Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja wam powiem, ze wszystko zalezy od dziecka....najzwyczajniej. Ja nie wiem co to kolki...takie szczescie. Nie kazal mi nikt specjalnych diet przy karmieniu stosowac...jak sie okazalo, ze mala ma alergie, to wiadomo, ze wtedy byly diety, ale to z innych powodow. Nie objadalam sie tlusto i okropnie, ale i tez na drakonskich dietach nie bylam i ok . Butelke podalam w 3 tyg zycia z moim mlekiem i to tylko po to, zeby w razie czego umiala, gdyby musiala zostac np z babcia. Tak wiec...jesli chcecie karmic piersia i nie wracacie od razu do pracy, to poczekajcie z zakupem zbyt wielu butelek, bo nie ma takiej potrzeby Tak mi sie wydaje. Ja poza tym ja nie podawalam wody, herbatek czy innych plynow...nie wiem czy tu po prostu inaczej ucza czy jak...ale mi mowili tak, ze jesli dziecko wypija dostateczna ilosc mleka mamy, to przez pierwsze miesiace jest to jedyny pokarm, ktorego potrzebuje. Wrecz zakzali podawania wody, bo sie "zapycha"zoladeczek....Dlatego ciekawa jestem czego was naucza na szkole rodzenia, bo pewno beda takie tematy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ja takie skurcze łydek miałam przed ciążą to piłam magnez - pomagało.
Gaja brak słów na takie dzieciaki, żeby ciężarnej jeszcze nerwów przyspażać...
Suuperbaba widzę, że oszalała na punkcie zakupków, haha 😁 ciężko się dziwić 😉

A wiecie, z tym krwawieniem jest już lżej, ale jednak dziś jedna wkładka była cała zabrudzona... To nie czysta krew ale upławy są takie brązowe (w moczu krwi nie ma) i oczywiście mój mąż już panikuje, więc jeśli jutro znów zauważę brązowy mocz to zadzwonię do ginki 🙂 Monia, ja we wtorek miałam wizytę i ginka sprawdzała czy wszystko ok, więc ani infekcji ani nadżerki nie mam, po prostu tak mnie ciachła przy cytologii - wtedy to mi krew leciała jakbym okres miała i ginka mówiła, że taką mam szyjkę wrażliwą i że parę godzin może mi tak lecieć, dlatego nie chcę od razu panikować, zwłaszcza, że to tylko z upławami CZASEM 🙂

co do butelek, to może na początek starczą te dwie które są z laktatorem?

mały wariuje w brzuszku jak szalony, skąd on ma tyle energii 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.carters.com/carters/Microfleece-Sleep-Bags/V_127-641,default,pd.html?dwvar_V__127-641_color=Pink&start=24&navid=carters-search
to wam chcialam pokazac, co zamiast kocyka ubieralam niemowlakowi, to takie wlasnie. Swoja droga, jakas dobra obnizka bo cena rewelka. ALe ja mam po Elli z 5 wiec straczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka - dzielna kobieta bez paniki 🙂 tak powinno być...nie jak ja człowiek panika :P Ale jakby Ci nie rpzechodziło jeszcze jutro to zerknij na wszelki wypadek! Najgroźniejsza jest taka prawdziwa krew, a nie plamienia...no ale tzreba chuchać na zimne!

No ja wpadłam w wir zakupów..a kupiłam tylko 2 rzeczy, bo ciągle dumam nad tym co ważne a co mniej i kasę przeliczam:/ Męża męczę by pomógł wybierać śpiochy, a on ma to w nosie ...hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Dorotka, moj tez niby tak mial w nosie troche, bardziej cena sie interesowal jak juz...aj ak sie Ella urodzila i dziewuszka sie nam ukazala, to chyba dzien po powrocie ze szpitala pojechal i jej kupil ze 3 sukienusie 🙂 ot tak! i to bylo tak slodkie, ze pamietam jak sie rozczulilam, a duzo nie trzeba bylo bo dobiero po porodzie zobaczycie, co to hormony moga z nas -kobitek zrobic 🙃 tak wiec- mowi, ze ma w nosie a jak zobaczy Helenke, to mu sie szybko zmieni, hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba jeśli jutro nadal coś zauważę to zadzwonię do ginki i spytam czy mam przyjść do niej czy iść do szpitala czy nie mam się czym przejmować (bo widzę, ze tego coraz mniej) bo już mąż zapowiedział, że jak ja nie zadzwonię to on zadzwoni, a numer bez problemu załatwi, bo w jego zakładzie pracuje mąż mojej ginki :P więc wolę sama zadzwonić nawet dla świętego spokoju 😉 i gdyby jednak do jutra nie przeszło to faktycznie mogłabym się niepokoić... ale trzeba wierzyć, ze jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka - ja nawet jestem pewna, że jest ok..bo faktycznie po cytologii można naruszyć i krwawić..i Damianek żywotny, więc musi być dobrze! Ale wiesz jak to w ciąży..lepiej sprawdzić 🙂 Więc dobry mąż - niech pilnuje!

Magdaluke - no ja wiem, że na pewno oszaleje..a przynajmniej tak mi się wydaje:P Ale teraz to mu ryba, jakie śpiochy kupię..ha ha ha...trudno - wybiorę coś sama! A co do tych śpiworków do spania..to ja właśnie takiego szukam, ale wszystkie są takie na ramiączkach u nas, a to dla mnie odpada..chciałabym taki z rękawami normalnie! Musze poszukać po sklepach dla niemowlaków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika gratuluje synka 🙂 Niezle przemiana 😁
Gaja super, ze z malenstwem wszystko dobrze, tylko szkoda, ze na koniec dnia mialas nieprzyjemna przygode 😞
Widze, ze dzisiaj u was szal zakupowy. Troche mnie zdolowalyscie, bo ja nawet listy zadnej nie zrobilam i jak narazie tylko jedne body i spodenki kupilam zaraz po usg. Jakos zorganizowac sie nie moge. Zreszta jak narazie to nawet nie bardzo mam gdzie to wszystko upchnac, wiec trzeba bedzie zrobic maly remament w mieszkaniu i powywalac troche mebli niepotrzebnych i jakas szafke na ubranka wymyslic dla malego.
Co sadzicie o takim zestawie dla chlopca? Moj maz twierdzi, ze to ''babskie'' i ze nie pozwoli , zeby synek cos takiego nosil 😉 Zreszta sama nie wiem.
http://www.ebay.co.uk/itm/Small-Bundle-Hand-knitted-baby-clothes-/260999295257?pt=Baby_Clothing&hash=item3cc4c53119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba, no ja Ci powiem, ze tu tez wiekszosc jest na ramiaczkach, ale mozna kupic z dlugim rekawkiem. Ja jestem zwolenniczkai polecam. Ja mam jedne na ramiaczkach i srednio uzywalam.Tak mysle co by wam jeszcze polecic dziewczynki, cos sprawdzonego, co mi dobrze sluzylo a na co bym sama nie wpadla. Cos pewno wymysle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba, no ja Ci powiem, ze tu tez wiekszosc jest na ramiaczkach, ale mozna kupic z dlugim rekawkiem. Ja jestem zwolenniczkai polecam. Ja mam jedne na ramiaczkach i srednio uzywalam.Tak mysle co by wam jeszcze polecic dziewczynki, cos sprawdzonego, co mi dobrze sluzylo a na co bym sama nie wpadla. Cos pewno wymysle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz napisał(a):
Monika gratuluje synka 🙂 Niezle przemiana 😁
Gaja super, ze z malenstwem wszystko dobrze, tylko szkoda, ze na koniec dnia mialas nieprzyjemna przygode 😞
Widze, ze dzisiaj u was szal zakupowy. Troche mnie zdolowalyscie, bo ja nawet listy zadnej nie zrobilam i jak narazie tylko jedne body i spodenki kupilam zaraz po usg. Jakos zorganizowac sie nie moge. Zreszta jak narazie to nawet nie bardzo mam gdzie to wszystko upchnac, wiec trzeba bedzie zrobic maly remament w mieszkaniu i powywalac troche mebli niepotrzebnych i jakas szafke na ubranka wymyslic dla malego.
Co sadzicie o takim zestawie dla chlopca? Moj maz twierdzi, ze to ''babskie'' i ze nie pozwoli , zeby synek cos takiego nosil 😉 Zreszta sama nie wiem.
http://www.ebay.co.uk/itm/Small-Bundle-Hand-knitted-baby-clothes-/260999295257?pt=Baby_Clothing&hash=item3cc4c53119


Jakie babskie, chlopiece 😜
Nie stresuj sie, powoli kupisz co potrzeba. Jeszcze dobre 4 mce na zakupy. Glowka w gore !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to uwielbiam takie dziergane ciuszki...już sobie wypatrzyłam komplet na chrzest..ha ha ha! A czasu faktycznie jest dużo, ale bardziej chodzi o finanse, że na wszystko nie starczy naraz!

Magda - znalazłam parę takich śpiworków w jakimś sklepie...dupy wyglądem nie urywają, ale nadadzą się! ale to w next miesiącu, bo to kolejne 50 zł:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wreszcie nadrobiłam Wasze wpisy i części już nie pamiętam 😁

Monia gratuluję synka.

Dodi świetny ten zestaw do łóżeczka, tylko ciekawe jaka jakość, ja dodatki do łóżeczka kupię w sklepie bo wolę na żywo to zobaczyć, dotknąć i ocenić, bo tak jak pisała Maiha różnie jest z jakością, a z tymi zakupami na allegro to można się czasem przejechać. Ja dla siebie mam pościel kupioną przez allegro i miała być taka super a jest do kitu, po pierwszym praniu już wyblakł kolor a teraz to juz jest taka mechata (a była prana może 3, 4 razy).


Magdaluke to z tą alergią u małej macie nieciekawie, oby z tego wyrosła.

Wy już szalejecie z zakupami a ja jeszcze nic nie mam i na razie się wstrzymuję, tylko jak Was tak czytam to się zastanawiam czy zbytnio tego nie odkładam, ale przecież jeszcze 4 miesiące to powinnam zdążyć kupić najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszka. Tak jak postanowiłam po usg zacznę się rozglądać. Ale te rzeczy które pokazujecie są świetne.

Anyaz jak dla mnie to bardziej wygląda na zestaw dla dziewczynki, ale mogę się mylić.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...