwowałam nie czując ruchów, bo codziennie dziecko kopie o regularnych porach i też nieraz nie mogę aż usiedzieć. A co do baldachimu - to oprócz niego w zestawie jest też kilka innych rzeczy, które mogą się przydać i stworzyć miła atmosferę, więc jeśli się dziecku nie spodoba, można go zdjąć. A jeśli chodzi o poród, to może się okazać, że te z końca tabelki urodzą pierwsze, wszystko się okaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monia! No i znowu jaja! 😉 Haha. ALe mialas dobre przeczucie. Gratuluje syneczka i, tak jak Maiha pisze, witaj w klubie parek!
Kurcze, juz nie pamietam co mialam pisac...a wiem...
Jesli chodzi o takie malenstwa, to wiecie, buciki tylko na pokaz. No chyba, ze sa cieplutkie jak skarpetki, to mozna zamiast skarpetek. ALe nie sa koniecznoscia. Ja mialam dla Elli sporo, i rozowe trampki mialam Nirmalka, tak, tak, niezly czad. DO dzisiaj uwieliam ja w trampkach. Ma nawet conversy i smiga i to moje ulubione buty dla niej. I czasmi to bylo tak, ze mi butow do kompletu tak jakby brakowalo, wiecie o co chodzi. ALe fortuny nie ma co wydawac na buciki. Taka moja opinia. A poza tym spdaja. Ja mialam biale i czarne lakierki dla malej to chyba ani razu nie miala na stopkach ale stoja na komodzie jako ozdobka 🙂
Superbaba, dobrze, ze kolezanka Cie odwiedzi, moze na chwile sie odstresujesz.
Co do mojej malej...to ma alergie na orzechy ziemne i wykluczone z diety wszystkkie orzechy...to jedna z najgrozniejszych alergii ( jeszcze owoce morza takie straszne) i z uwagi na to, ze nie wiemy jak silna bylaby reakcja, od malego musze miec przy sobie epi pen, czyli zastrzyk z adrenaliny. ALe jestesmy przeszkoleni, wiec w razie czego (tfutfu) pewno dalibysmy rade. Ale jest szansa, ze wyrosla z tej alergii...zobaczymy. Jak byla mala to oprocz orzeszkow miala silne odczyny na soje, jaj ka i pszenice, wiec meka byla. Ale na cale szczescie, juz wyrosla z tych pozostalych alergii 🙂. Z orzeszkami gorzej...no zobaczymy.
Co do krwawienia z nosa, to ponoc normalne, ale nie wiem jka duzo i jak czsto jest normalne, Ja, tak jak Nirmala, mam zkrwawione chusteczki. ALe sama z siebie krew nie leci.
Ja tez nie mam juz duzej garderoby. Obiecuje wstawic to zdjecie brzucha, to same zobczycie. ALe jeszcze zapinam dwie pary spodni pod brzusiem. No i dostalam od kolezanki dwie pary dzinsow i super capri, rybaczki! Pasuje jak ulal i s obcisle jak chciualm wiec jestem happy.
A u nas zimno , wczoraj grad, deszcz i deszcz ze sniegiem padal, wiec w ogole mozna sie zalamac. A dwa tyg lata w marcu mielismy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a jak was ucza co do bezpiecznego lozeczka? Tu stosuje sie zasade tzw. ABC, alone, back, crib...tylko i wylacznie dzidzia w lozeczku- bez poduszek, zabawek itp, nawet bez kocyka na poczatku, na pleckach ( pozycja na brzuzku laczona z zakrztuszeniami i...) i w swoim lozeczku. Tak pytam, bo ciekawa jestem. No i wlasnie, kto juz zaczal szkole rodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jakbym wam pokazala zdjecie Elli z pierwszych miesiecy z lozeczka, to byscie pomyslaly, ze ja jakas dziwna...ani misia, ani kocyka.... 🙂 Ona spala w takich "worka" kocykach zapinanych. Pozniej jej karuzele wstawilam i lustrerko zawieszone. No i ma posciel z kubusiem puchatkiem, ale kocyka to dopiero teraz uzywa, hehe. Tak to tylko przescieradelko i te ochraniacze, czy jak to sie nazywa. I tego w sumie tez nie polecaja....
A co do kopiacych maluszkow, to nie ma jeszcze reguly, wiecie same. Moga kopac co chwile, albo dluzszy czas nic. Najlepiej polozyc sie na lewym boku po zjedzeniu czegos slodkiego i odczekac pol godz - godz i powinno sie cos poczuc...ale nie iwem, czy na ta zasade to jeszcze za wczescnie, czy juz mozna stosowac.
Ja mojego synusia w sumie tez tak w ciagu dnia nie czuje, ale to pewno dlatego, ze ciagle w ruchu.. no chyba, ze jak siedze z wami na brzuszku, hehe. ALe moje cappucino sie dopija, wiec pewno musze cos porobic...ale co tam, pranie juz sie zrobilo z samego rana wiec tak zle nie jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wkleilam wam zdjecie

magdaluke u nas to samo puste lozeczko tylko ja chcialam malemu dac kolderke wiec kupilam wieksza i ja pozawijalam z kazdej strony pod materac a raczki dalam na zresszta co 2h podubka na jedzonko wiec nie mial by sie kiedy az tak zakopac

u nas polecaja te spiworki co u gory sie zaklada jak ubranko ale mnie sie wydawalo ze w raczki moze byc zimno heh

dzieci lubia byc mocno opalulone ja teraz kupilam to swaddle z summersa
http://baby-care.twenga.co.uk/summer-infant-swaddling-blanket.html
w centki leoparda zobaczymy jak sie sprawdzi ale raczej na noc bym w tym nie zostawila?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda wiesz u nas chyba jakoś nie ma specjalnych rad jak ma spać dziecko, jakbyś zobaczyła moja nadię jak spała w nocy to byś chyba sie przeraziła 😜 Nadia urodziła się w listopadzie to ją tak opatulałam ze hoho, jako przescieradło koc polarowy, pod główka poduszka 🙂 wkładałam ją do atkiego dużego śpiworka zapinanego po bokach w srodku był takim pluszem obszyty na to przychodził koc i na to jeszcze kołderka 😜 wiec ostro przesadzałam ale wiecie nie miałąm zaduzej wiedzy jak mam dziecko klasc spac 🥴 ale powiem wam że Nadia praktycznie do 1,5 roku ani razu nie zachorowała choć pewnie nieźle ja przegrzewałam zawsze była ubrana bardzo ciepło ☺️

Co do alergii to też orzechy u nas alergizują nadię ale ostanio zajada sie cukierkami z nadzieniem orzechowym i nic żadnej wysypki nie widac wiec mysle ze chyba jej przeszło-mam taką nadzieję

Dodi dobrze ż ejuż wsyztsko w porządku ale pamietaj bóle jak na okres do tego ból kregosłupa i brak ruchów mogą swiadczyc o czyms złym wiec lepiej tego nie bagatelizowac tylko lepiej chuchać na zimne

Widze ze ruszyły zakupy na całego 🤪 super rzeczy dziewczyny pokazujecie jakbym miała wszystko kupowac od zera to chyba bym zbankrutowała dobrze ze wiekszosc rzeczy mam po nadii

dodi co do poscieli z alelgro to chyba nie polecam ja kupiłam podobną dla Nadii, chyba ten sam fason jak zanjde to wkleje link, poduszka zrobiła się żółta, wiaodomo dziecko sie poci czasem uleje itd poduszka jest okropnie odbarwiona a ochraniacz też pożółkł;/ do tego starsznie sie mechaci, mam posciel po sisotzrencach która siostar kupila w zwykłym sklepei dzieciecym i mimo ogromnenj ilosci pran (3 dzieci juz w niej spała) posciel jest w idelanym stanie jednie ochraniacz nie ejst juz taki sztywny ale to jest wiaodma rzecz ze pranie mu nie słuzy ale krochamalem go potaktuje to znowu bedzie sztywny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz z tymi butami to różnie bywa te z pierwszego linku mam, i tyle razy je już gubiłam, niby maja sciagacz ale i tak można je zgubić wiem coś o tym, mam tez buciki takie naprawde mocno trzymajace sie na nózce z gumka i nie ma sznas zeby spadły a jednak tez pare razy w sklepei ej zgubiłam na szczescie zawsze ktos szedł za mna i mi mówił "ze coś pani zgubiła" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał(a):
d-brycz z tymi butami to różnie bywa te z pierwszego linku mam, i tyle razy je już gubiłam, niby maja sciagacz ale i tak można je zgubić wiem coś o tym, mam tez buciki takie naprawde mocno trzymajace sie na nózce z gumka i nie ma sznas zeby spadły a jednak tez pare razy w sklepei ej zgubiłam na szczescie zawsze ktos szedł za mna i mi mówił "ze coś pani zgubiła" 😁

no to ładnie a juz myslalm, ze idealne znalazlam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sliczne te szydelkowane ale tak jak maiha mowi trudno zna;esc cos co bedzie trzymac sie na stopie przez pierwszze tygodnie ja przyznam sie ze zawiedzona tym co mialam wczesiej tym razem kupilam skarpetki dla lalki ...born??jak jej leci?? babyborn?? no i sa super chyba z jedne rajstopki tez kupie
cos takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-Born-2-Pairs-Socks-only-1-pack-supplied-/250899306856?pt=UK_Doll_Bears_Dolls_EH&hash=item3a6ac39968

a ja sie skusilam na cepeczke co prawda do chodzenia moze nie byc wygodna ale bedzie na pierwsze zdjecia dla dziadkow

http://www.ebay.co.uk/itm/251034645740?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
świetna czapeczka widział u nas tez takie czapeczki 🙂

d-brycz jak sie na nastepnym usg potwierdzi chłopczyk to wszytskie ciuszki takie typowo dziewczece wystaiwe na allegro z żalem bo sa takie słodkie te sukieneczi z kokardkami i te buciorki ale trudno nie bede trzymamac bo nie mam gdzie apo zatym planuje tylko 2 dzieci wiec nie mam dla kogo trzyamc tymbardziej ze w rodzinie juz wszyscy maja dizeci i wiecej nie planują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja znikam na "pierwszą miłość" potem czas koalcji i "spartacus" z meżem tam sie tylko zażynają ale film bardzo wciągający 😁

dziś córcia śpi pierwszą noc sama w soim pokoiku w dużym łózku ach ale jestem zdenerwowana czy sie uda ja juz przeniesc do na stale do jej duzego łózka bo zcas zwolnic łózeczko dla braciszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, cos mi brzuszek.net na kompie nie chodzi i musze sie meczyc na telefonie 😉
Ja kupuje lozeczko od razu z zestawem poscieli, sa takie na allegro za ok 500zl 🙂
My kupilismy wczoraj jedne takie skarpetkobuciki, hehe, ale musze przejzec te ktore tu podeslalyscie 😉

W ogole wczoraj kupilam poduche do spania, laktator, termometr, podgrzewacz, dwie koszule do karmienia i sukienke, wiec konkretne zakupy 😉

We wtorek na wizycie mialam cytologie, mocno po niej krwawilam i ginka powuedziala zebym sie nie przejmowala bo tak moze byc nawet kilka godzin... minely 2 dni i nadal plamie :/ maz panikuje ale Damianek rusza sie jak zwykle, wiec nie chce panikowac... W ogole dzis oslabiona jestem, caly dzien leze, meza jeszcze nie ma ale zapowiedzial ze obiad sam zrobi i mam sie nie ruszac - to sie slucham 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):

ale jaja nie dosc ze chlopak to juz calkiem pokazny prawie pol kilo no no no jednak mialas dobre przeczucie....

o matko juz ma glowke na dole? to szybko nie myalalm ze teraz to one tam sobie kicaja i robia fikolki poki maja miejsce 😁 przynajmniej ja tak czuje raz kolo pepka raz na pecherzu raz z boku..


Tak, ma główkę na dole a jeszcze niedawno t,j. 30 marca na usg miał nóżki na dole i kopał mnie po pęcherzu 🙂 I już sie przekręcił 😉
Wiecie co dziewczyny, niby widziałam co ma między nóżkami ale i tak do końca nie wierzę, że to chłopak 😉 Uwierzę dopiero chyb jak urodzę 🙂 Widzę, że większość z Was już szaleje z zakupami dla maluszków, ja na razie sporo dla siebie pokupowałam bo nie mogłam się już w nic zmieścić 😉 7 kg mi przybyło 😮 Muszę się oszczędzać... 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka, tez bym sie martwila, ale skoro synus sie rusza i myslisz, ze ok, to pewno ok. Aczkolwieknie zaszkdodzi pewno zadzwonic do lekarza. Mnie tez zawsze uprzedzaja po cytologii, ze moga wystapic krwawienia/plamienia...
Maiha, moja Ella tez miala takie kapciuszki, w miare dobre, rzeczywiscie sie chyba najlepiej trzymaly. Moje skorzane bylym, te Twoje tez tak wygladaja. A to, ze buciki "wygladaja" na takie, co nie spadna...hehe, realia weryfikuja wyobrazenia. ALe ja nikogo nie zniechecam, absolutnie nie. Szal zakupow- fajna sprawa 😆
Ja kladlam Elle spac zima tak- body na krotki rekaw, pajacyk/pidzamka i kocyk zakladany. I jej cieplo bylo, bo sprawdzalam po karczku. ALe wydawalo mi sie zawsze,ze jej za zimno...no ale strach przed SIDS byl mega wiekszy niz moje widzimisie, wiec sie stosowalam do zalecen lekarzy. A naprawde na szkole rodzenia na okraglo gadali o bezpiecznym spaniu dzieci...i mi tak nabili do glowy. I synka tez tak bede kladala. Teraz to juz normalnie na podusi spi pod kocykiem i kolderka jak zimno. I tak sie rozkopuje 😉
A Nadia duza niunia! 🤪 w swoim lozeczku! Na pewno jej sie bedzie podobac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka ja bym na twoim miejscu jutro poszła sprawdzić, pewnie wszystko jest dobrze, ale jeśli jest rana która się nie goi to może dojść do zakażenia.
Chyba tylko ja mam inny plan na zakupy. Ja teraz tylko kupuje jak jest naprawdę okazja. Różnię się chyba tym sposobem wydawania od Was bo inaczej zarabiamy z mężem. Nie co miesiąc stała pensja tylko w okresie ślubów co sobota, czasem wpadnie kasa z lekcji gry na instrumencie. Więc nauczyliśmy się odkładać na gorsze czasy. Przeznaczyłam jeden z naszych"dochodów" - stypendium na całą wyprawkę. Zamierzam pojechać do jednej hurtowni i tam się zaopatrzyć .
I teraz jak Wy tak kupujecie to mam wyrzuty sumienia , że ja nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...